Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
2. aug 2012

@sarifa jooj tie preklepy,ale sak chapeme sa nie?este lezim v postely a pisem z mobilu....

wewe8584
2. aug 2012

@andie25 juj...ja som si vcera zaspominala na pracu na svk...dva roky s detmi v skole...to je zazitok 🙂 Ved ja uz sa tesim, ze je o chvilu koniec tyzdna...v pondelok idem na krvne testy, kvoli stitnej a v sobotu potom to sono...uz teraz mam obavy. Obcas citim take pichanie, neivem..je to v poriadku? A tiez ked si pritlacim na maternicu, vies..tak nad lonovou kostou...tak je dost tvrda (je to sval, tak asi to ma byt tvrde, len neviem nakolko) ale hlavne am to obcas aj picha...vies ked tam zatlacim...to ma tak byt? A este odkial budem vediet, ze mi tvrdne, ked cez vrstvu tucikov co mam na brusku to neuvidim? Hlavne v noci, ked sa zobudim na wc mam pocit, akoby ma to to vsetko pobolievalo...tak neviem :( Vladko (mm) mi vravel, ze sa mi viditelne zvacsuje brusko kazdym dnom .... zeby to bolo tym? Ja na sebe ale zvacsovanie nevidim 😀 asi preto, ze som so sebou kazdy den 😀 .... A ty sa ako citis? Co kopanceky, vlnky a podobne naznaky?

sarifa
2. aug 2012

@slivka233 no ja som aj chcela Jacob ale to sa nestane pretoze mne sa paci ten Jacob z Twilight tak to mojmu sa preto to meno nepaci haha No ty by si mala ist dospavat.Aj ja mam take dni ked ma raz sms zobudi potom ked konecne zase zaspim tak postar ma zobudi a ptotm ked zase zaspim tak niekto si zmysli kosit travu potom to vzdam a vstanem 🙂 No katie555 ma troubles s tym internetom.

slivka233
2. aug 2012

@sarifa no ono je to tak ked chlapa niekam niekam posles...este ze ten moj je v tomto puntickar... teraz som ok dospim to ale neskor, dam aspon praatt nevliecky nieco zjem upracem a poobede si schrupnem. Ja som viec co chcela strasne meno Patrick, moj ma uz upodozrieval ci som mala nejakeho frajera patricka ked ho stym stale otravujem, ale tolko som rypala ze sme sa dohodi ze to bude middle name hehe....zabojuuuj a bude aj Jacob.alebo to zahraj na city priamo pri porode ked sa narodi to ti neodmietne .haha ci?

sarifa
2. aug 2012

@slivka233 hahaha dobra taktika ale to ty nevies ked ja vidim Jacoba v telke a mu hovorim "aha tam je moj Jacob" to uz sa neda vratit .Keby ze si usta zavriem a tak ho neospevujem urcite by aj Jacob bol. 🙂 Ale ja chcem Sophiu to meno sa mi velmi paci.no ja utekam sa nachistat a idem pozriet tu moju na nic midwife na 5minut.Tak zatial papa ozvem sa ked pridem

slivka233
2. aug 2012

@sarifa tak sa drz vrat sa s novinkami a hned daj vediet co ti mw povedala...ja idem takto o tyzden

lu2112
2. aug 2012

@sarifa no mne sa snivaju teraz take sny ze sama obcas nechapem. vcera som povedala manzelovi ze ja keby som mohla ja by som si ten porod aj rozmyslela chytama strasny strach pri mojom stasti sa urcite nieco pokasle. Snazim sa mysliet pozitivne ale akosi sa mi to nedari 😀. No dufam ze u teba uz mali ta nenech sa dlho trapit a vypita sa na svet 🙂

@andie25 Jeej super do olympiskeho domu to si uzijete. My sa chystame tento tyzden nakupovat cez vykend lebo ja este nemam nic kupene pre babo okrem oblecenia co sme dostali a vsetci ma strasia ze uz by som aspon tie zakladne veci mala mat ze clovek nikdy nevie tak sme sa rozhodli ze nakupime len to nevyhnutne ze keby nahodou sme museli bezat skorej. Co ale neplanujem ja som malemu povedala ze musi prist 04.10 lebo to moj otec ma meniny 😀

andie25
2. aug 2012

@wewe8584 pichnutie sem tam, to je normal, nebala by som sa toho, ale ani by som si nestuchala do maternice🙂 nechaj to tak, samozrejme, ze musi byt pevne brusko a nie nejake makke 🙂 a to ked ta tam pobolieva v noci, tak to moze byt aj z toho, ze mas plny mechur, to aj ja mavam, a potom taka ulava 🙂 nestresuj, vsetko je ako ma byt. Ja mam tiez tuky na brusku, ale vidim, ze sa zvacsuje, tebe tiez urcite, niekedy to nemusis vidiet, rob si teraz kazdy tyzden fotku z bruska a uvidis 🙂 Ja som dneska ziadne vlnky este necitila, vcera to bolo nejako viacej, tak asi spinuska babatko nase 🙂

andie25
2. aug 2012

@lu2112 no dufam, ze to bude stat za to ten OH, dokonca mi prisla sesternica, ktoru som cely zivot nevidela, ale vieme o sebe a je aj v tom vykonnom vybore, tak sa nam podari ist aj na tu prestiznu adresu 🙂 inac ja viem, ze si popredu, ale ja tiez neplanujem kupovat az neskor, a v decembrovkach co su baby, dobre ze uz nemaju cele vybavicky pokupene 🙂 no ale aspon zakladne si uz pokup, aby sa potom nestresovalo, sice, tu vies ako, prides do obchodu a nemas problem nakupit vsetko v jeden den 🙂 babanko nech pekne sa drzi v brusku az do kedy ma 🙂

lu2112
2. aug 2012

@andie25 No ja dufam ze vydrzi tam do terminu ziadne ponahlanie ale tak ja by som aj nic nekupovala vzdy si poviem ze este mame cas ale pre muzov pokoj neviem si ho predstavit kupovat mi vlozky a eco plienky pre maleho. On ma strach ked ma ist sam nakupit jedlo nie to este veci pre dieta 😀. Tak ja len take zakladne veci nic velke lebo aj tak cakame stale na dom.
No dufam ze ten Olympisky dom bude stat za to a si to pekne uzijete. My sme chceli ze skocime tiez nadychat olympisku atmosferu ale nakoniec sme sa dohodli ze to nebudeme riskovat a radsej budem odychovat 😅 netreba pokusat osud.
A pohybu uz citis pravidelne ci len bubinky sem tam?

andie25
2. aug 2012

@lu2112 tak si uzi nakupy 🙂 ono vcera som citila vlnky, dneska zatial nic, ale tak hadam je to ok, asi spinka moje zlato 🙂 ja sa tesim na tu atmosku v dome, ono aj so sesternicou sa uvidime prvy krat v zivote, tak to bude stat za to 🙂 pofotim, co sa da🙂 dame si nejake pirohy alebo halusky a bude dobre 🙂 dnes dufam stihnem pozriet kajakarov, idu poobede, no a potom mazem do roboty, este idem varit, ale vobec neviem, ze co dneska, uz nech pride mamka, a ma od toho na chvilu oslobodi 🙂

andie25
2. aug 2012

@slniecko77 myslis, ze detske mydlo bupi to s tym lanolinom bude ok? a vseobecne aj ich detska kozmetika? pride mi mamka a chcem ju poprosit nech nieco prinesie, lebo napriklad aj mne nosi biodermu, kedze tu ju neviem zohnat, malokedy maju nieco od nich. Inac som nasla, ze Bupi maju aj na pranie mydlove vlocky, to je udajne pre babo najlepsie, ci? povedz ty uz mas skusenosti 🙂

sarifa
2. aug 2012

@lu2112 ja som stym stastim presne taka ista.. vsetko co by sm si nepriala nestastie mi dopraje 🙂 Ale som stoho tiez trochu nervozna a neviem ako sa ktomu postavim ked to pride ...

andie25
2. aug 2012

@sarifa ako bolo u MW, urobila ti chmat 😀

radusiq
2. aug 2012

@lu2112 ahoj ahoj, sme v poriadku, vyprevadila som nasich, sestra ostala este pri mne...oddychujem, nic nerobim neboj 🙂 pozeram ze na teba idu stresy, uz sa to blizi, ked je to pod 10tt do konca tak to tak znie ze uz je to za rohom 😀 este sa sustred na stahovanie, ked toto zvladnete potom to uz bude fakt za dverami 🙂 🙂
Pozeram ze sa chystas na nakupy, inak som zabudla reagovat na ten Moses basket - perfektne sa ti podarilo, gratulujem 😀 my tiez este nic nemame, teraz som zacala raz za cas nieco hodit do kosika nech mam pocit ze mame aspon zaklad, ale po tej nemocnici sme sa rozhodli ze kocik ,sedacku a postielku este nechame tak aspon mesiac - v polke septembra pride svagrina s malym tak dovtedy aby bolo, aby ich maly mal kde spat a v com sa vozit, ale este radsej neobjednavam...

@sarifa jeej pekne meno, my mame v uzsom vybere Nicholasa a Adama zatial 🙂 lahsie sa bude vyberat ked uz bude na svete, uvidis co k nemu pasuje 🙂 ty uz to mas fakt za par, tesim sa spravicky o uspesnom lahkom porode a krasnom babatku 😀

@andie25 Midwives som aj ja pozerala, len druhu polku som stihla - v nemocnici ked som lezala. Nejako v poslednom case nie som velmi emotivna, takze to so mnou nic nerobilo, prislo mi to informativne a pomerne ukludnujuce ako vsetko dobre dopadlo 🙂 kiezby tak bolo aj u nas...

sarifa
2. aug 2012

@slivka233 ahoj moja tak ja som uz naspat.Male je konecne engaged tak uz len cakat musim.Som sa len poinformovala co treba ak mi voda praskne a tak aby som uz bola pripravena a nepanikovala🙂 Ukazovala mi stoho predosleho scanu co som bola ze ako co na babartku meria a ze je vsetko average len ze to bude dlhe babatko. vazit be malo cca 3400g tak to snad bude pravda.Povedala ze ale brucho mam teda velikanske no neviem preco teda ked aj vahu povedala ze mam normalnu ...tak to je moj dnesky pribeh s MW 😀

sarifa
2. aug 2012

@andie25 ahoj u MW bolo ako vzdy len normalna kontrola.Nie neurobila mi chmat 🙂 A aj tak dobre ..snad to nebudem ani potrebovat.Ved my DD je 8meho tak snad drzte vsetci palce ze to bude skor alebo na cas 🙂

slivka233
2. aug 2012

@sarifa no suupis a co ze z kade ten udaj vahy zobrala? ako k nemu prisla?? ale je to pekna vaha da sa povedat idealna tak sa nemusis bat velkeeeho babtka.
A co ti povedala ze mas robit ked ti praskne voda? co teda nemusi moze az pri porode. co mas robit? a mas vobec hned utekat do hospital ci nie? a na kolko je maly angaged??? ja som mala 4/5 pred tyzdnom je to v knizke napisane./

slivka233
2. aug 2012

@sarifa no mas teda 6 dniiii.... budem odratavat heheh 😀 😀

slivka233
2. aug 2012

@sarifa inak som sa nieco docitala ... o tom ze sexovat. bolo dokazane ze by si musela mat sex teda tie spermie aspon 16 x za den... ze masaz bradaviek? ze musis masirovat aspon 6 hodin v kuse... a curry?? musela by si zjest tusim 12 alebo 15 porcii a tak taketo dopomahanie vylucujem... nechavam to na to aby to prislo samo a spolieham sa na pohyb upratovanim, heheeh

sarifa
2. aug 2012

@radusiq Ja neviem preco je nam tak tazko vybrat chlapcenske meno.Ja som presla asi 200 mien na internete a ziadne sa mi teda az tak moc nepacilo:( a ked sa mi aj pacilo tak uz take mame v rodine.samuel kristian maximilian adam tie uz mame .Veru veru mam to za par ,teda dufam ze sa babo umudry a pride coskoro 🙂

andie25
2. aug 2012

@slivka233 fakt? hod sem link, nech si precitam 🙂 masirovat 6 hodin vkuse 🙂 hahaaa, ved by si ich zdrala dovtedy

andie25
2. aug 2012

@sarifa no dobre, ono ja som ti len preto to navrhla, lebo je vascia sanca, ze by sa to mohlo rozbehnut, ale aj tak dobre 🙂 ved ono to pride vtedy ako ma 🙂 uz sa neviem dockat! a z mena si starosti nerob, ono to budes riesit potom, ved tu to nie je ako doma, ze hned musi mat meno, pekne mas cas X

andie25
2. aug 2012

@radusiq ahoj 🙂 dufam, ze sa mate dobre a pekne oddychujete 🙂 tak som rada, ze aspon tebe sa ten program pacil, teda ze nesposobil strach 🙂 babanko ako? kopka? dobre si ja pamatam, ze si z Kosic? alebo sa mi to mixuje s niekym inym 🙂

sarifa
2. aug 2012

@slivka233 No ona mi nepovedala nic ohladom toho .ja som sa jej len opytala ci je uz hlavicka dole a ona povedala ze uz je.
K tomu odteceniu vody som bola dost soknuta.Zevraj ak mi odtece voda mam to sledovat a ked je normalnej farby tak az po 12hodinach mam dat vediet ze sa nic nedeje.Potom ze ak mi zacnu kontrakcie a nebudem si ista ci teda su to alebo nie tak mam volat take cislo a oni poslu niekoho aby ma prisiel pozriet ci teda mozem ist do nemocnice ..take je to vsetko cudne ...
No a stym sexovanim .jedenim no to akoze kto by tolko vladal? hahaha

slniecko77
2. aug 2012

caute 🙂
@andie25 myslim, ze som pouzila aj Bupi 😉 va zasade je to jedno len, aby obsahovalo lanolin..trosku premasti pokosku, nedrazdi ju tak a je prirodneho charakteru...ja nim umyvam cele telicko 😉 max spokojnost
@radusiq tesi ma, ze ste s drobcom v poriadku 😉
..zdravim aj vsetky ostatne cakatelky 😉

slivka233
2. aug 2012

@andie25 no moja stranku som uz zatvorila ale skusim ju najst este raz...akoze udaj fakt sokujuuci...ze 6 hodiin... 😨

andie25
2. aug 2012

@slniecko77 to je fajn, ja mam Bupi mydlo rada, dokonca ked som bola este" mlada" tak som sa s nim rada umyvala, tak fajne mi vonalo a na pokozku dobre robilo, kedze ja mam od malicka velmi citlivu plet, aj ako babatko mi mamka nemohla davat hocico, a nakoniec ked ma umyvala udajne vyvarila ovsene vlocky a potom tu vodu z nich riedila a v tom ma oplachovala 🙂 Tak ja jej poviem nech mi donesie zasobu Bupi 🙂 dik X

slivka233
2. aug 2012

@sarifa no ale to je divne ze cakat 12 hodin, ja sa to veru opytam tiez ked pojdem , ako je pravda ze sa voda obnovi, viem ze ked je nejaka zelana ci nejak tak tak uz je cas teda bol cas aby sa babo narodila, ale ked je cira babo ma este cas teda je v norme...neviem, ja asi nevydrzim cakat 12h, kym by som isla, dufam ze to bude mat u nas vsetkych rychli proces, ze ked odtecie uz aj ideme na to... moj Ervinko by sa zblaznil keby ma cakat 12 hodin sak on sa boji viac ako ja. (aha a len male vysvetlenie, v profile mam meno partnera Julio co aj je, ale od malicka ho vsetci volaju Ervin, tak aby si s nemyslela ze mam dvoch chlapov 😀 😀 )
aj ja by som uz chcela mat tak par dni pred sebouuu

slniecko77
2. aug 2012

@andie25 uuu som zabudla, vlocky na pranie od nich som nepouzivala, takze nemam skusenost...pouzivam Fairy a na SVK sme mali tiez speci pre baby (si nespominam na nazov), ale staci podla Non-Bio bez pridavku parfumov
..ale uz budem musiet zacat pouzivat asi normalny gel na pranie, lebo Non-Bio uz nestacia na nasu spinu 😀 (jedlo, hlina, trava..)

..utekam piect palacinky, budeme mat navstevu do zajtra....mm spravil Ratatouille, mnam by som nepovedela ake je to dobre, kym som to neochutnala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre