Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
2. aug 2012

@radusiq to malo byt navaris, nie navaric, cez telefon take somariny sa tam popisu 😀

sarifa
2. aug 2012

@monkka21 no ved prave ona moja MW povedala ze to mi usetri chodit hore dole do a z nemocnice pretoze oni ta hned poslu domov a ja musim ist autom tak by som nechcela byt poslana domov :(

sarifa
2. aug 2012

@andie25 no ved ja radcej im zavolam tak aby som si bola ista.Ja sa hned zlaknem 🙂 No ja chcem dievcatko neviem ako zareagujem ked namna vitiahnu chlapca 🙂

monkka21
2. aug 2012

@sarifa no mna poslali a to som vzdy isla taxikom a u nas na moste prave nieco robili tak boli zapchy,odchadzala som z domu som mala asi kazdych 5 minut kontrakcie a kym som prisla do nemocnice tak kazdych 30 sekund. 😀 prave sa menili zmeny ze mam cakat no jasne.ked som tam uz od bolesti kricala hned mi priniesli gas.a potom uz pohodicka.no ja som ratala s tim ze ked mi odtecie voda ze si ma tam nechaju no ale nie.ma poslali domov.ale bola som rada lebo vacsiu cast som bola v klude doma.ja mam krasne spomienky na porod 😀

sarifa
2. aug 2012

@monkka21 spravila si taxikarovi show? haha asi bol vyplaseny co?Aj ja asi pojdem taxikom az ma to chiti v noci.A chcem byt doma len sa bojim ze nebudem vediet kedy do tej nemocnici a ako budem vediet ze je vsetko v poriadku.No je dobre ze aspon nejaka zena si povie ze mala krasne spomienky na porod 🙂

monkka21
2. aug 2012

@sarifa no co ti poviem prisiel pre mna taxik v bielej kozi,ale taxikar velmi mili aj zlavu nam este dal za to ze to tak dlho trvalo.prednedavnom som s nim isla asi si ma este pamatal.som isla zase do nemocnice pekne vystupil a otvoril mi dvere. 😀 na mna uz asi nezabudne 😀 ja sa nestazujem.od momentu ked mi dali gas tak to bolo fajn. a ked uz bola bianka na svete tak to mi bolo uz vsetko jedno.pre mna bola uz len ona a vsetka bolest odisla. 🙂 krasne aj smiesne spomienky.my sme aj s midwife este zartovali pocas porodu.dufam,ze tento druhy bude aspon taky ako ten prvy

sarifa
2. aug 2012

@monkka21 haha dobry taxikar 🙂 no ja dufam ze to aspon s polovice bude take dobre pre mna ako preteba 🙂 taketo pozitivne porody cloveku ulahodia

monkka21
2. aug 2012

@sarifa hlavne sa neboj.musis byt vyrovnana,ono to pojde 🙂 zelam ti aby si aj ty mala krasny zazitok s porodu

sarifa
2. aug 2012

@monkka21 no to povec mojmu telu haha to si vzdy robi po svojom.Ale dakujem ja dufam ze to bude znesitelne 🙂

radusiq
2. aug 2012

@andie25 pohoda poznam, hlavne ze sa chapeme 🙂 tak z Janky Dukatovej nic, mala trosku smolu, skoda ☹ ale nevadi...
Inak z mojich planov na varenie ostali celozrnne cestoviny omastene kokosovym olejom a s organickym lekvarom - na sulance som nemala vajicko 😀

andie25
2. aug 2012

@radusiq no takze so mala sladky obed tak či tak 🙂 no škoda Janky, myslela som, že da... A zase som aj myslela, že chlapci daju viac ako bronz, ale nevadi🙂

radusiq
2. aug 2012

@andie25 aj ja, vyzeralo to nadejne. Hochsici keby nebuchli do tej branky nestastnej maju zlato, velmi sklamane vyzerali...ale nevadi, aj bronz je pekny - kazda medaila je pekna 🙂
pocuj drobec je akysi prilis aktivny dnes, aj vcera bol teda dost ale dnes sa nezastavi, citim ho ovela viac ako inokedy - nevies, je to v pohode? existuje nieco ako "prilis vela pohybu"?

lu2112
2. aug 2012

@andie25 Skusala si H&M
Tam so ja kupila vo vypredaji skus 😀

lu2112
2. aug 2012

@radusiq
@andie25 inak co dnes varit je moja najoblubenejsia tema len potom vzdy som hladna ked tam citam tie dobre veci 😀

andie25
2. aug 2012

@radusiq myslím že take neexistuje, tak možno mu dzemik urobil náladu 🙂 hej každá medaila je pekná, ja sa teším.

andie25
2. aug 2012

@lu2112 no ešte som nebola lebo nemám čas vkuse som bud v robíte alebo prax, no potom sa pôjdem pozriet, doma ich maju po 4 Eura, a tu co som videla online tak brutál cena🙂 ja len tak orientacne sa zatial pýtam 🙂

lu2112
2. aug 2012

@radusiq vidim ze aj tvoj mali je aktivny..? No podla mna existuje hyperaktivne dieta 😀 uz tam maju malo miesta tak ich je citit viaacej aj ked ten moj bol citit stale 😀

radusiq
2. aug 2012

@andie25
@lu2112 napadlo ma tvoje, ze oproti nemu je nas stale kludnucky, len je to nezvyk tak zrazu..bojim sa co sa nesnazi dat najavo ze nieco nie je dobre...

Tie polodupky som mala v suprave, tusim z tk-ca, take kde je bodynko, tie polodupky, cele dupacky a ciapocka - a cela ta suprava nestala tolke peniaze 😨 Ale zacnem po nich pomrkavat viac 🙂

lu2112
2. aug 2012

@radusiq neboj mozno len ma dnes aktivnejsi den ved uvidis zajtra nas zacal robit ze ked si polozim nieco na brucho tak nato miesto zacne kopat a vytlacat ako by mu to tam vadilo 😀 tak vcera vykopol tanier z ovocim som lezal na gauci 😀 co sa chystas robit cez vykend 😅 my teda nakupovat a asi skocime zase na dom uz by mali dat dole oplotenie tak som zvedava 😀

radusiq
2. aug 2012

@lu2112 no uvidime zajtra 🙂 cez vikend sa nechystam nic, mozno mierne upratovanie, ale inak len oddych...nechcem riskovat ziaden prilisny pohyb uz..tesim na tvoje ulovky, dufam ze sa podelis aspon fotkami 🙂

lenushat
2. aug 2012

Ahojte tehulky, prosim Vas viete mi poradit, kde zozeniem ten test na streptokoka skupiny B? lebo midwife mi nevedela povedat, ze v lekarni nie, mam pozriet na nete. Ak mate daktora skusenost, poprosila by som o radu, kde to zozeniem a ako to funguje potom, kam to poslat. dakujem

monkka21
2. aug 2012

@lenushat ahoj tu si ho zadarmo objednaj doma sprav a posli na uvedenu adresu plati sa myslim 35£
http://www.mumstuff.co.uk/acatalog/Group-B-Stre...

kaciatko215
2. aug 2012

@lenushat skus na tejto stranke zadarmo ti to poslu a potom sa plati £35 http://www.medisave.co.uk/group-b-streptococcus...

lenushat
2. aug 2012

dakujem dievcence, uz som si ho objednala. este raz vdaka

slivka233
2. aug 2012

pekny vecer dievcata co dnes kazda oddychuje??
@sarifa a ty ako moja??? ako sa citis?? teda u nas poriadne prsii teeraz asi 5 minuuut to sa bude dobre spat.

andie25
2. aug 2012

@slivka233 ahoj🙂 ja som teraz došla domov, čakám na prácku kým doperie a sipka do postele, únava má premohla a hlava začína pobolievat. Ty ako? Všetko na porasaadku? Žiadne vzruuso?

andie25
2. aug 2012

http://epetitions.direct.gov.uk/petitions/4854 ešte ohľadom toho group b strep kto chce kliknite na link a vypiste petíciu, aby uz v uk bola bežná prax a zadarmo, uz len do 15.8. sa da.

lu2112
2. aug 2012

@radusiq no pravdu mas treba odychovat ja budem nahanat veci aspon niake zakladne 😀 urcite sa podelim o zazitky a hlavne dam niake foto🙂.

slivka233
2. aug 2012

@andie25 juuuj moja tak vitaj doma po dlhom dni ...vzruuso ziadne, len cim blizsie k DD tym horsie, dnes som neurobila jeden krok beztoho aby ma strasne neboleli krize ale fakt ze takto ma este neboleli nikdy. a to som sa snazila aj zehlit a sedla som pri tom ako keby mam 70 rokov ale sak co uz mam robit...zajtra nas cakaaa dllhy den potrebovala by som aby mal aspon 45 hodin, od rana malujeme, a staviame detsku ked uz toto bude mozem ist rodit.... no dnes bolo take pocasie ze teplo potom dazd sa necudujem ze ta boli hlava... ja pozeram markizu teraz skonci film a veru tiez sipka do postele.

sarifa
2. aug 2012

@slivka233 ahoj moja ano odpocivam.Pozerame olympicke ako vzdy 🙂 A som bola na nakupe v tesku to ti dalo zabrat som utahana ako kon. Tak zelam dobru noc ja idem spat a zase sa hlasim zajtra 🙂 papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre