Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
3. aug 2012

No babulky dobru noc, ja idem na zasluzeny nocny spanok, zajtra dalsi den pred nami, ale to uz je predposledny 🙂 @sarifa a @slivka233 drzte sa, keby nieco aspon pismenko sem hodte 🙂 ale dufam, ze budete mat pokojnu noc! Tak vsetkym dobruuuu nocku!pohladkajte brusenka 😉

sarifa
3. aug 2012

@andie25 a ty co tak skoro ??? tak sa maj pekne a pekny den zajtra ..vydrz to 🙂 dobru noc

lu2112
4. aug 2012

Dobre ranko babenky ako sa dnes vsetky mate? Ja uz od 05:00 hore niako sa mi neda spat ☹. Dnes nas caka narocny den ideme nakupovat ak som zvedava ci aj nieco kupime 🙂. Peknu uprsanu sobotu prajemm dufam ze sa vycasi 😀

slivka233
4. aug 2012

@lu2112 Dobre ranko a vytaj v klube ranostajov, aj ja uz od rana hore, pisem len na rychlo, neskor rozpisem vsetko a odpisem na vsetko co som zmeskala. a precitam vas...prajem krasny nakupny den a ostatnym spolubojovnickam pohodovy a oddychovy vikend...@sarifa lenka akooo??uz?myslim na teba... ze ci yz?

radusiq
4. aug 2012

Dobre ranko prajem, hlasim ze uz 3.den po sebe som sa zobudila na minutu presne o 7.40 🙂 Drobik ma rad presny rezim, bude po mamke

@andie25 nech ti rychlo zbehne predposledny den 🙂

@lu2112 Uspesne nakupy prajem, nech sa vam zadari...a tesim ma fotky. Ako inak?

@slivka233 Aky si mala vcera den? Vsetko ready?

@sarifa drzim paste nech vyjde naplanovany vikend ;)

sarifa
4. aug 2012

@slivka233 Ahoj no ja som dnes zombie 🙄 Do 4 rana som sa snazila zaspat.Ja musim prestat s poobednajsymi spankami lebo to bolo hrozne.A o 4tej rano som este sla nieco jest.A ked som po tej 4tej konecne nejako zaspavala tak uz o 7.30 som bola hore .To akoze nechapem ved dnesny den s otvorenymi ocami urcite nebudem mat :D An ty si co vsera robila ze si tu nebola 🙂 Ja mam dneska toho dost naplane takze tu na konickovi moc nebudem...
@radusiq to si nas oni tak cvicia uz s tym stavanim 🙂 Ja som nikdy takto divoko nezaspavala a nevstavala 🙂
Dakujem dufam ze tento vikend sa to uz rozbehne lebo som sa tak podvedome dohodla s nasim babatkom tak uvidime ci to dodrzi 🙂

sarifa
4. aug 2012

no kde ste vsetci 🙂

lu2112
4. aug 2012

Ahojte uspesne hlasim prichod z nakupov na vela sme toho nestihli ale aspon nieco uz mame pokupene a hned mi je lepsie hlavne som si kupila veci do nemocnice takze keby to nahodou prislo manzel zvladne kupit vsetko ostatne 😀 Fotky su v albume 😀
@radusiq ako dnes dufam ze odychujes a manzel ta obskakuje 😅
@sarifa ako sa dri este stale nic?
@slivka233 dufam ze stihnes vsetko co si mala naplanovane a hlavne sa neunav 😉
@andie25 tak predposledny den zavidim ja este dva tyzdne do materskej nech ti to skoro ubehne

radusiq
4. aug 2012

@lu2112 ahoj no uz som pozerala ulovky, dobre sa vam zadarilo 🙂 ja som dnes rano drhla kachlicky v kuchyni trosku 😅 potom chvilku oddychovala a potom nas tatino zobral vyvencit na farmu a do Babies R Us, ale cisto rychlovka prechadzka, ziadne dlhe nakupy (ani sme nic nekupili teda). A odkedy sme sa vratili len lezim s vylozenymi nohami uz 🙂 Apropo, teraz som videla fotku co mas v albume - 31tt, to tam uz mas dlhsie ci to je z dnes? Ak z dnes tak sup sup nohy hore!

lu2112
4. aug 2012

@radusiq to je z dnes ved uz mam nohy hore lebo to brucho vlacit je dost 😀.
No zadarilo sa sama som bola prekvapena ako nam to dobre islo a aj sme vela postihali boli sme aj na dome uz nam stavaju kuchynu juchuu nadhera robili akurat dvor a niake pripojky este tak uz naozaj len chvylku a budeto hotove 😀

radusiq
4. aug 2012

@lu2112 tak to uz zbehne, uz mate menej ako mesiac 🙂 zachvilku budete kompletna rodinka v novom domceku 🙂

lu2112
4. aug 2012

@radusiq no uz sa neviem dockat dnes ked sme videli dom mne az slzy vybehli konecne nase 😅 no a vy co ako postupujete z pripravami na den D este vas nechyta panika ako nas. Nam teraz tatino odchadza na tyzden sluzobne prec tak nam bude smutno ale dufam ze to rychlo prejde 😢

radusiq
4. aug 2012

@lu2112 kedy mas volno? Mozme zbehnut na tu kafcu na levandulove pole - zacina odkvitat uz. Panika ani nie, zijem zo dna na den, kazdy vecer som stastna ze sme preckali dalsi den a sme o krocik blizsie. Zajtra zaciname 30tt...Za seba budem chytat paniku az po 37tt ked budem vediet ze vsetko je aspon terminovo ok 🙂

sarifa
4. aug 2012

@lu2112 Ahoj stale este nic aj ked som si uz myslela ze pojdem dnes kedze som dostala take bolesti ako som upratovala ale ma presli po takych 10minut ..ako sa tebe dari?

sarifa
4. aug 2012

@slivka233 ty uz rodiiiiis? 🙂

jeanka
4. aug 2012

ahojte babulky, ako sa mavate? nestihla som vas este precitat lebo zase sme mali nejake komplikacie - v utorok vazenie nedopadlo dobre - malinky nam zase schudol - z povodnych 3.33kg mal iba 2.84kg. Okrem toho sa mu zhorsila zltacka takze sme stravili utorok-piatok v nemocnici. Zistila som ze som mala velmi malo mliecka tak chudatko musel byt poriadne hladny (normalne som ho nechala vyhladoviet 😖), asi aj preto bol taky nepokojny... V nemocnici nas hned vystrasili ze asi bude potrebna transfuzia a ked mu brali krv tak zlaticko tak ukrutne plakalo ze mamicka plakala s nim..... Nakoniec "stacila" liecba svetlom ale tiez to bolo tazke lebo bol v inkubatore a von mohol len na rychle krmenie - samozrejme kvoli ubytku vahy ho hned nasadili na umele mlieko a ja som sa snazila postupne zvysovat "produkciu" odsavanim, stale to este nie je idealne a musime dokrmovat, kupili sme aj odsavacku tak uz sa citim ako dojna kravicka 😀 ale hlavne je ze drobcek pribral na 3.1kg a aj zltacka ustupila do normalnych hodnot...
inak pristup v nemocnici teda nic moc.. najprv nas vystrasili a potom nakoniec az po 7 hodinach zacali liecbu - aj to az potom ako sme sa pytali na vysledky!! sestricky neboli velmi prijemne (cest vynimkam), kazdu chvilu sa niekto prisiel spytat na tie iste veci a nikto nam v podstate nic nepovedal/nevysvetlil takze to bolo dost stresujuce... velmi sme sa nevyspali prvu noc... ale je to za nami a dufam ze teraz uz sme na dobrej ceste... maly je spokojnejsi, nemusi byt stale len na rukach... tak uz len musime pokracovat a dufat ze coskoro budem mat dost mliecka aby sme mu nemuseli davat tu fuj umelinu ...
tak dufam ze vy vsetky ste si komplikacie odtrpeli pocas tehotenstva a po narodeni uz si budete vase babatka naplno uzivat... 🙂 lebo drzat to male krehke stvorenie v naruci je neopisatelne krasny pocit a ked sa vam tymi velkymi okalmi zacne pozerat do oci tak cely svet okolo je nepodstatny... 😵

lu2112
4. aug 2012

@radusiq no volno mam cez vykend teraz uz iba ale mohla by som zdrhnut skorej v utorok ak pocasie vide lebo o 13:00 mam GP a potom sa uz neplanujem vratit spat do roboty 😀

lu2112
4. aug 2012

@jeanka ahoj no tazko sa citaju tvoje zazitky ale som rada ze uz ste v poriadku a postupne to bude uz iba lepsie neboj mliecko sa rozbehne len mysli pozityvne to je pre mliko to najdolezitejsie vsetko je v hlave ak budes v klude a verit si mliecoka bude dost 😀. Inak skus ak mas rada nealko pivo zevraj to pomaha alebo polievky ak mas rada zo zapraskou rady starych materi mozno zabere. Drzim palce a znova sa ozvy nech vieme ze ste v poriadku a ako sa dari

lu2112
4. aug 2012

@sarifa ahoj no dufam ze sa to teda skoro rozbehne. Ja som zase zacala chodit velmi intenzivne na zachod takze vsetko som dnes planovala okolo wc. Ale nakupi uspesne za nami zbytok uz az tesne pred porodom 😀 mali je niaky nekludny dnes az prilis otakom to case uz spi ale dnes vyvadza poriadne cele brucho mi skace no dufam ze sa ukludni leebo ja by som uz aj spat 😀

slivka233
5. aug 2012

@radusiq @sarifa @lu2112 Dobre ranko dievcata, hlasi sa pracovna cata robotnikov....hehe vymalevane, izba stoji, kocik posladany (vetra sa lebo nejak mi smrdi ) prave sme sa zobudili , a ja sa len cudujem co to okolo mna, zrazu je spalna zmenena na detsku a je to straaasne milee....este nas caka poupratovat a malo by to byt ok, uz len vyzdobbit izbicku nejakymi foto a bude to fajn....@sarifa ako sa mas moja, som ta zanedbala 2dni ale dnes vecer tu uz budem, len drahy ide o 5na nocnu tak ho este musim vyuzit.ako sa moja citis? este zatia nic? este 3dni zeee?@lu2112 supis ze nakupy su hotove,z vlastnej skusenosti teraz viem ze izbicku a malovanie si nenechat na koniec ale inak sa nedalo. baby ja sa poobede ozvem a pridam aj foto papa zatial a mate peknu nedelu

sarifa
5. aug 2012

@lu2112 no to ano to je oblubena vec🙂 navsteva zachodu je uzasna vec.malickemu sa nechcelo este spat to maju vyhodu ze idu kedy sa im zachce ked su v brusku 🙂A uz teda tasku mas tiez zbalenu do nemocnice?

lu2112
5. aug 2012

@slivka233 dobre ranko tak vidim ze ty si stihla vsetko no nam ta izba ostane tiez na koniec ale co uz mna este caka stahovanie a potom to snad uz budeme mat ready 😀
@sarifa ako sa citis dnes ja idem piect kolac a idem nieco varit ale nechce sa mi ☹. Taska do nemocnici este nieje len veci ktore by drzhy nezvladol kupit keby daco sa stalo 🙂. Ostatne budem riesit az ked sa prestahujeme

sarifa
5. aug 2012

@slivka233 ahoj..no zanedbavas ma takto 🙂 A teda uz vsetko pekne nachistane mas?No vcera ako sme upratovali kuchynu tak som myslela ze uz to namna prislo 😀 ale zatial sa vsetky bolesti daju vydrzat tak asi este nic ... Ano moja uz len 3 dniiiii .a to uz naozaj musi prist lebo sa zblaznim ked budem musiet cakat dlhsie.Uz nemozem ani zdomu vist a ked som doma cely den kazdy den tak sa idem zblaznit ...Dneska ideme skusit car seat ako ho dat do auta lebo zevraj par ludi malo stym problem tak nam MW poradila aby sme si doma nacvicili.A ten moj car set to je teda na studovanie haha. tak sa potom ozvi a daj sem tie foto 🙂 pekny den

sarifa
5. aug 2012

@lu2112 a aky kolacik ides piect? No ja sa momentalne tieto dni zdrzujem na lopte inak by ma asi porazilo.Sem tam dojdu take bolesti zo spodu ze nemozem uverit ze taky maly cloviecik moze tak strasne boliet 🙂 Ale da sa to este zvladnut este nekricim len aukam 😉 No stahovaniu nezavidim uz by som nedokazala teda premiestnovat veci v takomto stave.

radusiq
5. aug 2012

@jeanka ahoj, som rada ze uz je vsetko v poriadku, verim ze drobcek bude uz rast do krasy teraz 🙂 ale verim ze vas riadne vystresoval, chuda male...ako ste na tom s latkovanim? ci este je do nich prilis malinky?

@slivka233 sikovniii, dobre ste to zvladli 🙂 uz si mozes v klude porodit 😀 my este len zaciname vymyslat ako spravit detsku - hlavne tam musime dat opravit okno najprv, az potom mozme malovat. Ale tiez by som to nerada nechavala na poslednu chvilu, to mas asi pravdu...

@lu2112 bre ranko, dobre tak teda ked utorok budes mat cas daj vediet, ja tam mozem byt do 10 minut kedykolvek 😀 snad aj pocasie vyjde...dnes som bola rano na car boot sale sa prejst (nic, velmi slabo bolo) a krasne svietilo slniecko, a kym som dosla domov taky lejak ze az...

@sarifa pozeram ze stale si tu, tvoje male sa akosi neponahla ci?

lu2112
5. aug 2012

@sarifa robim taky rychly cokoladovy kolac len tak aby sa nepovedalo 😀 dam potom foto ked bude. No mozno sa ti to uzskoro rozbehne nech uz to mas za sebou a maleho mas uz v naruci 🙂

lu2112
5. aug 2012

@radusiq ahoj no super tak dam vediet v utorok aby sme mohli skocit na kavu a kolacik 🙂. A ako sa dnes citis?

kaciatko215
5. aug 2012

@jeanka viem o com pises sme si zazili presne to iste a 4 dni stravene na intenzivke.Maleho som nemohla kojit 24hodin krmili ho cez sondu / mliecko som si odsavala kazde 2 hodky den/noc / a tiez nam hrozili transfuziou ale nakoniec Tomino reagoval na treatment ale ten strach a neistota je hrozna a vidiet vlastne dietatko v takom stave ze vsade hadicky a ten plac a nemozes si ho ani na ruky zobrat.My sme mali velmi dobru skusenost so sestrickami a aj doktormi.Pred 2 tyzdnami mi volal doktor ze ako sa nam dari.
Presne ako @lu2112 pise zaprazene polievocky treba papat na mliecko a vela tekutin 🙂
Drzim palcoky nech sa vam dari a nech ste zdravucki 🙂

sarifa
5. aug 2012

@radusiq ano stale som tu uz to pomalicky vzdavam ze to bude v najblizsich dnoch. ☹

sarifa
5. aug 2012

@lu2112 no daj potom foto nech nam vsetkym chutky urobis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre