Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
5. aug 2012

Dievčatá a mne uz padla;) a mám oficiálne prázdniny🙂;)🙂

radusiq
5. aug 2012

@andie25 yeeey gratulujem, krasne prazdniny prajem 🙂

sarifa
5. aug 2012

@andie25 no sa teda mas a dokedy mas prazdniny .Sa aj nudit budes nie? 🙂

andie25
5. aug 2012

@sarifa no do konca augusta🙂 ale uz vo štvrtok príde mamka a treba mi písať aj esej, takze sa nudiť nebudem🙂 škola sa stále postará o program:D a ty co tu ešte robíš? Stále nic?

sarifa
5. aug 2012

@andie25 no to ano skola ta ta zamestna 🙂 A ja stale nic moja .Ved mi daj nejake hinty ako presvacit babatko aby uz prislo 😀

andie25
5. aug 2012

@sarifa ono príde v pravý čas🙂 sa samo rozhodne, že uz chce ísť na svet🙂 vydrz!

sarifa
5. aug 2012

@andie25 ale ja uz nevidrziiiim 🙂 no ale nic ine mi neostava

andie25
5. aug 2012

@sarifa vydrzis, uz ked si 9 mesiacov vydržala, tak toto je uz nic🙂 ja si idem dat malého slofika, lebo má nejak berie, takze zatial pa!X

sarifa
5. aug 2012

@andie25 dobru noc 🙂

drobcek85
5. aug 2012

ahojte baby , som v 35 tt , a som v uk , mam priatela s ktorym sa na malu tesime , mam na vas jednu otazku , ze ci nahodou nebudem potrebovat niejaky papier na potvrdenie otcovstva , viem ze na sk sa to musi vybavit na matrike , neni som si celkom ista , dakujem vam za radu , 🙂

jeanka
5. aug 2012

@kaciatko215 tak hlavne ze vsetko dobre dopadlo... my sme sa nastastie tej hadicke vyhli a drobcek ani velmi neplakal, takmer stale spinkal a krmit sme ho mohli normalne, akurat ze musel dostavat umele mlieko z flasky a co som mala problemy s kojenim ze sa tazko prisaval tak teraz uz je to bez klobucika uplne bez sance ☹ tak neviem ci este budem niekedy "normalne" kojit... uvidime... ale hlavne aby bol malicky v poriadku...
@radusiq skusala som zase bambino mio aj tie totsbots, vyzera to na nom obrovske 😵 obidve boli uplne premocene a samozrejme pokakane, bambino pretiekli na wrap ale nie na oblecenie, totsbots boli ok... okolo noziciek oboje nie su uplne idealny fit... ale budeme skusat dalej 🙂 skusim aj urobit fotku zajtra 🙂
@lu2112 ved ono sa to aj zlepsilo za tych par dni "dojenia" 😀 teraz v tom poctivo pokracujem a snazim sa odsavat aby sme mu nemuseli davat to umele mliecko....... pivo nemam rada 😒 snazim sa pit vela a polievku som tiez mala kminovu a zajtra mi pridu rodicia tak to sa napocuvam tych rad starych mam 😀 ale snad mi aspon navari nejake tie polievocky, ja mam rada polievocky.... 😵

slivka233
5. aug 2012

uz som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
@sarifa a ty co dobru noc?? mi idu zle hodinky?? uz treba ist spat?

sarifa
5. aug 2012

@slivka233 nie ja som andy pisala dobru noc ona sla spat 🙂 a ty ako uz mas cas trochu? 🙂

slivka233
5. aug 2012

@sarifa konecne mam cas uz ani nviem kde mam zacat pisat...som vystavena, muza som si uz odviezla do roboty ale ja este mam co robit, musim zaplnit skrine a bude to ok a uz len obyvacku lebo tu mam bombu heheh
a ty moja ako?? co ze nic sa nechystaaaa??? babanko sa netaha na svet?? ale sak cudujes sa pozri na ten lejaaak

sarifa
5. aug 2012

@slivka233 no ved si nehaj nieco aj na zajtra 🙂 no ty ma asi aj predbehnes co ti poviem.Este mu teda davam 3 dni ale ak ani dovtedy nepride nebudem moc nadsena.Asi budem chodit kazdy den na nejake prechadzky alebo co . Ved mna uz aj normalne boky zacali boliet,,, ☹

slivka233
5. aug 2012

@sarifa joooj moja no poviem ti viem o com hovoris, ale musis tomu nejako pomoct, fakt tie prechadzky a vela pohyby potrebujes nech sa to trosku rozbehne, a ked sa aj nerozbehne aspon si zabezpecis jednoduchsi porod to je len dobre ked sa hybes...
a inak sa citis ako> si pisala ze rano mavas bolesti to su nejake ako menstruacne alebo nieco podobnee??

sarifa
5. aug 2012

@slivka233 no moja ti aj poviem ze ani toho porodu sa nebojim keby ma vidis ako sa vleciem...Ano su to take menstruacne bolesti ale vcera ako sme upratovali kuchynu tak som dostala poriadne bolesti a to bola ina show ti poviem ze som si uz aj myslela ze pojdem .Moj uz zacal stopovat kontrakcie hahaha.To ti bola taka bolest pichava tam zo spodu ze som myslela ze sa mi pred ocami hned zatmie stej bolesti.Ale potom to preslo.

lu2112
5. aug 2012

dnesni nedelny kolacik 😀 jednoduchy a chutny od zajtra sme sami tatino ide na sluzobku. Tak dufam ze to vydrzime 😝

sarifa
5. aug 2012

@lu2112 vizera super veru by som si dala .mnaaaaaaaaaaaaaaam 😝

slivka233
5. aug 2012

@lu2112 juuuj vyzera super taky mam rada poslem ti adresu?? rano by som ho tu mohla mat 😀 😀 😀 😀

slivka233
5. aug 2012

@sarifa fuuuhano ja si to nejak neviem predstavit, ale verim ti ze je to take ze ani nevies co skor urobit, ale mozno sa to uz pomalycky rozbieha vies, len to ze drobec si dava nacas trosku ale ked tak zoberes stale je v termine, pozri aj jeanke sa to nejak tak rozbiehalo maly prisiel na termin respektive jeden den po..bude dobre mysli pozitivne a malo by to byt ok, urcite sa ti zle spii ze>??? juuuuj Leni len sa drz bude to dobreee, mne nejak tiez ten strach z porodu odpadol ale tak uvidime ako to bude....vies co my sme ani na tom hospital tour neboli, som to prebookovala na dalsi tyzden, lebo piatok mi mali ten kocik priniest, ale samozrejme mi skomolili adresu a nakoniec sme museli ist pon osobne, ale ja uz som sa necitila na soferovanie lebo to az za leeds co je hodka cesty tak sme zavolali kamaratov cechov a kedze zajtra idu na holiday tak sme sa aj rozlucili a cely den sme stravili mimo domu a potom do noci doma robili, boli sme vo frankie a bennys a zjedla som hamburger vacsi ako moja hlava ale fajny bol...a rano sobotu ked sa drahy pustil do malovania sme aj zabudli na cas, tak som to zrusila a pojdeme dalsi tyzden na hospital tour. vcera sme boli hore do 2 stym nabytkom som sa citila jak kapitam, sedela som na postely s planom a podavala som mojmu srobiky a hovorila co kam ide ehheeh .. som bola ako veduca ehheeh///..

lu2112
5. aug 2012

@sarifa
@slivka233 baby je taky jednoduchy ze urcite by steho zvladli ja ho robim vzdy ked uz sa mi nic ine nechce 😀 ale neviem ci ostane na poslanie lebo uz polka plecha padla tatinko sa nam donho pustil 😀

slivka233
5. aug 2012

@lu2112 piskotove cesto, lekvarik a cokoladka???

slivka233
5. aug 2012

.neviem nejak urobit pekne foto ale aspon ukazka.. v celku vyzera peknee..sa tesiiim 😀 😀 ..stredu mame hotove foto tak to bude este na stenu a este tapetu okolo izby ako je bumper little circus. ale musim vymenit podlozku na prebalovanie lebo toto mi tam nejde takze kupime little circus nech je to match...

sarifa
5. aug 2012

@slivka233 no moja mas krasneeeee.A aspon tebe ten bumper tam drzi.Ja aj dva mam a ani jeden z nich nepasuje na moju postielku :( A aj ja mam ten changing mat presne taky isty 😀 No ja sm tiez tak bola v kuchyne sedela som na lopte a dirigovala kde vsetko chcem,.Ved chlapi by to bez nas nedokazali.Potrebuju nas.

lu2112
5. aug 2012

@slivka233 presne tak nic zlozite. 🙂 inak pekne ste zariadili pre male krasne 🙂

slivka233
5. aug 2012

@sarifa presne ako hovoris bez nas su strateniii...ale zas ja mlujem take babracky citat plany a dirigovat, aj sa mi trosku uslo ze uz mam byt ticho..ale sak ja sa nedam.... ten changing mat je maly a nesedi si ani farebne takze kupim novy...ale pohoda ... no a bumper bodaj by nesedel ked som tolko okolo neho chodila a merala a uvazovala az nakonec som si vsimla ze je fit na cot aj cotbed...stacilo citat nie len kukat.... ale sak to som cela ja....
a dakujem tesim sa z toho velmi...
a bruseno ti kleslo dole alebo sa drzi nejak rovnako??

radusiq
5. aug 2012

@lu2112 Luciii...na tak chutne vyzerajuce jednoduche kolace sa rovno pripaja recept! 😀 dnes uz sme sice spraskali pekac slivkovo-broskynovej bublaniny, ale treba mat rozsirene obzory co sa pecenia tyka 😀

slivka233
5. aug 2012

@lu2112 dakuujeem strasne sa tesiiim tomu, aleni som nemyslela ze mi to taku velmi radost urobi, stale sa tam chodim pozerat 😀 😀 😀

sarifa
5. aug 2012

@slivka233 no ja som aj musela vratit jeden a vidis nejaku mam divnu postielku. Brusko mam klesnute uz len aby babo chcelo ist von.A madrac si aj odbalovala?Ja ho mam zabaleny a rozmyslam ze si ho aj odbalim lebo aj tak by som nanho davala nepremokavy sheet tak neviem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre