Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
6. aug 2012

@slivka233 no ja viem preco nechce este prist na svet.Caka kym premiestnime trochu spalnu aby sme tam mohli postielku dat.Takze kym nebude vsetko nachystane tak nepride.Tak dneska ked to urobime tak uz nebude mat ziadny dovod nepriiist 🙂
Vidis uz asi stoho saliem hahah. No neviem ako ty ale ja aj ked oddychujem tak som stale unavena.Necitim ze by som mala nejaku energiu nato aby som zvladla nejake hodiny porodu 😖

lu2112
6. aug 2012

@radusiq no super mrknem na to aj ja mas pravdu ze urcite to bude chutit omnoho lepsie ako zo supermarketu predsa je to vypestovane normalne anie dovezene a nechane dozriet v skladoch 😒.
A dobri napad ako sa donutit nevarit stale to iste a zacat bit kreativny 😀.
Predstavu o detskej mam ale neviem ze ci mi to vide tak ako si predstavujem uvidime ci sa tam vsetko zmesti co chcem.
Preto chcem najprv vidiet izbu chcem to pomerat a zacnem planovat 😀. Hlavne chcem vediet ci sa mi prebalovaci pult zmesti do kupelne lebo to by mi velmi pomohlo. Inak bitujem na ebay na taku rozkosnu kolisku tiez tuto kusok tak ak by sa zadarilo za dobru cenu tak budeme mat aj kolisku sice este neviem kam ju dam ale ved ja miesto najdem 😀

lu2112
6. aug 2012

😀 @sarifa no som zvedava ci sa vyspim lepsie ked manzel doma nebude 😀. Aspon sa nemusim tlacit. A citam ty este nemas vsetko nachystane?? tak preto sa mali este neponahla aby ta neprekvapil 😀 A energiu dostanes neboj hormony ta premozu a zvladnes hrdinsky porod ani nebudes vediet kde tolko sily najdes 😀

radusiq
6. aug 2012

@lu2112 ja som z detskej zufala - viem co ako s nabytkom, ale potrebujem to nejak zdekorovat dokopy - totiz komoda co uz mame je beech drevotrieska - na nu chcem prirobit prebalovaci pult, vstavana skrina ma biele dvere a postielka bude solid beech, takze v podstate vsetko ine. Rozmyslam dvere na vstavanej skrini otapetovat na farebno, podobny vzor dat zavesy na okna a steny potom uz jednofarebne...neviem, nemam napad 🙄

wewe8584
6. aug 2012

Ahojte vsetky tehulky tehulkate bruskate 🙂
Vy ste ako take dedinske klebetnice.....kazdym dnom milion novych stranok 😀 😀 😀
@sarifa @slivka233 uz vam aj prajem, aby to na vas prislo cim skor 🙂 Musim povedat, ze ja som takmer v polovici, ale az sa naozaj zacinam citit ako skutocne tehotna zena....z postele sa kotulam 😀, zadok, stehna pribrali :( ..som ako korytnacka. Dobra sprava: vcera sme prvykrat citili malinke aj dotykom na brusku...si predstavte...aj manzel citil 🙂 uzasne, neopisatelny pocit. juch...sa vytesujem. Dostala som darcek od manzelika...dlhy 4m vankus 😀 ...vyskusany...konecne som sa dobre vyspala 🙂 Len dufam, ze to bude dievcatko, lebo mam na nom prasiatkovsko sladku zurovu obliecku 😀
@andie25 Ako? ako? ako? tak ako? neviem sa dockat ako si dopadla...co bolo? myslim na teba 🙂

lu2112
6. aug 2012

@radusiq no asi by som na skrini skusila prelepit dvere a zladila ich but zo zavesmi alebo z farbou stien ale doplnkov nieco kreativne mozno ked vies kreslit nieco pekne nakreslit alebo okopirovat z internetu 🙂
A ta komoda a postielka niesu az tak strasne odlisne farby tak mozno ak ich nedas hned vedla seba das ich na ine steny tak stratis ten dojem ze niesu rovnake svetlo a farby robia svoje. Urcite steny chod jednofarebne a radsej farebnejsie doplnky. JA sa uz tesim na zariadovanie ja mam predsatu ale musim to dat na papier a ci sa zmestime do bagetu a priestoru 🙂 Ja som dala za ulohu mojej mame zohnat par veci doma chcem take typicke slovenske kresby z rozpravok dat zaramovat a to po stenach ako napr Matko a Kubko alebo Pat a MAt nieco take co je len u nas tak som zvedava ako m to pojde a co zozenu. Taktiez som dala vyrobit truhlicku na hracky zo somarikom z macka pu moja najoblubenjsia kreslena postavicka no a zbytok sa uz niako doladi. ale urcite ideme z bielim nabytkom s tim ze postielku aby nam nekusal ten lak dame tam tu ochanu.

sarifa
6. aug 2012

@lu2112 no uvidis tak sa ti to zapaci ze manzela nebudes chciet ani pustit hihi 🙂 No dneska vsetko dokoncim a zajtra uz aj pride 🙂

radusiq
6. aug 2012

@lu2112 jeeeej somarika aj ja mam rada 🙂 sme pozerali Pooh postielky, ale vsetky boli lakovane 😠 ta truhlicka bude urcite super...na slovensku si ju dala robit? Biely nabytok sa mi velmi paci, budete mat krasnu izbicku (my uz sme mali tu beech komodu tu tak bolo skoda ju len kvoli farbe vyhadzovat a kupovat novu). Inak mne na stenu dedko vysil obrazky z Cars a maleho carodejnika a carodejnicu, nasi mi to teraz doniesli takze aspon nastenne dekoracie uz mam 🙂

@wewe8584 ahoj, gratulujem k dosiahnutiu polovice, aj k prvym kopancekom 🙂 teraz to pojde rychlejsie uz. Ten vankus je uzasna vec, mas super manzelika...uvidis cim dalej tym viac bez neho nebudes moct byt (aj ked moj ma ani nie 2m, ty mas extra super) 🙂 mm tvrdil od zaciatku ze to je pre single mamicky, ze preco sa tak k nemu netulim, ale uz to vzdal...obcas zafrfle ze ho moj vankus vytlaca z postele ale tot vsio 😀

sarifa
6. aug 2012

@wewe8584 no uz sa budes len gulatiet 🙂 A pohyby si uzijes teda a hlavne kopance ved pockaj par tyzdnov 😀 Je to pekne az uzastne ...Ja sa len snazim udrzat rovnovahu ked sa postavim haha

andie25
6. aug 2012

@lu2112
@radusiq
@wewe8584
@sarifa
@slivka233
No tak uz sme doma, bábätko pekne narastlo, ale bolo zle otocene a nevedeli nám povedat že co. No a sonografka ešte nevedela poriadne pomerat srdiecko, akoze detailne komory atd. Takze o 3 týždne mame ísť znova, to dúfam uz budu vediet povedať aj pohlavie, bábätko si spinkalo spokojne na rúčke svojej. Krásne bolo a placenta je vpredu, tak preto aj tie pohyby menej cítiť zatial. Ostatne merania všetko v norme, tak len počkať ešte 3 týždne. Ona sa vyjadrila, že asi to vyzera na dievčatko, aleze je to ťažké, kedže nozky boli spolu🙂 takze sa ešte uvidí🙂

sarifa
6. aug 2012

@andie25 jeej tak uz si bola.a mas aj nejake obrazky? musis nam ukazat 🙂 A aspon budes mat dalsi o 3 tyzdne .Malicke ta takto prekvapuje nechce sa ukazat co to bude 🙂

andie25
6. aug 2012

@sarifa mám jeden;) neviem jak to mám tu dat, lebo len cez telefón som pripojena 🙂

sarifa
6. aug 2012

@andie25 aha no nevadi ked budes moct tak potom ukazes 🙂 Drzim palce nech sa teda viacej ukze nabuduce a nech pekne zapozuje 😀

andie25
6. aug 2012

@sarifa hahaaa, no ked to aj bude dievčatko, co ja si myslím, že je, tak asi modelka nebude , ked nevie pozovat 😀 sa musí naučiť ešte🙂 no a my sme sa len smiali lebo nám stále všetko v zivote vychádza na druhýkrát🙂 takze vôbec nie som prekvapena🙂

wewe8584
6. aug 2012

@radusiq heh...mi nieco hovor....ked som ho vylozila na postel, zabral viac ako polovicu....vidim to tak, ze bud na nom budeme spat obaja, alebo sa moj chudacik bude musiet stiahnut k samemu okraju postele 😀 😀

wewe8584
6. aug 2012

@andie25 fiha...o 3 tyzdne opat...tak to je teda vysada tu v uk 😀 budes vidiet malicke viackrat....nemoze to byt tym, ze ste v nizsom stadiu ako ste si mysleli? Alebo cim to je? Len tym otocenim? Ale i tak..je super, ze je vsetko v poriadku...teraz som na rade ja...v sobotu tuho mysliet na mna 🙂

andie25
6. aug 2012

@wewe8584 o 3 týždne preto, lebo nevedela pomerat srdiecko- komory a tak, lebo tento uzv je zameraný na to ako sú vyvinuté orgány. Srdiecko bije, vravela že je v poriadku len nebola schopná ho pomerat tak ako ostatne orgány. No taja bola čudna, dúfam že nabudúce budeme mat šťastie na lepšieho sonografa. No jasne v sobotu myslíme🙂 uz sa neviem dočkať, že co to bude u vás🙂 no a dátum u nás ostáva nezmeneny,23.12.

lu2112
6. aug 2012

@radusiq no dali sme tu truhlicky vyrobit doma na objednavku tak som zvedava ako to zvladnu a nasi to potom dovezu este stastie ze maju take velke auto lebo inak neviem ako by to doslo 😀 NO my sme tiez pozerali macka pu postielku ale zdalo sa mi to zbitocne drahe tak radsej pojdeme z niecim lacnejsim. A mas pravdu pokial mate komodu co ti vyhovuje bola by skoda vyhadzovat a ako prebalovaci pult sa zide 😅. A ked odrastie aj tak vymenis vsetko v izbe takze si osobne myslim ze pokial vyzdobite steny zladite zavesy a doplnkly nikto si ani nevsimne ze to je ine 😀. Inak nerozmyslal si stou skrinou pouzit latku na to ako tapetu napr tu ist co by ste zavesy pouzili. Vydela som par napadov takich na internete ako prerobit staru skrinu tak skus nieco take kuknut a vyzeralo to super 😅 ak to najdem preposlem ti link vecer

lu2112
6. aug 2012

@wewe8584
@radusiq
Inak ten vankus je aj u nas velkym pomocnikom len u nas je este ten problem ze manzel nam ho vzdy bere tak si ho musime branit a vzdy ked odydem do prace ci vstanem na Wc vratim sa spat a vankus uz ma manzel 😀. Takze vazne rozmyslam o darceku k virociu 🙂

lu2112
6. aug 2012

@sarifa no dufam ze ho pustim naspat lebo inak spi na zemi 😀. No tak pekne dnes vsetko dokonci nech uz zajtra mozeste teda zacat z prichodom na svet nech uz ma vsetko nachystane 😀. Mali by sme niaky vyvolavaci tanec zorganyzovat nech uz ta nencha dlho cakat 😀 😀

wewe8584
6. aug 2012

@andie25 joj...tak to je najhorsie, ked natrafis na nie velmi mileho cloveka :( Ja uz sa pomaly zacinam bat....vies tie taky obavy, aby bolo vsetko v poriadku...musi byt...musi 🙂verim tomu. bublinka je velmi aktivna, sice vela prespinka, ale ked prave nespi, tak ju pekne citim..cim dalej tym je to lepsie 🙂 tak dufam, ze sa na ultrazvuku ukaze 🙂 U vas to vyzera na Vianoce 🙂 ja mam taky pocit, ze my sme troska dalej ako si myslime, tak uvidime.... 🙂

wewe8584
6. aug 2012

@lu2112 tak nas je 4 m tak dufam, ze sa pri najhorsom podelime 😀 😀 .... inak nedam, nepoziciam 😀

slivka233
6. aug 2012

ajojte dievky, teeeda fakt sme tu take klebetnice,3 hodky som prec a nestiham vas docitat.
@sarifa este si tuu?teba cakam ze kazdu chvilu napises do spravy.ze.vodaaaaaaaaaaa a uz budeme vediet kolka bije. urob drobcovi izbu a pride, sak co by chodil ked mamina nieje na jeho prichod nachystana hehe..
@andie25 z uzv sa tesim, super ze este raz mozes drobca vidiet, ono je to tajnostkach ked sa vam nechce ukazat, ale ono je to jedno hlavne ze je vsetko ok.
@wewe8584 ultrazvuk sa ti uz blizi uvidis zbehne to ani sa nenazdas, no a poviem ti veru uz by somto.rada mala za sebou a videla nasho drobca, ja neviem ci aj ty ale ja stale premyslam ako vyzera, chcem vidiet tie ustocka, nostek ocka a vlasyyyy joooj to sa tesim, moj ciernovlasko....ja uz ledva funim.

inak sme sa prave vratili so slovenskeho obchodu a taaak som sa najedla juuuuj...andy nekriiic .. zjedla som veeelku pasteku a rozky a bambino a zavrsila som to horalkou....ja nemozem za to odkedy som tehu tak pasteky milujem ale slovenske. prisla namna unava strasnaaa....Lenka presne ako hovoris v kuse unavena aj ked vyspata...drzim palce dufam ze budes ok a drobec uz pride.

radusiq
6. aug 2012

@lu2112 hmm nenapadlo teda ale uz na to aj pozeram 😀 vdaka, super napad

sarifa
6. aug 2012

@lu2112 no ja som tak vyskusala spat sama v posteli a ti poviem ze sa mi to tak zalubilo ze moj odvtedy spi na zemi hehe No vies co teda stym tancom je to aj dobry napad to este nikto nenavrhol... 😀

sarifa
6. aug 2012

@slivka233 no ja sa budem musiet rozhybat aby sa nieco zacalo 🙂 Vies co dneska som aj bola v Sainsbury ohladom voucher a si predstav ze ten balicek vobec nemali.Ale nastastie tam robi svokra tak ta mi da vediet ak budu mat.Ja takto kupujem tolko newborn plienok haha ale ma stali len £0.45 pretoze som mala stastie ze som nasla £3.25 shopping voucher hihi
A ty ako sa mas dneska? Co mas naplane?

lu2112
6. aug 2012

@radusiq neni zaco to ma len tak napadlo lebo som sa na to davnejsie pozerala ked sme zariadovali byt doma ale nikdy sme sa potom ktomu nedostali. 😅 sa nam niako pocasie kazi dufam ze sa zajtra vycasi 😀

lu2112
6. aug 2012

@wewe8584 pekne si ho straz lebo hned ti ho zobere ja som pozicala na jednu noc a teraz aby som strazila zakazdym 🙂

lu2112
6. aug 2012

@andie25 gratulujem k uspesnemu scanu a dufam ze o tri tyzdne zistito co cakate alebo to ostane prekvapenim az do konca 😀

sany1000
6. aug 2012

Ahojte vsetci, len som sa chcela opytat tych v Londyne ako ste si vyberali nemocnicu? Ja som tehodna len 6th tyzden a moj GP mi povedal aby som si vybrala nemocnicu v ktorej chcem rodit....
Neviete o nejakych tabulkach? Ja som v NW London. Dakujem. 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre