Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
6. aug 2012

@sarifa no ja som sa prave zobudila,pozerala som OH co skacu cez tu kozu ci co to je kruhy az ma to uspalo.dnes na plane ani nic, vecer len upracem kupelky a rano varit ,kedze tu mam zajtra svokru. muza mam dnes doma, tak asi len telka doma....zober vecer muza a chodte na dlllhu prechadzku nebud doma, uvidis ze to zaberie...a skus vanu.
uz mam novyy changing matt s takoh velkou zirafou :-P hned to lepsie vyzera....a co ty vlastne nemas urobene v tej izbe ?

andie25
6. aug 2012

@wewe8584 hej, no a to nehovorim, ze sme taqm ako blbci cakali este polhodinu a kazdy nas obehoval a potom uz moj muz nevydrzal a sa ozval, tak nas brali dnu 🙂 no nevadi, neboj sa, vsetko bude dobre, ja som v noci ani spat nevedela a rano som buntosila uz od 6tej . Silno drzim prsty, a co by ste chceli?

andie25
6. aug 2012

@slivka233 no hej, a ja si stale myslim, ze to bude princezna, lebo tie su take tajnostkarky 🙂

andie25
6. aug 2012

@lu2112 dakujem, pozerala som si vecicky co si nakupila 🙂 pekne, a tie polodupky to su teda z H&M? musim sa tam skocit pozriet uz teraz ked mam to volno 🙂 lebo potom taham az do konca novembra lol.

andie25
6. aug 2012

@sany1000 ahoj a vitaj medzi nami 🙂 ja som takisto z NW Londyna, no a ked ti mozem poradit, vyber si nemocnicu , ktora je najblizsie k tebe, alebo si klikni na stranku ako birthchoice.uk a tam su statistiky vsetkych porodnic, ked ti to pomoze. Ono v podstate je to jedno, lebo skoro vsade je rovnaky pristup aj planovanie tehotenstva a ultrazvukov a nakoniec je to stale na ludskom faktore🙂 mozno si pozri ake maju percento prirodzenych porodov, cisarskych rezov, kolko porodov do roka atd. 🙂

andie25
6. aug 2012

@sany1000 este ze nemocky sa klasifikuju do 4 kategorii a to mas nasledovne:least well performing, fair performing, better performing and best performing - ale zaroven to neodzrkadluje celkovu kvalitu poskytovanych sluzieb a starostlivosti. V NW mas moznost ist do Barnet Hospital, Northwick Park, Royal Free a este Finchley Memorial sa mi zda?

sarifa
6. aug 2012

@slivka233 no ved aj ja som si zdriemla o 11 a zobudila sa o 1nej 🙂 hahaha muza- nie som vidata .No to mi pripomenulo dneska som snim stravila lunch a som ho veru tahala do zlatnictvca a som mu ukazovala snubne prstene ze maju krasne hihi ze cakat kym vihra loteriu sa mi uz nechce a peniaze len tak na ceste lezat nenajde.A ako babicke zo zosuverenymi prstami ten prstienok neukaze pekne hahah to som tak odbocila od temy 🙂 No on by chcel ine skusat ako prechadzu 😎 Ja uz nato nemyslim ze aby sa male poponahlalo ,mozno ked nadtym nebudem tak rozmyslat tak to pride rychlo 🙂
Ja mam decku izbu prazdnu.Len postielka je tam a skrina a postielka ma len neodbaleny matrac v nej.A musime ju preniest do spalne kedze babatko nemoze b yt same v izbe tak musime posuvat nasu postel a nabytok aby sa to tam vsetko pekne pomestilo.A musim vsetkych mackov oprat aby som ich mohla poukladat do izby na policky A kocik odfotis aj cely? Ja chcem vidiet ako vyzera v celku 😀

sany1000
6. aug 2012

@andie25 Ahoj Andie, dakujem ti moc za odpoved. 🙂
Ja som pocula strasne veci of Northwick Park and Royal Free, tak mi dost lepi a neviem kam by som mala ist ale do tych dvoch urcite nie. hahaha

Do ktorej nemocnice chodis ty? Ja mam total paniku z nemocnic, takze pre mna je to hrozne ist len na vysetrenie...
Bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀

andie25
6. aug 2012

@sany1000 no ja neviem ze co si pocula🙂 ale ja aj pracujem v NPH a to co si počula je záležitosť asi 10 rokov dozadu :D na som tam, a v pohode🙂 To ked máš strach z nemocky je jedno kam pojdes, naša má napríklad veľmi dobre porodne centrum riadene len MW, tzv.prirodzeny pôrod. Ono je ťažko ti poradiť, ale zase pokial nezazijes na sebe tak ťažko súdiť dopredu 🙂

andie25
6. aug 2012

@sany1000 klikni si na birth choice a napr. Barnet a Ealing maju horšie hodnotenie ako NPH 🙂 alebo Royal Free 🙂 fakt.

slivka233
6. aug 2012

@sarifa no sak ja viem ze niesi vydataa, ani ja som neni ale muzom ho sak nazavat mozem... a ty co si robila ked to nemas... tak sup nadejneho snubenca nahnat do posuvania a plysakov supni do prwcky raz dva su suche...no kocik odfotim cely, ale neskor,teraz planujem pouzivat carseat nasadu, a carrycot ak si pozres foto mojko albumu tam je kocik odfoteny ako vyzera a uvidis aj zabaleny zvysok pod postielkou.... ak vydrzis dam foto zajtra pozajtra ked to vytiahnem a ukazem svokre....

slivka233
6. aug 2012

@sarifa pozri moj album zatial tam kocik je potom odfotim na zivo

lu2112
6. aug 2012

@andie25 no akurat som ti chcela pisat som si spomenula ze si hladala tie polodupacky tieto sme kupili v M&S takze mas na vyber dva obchody 😀.

sarifa
6. aug 2012

@slivka233 a tak budes kocik pouzivat ze najprv len car seat dotoho? Moj vyzera dost divno tak pretoze je velika konstrukcia :( Pocuj puchnu aj tebe prsty?Ja vzdy ked sa zobudim tak ich mam teke strpnute a cely den dneska nejako trpnu :( vzdy len prava ruka a len 3 prsty palec a malicek je ok... asi mi odpadnuuuuu 😒

lu2112
6. aug 2012

@sarifa preco babo nemoze bit same v izbe ?.

sarifa
6. aug 2012

@lu2112 no to nam tak povedali na antenatal class. No moze sa stat ze budes spat a nebudes babo pocut, ked sa budi tak casto ako 2-3 hod tak by si stavala hore dole .Najlepsie je ked ho mas pri sebe. Ale to sa tyka len tych co nemaju baby monitor v izbe.

lu2112
6. aug 2012

@sarifa jaj uz so sa zlakla no mi mane baby monitor pre to lebo mi ho chceme v izbicke svojej od malicka. Ta je hned vedla nasej takze v tom nevidim problem. Vsetci sice mi hovoria ze som sialena ale mne sa to zda tak spravne a ved ked nebude vyhovat prestahujem ho k nam 😀 Clovek aj tak asi zisti najskor co komu vyhovuje az ked bude male vonku 😀

sarifa
6. aug 2012

@lu2112 Ja si myslim ze je to kazdeho osobna vec ako sa rozhodne.Nie vsetci maju babatka pri sebe .Ale ked mas ten baby monitor tak nato to je ze mozes babo tak sledovat.Nech si hovoria ze si sialena ..Ved ako sa vravi mama vie najlepsie 😀

slivka233
6. aug 2012

@sarifa prosim ta jasne ze som spuchnuta, cela clenky mam jak moj 100 stryko, a prsty na rukach jak frankfurtske parky.hruza...a strasne sa potiim boze uz ma to nebavi... a chcem mat maleho u seba, neverim ani monitoru je to predsa len elektronika a aj to moze sklamat a keby sa nieco stalo tak by som sa zblaznila a zas si myslim ze kazda jedna znas ked svojho drobca uvidi bude ho chcet mat stale pri sebe, a na zaciatku je tolko komplikacii a vselico sa moze stat...moj dominik bude pri mamicke....no a ked dakde ides je to lepsie carseat das do auta, v obchode do kosika a tak vies lepsiee...a neskor dam carycot a buginu.

sarifa
6. aug 2012

@slivka233 no lebo ja som pocula ze nieje dobre babo stale mat v car seat ze to bude mat ten chrbatik tak zohnuty a ze by mali bit na rovnom tak preto som sa aj pytala.

slivka233
6. aug 2012

@sarifa ano mas pravdu car seat tak na 2-3 hod denne max. ,sak jak pisem ked ides do obchodu, do auta a tak...ked pojdeme von dame hlboky...a co robis?

sarifa
6. aug 2012

@slivka233 ahaaaaaaaaaa 🙂 no ja nic som umyla riad povysavala a umyla dlazky.Pockam na mojho .uvarim nieco (teda hodim nieco do truby lepsie povedane 🙂 ) hodim do pracky a budeme pozerat OH .Teraz poveram dinner date a to co varia vyzera tak super 🙂

sarifa
6. aug 2012

@slivka233 no moja a ideme tu spalnu presuvat 🙂 jej a uz malicke moze prist.Zatial sa maj pekne papa

slivka233
6. aug 2012

@sarifa no ja si lezim s mobilom v ruke, tiez som len gulas urobila na rychlo...mojko mi spinka primne na gauci a ja pozeram spravy na jojke......tak len pekne porobte, a povedz drobcovi ze moze prist ze je uz ocakavanyyyy....pa zatial.

radusiq
6. aug 2012

@sany1000 ahoj, mne sice priradili automaticky tu najblizsiu, ale skus mrknut na stranky NHS choices

lu2112
6. aug 2012

@sarifa dakujem za povzbudenie ved prave ze mama vie najlepsie a clovek zisti co komu najviac vyhovuje ja sa teda odradit nenecham len som sa nastrasila ked si povedala ze presuvate postielku som myslela ze je to niaka povinost lebo tu v UK by ma to neprekvapilo

lu2112
6. aug 2012

@sany1000 mne doporucili tie na okoli ale viem ze kludne si mozes vybrat aj dalej zisti si podla internetu ktora ma dobre ohlasi u mamiciek a rozhodni sa podla toho v kazdej ti spravia prehliadku tak aj to ti moze pomoct sa rozhodnut. ale kludne mas casu mas este dost 😀

iwi9
6. aug 2012

ahojte babule, vysetruju v UK aj vaginalne? mna to len napadlo, ze ako vysetria napriklad krcok maternice? ci?joj najradsej by som sla domov, tu sa mi zda vsetko komplikovane 😀

andie25
6. aug 2012

@iwi9 ahoj, v UK nevysetruju vaginalne, a praveze mne sa zda, ze na SK je vsetko co sa tyka porodnictva komplikovane 😉

iwi9
6. aug 2012

@andie25 aha, no asi v tom mam este len zmatok... 😉 ale v nz mame dobreho porodnika ( aspon som na neho pocula od sesternic a kamosiek len chvaly), tak ja by som najradsej sla domov.. ale midwife je velmi zlata, vsetko mi vysvetlila, len nechapem ako skontroluju krcok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre