Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
8. aug 2012

@lu2112 zatial som vytriedila jednu policu a mam pol obyvacky pokrytej papiermi na vyhodenie...aaaaaaargh som nastvana az to boli, juj! Objednala som z ebay tu plachtu do postielky z tencel fibre, v popise 100% natural tencel fibre, a doslo co? placha s polyuretanovou vrstvou! vrrrrrr 😠 idem byt na niekoho zla

lu2112
8. aug 2012

@radusiq a je to to iste co bolo na tej stranke ci ine lebo ja to chcem objednat buduci tyzden 😅 . Tak som zvedava co dojde no ale ked to objednavam z eco sopu malo bi to bit to co pisu. A teraz to vratis ci co budes robit

radusiq
8. aug 2012

@lu2112 nebolo to B-Sensible, bola to znacka Hippychick

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

ale aka drzost! este aj na obale je ze 100% Tencel Wood Fibre, len v popise malymi pismenkami na zadnej strane ze PU vrstva pre "lepsiu nepremokavost a antialergicke vlastnosti" - chudak predajca si to podla mna ani nevsimol. A teda zaroven si protector predstavujem inak - toto aj vyzera ako taka lacnejsia plachta - len tenucka tkanina, skoro priestvitna, zospodu sustava guma, fuj. Pisala som predajcovi ze co navrhuje, tak cakam - podla ebay pravidiel by mal vratit peniaze aj s postovnym spat k nemu, ak bude suhlasit poslem nazad, ak nie na svoje naklady to posielat nebudem - najskor to dam niekomu komu to nebude vadit...

lu2112
8. aug 2012

@radusiq no to je drzost teda no som sa zlakla lebo tu plachtu mam vybratu inu som uz nepozerala tak som bola zvedava. No uvidis ak bude ferovi ti vrati peniaze 😒 dufam ze bude ale nasere to lebo to aby clovek vsetko studoval do detailov

radusiq
8. aug 2012

@lu2112 nuz mne pride £17 za plachtu dost vela, ved za tolko kupujeme matrac 😀 tak som este pozerala dalej...ale asi uz nebudem vymyslat a objednam ju aj ja...

lu2112
8. aug 2012

@radusiq no aj mne sa zda vela ale nic ine som lacnejsie nenasla 😒 Tak spravime kompromis. Inak mne koliska odysla predala sa za 30 😠

radusiq
8. aug 2012

@lu2112 skoda veru, ale nevadi, mas krasny moses basket 🙂

lu2112
8. aug 2012

@radusiq no to ano aspo nieco idem akurat pozriet tie esofix base ci nieco nieje v okoli tak uvidime ci sa podari 😀

slivka233
8. aug 2012

Jooooj dievcata Teraz sme prislo domoov od obeda v pohybe navyse za volantom a poviem vam ze tak mi stvrdlo brucho a maly sa tak tlacil ze ja som mysela ze uz to na na ide ale toto by som sarifa neurobila ja si pockam na nu....
@sarifa moja a ty teda co, ako sa Teraz citis? Uz ti fakt prajem aby to uz bolo a tieto teplaaa sak ja asi odpadnem 😀 v strede pod prsami sa mi maly tak vidul neviem ci tlaci nohami ci co Len soda ze sa tlaci opacnym smerom.....
Lu2112 svokra neviem dokedy sa zdrzi letenku sme kupili Len sme tak ked bude treba kupime ale pocitam ze ten mesiac tu bude. A Potom ju poslem.....
Dievcata a vy ostatne cakatelky jak sa mateeeeeeee????
Ja som dnes strasne precitlivena dokonca som sa aj rozplakala za nic ani neviem dovod....boze tie hormony..... 🤐

lu2112
8. aug 2012

@slivka233 no pekne pozor davaj nechto neprezenies. No neboj mali je asi nastvany z toho ze si ho tlacila tolko v tom aute 😀 moj sa vydul tiez ale na bok pod rebrami a nechce sa posunut a tlacimi to snad vsade 😀. Fuu ten mesiac no to je dost tak drzim palce nech to spolu vydrzite ja urcite obdivujem ale zase nie vsetci maju mju svokru 😀 hlavne teraz vyloz nohy a odychovat pekne 😀

slivka233
8. aug 2012

@lu2112 juuuuj toto Vyduvanie a tlacenie je horsie ako kopance, pockaj ked ti drobec podrastie este len Potom ucitis ... 😲 a este toto teploooooooooo a myslim ze dalsie 4 dni este ma byt teplo....

lu2112
8. aug 2012

@slivka233 no u mna aj tie kopance bolia ja som si snim uz uzila svoje mali je ako keby na niecom fical kazdy den. Ja mam obcas opuchy na rebrach a aj modryni takze ked to ma bit este horsie tak bude to zaujimeve pomooc ved budem sa po porode zotavovat nielen z porodu ale aj vsetky vnutorne organy budu dokopane a rebra vykopane 😀 tak si ma nepotesila 😀 no ma bit az do soboty v nedelo uz sa to ma pokazit a v pondelok uz hlasia len 19 stupnov

slivka233
8. aug 2012

@lu2112 nestrasim ale posledne tyzdne suu take jooj vies..... No ty stymi kopancami inak uz mas dlho starosti...ale pockaj mozno bude maly anjelik a sa prekvapis ze bude dobrucky .. a mozno niee. 😀 ...no tie kopance hlavne okolo rebier Len skoda ze sa tlaci von opacnym smerom ... Ale nechcem sa prekvapit co nas vsetky caka...
Ale co ta nasa @sarifa co je snou? Ja uz Len cakam kedy tu napise ze co sa deje...ked to na nu pride....

lu2112
8. aug 2012

@slivka233 urcite je unavena ved vela toho nenspala a mozno uz to doslo by som jej to priala uz sa trapi 😅. no ja si z malim uzivam ale to mi vracia len to co som ja robila mojej mame ta ma po mne doteraz nasledky ja som jej praskla rebro a druhe vytlcila tak ze jej to kazdy rengen pripomina 😀 Takze mali ma bit po kom a manzel tiez nebol anjelik v bruchu 😝 Takze moja mama sa len smeje ked jej o tom hovorim 😀 No dufm ze ty ju nepredbehnes ja som n rade po tebe ale mame tam taku pauzu trochu par tyzdnov 😝

andie25
8. aug 2012

no caute 🙂 ja poupratane, zajtra este navarim a teraz davam dokopy fotky v laptope, lebo taky bordel, ze az.... zdvojene albumy atd. no a ked dokoncim, tak urobim miesto pre dalsie a potom dam uz aj do fotoblogu nase babanko🙂 aaa podla mna @sarifa pozera olympijske hry a dohovara malemu, aby uz dostal rozum 🙂 no len ci uz maju meno pre to babo?

sarifa
8. aug 2012

@slivka233 tu soooooooooooooooooooom 🙂 ved ty si tu cely den nebola co robis?ako @andie25 povedala pozeram olypiske a dohovaram 🙂 Zajtra vam dam vediet co mi moja MW povedala. Dostavam smsky cely den ze ci uz nieco.Tusim vsetci su taky nedockavi viacej nez ja hehe ..
Zatial ziadne kontrakcie ani bolesti.Babo sa sem tam pomrvi a to je vsetko

lu2112
8. aug 2012

@sarifa asi mu je dobre tak co bi sa ponahlalo 😀 Prihlasi sa v ten spravny cas 😀

slivka233
8. aug 2012

@sarifa ja som si prove lahla do postele s takymi bolestami ze az... Ale to nie su kontrakcie, strasne sa mi vytlaca a tlaci mi na vsetky organy strasne to boli...ked si prejdem po brush citim mu vytlaceny chrbatik..az ma vystiera tak to boli, trosku som sa presla po byte Teraz lezim a ustalo to ale Potom aky bude prod ked uz toto tak boliiii 😒

My sme dnes boli bonks so svokrou poukazovar jej trosku a bola si kupit na jake handry.
Aj ja mam rano mw.
Takze ty nic??? Odpadnem z teba.

monkka21
8. aug 2012

@slivka233 no mne sa mala presne takto tocila ked uz som isla rodit .normalne na jedej strane bola.to som ani netusila ze sa to da.tiez chrbatik uplne von vypuceny.

slivka233
8. aug 2012

@monkka21 jujuuuuj no potesila si ma... To mam ako ze uz pripravit na porod? Ja asi este niesom ready.".ale Teraz to ustalooo ☹

monkka21
8. aug 2012

@slivka233 no tak ja som tiez neratala s tim ze uz pojdem rodit,ale mala si sama vybrala 3 dni pred terminom.no ved uvidis ci budu kontrakcie.ja som mala zo zaciatku len slabe v pohode som to doma predychala.aj som si hovorila ze to je vsetko?no potom to prislo.urcite to rozpoznas ked s ato bude rozbiehat. 😀 este oddychuj kym mozes

radusiq
8. aug 2012

@slivka233 hihi zajtra budem hned kontrolovat ci sa to vratilo, dobre ze ty si tu vzdy tak skoro ze hned budem vediet 😀 nie ako pri Lenke @sarifa clovek si mysli ze uz tlaci a ona sa ozve o jedenastej 🙂 este sa mozno pretekat budete ze ktora skor...drzim palce, obom, ak by 🙂

andie25
9. aug 2012

Dobre ranko, dnes sme si asi privstali my🙂 tak pozdravujeme maminky, bruska a babatka, čakáme na správy od @sarifa 🙂

lu2112
9. aug 2012

Donre ranko tehulky tak som zvedava ci uz to na niektoru doslo potom dajte hlasenie ze ako vam to dnes ide. Ja som zase prespala celu noc a mali tiez takze aspon sme vyspaty dufam ze nam to takto ostane az do porodu 🙂. Pekny dnik prajem dnes zase ma bit celkom pekne 🙂.

sarifa
9. aug 2012

@slivka233 @radusiq dobre rano.A som vas vsetkych dneska predbehla 🙂 Aj sa sama cudujem ze som hore takto skoro 😀 Ale chrbat ma strasne boli tak ani lezat sa mi neda.Tak som sem zbehla nahlasit ze este staaaaale sa nic nedeje.Silvika no ja to vytlacanie bolestive mam stale ale ked sa prejdes alebo povrtis trosku bokmi babo by sa malo posunut.Ja si vzdy na loptu sadnem a sa potom presunie. No idem este na 2 hod do postele a potom treba ist k MW.Uvidime co mi ta zase povie ,asi nie tak vela ako vzdy....hlasim sa ked sa vratim...

Vsetkym prajem dobre rano 🙂

slivka233
9. aug 2012

Dobre ranko dievcence, tak som tu....tak to vytlacanie nejak preslo, som sa dlho do noci prechadzala, ale drzalo ma to asi 3 hodiny, vobec to nebolo prijemne som myslela ze maly mi chce vsetko organy vytlacit cez krize von...ale nepodarilo sa mu to.teraz je brusko opat makke, ale ked som sa zobudila a pozrela do zrkadla ... joooj som taka opuchnuta... 10:15 midwife aj ja, @sarifa potom daj vediet ze co...ozvem sa aj ja ked sa vratim...@lu2112 @radusiq uz nech je oktober nasi uz 2mesacny a mozeme mi kontrolovat vas hehe
@sarifa drzim palce ... toto pretahovanie je jasny chalan.

andrea2510
9. aug 2012

@slivka233 este nech nie je oktober to nevrav ved vtedy budem ja rodit a ja sa silno bojim tak ma nestras. 😀

lu2112
9. aug 2012

@slivka233
@andrea2510
@sarifa
@andie25
Vidim dievcata ze dnes ste si kazda pristali🙂
Dajte potom vediet ako ste dopadli u MW ze ci sa mali este nepitaju na svet 😀. A stim octobrom nestraste ja stoho mam paniku dnes som zacala 32tt a niako sa mi to uz krati velmi. 😅. uz len 6 pracovnych dni a som na materskej a potom uz to bude zachvylu 😀

lu2112
9. aug 2012

@radusiq A ty nam niako vyspavas dnes 😀. Ako sa dari? Ja som citala trochu v octobrovkach a tam ti uz baby tasky do porodnice balia no neviem ci to len mi tu v UK mame n vsetko cas a neponahlame ale zda sa mi to skoro rozmyslat o taske do porodnice. 😝 normalne som stoho ze vsoku ved dva mesiace este cas

wewe8584
9. aug 2012

@radusiq @lu2112 @slivka233 @andie25 @sarifa
Ahojte babulky fazulky, nehnevajte sa, ze som nereagovala na vase reakcie 😀 asi pred dvoma dnami, ale pokazilo sa mi wifi na mojom kompe no a tak to dopadlo, ze som ostala bez netu 🙂, ale uz som tu...tutaktu 🙂 Mame sa dobre, celkom sa uz gulatime, tak ako aj andie 😀..v nedelu sme prvykrat citili malinke aj po prilozeni ruk na brusko...bolo to ako malinky zazrak 🙂. Vankus si poctivo strazim a spim na nom kazdy den, akurat, ze v posteli zabera tolko miesta, ze by som potrebovala king size postel 🙂. Sobotny anomaly scan sa nam blizi...tak cakame, netrpezlivo. Neviem ani sama, co by sme chceli...mam viac teorii chcenia 😀 ...dievcatko by som chcela mat urcite...ale radsej by som bola, keby bol prvy chlapcek...no ale ako viem, ze to druhe nebude tiez chlapcek..takze takto som na tom....hlavne nech je zdrave to nase drobiatko kuriatko 🙂 Slivka pekna postielka 🙂 vsetko pripravene 🙂 super. Safirka ty co tu este robis? Ja uz som si myslela, ze tu budem citat, ako tu uz nie si a konspiracne teorie o tom ako to uz na teba prislo 😀 Andie, pekna profilovka, konecne si ta viem predstavit 🙂
Opatrujte sa dievcata, idem sa pokusit to vsetko precitat. Samozrejme popri vareniu (varim kolozvarsku kapustu, lubite?) a okrem toho este cakam opravara pracky :( ...sme tu rok, byt je novy a uz sa nam pokazila umyvacka, postel a teraz aj pracka...inak vraj nove spotrebice.... :( ...najhorsie je, ze na opravara cakame uz tyzden a dnes pride..vraj...casovy interval od 9 do 13....trapas....tak som ako na nozoch...ani varit ani nic ... dokonca ani zdriemnut :( trapas 🙂 tak drzte prsty, aby som mu vedela vysvetlit ten problem tak, aby ma pochopil....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre