Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
9. aug 2012

@lu2112 podla vsetkeho ta ockovacia latka je Konakion, pribalovy letak zde:

http://www.medicines.org.uk/guides/konakion/Vit...

zlozenie:
glycocholic acid HSE
hydrochloric acid Ph.Eur
lecithin (phospholipon 100) HSE
phytomenadione
sodium hydroxide Ph.Eur
water for injection Ph.Eur

katie555
9. aug 2012

@radusiq tak my sme Mali mortgage promise na tusim 40 tis viac nez sme ziadali. Problemy zacali s adresou - multiple version kedze sme byvali vo flate - potom vraj nie sme na rolling register pritom sme boli ... Potom pôžička zamietnutá uz neviem od ktorej banky. Ďalšia banka naše credit score bolo nad 900 pri oboch inak - zacali že paul má študent loan - potom že 700 libier na kreditnej, ďalej že ja nemam unlimited remain in uk a že nam dajú len 75% sumy ( ani doteraz netuším na základe akej národnosti ich to napadlo) ... Zase zamietnuté.nationwide tí nakoniec boli ok a tuším do dvoch týždňov sme mali mortgage offer ale to tiez musel mortgage advisor písomne potvrdiť že ktora je naša adresa .... A od prijatia mortgage offer sme exchange za necelé 2 týždne - mali sme veľmi dobru solicitorku - promtna a všetko ochotná vysvetliť kedze my sme ani šajnu sem tam nemali čo treba robit.

radusiq
9. aug 2012

@katie555 wow...fakt sme mali stastie...no hlavne ze uz je to za vami a byvate 🙂

@lu2112 este jeden clanocek nez zalahnem na dnes, pre mna velmi presvedcivy: http://www.vaclib.org/basic/vitamin-k.htm
hlavne ma zarazilo ze tie oralne "kvapky" nie su kvapky ale priamo ta vakcina podavana oralne, pricom nebola klinicky testovana a sam vyrobca oralne podavanie neodporuca 😕 waaaa uz fakt neviem co teraz

mandarinka77
9. aug 2012

@radusiq ahoj,vidim,ze tu preberate vitamin K. pokial som dobre informovana tak aj pediatri odporucaju podat vitamin K injekciou.

kaciatko215
9. aug 2012

ahojte babulky len tak narychlo som vas precitala.Dnes sme mali prve ockovanie.Maly plakal ako tur boze mi ho bolo luto ked sme prisli domkov tak som mu davala vinove obklady a uz spinka snad nebude mat teplotu ho kontrolujem pod chvilou
Ste sa bavili o priezvisku @andie25 @radusiq ze co ak sa narodi chlapec a priezvisko dostava po matke Ano je to tak nas maly ma vsade baby Bubenikova 🙂 aj v tej jeho cervenej knizke o zdravotnom stave ale ked isiel manzel vybavovat rodny list / anglicky / tak tam uz pekne napisali Bubenik a dokonca ich poziadal aj o to aby mal Tomas s diakritikou a nebol ziadny problem.
Vitamin K - tak maly dostal injekciu hned po porode a to sa ma MW pytala ze ci to chcem a teraz davam vitamin K raz za tyzden 1kvapku do ukonceneho 3mesiaca je to prevencia proti krvacaniu do mozgu a este mu davam Vigantol - vitamin D kazdy den jednu kvapku
@mishka0508 vitam ta 🙂
Idem ja na kute bohvie aka bude u nas noc 😒 dobru noc papa

radusiq
9. aug 2012

@kaciatko215 a v akej forme mu to davas? nejake kvpaky z lekarne ci ten Konakion?

@mandarinka77 ktori ako, vacsina ano. Celkovy postoj NHS je za celoplosne ockovanie kedze podla nich benefity su vacsie ako rizika, avsak na letacikov zbezne informuju o rizikach a davaju na vyber aj oralne podanie, alebo mozes odmietnut uplne. Nez sa rozhodnem chcem blizsie, nestrannejsie a podrobnejsie informacie - z toho co som zatial nasla injekciu davat nebudeme.

kaciatko215
9. aug 2012

@radusiq kupila som si na svk vola sa to Kanavit a aj Vigantol / vitamin D / mam zo svk.Bo tu vitamin D riesia az od 6 mesiaca tak mi povedala health visitorka ale nenamietala ked som jej povedala ze malemu davam vitamin D od 2 tyzdna kazdy den 1 kvapku

mandarinka77
9. aug 2012

@radusiq podrobne informacie ti bohuzial nikto neda. a to co najdes bezne na nete - tym by som sa tiez moc neriadila. niekedy neni dobre moc rozoberat a privelmi sa zaujimat,lebo si nepomozes. davaju to vsetkym detickam,moj nazor je radsej dam injekciu ako vystavit riziku krvacania. ale to je kazdeho osobny nazor samozrejme. ja sa riadim tym co mi povedia midwife a doktori nie tym co ako laik najdem na internete

radusiq
9. aug 2012

@kaciatko215 vdaka - zapisujem

@mandarinka77 jasne, beriem, kazdy mame svoj nazor. ja hladam odborne clanky s citaciami a studie, neriadim sa 100% len tym co mi povie par odbornikov, ktori sa nieco ucili ako stadoidnu informaciu v dobrej viere ze tak to ma byt (velakrat po uspesnej farmaceutickej loby, ci podlozene viac financnymi ako klinickymi faktami) - doveruj ale preveruj. "System" je podla mna prilis vseobecny na to aby pasoval vsetkym rovnako. Z toho co som zatial zistila je riziko leukemie vacsie ked dam, ako riziko krvacania ked nedam, preto nie.

mandarinka77
9. aug 2012

@radusiq dobre,ale ako sa vie ci ta leukemia u tych deticiek prepukla kvoli tejto vakcine? mozno v tom bolo nieco ine,mozno geny...
potom teda nedas ani tie vakciny na bezne ockovanie? lebo aj tam je vselico primiesane...

slniecko77
9. aug 2012

ahojte
@radusiq velmi narychlo som zbehla vasu debatku o vitamine K v injekcnej forme
..istu dobu sa v UK nepichal, po podani sa vraj zvysil vyskyt rakoviny (nepamatam aka forma), ale nejaky Dr. si vsimol, ze narast bol len v nejakych oblastiach..dodatocne prisli na to, ze to bolo vakcinou od istej firmy, ktora sa neskor prestala podavat - dufam, ze ma pamat neklame
@andie25 my mame sice chlapca, ale problem by nemal byt, lebo ides na registracny urad a tam zahlasis ake meno chces dat dietatu, tak s tym by som si hlavu nelamala 😉
btw..cakate slecnu?
..inak som sa dozvedela, ze lak na nechtom nesmie byt z dovodu, aby snimac na palci mohol 100% ukazovat hladinu kyslika v krvi 😉
@sarifa este 2v1? 😉 som an teba myslela 😉

mishka0508
9. aug 2012

@lu2112
@monkka21 ahojte...
Budem si musiet preciatat celu tuto konverzaciu cez vikend. Ale som rada, ze tu nie som sama...

andie25
9. aug 2012

@radusiq ahoj, sorry som bola pre mamku na letisko a kecame a kecame;) no neviem ako inde, u nás sa to volá Konakion

radusiq
9. aug 2012

@mandarinka77 a ako sa vie ze to nie je kvoli tomu? to je prave na zvazeni kazdeho rodica. V r. 1970 bola robena studia na nieco vyse 16000 detoch, zaznamenali trojnasobny narast leukemie. Po zverejneni informacie vyrobca zrusil dotaciu na dalsi vyskum. Dalsie potvrdzujuce studie boli robene v r. 1990 a 1992. Okreme toho boli robene tri studie (vsetky mimo UK) ktore to vyvratili, avsak z tychto troch studii jedna bola na inu ockovaciu latku s vit K (v inej krajine) a jedna zaroven vyvratila suvislost rakoviny dietata ak matka fajcila pocas tehotenstva cize kredibilita nic moc. Aj NHS potvrdzuje, celkom oficialne, ze nie je mozne vyvratit tuto suvislost, preto nechavaju na rodicov zvazenie ci to dietatu chcu dat ci nie. Maly hint - podanie kvapiek oralne stoji NHS 3x tolko ako injekcia (je to ta ista latka, ale oralne podavaju tri davky). Kontrolujem kazdu vakcinu osobitne, nie som zo zasady proti len aby som bola zaujimava (napr. anti-D som si dala pichnut) ale vo vseobecnosti nie, maly nebude ockovany ani beznymi vakcinami - tam je toho primiesaneho ovela viac nez v tejto.
A stacilo 🙂 nerada sa natahujem, nie som typ co silou mocou robi osvetu a ide proti vseobecne zauzivanym nazorom, zaroven som manik co na kazdom kreme pol hodinu studuje zlozenie nez to da do kosika...takze ber ma s rezervou 😉

@slniecko77 podla toho co som nasla uz vyse 30 rokov sa v UK ockuje tou istou ockovacou latkou. nevies kde si to videla? rada by som na to mrkla, mozno to cele chapem zle...ta prva studia z r. 1970 bola na Konakion on firmy Roche. Zajtra sa v nemocnici spytam cim sa ockuje teraz...

radusiq
9. aug 2012

@andie25 dakujem, takze je to to co som nasla. Som tu dnes publikovala co som ponachadzala a postudovala ze by som si blog mohla otvorit 😀 😀 dufam ze ma odtialto nezmazu za spamovanie konika
dufam ze ste mali dobru cestu a mamke nech sa paci u teba 🙂

idem do postele...dobruuu

slniecko77
9. aug 2012

@radusiq priznam sa, ze si to nepamatam 😒 ono to bolo myslene, ze sa pichalo od viacerych firiem, ale len od tej jednej firmy bol zvyseny vyskyt narastu rakoviny
my sme sa tiez rozhodovali co a ako..nastudoval si to moj chlap, on je v tom ''doma''
..podavali sme injekcne, maly mal reflux (co sme samozrejme zistili neskor), tak som bola spokojna...ale priznam sa, ze pri dalsom baby by som to opat uvazila ci injekcne alebo oralnou formou 😉

andie25
9. aug 2012

@slniecko77 ahoj, stratena🙂 ja uz z postele píšem, unavena ale Happy kedže uz mám mamku pri sebe🙂 no nevieme že co čakáme naisto... Babo malo spojené nozky a bolo aj zle otocene, a nemohli pozriet detailne srdiecko, takze další scan o 3 týždne, dúfam, že bude aj lepsia sonografka alebo sonograf, lebo tejto ked som sa nepytala tak nic nehovorila. Takze povedala, že to asi vyzera na babu, no tak co ja viem?🙂 uvidíme koncom augusta, ináč uz babo cítim každý den 🙂 tak zatial pa!X

andie25
9. aug 2012

@kaciatko215 🙂 tak dik, uz potom nemám strach, že keby chlapec , tak bude mat ova🙂 a ináč ako sa Vám dari? Mliecko v pohode? Maly ako?

slivka233
10. aug 2012

Dobre ranko dievcata, ako sa mate, ako sa citite?@sarifa Lenka akoooooo? pochval sa ty nestastny zemepan.

lu2112
10. aug 2012

Dobre ranko dievcata ja dnes nemam dobry zaciatok dna od rana ma strasnu bolest hlavy a je mi zle od zaludka zda sa ze som dostala vyrozu niaku od spolubivajucich a teraz neviem ci panikarit a volat MW ci pockat a vylezat to 😒

slivka233
10. aug 2012

@lu2112 dobre rano...no neviem ci je mat nejaku vyrozu v tehotenstve vyhra ale pokial sa necitis dobre za to ze zavolas mw nic nedas....popripade ti povie co na to pouzit aby si sa citila lepsie...Ono mozno ti nesadlo nieco co si zjedla, ale pre pokoj tvoj jej zavolaj, alebo si trosku polez s mineralkou a snad to prejde.
A stou hlavou ani tabletku nemozes nic.... Skis to vyspat..mozno pomoze.

andrea2510
10. aug 2012

@lu2112 aj ja som mala na zaciatku asi 2x chripku a tiez som to len prelezala zapila cajom a po 3 dnoch uz nebola, MW ti asi povie ze si mas dat ibuprofen alebo nieco take a hotovo. 😢

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 @slivka233 Dobre rano 🙂 Pekne ze takto namna myslite ale somnou sa vobec nic nedeje :(

sarifa
10. aug 2012

@lu2112 No MW ti povie pretoze si tehotna ziadne liekynebudes moct okrem paracetamol.Ja som mala chripku alebo kto vie co to bolo 4 dni.S postele som ani vist nemohla.Aj som potom sla k lekarovi ale poslali ma hnusaci domov ze treba len pockat kym choroba ustupi...Ja som bola chora skoro kazdy mesiac tehotenstva takze to bolo strasne.Dufam ze sa coskoro uzdravis.Vylez to a pi vela tekutin

mirabelka212
10. aug 2012

ahooojte holky, trosku od veci...ale nenachadza sa tu v Uk (oblast Essex- Halstead, Braintree,Colchester) nejaka holka, ktora ma male dieta. Mam 8 mesacneho synceka a bolo by super spoznat nejaku spriaznenu dusu na blizku. Tesim sa uz vopred...pa

lu2112
10. aug 2012

@sarifa
@andrea2510
@slivka233 Dakujem za rady volala som mw a ze pokial sa to nezhorsi mam to vylezat ak by som neprestala vracat do vecera mam ist do nemocnice aby som nahodou nebola dehydrovana takze idem to skusit vyspat a ozvem sa neskorsie ako sa mi dari ☹

lu2112
10. aug 2012

@mirabelka212 jeej my sme byvali kusok Bishops storford pre stanstede pekne to spomienky teraz sme uz na opacnej strane. Inak v brentree je plno slovakov ja tam mam kamosku a ma tak isto stareho syna len teraz je doma na dovolenke na dva mesiace ale dam jej o tebe vediet 😉

radusiq
10. aug 2012

dobre ranko prajem, tak dnes som vstala ako rybicka o 6tej, muzik mi spravil kavu aaaa akosi som sa zase zobudila teraz 😀
O dve hodky mam kontrolu v nemocnici, dufam ze bude vsetko ok. Dali sme sa napisat na guestlist do Sofa Zone dnes, chcela by som ist na Vidiek mrknut, snad to zvladnem sediac niekde na kraji v klude 🙂

@lu2112 uff uz sa dlho nic nedialo? dufam ze si doma a do prace ani nepachnes, mozno si skus zrobit ginger & lemon, to sa myslim moze, ginger by ti mal ukludnit zaludok trosku. Juuj snad to prejde skoro...mas niekoho doma? Ak by ti daco trebalo doniest daj vediet, skocim do auta ☹

@sarifa stale si tu? neveriiiiim...asi ta babo blbo pochopilo ze ktory vikend si myslela, uz to musi prist...

lu2112
10. aug 2012

@radusiq dakujem moja som v posteli aj ked som musela dokoncit pay roll lebo koniec tyzdna ale zvladla som to z postele teraz uz odychujem. Dufam ze to je len niaka vroza co rychlo prejde tak snad to vylezim. A skusim ten ginger a lemon mozno to zabere potom dam vediet

sarifa
10. aug 2012

@radusiq haha no moja ono je tam asi zaseknute dokonca aj moja MW povedala ze babatko pojde prve von az potom voda :( Ja to vidim tak na induction .Verim tomu ze male by uz bolo davno vonku... A takto musim cakat az do 16teho len na sweep :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre