Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarrahmichelle
10. aug 2012

ahojte baby...jeeej tak som nasla uk diskusiu super dufam ze sa mozem k vam pridat..sice tehotna uz nie som ale dufam ze to nie je podmienkou 🙂 @sarifa mne tvrdila midwife od polky tehotenstva ze maly bude obrovsky ze bude mat isto cez 4.5 kg + som este 10 dni prenasala no a nakoniec ked sa narodil mal 3275g...takze nepocuvaj tie reci vobec to nemusi byt pravda

sarifa
10. aug 2012

@sarrahmichelle ahoj a vitaj 🙂 No moje vazilo 3143g ked som bola v 37tyzdni kedze som musela ist na scan kvoli mojmu obrovskemu bruchu.Ja verim tomu ze bude velke ale uz sa stym pomaly zmierujem 🙂

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 no ved to ze ta hlavicka.Ked som bola na scane v 37tt tak hlavicku odmerali 337mm Ak nepojdem cisarskym tak budem rada ,ja sa len toho bojim ze ho nebudem moct vytlacit lebo je priliz velke,ved kto vie ako rychlo narastie

slniecko77
10. aug 2012

@sarifa neviem ako rychlo rastie hlavicka, ale maly mal 33.5cm, urcite to zvladnes 😉
..ked budes citit kontrakcie tak budes tlacit o dusu 😉
..ako sa inak citis? netvrdne ti brusko? nemas poslickov?
@sarrahmichelle ahoj 🙂 a kde byvas v UK? ci nahodou niekde blizko nie 😉

sarrahmichelle
10. aug 2012

dakujem za privitanie baby...@slniecko77 ja som v birminghame je tu aj niekto z okolia? ci len londyn povacsine?
@sarifa moj maly mal hlavicku 34.5cm po tych vsetkych kontrakciach vytlacit ho uz bola najmensia bolest a to som sa ani nepotrhala takze sa neboj zvladnete to 🙂

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 ja mam praveze brucho stale tvrde a to asi ani dobre nieje ze..ja sa citim len tazka male je uz dole a nejak sa uz neposuva :(

sarifa
10. aug 2012

@sarrahmichelle budem musiet 🙂nic ine mi neostava len nech sa uz poponahla 🙂 Ja byvam v Northamptone

slniecko77
10. aug 2012

@sarrahmichelle daleko..ja som Lincolnshire..skoda
a ako si rodila? baby sa chystaju povacsine vo vode, aj ja som chcela, ale ani neviem preco som nakoniec nie
@sarifa a mas aj spadnute brusko?
..ja som mala v karte aj napisane take ciselko napr. 3/5 (alebo tak nejako)..to by malo byt ako nizko je babo
..mne tvrdlo brusko obcas a ked som sla rodit, tak uz zostalo tvrde
..co ti povedala MW? dala si si spravit sweep? kedy mas najblizsie kontrolu?
..myslim, ze tu nechavaju prenasat do 10 dni..potom sa robi indukcia

sarrahmichelle
10. aug 2012

@sarifa drzim palce nech to uz mas cim skor za sebou uz to isto nepotrva dlho 🙂 pozeram ze uz druhy den po termine si uz ti robili sweep?...skus chodit hore dole schodmi ale tak ze budes opreta o stenu chrbatom a zboku budes prekladat nohy dufam ze chapes mojmu vysvetleniu 😅 mne pri tom praskla voda to mi poradila midwife robia to aj v nemocnici na rychlejsie rozbehnutie porodu

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 no vies co ja som si vsimla ze vela bab to tu pisalo tie cisla ale ja to nemozem nikde najst v mojej knizke.Moja MW nechce nic robit mam cakat az do 16teho a to ze potom sa budeme bavit o sweepe 😒 Ona len povedala ze je dost dole a ze asi mi ani voda nepraskne ze babo pojde prve lebo ze tam nieje miesto na pretecenie vody..Tu nehavaju 14 dni

sarrahmichelle
10. aug 2012

@slniecko77 aj ja som sa chystala vo vode len mi odtiekla voda kontrakcie sa nehlasili ani po 26 hodinach tak museli porod vyvolat takze z bazenu tiez nebolo nic..mozno pri dalsom 🙂....u nas nechaju prenasat dokonca az 14 dni vsade maju ine podmienky asi

sarifa
10. aug 2012

@sarrahmichelle dakujem ..ano uz dva dni a vyzdera to na treti :( JAAAAj moja vsetko som uz skusila.A viem co myslis ...crab walking 🙂 tiez som skusala 🙂 ale uz vsetko vzdavam male je tvrdohlave ani dlha prechadzka nepomohla i ked ma cely spodok po nej rozbolel ..

slniecko77
10. aug 2012

@sarifa no pekne, ze 14 dni 😝 vsak to je o nervy
..aha..no aj mne voda odtekala postupne, v podstate som ani nevedela, ze odteka..niekomu praskne a odtecie prud vody..tak to mame asi rovnake 😉
..ja som sa dost natahovala, vyliezla som na vanu a umyvala kachlicku od zhora dole (tymto ta nechcem an nic zle navadzat 😉 )..myslim, ze aj preto som skor porodila (maly uz aj tak bol dost dole, v 36tt nevedeli zmerat sonom obvod hlavicky, uz bol zosunuty)

slniecko77
10. aug 2012

@sarrahmichelle fuha, vyvolavacku teda nezavidim..a ani ten dlhy porod
@sarifa ja som to mala zapisane v takej kolonke..nad popisom od MW..bola pri tom nrjaka skratka, uz sa nepamatam aka

lu2112
10. aug 2012

@radusiq nie nakoniec sa predal za 41 boli sme mimo domu 😒 . Ale mam tam vyhliadnuty este jeden tak snad ten mi uz vide ale ved casu este dost zajtra chcem objednat tu sedacku lepsiu cenu som nenasla a budem dufat ze ten base niaky vyhram 😀

sarrahmichelle
10. aug 2012

@slniecko77 nie praveze porod bol super od vyvolavacky prva kontrakcia do pol hodiny a do piatich hodin bol maly na svete...kym som cakala na vyvolavacku lezala vedla mna pani a tej porod trval 36 hodin uf az ma pot vtedy zalial ked som to pocula

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 no mne to nepisala akurat som si to prestudovala ale ona nic take ani len nespomenula.To je cela moja MW uzastna ... Uz urcite to skoro pride.Ja mam dost pohybu zijem s dvomi prasiatkami co po nich musim upratovat takze kachlicky som si uz stihla poumyvat 🙂

slniecko77
10. aug 2012

@sarrahmichelle tak super 😉
..moj porod trval cca 7hodin, ale mne nastupili hned silne a pravidelne kontrakcie 😉

slniecko77
10. aug 2012

@sarifa 😀 😀 😀
..mas syndrom zahniezdovania, cooo? 😉
..mne take tiez nespominala, ale ja som si vzdy vsetko nastudovala a chodila som k MW s vopred pripravenymi otazkami 😀 mala zo mna nesmiernu radost 😀

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 ale kdezeeeee skor syndrom zurivosti ked si niekto nevie posebe spratat 🙂 tak ja sa nato nedokazem pozerat a upracem 🙂

slniecko77
10. aug 2012

@sarifa 😀 😀 😀
..hlavne sa nenervuj, nestoji to za to..ja som bola v tehu nejaka prilis kludna..

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 ja som bola kludna cele tehotenstvo ale tento posledny tyzden nemam na nic naladu .. asi az teraz hormony zacali nakopavat 🙂

slivka233
10. aug 2012

@sarifa ahoy Leni, ja mam v knizke tiez ze je engaged na 3/5 aale do poslednej navstevy sa vobec neposunul cize viac ako 2tyzdne je rovnako 3/5...uz by som bola rada key to mas zasebou, vie, ze to nie je bohvie co...ja mam stale este 8dniii....mw povedala ze sa neponahla takze ja dopadnem ako ty...to us ti lenivi chlapi....a ziadne bolesti moja?

sarrahmichelle
10. aug 2012

@sarifa uz mas toho isto dost nie je sa co cudovat ze si nervozna a zuriva...ja som az plakavala posledne dni 🙂 lucim sa s vami pre dnesok baby maly je hore a dozaduje sa mliecka dobru noc vam

slniecko77
10. aug 2012

@sarifa zeby to pomaly slo!? 😀
..ja som bola noc pred porodom vraj podrazdena..tvrdi moj muz, mne sa ani nezdalo 😀
@slivka233 no vitaj 2v1 😀 😀
@sarrahmichelle dobru noc

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 no vy mate vsetky Mw co si robi svoju pracu poriadne..Moja len podpise popocuva a dovidenia.Ja som tam vzdy tak 5minut..No moja tebe sa to moze hned zmenit 🙂 moj nebola ani engaged a ked som mala dalsu navstevu u MW tak uz bol dole... Bolesti sem tam ked zle sedim ale inak vsetko ok .. no mna porazi ked ty este porodis skor 🙂

sarifa
10. aug 2012

@sarrahmichelle neboj ved si tiez poplacem 🙂 tak sa maj papa

slivka233
10. aug 2012

@sarifa no a k tomu prataniu... Juju bud rada ako je to lebo toto je o zivot, keby nevladzem nepoviem ani slovo..ale ked pocujem silvika sadni si, nerob ty nic, ja urobim a nasledne si nieco idem do kuchyne zobrat a je to uplne inde tak mam pocit ze am rozdrapi do jedu. Mne to strasne vadi ..one je dobra svokra fakt ale ja niesom chroma aby som si nemohla urobit nieco sama....a by nesetrite elektrinou preco je to zapnute? A toto na co kupujes sak to zbytocne, jooj nevyhadzuj jedlo,pecivo a neviem cool!!!! Ved niesom na slovensku nech sa zobudi. 🙄 uz nech si zvykne ze je v UK a tu sa zije inak ako doma. ale sak ja to vydrzim a nech ide domov..no prave kychla aj mi to potvrdila 😀 😲

slivka233
10. aug 2012

@slniecko77 2v1 veru..tymto na sim detom sa nechce na svet

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 no bodaj by.Mne akosi vsetko vadi,a tiez mozno leziem mojmu na nervy ale co si pomozem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre