Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
13. aug 2012

dobre ranko dievcata, maminecky....ako ste sa vyspali do noveho tyzdna? ja som sa vyspat vyspala ale ledva som vstala z postele, jooj tie krize tam tam dole vsetkoooo boliii pomooooc.
@sarifa .. a ty co moja ako tu si este ci uz volas do nemocnice nech ti napustaju pool? vcera som zaspavala s obrovskymi nohami a tak isto som sa aj zobudila... jak keby som som mala ugg boot na nohachc take su velke...hruza....ale vies co svokra mi hovori pred porodom zvykne ze si cela spuchnuta aj tvar, nemas opuchnutu ked a zobudis?ja mam ale tak po hodke mi odpuchne.....drzim palce ak by nieco ak nic budem ta tu cakat.

lu2112
13. aug 2012

Dobre ranko vsetkym
Tak ja som dnes tiez stala cela z puchnuta ani do topanok som sa nedostala tak som v robote v slapkach 😀 Posledny tyzden v praci uz dufam ze to utecie ako voda a budem si uzivat volno 😀
@slivka233 Dobre ranko aj tebe no ked si taka spuchnuta abi si este chuda @sarifa nepredbehla 😀. Som sa tesila ze sa uz ochladi ale vidim ze dalsi teply den pred nami 😅

lu2112
13. aug 2012

@radusiq Dobre ranko moja vcera som niako zaspala pri closing ceremony boli sme vecer vyzdvyhnut ten base kedze dnes drahy odisiel zase na sluzobku ale dufam ze nam to rychlo utecie a ja v piatok uz posledny den v praci jupii 😀.
Tie plachty vyzeraju super ak by ta neoptazovalo pri objednat dve pre mna tak to by bolo super. Farebne bud modru alebo klasika bielu. Dakujem 😅.
Ako sa dnes citis uz ti je lepsie dufam ze uz ziadne spinenie sa neobjavy a ty uz si prosim ta davaj pozor na seba

radusiq
13. aug 2012

dobre ranko prajem

@slivka233 pozeram ze stale na konovi a prva hned rano, sa tvaris ze mas este cas 😀 no som zvedava ci uz sa nieco chysta...

@lu2112 ahoj 🙂 my sme tiez sli v polke spat, neviem preco to tak neskoro dali ☹ tvoj mm teraz chodi normalne na tyzdnovky, ci to len nahoda teraz ze dva tyzdne po sebe mu tak vyslo? inak citim sa uplne ok, zas som trosinku spinila rano, ale tak podla toho co doki vcera hovorila tak to vobec nie je z maternice takze zatial to necham tak, lahnem, vylozim nohy...neskor uvidime ak by sa to opakovalo...
Plachty ti objednam, pohodicka - obe postielkove 60x120? Ci jednu postielkovu a jednu malu? Mrkni na vzorkovnik: http://www.maderna.sk/katalog/product/14535/ maju Modru a Svetlomodru

lu2112
13. aug 2012

@radusiq Ahoj no som rada ze ti je lepsie a z coho mas to spinenie aj ti to niako vysvetlily??
No manzel dostal teraz jeden project na dva tyzdne tak ten do robi a potom uz nepojde nikam daleko az kym sa mali nenarodi. Toto musel dokoncit takze radsej teraz ako v case terminu 😀.
Inak viacej sa mi lubil tento closing ako bol opening ale nevydrzala som do pozerat stihla soma kurad Spice girls 😀. Uz by ale naozaj mali skoncit uz im to velmi nejde 😀.
Tie plachticky som videla ze mali aj ten vacsi rozmer 70x140 tak pre mna ti a jednu bielu a jednu svetlo modru. dakujem 😀

sarifa
13. aug 2012

@slivka233 dobre rano.
A ja stale tu aha 😀 ja som opuchnuta tiez cela nic si stoho nerob.Este som sa aj s nadchov zobudila tak super 🙂 Ale idem si este nachvilku lahnut pripravit sa na tento den s nasou vzdy sa nudiacou tynedzerkov 🙂

andrea2510
13. aug 2012

dobre rano,

uz aj mna to chyta to vstavanie o 4 asi ma mala pripravuje na to co bude o 3 mesiace, inak vy uz mate vsetkko pokupene a pripravene a ja neviem ci mam ist nakupovat zatial mam len postielku ak by prisla na svet skor a par veci nic viac som este nekupovala ...asi idem aj ja nakupovat aspon ten kocik

katie555
13. aug 2012

@andrea2510 ahoj ...pozeram ze aj ty panikaris ako ja...ja tiez mam este cas, (hm 9tyzdnov, len ci sa mala madam nerozhodne prist na svet skor).. Este ja mam pocit ze stale vela veci mi chyba...Tie najdrahsie veci uz mame (myslim kocik a postielka - teda matrac uz prisiel cot pride tusim v sobotu) ale stale mam pocit ze vsetko mozne mi chyba, co ani neviem ze potrebujem. Co vsetko nakupujes? ja mam maly zoznam, ale viac menej to su drobnosti plus taska do nemocnice...A co pozeram oktobrove baby radka a lu nakupuju plachty atd a ja som este o tych veciach ani nerozmyslala... 😀 Co sa snazim teraz zohnat je easy base 2, ale furt mi ho niekto uchyti. A stale vaham ci kupit moses basket alebo nie

@sarifa uz mozes s kludom ist...olympiada skoncila tak sup sup nech si cim skor naspat 😀

radusiq
13. aug 2012

@lu2112 oki, vecer to budem objednavat asi. Inak je to "velkost UNI - jedna velkost pasuje aj na 120x60 aj 140x70" - podla mna to budu flat sheets, nie fitted, takze budu pasovat na hocico...
Doki povedala z coho to je - ze mam zvonku na krcku residue, ze vyzera ze tam je to akoby poranene (vraj sa moze stat fyzickou namahou, alebo stykom). Ja som ale pred 2 rokmi krvacala, a zistili mi vtedy ze to tkanivo presne tam mam take "fragile" ze sa lahko "oderie" 😀 - vtedy mi to zmrazovali tekutym dusikom aby to nekrvacalo, ale asi sa to zas povolilo. Takze to nema nic spolocne s tehotenstvom a doki hovorila ze je dost mozne ze po porode mi to samo zmizne uplne.

@andrea2510 ja som nikdy nebola ze nakupovat vybavicku (teda okrem plienok, do tych som crazy 😀 ), vzdy len aha flasa aku si predstavujem - kupila, detsky olej v akcii - kupila...a tak za tie mesiace sa mi nazbieralo skoro vsetko co potrebujem 🙂 ale zas prave tie hlavne veci este nemam - kocik, autosedacku ani postielku. Mozno keby si zratala tych par veci co uz mas zistis ze mal pol vybavicky 😀 mas uz vybraty kocik aky chces ci sa len rozhodujes?

@sarifa nie ze by som ta nerada videla ale ty musis byt supermama ked tvoj maly od teba tak velmi nechce 🙂 uz je to dlhoooo...aky mas plan s teenagerkou? Ved ona sa prestane nudit ked to na teba pride a bude jedina po ruke 😀

radusiq
13. aug 2012

@katie555 @andrea2510 nech si nemyslite ze sme uplne trafene 🙂 - tie plachty riesime asi od 45.strany tejto temy (no, to pomohlo...) z jedineho dovodu - ze je velky problem kupit plachtu, ktora by nepremokavu vrstvu nemala z polyuretanu/PVC, kedze tie sa vacsinou makcia ftalatmi aby boli ohybne. PU/PVC je druh plastu co sa "nevyvetra" po rozbaleni ako napriklad PET alebo polyester, ale postupne uvolnuje zo seba ten hnus, takze sme sa chceli vyhnut tejto alternative. Lu nasla plachty z Tenceloveho vlakna - je to vlakno z akehosi stromu, co je prirodzene nepremokave, ale pekne drahe v UK. Inak ak by mi to bolo jedno, tak to kluuudne necham az na poslednu chvilu v style "ved hocikedy sa vybehne kupit" 😅

andrea2510
13. aug 2012

@katie555 no ja mam vazne len par veci kupili sme postielku s matracom ze ak by sa narodila skor aby mala aspon kde spat aj kocik mam vybrany ale to si chcem nechat poslat az do noveho domu. ine co mam veci od setry mi poslala po malom synovcovi on ma 2 roky tak co mal ako babatko a dost vela toho je tak neviem ci mam ist kupovat detske vecicky ved to baby z toho aj tak o mesiac dva vyrastie a bude treba kupit nove. jedine co som kupila flasky na mlieko a sterilizator a to len z toho dovodu lebo sa mi snivalo ze som nemala mlieko a nemala ako nakrmit baby 🙂 . to je vsetko ja cakam asi az ked sa odstahujeme alebo to budem nakupovat postupne ked sa narodi este plienky pojdem zohnat. sice mam latkove ale zevraj kym nema baby pupik v poriadku tak sa maju pouzivat len normalne jednorazove.

katie555
13. aug 2012

@andrea2510 ved presne tak ja som to robila..Postielka pride teraz, to stary otec objednal a zaplatil takze mala minimalne ma kde spat..Presne to iste ja panikarim - sa mi snivalo ze som nemala mlieko a mala stale plakala tak preto mam na zozname par flasiek a stelilizator...Ktory inak kupujes? bo ja som za flasky a ostatne tommee tippee, len cakam na depozit naspat od majitela.. Slubil nam ho cely, lenze po roku aj on aj my sme odtupili z agentury takze deposit bol presunuty do tej schemy, a my sme ziadali on teraz len nejako on tam ma zavolat ci co...
Kupujes aj moses basket? co sa tyka oblecenia - my sme kupili par veci zakladnych ked som skoncila univerzitu bo som strasne panikarila ze vsetci uz vsetko maju nakupene...a potom neskutocne vela veci sme dostali od draheho otca a jeho zeny plus od babky, ta ked nas zakazdym vidi tak nieco prinesie . Mam dost oblecenia na prvych 9 mesiacov a to este ratam ze dostaneme viac ked sa mala narodi.
Co sa tyka plienok zaregistruj sa v asda klube - daju ti pack huggies zadara, boots a sainsburys -dostanes poukazku na baby pack - kde sice nie su plienky ale musis si pleinky kupit (za cca 3 libry) ale daju ti zadara sainsburys pack - tam boli vlhke vreckovky, nejaka kozmetika a changing matt, v boots za nakup plienok (pampers) dostanes changing bag....ono sa oplati bo ja mam takto 4 balenia plienok doma a podstate ma to nic nestalo... 😀

katie555
13. aug 2012

@radusiq no to mi je jasne plienky riesite od zaciatku co som tu - plachty som nejako nezachytila...Ja sa tiez niekedy citim ze panikarim zbytocne - ja mam skor problem ze neviem co vsetko treba - a ze nieco zabudnem...a potom budeme panikarit ked sa mala narodi...Ja mam vazne pocit ze okrem tych 'obvious things' pre babo nic ine nemam 😉 stale este vaham ci kupit moses basket alebo nie ....plus napriklad take ze zaves do nursery som este neriesila, alebo paplony decky atd,...sa sem tam citim ako debil... 😒

lu2112
13. aug 2012

@andrea2510 no vidim ze teba chyta podobna panika ako mna dva tyzdne dozadu 😀. Tak mi sme nemali skoro nic okrem veci pre maleho teraz uz mame toho viacej ale stale vela veci chyba kedze s astahujeme za 3 tyzdne do noveho tak postielku kocik a take tie velke veci budme riesit az potom tak dufam ze mali si pekne pocka lebo inak spi v niakej krabici tych prvych par dni 😀. My sme teraz kupovali tak postupne isla som okolo mali v akcii tak sme kupili nic ze velke nakupi postupne zacni a uvidis zoznam bude mensi len si to spis co chces a len odskrkavaj 😅. Uvidis zistis ze toho az tak vela nechyba

lu2112
13. aug 2012

@radusiq jeej no som si nevsimla ze to je univerzalne az teraz som si to poriadne precitala 😀. No a super ze to spinenie nema nic spolocne z tehotenstvom. Inak ja som mala stim problem pred tehotenstvom tiez hlavne po burlivejsej noci z drahym 😀 😝.
Inak som rada ze som tehu v Uk vcera som citala octobrovky a poviem ti obcas sa mi rozum zastavi co ani vsetko sleduju teraz rozobeali krcok maternice ze aku ma dlzku vdaka za anglicko ze este toto nemusim riesit a nama zbytocne stresi 😀

lu2112
13. aug 2012

@katie555 tak to si na tom dobre ze zavesi uz riesis pomali ja este ani nabytok nemam sice uz mam predstavu ale nic konkretne 😀 My sme tu v Uk niako po zadu baby na slovensku uz v takomto case maju vsetko ready a mi stale mame cas 😀.
No ja mam inak podobny problem ze neviem co treba teda mam predstavu a nechcem too kupovat vela ale zase ani malo tak zom stoho tak ze co je nevyhnutne. Ale spolieham sa ze ked bude chybat vybehneme kupit alebo manzel z mojou mamou snad to zvladnu 😅

sarifa
13. aug 2012

@radusiq no kazdy ma uz vihana a no ja by som uz aj isla ale tak uz neviem ako mam tomuto cloviecikovi dohovorit.Uz aj moj priatel je netrpezlivy a stale sa ma pyta ci uz pojdeme do nemocnice.No na plane mame asi hranie cely den a asi pojdeme do parku,len aby ten cas rychlo ubehol lebo je dost tazke zabavit taketo deti to ti mozem povedat haha 😀

lu2112
13. aug 2012

@sarifa mozno ti pomze rozhybat maleho aby prisiel uz medzi nas ved ho tu uz vsetci tolko ocakavaju. NO ale musi mu bit dobre ked takto sa mu nechce 😝

radusiq
13. aug 2012

@lu2112 si mi pripomenula z tej starej socikovskej knihy Nase Dieta ze pred narodenim si treba pripravit - vydrhnut kos na pradlo aby babo malo v com spat 😀 a my tu peniaze vyhadzujeme za moses baskety...
tiez som rada ze sa nevysetruje zospodu rutinne, slak by ma trafil. Ale zas som rada ze "vdaka" tomu krvacaniu a spineniu ma pozreli aj zospodu 2x, takze viem ze krcok je v pohode. Stale som rozmyslala nad tym ze ak by sa zacal otvarat predcasne, ako to asi zistim...
Inak som umyvala vanu, a som sa nejako sikovne oprela ze mi praskol drziacik na ten front panel na vani. Tak som ho dala dole uplne, ze ved aspon tam povysavam, a pozriem co mi treba na opravu. Ten sok co som zazila - som myslela ze sa rozplacem! Pod vanou asi 8cm vrstva stavebneho odpadu - prach, rozbite kachlicky, plus kopa servitiek, stary mop, nejake igelity, sprchova hlavica...no fuj humus je mi zle ked si uvedomim ako dlho to tam muselo byt. Jedno stastie ze ziadna plesen. Zacala som to pratat ale aj som to nechala tak nech nedycham prach, caka to na draheho ked pride z prace. Blee

@katie555 hmm tak mna zavesy napadli ale nechala som to tak, este ani vymalovanie nie je...myslim ze drobcovi bude lauter jedno ci ma mikymauza alebo dinosaurov na zavesoch, aspon zatial 😀 a deky - mne pride ze za slovo Baby pred slovom deka sa priplaca tak £10. V Ikey zvykli mat Irma svetlomodre deky za £1.99, boli to tie najlepsie deky na svete - lahke, velke, teplucke, ale uz ich nemaju ☹ ale predstavujem si taku nejaku alternativu - proste kupime novu obycajnu decku co nepusta vlakna a bude. Akurat ma mamka upozornovala ze si mam urcite nakupit muslin squares ze toho sa vela spotrebuva, pod hlavicku na spanie, do kocika, na odgrgavanie, na utieranie...
Moses basket som kupila vcera na car boot sale, ale len preto ze sa mi pacil a ze nestal vela, inak by som nekupovala. Chceme mat postielku od zaciatku v jeho izbicke, ak by som to nezvladala s nocnym vstavanim/kojenim tak si dam moses basket vedla seba vedla postele. Inak ho asi ani nevyuzijeme velmi, lebo byvame v byte. Ale ak mate dom s poschodim, podla mna sa ti zide, budes ho chciet mat pri sebe hore aj dole, nech nemusis behat. Ak si nie si ista stale mozes kupit 2nd hand tak ako my sme s Lu - ona kupila z ebay za £5.50, ja z car boot za £10, matracik kupis novy z ebay tiez do £10...hned to nie je taka polozka...

lu2112
13. aug 2012

@radusiq 😀 tak no ja som spala dva tyzdne v kosi na pradlo lebo nasi nemala na postielku a cakali na vyplatu no hold skoro som sa narodila 😀. Tak ale este ze mame ten Moses basket tam sa prespi keby trebalo 😅. No alebo krabica od telky je tiez dost velka 😀 ale nie standujem.
Ty zase neodychujes no nechaj na draheho nech to poupratuje aby sa nahodou nieco nevdychla. NO ono to bohuzial byva takto pekne v domoch spravene ja som sa stym stretla aj u nas na slovesnku nasi ked prerabali tak v stene nasli zamurovany furik z plno nalozenym nakladom stavebneho odpadu a bordelu. 😀
Tak ale dobre ze si to objavila drahy to vyprace a budete mat pokoj len ten stavebny material dajte pozor aby ste nevyhodili do normalnych smeti a ak ano tak aby vas nikto nevydel je za to pokuta.
No inak ja som tiez nahanala vcera tu deku v ikea a nevedla som ju naist 😒 tak ale nieco podobne kupime 😉

katie555
13. aug 2012

@radusiq no viempresne ako vravis, ako nahle je tam napis baby tak 30 % navyse v cene. Ja som kupila nabytok z argosu ale co je do detskej izby (za polovicnu cenu) aspon to mala bude mat dlhsie. Sice este nedosiel ale to je uz objednane...
Tiez pozeram moses basket na ebay, si myslim ze sa to zide, nakolko postielka bude od zaciatku v nursery, pretoze vzhladom k tomu ze sme do nasej izby kupili super king size bed co zabera tak polku izby tak postielka tam uz nevojde.. a tiez koli tomu ze cez den moze mala byt na prizemi so mnou a bude to jednoduchsie presuvat.
co sa malovania tyka - sme kupili teraz dom a predchadzajuci majitelia mali babo v novembri. Takze nursery je vymalovana na bleducko hnedo a navrchu tapeta s medvedikmi - k tomu kamoska ponukla zavesy s medvedikami (este mam aj pocit ze je to tak ista seria) len si to musime is niekedy vyzdvihnut....
co este viem ze nutne potrebujeme je easy base, teda dufam ze hladam tu dobru base, lenze vzdy mi to niekto na ebay vyfukol... chcela by som nieco tak do 40 libier.. Dokonca som este uvazovala ze sem tam lacnejsie mas aj so sedackou, tak by sa to mozno aj tak oplatilo...

Mna kazdy tu upozornoval zase na podbradniky ze tych budem potrebovat vela - ja som kupila 5 a odvtedy sme dostali takze mam uz asi 30ks.. Tie moslin squers mam na zozname, a som este aj pozerala ze na odgrgavanie su take skor pasy a to sa mi viac pozdava ...Kupovala si uz aj flasky? 😵

slivka233
13. aug 2012

@lu2112 dobre ranko po druhy krat, ja som opat zaspala, juuuj nestras ma ja pockam na sarifu, len nech ona chuda moje male velke uz ide....ale tie opuchnute nohy sranda ze?. a si predstav ze si cela jak jeden balon, ja len flip flop natiahnem na nohy, inak aj som mala rano peknu, mos ako velka kvasena uhorka a lica juuuj 😕

@radusiq no vidis ja to tu otvaram a da sa povedat ze aj uzatvaram kazdy den prvy a posledny prispevok s Lenkou.... 😀
ja sa tvarim uz vseliako ale tie nase lenive deti nechcu ist na svet??? ja uz neviem ako ich sem dostat...vcera ked som bola na hospital tour ako keby to vedel ani sa nepohol akoze ja nic ja muzikant...ked sme vysli von hned sa zacal vystierat....uz to chcem mat zasebou a sledovat vaaas baby cakatelkyy...

@sarifa no vitaj slecna nebezpecna, veru zober dievca vyvencit do parku trosku sa unav aj ty, trosku si poskakaj po schodoch a vecer ides na too... ale zas je teplo clovek si mysli ze konecne zima trosku a ahaaa.... clenku rovnako siroke ako stehna, namiesto prstov klobasky...no hotova maska na hallowen.....
informuj maaa co je stebou

@andrea2510

radusiq
13. aug 2012

@katie555 wooow super king size, to musi byt uzas 😀 pamatam nas prechod od double na king, zazrak to bol 😅 chystam sa kojit takze flase dufam ze nebude treba, kupila som jednu sklenenu pre istotu, a jedna mi dosla z klubu Avent ako darcek, to zatial staci.

@lu2112 furik ????? 😕 tak to sme na tom este celkom dobre. Nam sa stalo v Irsku v novostavbe ze pod linkou v kuchyni ked sme vybrali tie listy tak tam toho bolo, takze ked sme sa nastahovali tuto kychynu som hned kontrolovala, ale pod vanou ma nenapadlo...ten stavebny odpad musim pozriet do papierov ci mozme, vdaka za upozornenie. My mame taku pristavbu k bloku kde su obrovske kontajnery, ako pol skipu to vyzera, a mozme vyhadzovat aj elektroniku, nabytok, matrace a tak co sa normalne priplaca ale my to uz mame v service charge - len neviem ci aj stavebny sa rata
Inak oddychujem, pri tom pratani som sedela, a uz som aj skoncila na dnes 🙂

andrea2510
13. aug 2012

@lu2112
@katie555
no kupila som flasky ale znacku MAM tie su proti kolike udajne a su asi aj lacnejsie. snad budu stat aj za to. a moses basket nekupujem hore bude postielka a na prizemi asi travel cot to viac vyuzijeme ako moses basket a kupovat obe je asi zbytocne. este som sa len registrovala v bootse ale este mi nic nepirslo napisali ze poslu welcome pack a nic asi ujo postar tiez cakaju baby tak si vzal on ale ani parenting club cart mi nedosla tak asi sa na mna vykaslali.

lu2112
13. aug 2012

@radusiq No celi furik 🙂
No ved neboj to ja budem kontrolovat 25.08 teraz ked sme tam boli este sa naplno pracovalo takze som neriesila ale 25.08 uz skontrolujem aj pod linkou nastastie vana je zamurovana nieje tam ten panel takze tam aj ked nieco je nechcem o tom vediet a vsetky ostatne miesta prelozim 😀.

@katie555 no ja mam moses bascket tiez hlavne kvoli poschodiu tak aby som mala kde dat maleho ked budeme dole. A na ebay sa da naozaj zohnat velmi pekne za dobre ceny. Inak co sa tyka base my sme akurat vcera kupili esofix base maxi cossi z ebay za £35 a sedacku som nasla v akcii v Kiddicare za £99 takze ju dnes po robote idem objednat. Flasky ja mam tez len 3 kedze chcem kojit tak zbytocne nechcem kupovat ale ked sa nezadari tak potom prikupim este 😀 NAs mali ide tiez hned do izby svojej a kupila som kvoli tomu monitor aj stym dychacim senzorom ak by to nahodou nevyhovovalo tak sa ja prestahujem k malemu do izby na gauc 😅

radusiq
13. aug 2012

@andrea2510 kedy si sa registrovala v bootse? ja uz cakam 3 tyzdne a nic...

andrea2510
13. aug 2012

@radusiq no uz to bude tiez tak nejak ak nie viac

lu2112
13. aug 2012

Inak chcela som sa spitat kedy sama zacat pit ten Raspberry leaf tea som si ho akurat kupila len neviem zze od k toreho tyzdna sa to doporucuje 😀

katie555
13. aug 2012

@radusiq my sme isli z double kde sme sa stale hadali za miesto na superking ...problem bol zohnat obliecky - strasne slaby vyber, ale tak sme zohnali dvoje zatial to bude musiet stacit... Ja chcem kupit par veci tommee tippee myslim odsavacku a nejake 3 flasky preistotu tiez.

Len ma napadlo, u nas v nemocnici robia navyse Breastfeeding clinic - bola ste niektora?

katie555
13. aug 2012

@lu2112 ja potrebujem len base, mame maxi cosi cabriofix co sme kupili spolu s kocikom... neviem tuto na severe nejako dost zaujmu na to je, a aj ked pouzivam snipera na ebay stale mi to niekto vyfukne 😎 Kolko ta vysiel ten monitor aj s tou podlozkou? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre