Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
13. aug 2012

@andrea2510 to z boots trvalo okolo 5 tyznoch kym mi doslo moje ...trva to dost dlho ...ta taska je v pohode ale chcem este trosku vacsiu kupit bo sa mi zda dost mala 😉 Ako vyzerate teraz s domom? stale este cakate na pozicku? uz mate vsetky searches?

katie555
13. aug 2012

@lu2112 35tt, ja tiez mam na plane len sa musim dokopat do mesta ist ho kupit ... 😵

lu2112
13. aug 2012

@katie555 inak to je vsade mne vyfukli takto asi 10 kim sa mi tento podaril a to koncil v nedelu na obed takze boli to nervy ale vyslo to 😀 Ten monitor sme kupili za £79 je to ten little angel ten ma najlepsie hodnotenie 😅

lu2112
13. aug 2012

@katie555 no lebo som videla ze jedny ze 32tt+ a na dalsej stranke doporucuju po35tt tak to nahlasim MW idem tam 34tt aby to vedela a potom zacnem pomali 1 salku denne 😀

radusiq
13. aug 2012

@katie555 mne sa podarilo ten easy base po dllllhom skusani, tiez mi ho stale niekto vyfukol, neboj raz to vyjde 🙂

andrea2510
13. aug 2012

@katie555 pravnici urobili searches ale banka je nejaka pomala s peniazmi. ta co nam to predava uz je tiez nedockava som chcela ist dnes do banky sa opytat ako dlho to este bude trvat ale neviem co im povedat kedze nam to vybavuje ten mortgage adviser. idem pojdem aj do bootsu kupit nieco malej aby som mala do zasoby.

katie555
13. aug 2012

@andrea2510 skus zavolat priamo na nationwide. (ak sa nemylim) my sme im volali minuly tyzden, bo chceli od nas payment v jednom mesiaci skoro 2tisicky. Maju vyborny customer service ochotny a prijemny. Aj vas sem tam kontaktovali ze vobec nieco chcu? bo my sme davali - v postate payslips a p60 len potom mali problem ze akoze ja som uviedla ze zarabam menej ako na p60. potom jeden dokument bol zle prefoteny a nebolo poriadne vidiet datum tak to chceli este raz, a potom to uz bolo vsetko.. Alebo nahanaj mortgage advisora - nas bol v pohode ale jeho komunikacia to bola hruza...pomoct pomohol len zohnat ho bola strasna namaha.. 😉
kolko plienok a ostatnych veci kupujes pre malu do zasoby? 😝

katie555
13. aug 2012

@lu2112 ja zacnem az po 35tt ako sa doporuca, bo zase moc skoro nechcem aby mi to vyvolalo porod ..sice podla @sarifa to nic sa nedeje xixix ...
no skusam ten easy base hadam do porodu sa mi podari nieco zohnat...bo moc nad 40 nechcem ist... 😀

andie25
13. aug 2012

@wewe8584 ahooooj 🙂 Takze chlapec, ja som to tusila a gratulujem silno 😀 Som rada, ze je vsetko ok, a to sa v tomto tyzdni este stale meria nuchal? nam to merali v 12tom tt. Ako sa citis? uz si si zvykla, ze budete mat chlapceka? Ved to je v podstate jedno, co budete mat, treba sa tesit z kazdeho zivota, a manzel je urcite rad, ze bude mat chlapa v rodine, hm? 🙂 My uvidime, ci sa nam to dievcatko potvrdi, v kazdom pripade mamka mi doniesla bledomodry fusak na zimu hahahaaa, ale tak mne to vadit nebude, ved nemusime chodit len v ruzovom, to by sa mi asi prejedlo 😀 A zanedlho aj vyrazate na Slovensko, ze? Tak stastnu cestu a poriadne si uzi dovolenku a oddychni!

andie25
13. aug 2012

@slivka233 ahoooj 🙂 ako sa mate? maly kopka, robi neplechu?🙂 tak to vyzera, ze pojdes asi pred sarifkou, hm?A to je v podstate jedno, hlavne nech ste vsetci zdravucki. A tak ste uz boli aj na hospital tour, to je super, aspon vies, do coho ides 🙂 Tak drzim prsty a aj ked tu nie som teraz casto, po nociach niekedy citam, ale to som tak unavena, ze nevladzem nic pisat 🙂 Drzte sa XXX

andie25
13. aug 2012

@sarifa ahoj ty nestastny zemepan 😀 Mojka, ja neverim vlastnym ociam, ze si este stale 2v1, kde se stala chyba soudrozi 😀 Ale nie, uz to dobojujes, a ked sa maly narodi, tak mu jednu fajnu ozdravujucu na ritulu capni 🙂 srandujem, naozaj ti uz velmi prajem aby sa veci dali do pohybu XXX

slniecko77
13. aug 2012

@andie25 cauko 🙂
..som sa ta este chcela spytat ako sa rodia dvojcata..idu prirodzene alebo cisarskym?

andie25
13. aug 2012

@lu2112 ahoj 🙂 ako sa mate? posledny tyzden v praci, juchuuuuu, a dufam, ze ta ta viroza presla a uz budete zdravucki az do porodu 🙂 Nech ti to rychlo zbehne a potom uz fajrontik 🙂 U nas vsetko ok, mamka dosla v poriadku, len asi sa mi zda, ze tiez chytila nejaku virozu, kedze uz druhu den je jej nejako blbo. V sobotu sme boli v repre olympijskom dome slovenskom, bolo super, dobre jedlo, pitie-no ja som mala len dzusik a vodu a horucu cokoladu, ale tak manzel a mamka si pochvalovali pivko aj vino 🙂 Len skoda, ze tam sa nemohli dostat vsetci, co chceli a bolo to len na pozvanky...si myslim, ze to nie je fer. Tak sme videli aspon ako sa zabavaju novinari, sportovci atd. a mam aj fotku s Luckou Klocovou a Dankou Bartekovou, tak sa tesim 🙂

andie25
13. aug 2012

@slniecko77 ahoj, zavisi od situacie, no v pohode sa rodia aj normalne, lenze tam je to riziko, zedruhe pojde koncom panvovym, ale tak zvlada sa aj to. Videla som uz aj normalne, ale aj cisarskym, naozaj zalezi od situacie.

andie25
13. aug 2012

@radusiq dufam, ze uz sa mate s babankom dobre a naozaj neprepinaj sily, nestoji to za ten stres potom. Som rada, ze vsetko je ok, a tak pekne to uz treba nechat do porodu 🙂 ved uz naozaj nemate vela, a potom sa budete vytesovat a ja tu este budem strasit 😀

andie25
13. aug 2012

@katie555 ahoooj 🙂 no ja dufam, ze bude baba, ale tak uvidime presne koncom augusta, dufam, ze sa nam skriatok ukaze v plnej parade 🙂

slniecko77
13. aug 2012

@andie25 dik za info..lebo na SVK sa rodi cisarskym, kvoli vacsiemu riziku..povacsine 😉
..uzivaj si maminy..ja idem oddychovat kym selma spinka 😎

slivka233
13. aug 2012

@andie25 ahoj vitaj opat. tu...my sa mame fajn ako keby sme ani rodit nemali heheh.....ale nie, maly uz nekopka skor sa iba vytlaca, vzdy sa vsunie na pravu stranu a brucho mam ako skokansky mostik...som trosku opuchnuta ale tak je to normalne uz takto pred porodom.
veru boli sme na hosp. tour, bolo to fajn, a ako pises aspon viem do coho idem....prehliadku nam robila aj student midwife bola zlata hned som si spomenula na teba, chybaju jej 3porody do konca a spytala sa nas ci by nam nevadilo keby bola pri porode, ja som dala suhlas ale to sa tyka iba vikendu ked tam ona bude, ju som suhlasila ale inu by som nechcela , bola zlata a nechcela by som aby sa namna pozerali dalsi studenti.
a ty ako moja...dufam zesa vam potvrdi baba...
ja by som nerada predbehla sarifu, ona uz chudiatko tolko cakaaaa....ale bolo by super ze by sme spolu rodili hehe ze??
drzim palce moja....

andie25
13. aug 2012

@slivka233 no super, podla mna so studentkou budes spokojna 😀 a som rada, ze si jej dala sancu, inak prax neziska, no ale ked uz len 3 jej chyba, tak to bude v pohode. My sa mame ok, logujeme kade-tade, vcera sme aj grilovali, tak sme sa vycmudili fajne, ale dobre bolo. Teraz mamka si lahla, lebo nejako ju boli zaludok, ci co, no a chystame sa do parku na srnky 🙂 a ja zatial pri pc, mozno aj ja si dam slofika kratlkeho. No to by bolo super, kebyze sa vam narodia babatka v jeden den, asi sarifkin malinky caka na vas 🙂 Juuuj uz aby ste tu pisali, ze mate vase pokladiky v narudi, tesim sa a drzim prsty. No a ked sa nam potvrdi baba alebo chlap, to ja neriesim, mozno nakoniec bude prekvapenie az do konca 🙂 mne nevadi, hlavne nech je zdravucke. A svokra este u teba? fajne ti povarila minule, som sa olizovala 😀

lu2112
13. aug 2012

@katie555 drzim palce nech ti teda vide nieco neboj do porodu je casu dost este urcite nieco vyhras. 😉

lu2112
13. aug 2012

@andie25 No uz mi je dobre niako som sa stoho vyspala v piatok ale nebolo to nic prijemne. Ale viacero ludi to malo aj u nas v robote takze asi niaka vyroza bude vo vzduchu 😀.
NO uzivaj si maminy mne by sa tiez teraz zisla a velmi ale uz len par tyzdnov a dojde aj ona. Ale to zase budem uz v strese kvoli porodu 😀.
Inka chcem sa ta spitat ako je to ked sa stahujeme do ineho okresu a mesta ked sa nahlasim k novemu GP tak on ma automaticky nahlasi do nemocnice a k MW ako tehu ci musim to sama si vybavit ja nemam ani potuchy ako to funguje 😅.
Inak ten slovensky dom zavidim dala by som si niaco dobre. 😝.
Este jedna otazocka na teba ako odbornicku 😀 mam pocit ze malimi klesol teda to nieje len pocit ale aj brucho mi kleslo je to normalne lebo viem ze sa to deje ale tak niako skoro ci to zase moj mali rad vymysla

andrea2510
13. aug 2012

@katie555 preco chceli payment 2000? dufam ze tolko im nebudeme musiet my davat nam to rozpracovali na nejakych 500 mesacne. bola som v banke dali nam cislo na nich tak tam idem volat, lebo v banke nevedeli. Bola som na nakupe a kupila som len podlozku na prebalovanie prve plienky zatial iba jeden balik uvidim ci dostenem nejake este z tej asdy a bootsu a tesca ale to sa aj tak zide. a este som kupila asi 2x tricko a sponovky pre malu a pancusky ale potom som sa zastavila ze ruzove by som nemala moc kupovat lebo moj priatel chce druhe mat chlapca tak ak to bude chlapec aby sa to trosku dalo zdedit musim nakupovat kremovu farbu 🙂

radusiq
13. aug 2012

@andrea2510 inak ak si v Bounty klube a dosiel ti Bounty casopis, na prednej strane zvnutra je taka zalozka a pod nou je kupon na Huggies balik zadara - objavila som ho nahodou ked som ho isla precitany vyhodit 😀

@lu2112 trosku sme sa s mm splasili, lebo nam doslo ze ak neobjedname nieco teraz tak vsetko velke potom ostane naraz z jednej vyplaty - takze som objednala kocik 😀 z tej nemeckej stranky, vyslo to aj s postovnym na £370 nakoniec 🙂 V oxford pram centre nemaju biely, uplne je stiahnuty z ponuky.

katie555
13. aug 2012

@andrea2510 my mame payment tusim 755 ak sa nemylim, a prvy mesiac budete platit interest za mesiac predtym. okrem situatcie keby ste si prevzali kluce prveho - neviem ci vas ten mortgage advisor upozornil na to ze prvy payment bude vyssi. Takze napr. my sme mali completion 23teho takze medzi 23tim a 31vym platime uroky len a august cely mesiac. Len ktosi nam napisal ze my chceme platit 1veho v mesiaci tak na nam nationwide poslala papiere ze mame zaplatit 13teho augusta prvu splatku plus tie uroky a hned na to 1veho septembra normalnu splatku..Takze by to vyslo v priebehu 2 tyzdnov platit takmer 2tis. Tak ale dohodli sme sa ze prvu tu zvysenu zaplatime 28meho (tym padom maju nejaky payment za august) a potom od dalsieho mesiaca normalne 28meho...Dufam ze to chapes.. Si dajte pozor na to bo my sme skoro infarkt dostali ked nam dosli papiere aj napriek tomu ze sme vedeli ze prva bude vyssia....
Ja mam takmer vsetko ruzove, hlavne to co som podostavala ...xixi ja tiez niekedy v buducnosti (! ) chcem este chlapa...xixi ale co sa tyka oblecenia tu je to tak lacne ze sa to da zmenit xixi.
som si robila zoznam co este potrebujeme kupit a som nasla na kiddicare breasfeeding starter kit za 25 libier tak asi to objednam odial, plus stelilizator dokopy 39 libier a obsahuje to aj 4 flasky. To mi hadam bude dost ...
Co sa ostatnych veci tyka nemam predstavu kolko plienok do zasoby a tak ...ale hadam nejako zvladnem .. 😎

sarifa
13. aug 2012

@andie25 no nestastny som to ja zemepaaaaan.Neboj sak uz dostava pozadku cez brucho od mojho hahaha To sa len mne moze takto stat ze sa to len natahujeeee :( uz ma to nebaviii ☹

katie555
13. aug 2012

@radusiq ty si spominala tie moslin squares - kde sa oplatia a kolko a ako? sledujem ze v takychto veciach mas prehlad..doma som uz vyslala mamku ze ked pojde do mesta nech kukne co stoja doma.... 😀

sarifa
13. aug 2012

@slivka233 Moja tu som a sa hlasim...uspesne som ocvakala stromcek v zahrade ,sli sme sa prejst do parku ,hrali sme monopoly ..nohy mam uz opuchnute a uz sa nudiiiiim Niekto mi uz to neposlusne dieta vytiahniteeeee 😀 A ty co moja ako je to dneska stebou?

sarifa
13. aug 2012

@lu2112 ked mi doteraz nic nepomohlo nemyslim ze je na svete nieco co by mi pomohlo 😀 Ja som asi potrestana za nieco ..Asi sa male urazilo za nieco hehe

katie555
13. aug 2012

@sarifa ale ved hadam uz pride raz...Kolko rokov ma ta vasa tinegerka ? xixi 😀

radusiq
13. aug 2012

@katie555 vies co v Mothercare su drahe pokial nemaju nejaku akciu, ale so Slovenska alebo z ebay sa daju tak medzi £1.10-£1.50 za kus kupit ked kupis sadu. Ja ich zatial nemam este, len co som zbezne pozerala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre