Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
22. feb 2012

je tu niektora z bristolu?

idris
22. feb 2012

kočky býva z Vás niektorá v Corby ??

lu2112
22. feb 2012

@radusiq ja len dufam ze nebudu komplikacie ale este skusim si pozistovat ci sa da priplatit niaky nadstandard alebo nieco ved este mame par mesiacov vsetko pozistovat 😀 😀 akurat sme dosli z mm domov boli sme pozriet ako sa stava nas domcek tak postupuje pekne tak uvidime ako im to dalej pojde dufamze to vsetko stihnu do toho augusta 😀

lucia198307
22. feb 2012

@lu2112 ahoj, pozeram ze si bola na scan 🙂 Gratulujem k srdiecku. Mozem sa spytat kolko vyjde ten sukromny scan? Mne GP povedal ze prvy scan bude v 13tt a to je strasne daleko ☹ . Tu maju taky zvlastny system ohladne tohoto. Vsetky baby ktore su na Slovensku a maju termin ako my tak uz maju za sebou scany a tu sa s tebou zacnu bavit az po prvom trimestri ☹ .

andrealisy
22. feb 2012

@lucia198307
ak chces mat early scan, musis mat na to dovod....napr. bolesti, krvacanie, krce atd.....viem znie to hrozne ale vtedy Ti spavia early scan v nemocnici a nemusis nic platit. Da sa ja tak spravit ze prides na Emergency a povies ze mas tieto problemy a oni Ta potom musia poslat na scan. Blbe ale ja som to tiez spravila a mala som scan v 6tom tyzdni.

lu2112
22. feb 2012

@lucia198307 ked si to chces zaplatit stoji to okolo £125 a bolo vtom scan presny vypocet due day a consultation urcite odporucam ale mozes to vyskusat ako ti radili chod do nemocnice na emergency a po par hodinach ti hos prvia ak budes mat stastie. Ja som bola tiez stoho uplne hotova ze mam tak dlho cakat tak sme sa rozhodli ist sukromne 🙂 a bolo to uzasne

lucia198307
22. feb 2012

@andrealisy @lu2112 dakujem za info baby.

lu2112
23. feb 2012

@radusiq ako sa dnes mas ja opat v praci a strasne som dnes unavena budem ratat hodiny do odchodu ☹

radusiq
23. feb 2012

@lu2112 ahoj ja akurat sedim vo vlaku,dnes robim 11-8, kolegyna sa potrebovala vymenit. Tak som sa fajne vyspala, zatial som v pohode len neviem ako to vecer vydrzim..zistila som ze pomarancovy dzus mi pomaha proti unave aj nevolnosti 🙂 este ti je zle ci len unava?

@lucia198307 ahoj tiez sa chystam ma ten sukromny scan, 12tt je hrooozne daleko. Myslim ze tie peniazky za to stoja. Pohotovost je pre tych co ju potrebuju a preto tam cakas tak dlho lebo tam ludia chodia ako do walk in centra...

lu2112
23. feb 2012

@radusiq Mna este prepadne napinanie ale je to tak rozne vcera mi doslo zle ked se sa isli na vecerat bolo to dost smiesne lebo manzel otvoril dvere do resteki a mna tak naplo a on ze asi sme uz dojedli 😀 😀. ale tak predychala som to a islo sa dalej rana su dobre ale po obede a vecers sa mi pri tazi a hlavne prsia ma bolia v noci mne sa zvacsili o dve cisla dufam ze uz sa zastavia lebo ma zacina chrabat boliet ☹ . na dufam ze to zvladnes vecer ja som minule skoro zaspala vecer v praci ale dnes som pisala mail na HR ze odmietam robit vecer lebo to zle znasam. Ja som zistila ze my pomaha na nevolnost nakladany zazvor 🙂
A chystas sa na ten scane private?? kedy planujes ze pojdes mi chceme ist opat 10tt 😉

worthing
23. feb 2012

ahojte zijem UK dost kratko a som v 6 tyzdni tehotenstva a poprosila by som o radu nejeaku mamicku aby mi poradila ako to tu chodi pri lekaroch 🙂 som prvorodicka a bojim sa vsetkeho vdaka

lu2112
23. feb 2012

@worthing ahoj videla som ta v oktobrovkach vitaj ja zijem v uk uz noo dlho a kde zijes tu v UK. Ja som tiez prvorodicka a tiez velka neznama len sa hlavne nezlakni lebo tu v UK to funguje vsetko uplne inak ako na SK. Urcite si tu navzajom povimiename skusenosti a pomozeme a obcas sa pripoja aj baby co to tu absolvovali takze hlavu hore a gratulujem k tehulkovaniu. Uz si to nahlasila svojmu GP? 🙂

radusiq
23. feb 2012

@lu2112 no to muselo byt vtipne v tej restike 😀 s prsiami mam to iste - to bol prvy priznak tehotenstva u mna (este som ani nevedela ze som a som sa stazovala ze dajak bolia) a teraz sa dakedy uz budim od bolesti. Je to lepsie ked nenosim podprsenky ale mam take lycrove spodne tricka a tielka z Wonderbra - su bez vystuze ale drzia dobre aj vacsie prsia.

Na scan sa chcem objednat dalsi tyzden, nech uz mam ukonceny 7.tt, bude trosku lepsie vidno drobca ale nasla som kliniku na Claphame co nam aj s mm viac vyhovuje...chces chodit kazde 2 tyzdne ? 😀

anglicko79
23. feb 2012

Ahojte!Ja som v 30tt+4 byvam v Londyne NW +SW stahujeme sa a planujem porod v sukromnej Portland hospital..
Chystate sa tam niektora?

worthing
23. feb 2012

@lu2112 zijem wo worthingu ....vedd som si vsimla ze tu je vsetko inakk...ano nahlasila uz len cakam na termin na vysetrniee....

lu2112
23. feb 2012

@radusiq noo ja by som najradsej chodila kazdy den keby sa dalo ale tak musim vydrzat ze ano 🙂 tak som rozmyslala ze pojdem v 10tt a potom pojdem 12tt cez NHS a tym padom prvy trimester bude za nami a ja si budem moct trochu vydichnut potom by sme isli v 16tt v 20tt 30tt a potom 38tt kvoli polohe dietata a medzi tym este 3D scane aby sme vydeli toho drobca. Posles mi do IP kontact na tu kliniku v Claphame len na porovnanie dakujem 🙂 🙂. Ja tiez spavam stielkom aby mi prsia boli pohromade lebo obcas mi az slzy vyhrknu ako ma bolia ☹ ale co nevytrpime pre nase male ratolesti ze ano

radusiq
23. feb 2012

@worthing ahoj, vitaj, budeme stresovat spolu 😀
Hlavne zavolaj GP a zajednaj si appointment - tam ta vlastne len zapise ako tehotnu, popyta sa ta nejake otazky, povie ti co jest a co nejest. Zacni brat kyselinu listovu ak si este nezacala, aspon 400 micrograms denne. GP ta objedna (alebo ti povie ako sa objednat) k midwife a na prvy scan v 12.tt (mas narok len na 2 scany - v 12.tt a v 20.tt, akurat tu rozoberame ze je to malo a riesime sukromne scany navyse).
Ako dlho si v UK?

radusiq
23. feb 2012

@anglicko79 uuu ides rodit medzi celebrity? 😀 potom daj vediet ake to bolo, osobne si az na taky luxus nepotrpim, ale dufam ze ti to bude stat za to 🙂

lu2112
23. feb 2012

@worthing to mas kusok od Brightonu moje oblubene mesto casto tam chodime z mm hlavne v lete 🙂 a urcite to niako vsetky spolu zvladneme 🙂

worthing
23. feb 2012

@radusiq ahojky uz som si zajednala appointmenta uz len cakam na termin od GP 🙂 ja som tu 8 mesiacovvvv dakujem za radu beriem zatial vitamini Valupak vitamins Folic Acid

radusiq
23. feb 2012

@lu2112 :D viem si predstavit. mm sa zatial tvar tak vselijako, ze je este skoro a naco a preco ale viem ze sa to hned zmeni ked fazulku uvidi. Ja sa velmi tesim

Mas poslany ten link

lu2112
23. feb 2012

@anglicko79 co sa v tyka porodnice asi jedna znajlepsich tak dufam ze to za to bude stat potom nam napis ze ako to bolo ale urcite dobra volba 🙂

lu2112
23. feb 2012

🙂 @radusiq dakujem za link neboj on tam zmekne aj moj mm bol ze ved je este skoro a netreba ale ked pocul srdce slzam sa neubranil HRDINA 😀 😀 Verim ze sa tesit a uvidis aky kamen ti padne zo srdca ked ti povedia ze vsetko je ako ma bit 🙂

worthing
23. feb 2012

@lu2112 no anoo presne 🙂 ja tam rada chodim na nakupyy 🙂 ziadne stresy a hlavne vela spankuu 🙂

radusiq
23. feb 2012

@lu2112 inak som zacala mat taky trosku pocit "prechladenych vajecnikov" - nie je to ani bolest, ani ako menstruacne krce, take zvlastne, ale nemam pocit ze by to bolo zle...necitila si nieco podobne?

lu2112
23. feb 2012

@radusiq ja to stale tak citim mna to aj trochu bolelo a pitala som sa a ze to je normalne pozerala mi aj vajecniky ale vsetko bolo fajn. je to len taky blbi pocit 🙂

lu2112
23. feb 2012

@worthing presne tak ziadne stresy a hlavne vela odpocinku ja teraz spavam aj 10-12 hodin denne a obcas mi to stale nestaci 😀

worthing
23. feb 2012

@lu2112 no ja spim tolko tiez ale zjtra idem do prace a tam som 12hodin tak to bude pre mna zabijak dufam ze to bude okik

radusiq
23. feb 2012

@lu2112 @worthing vcera som vypila liter pomarancoveho dzusu cez den tak po dvoch tyzdnoch som prvy krat vydrzala dopozerat film vecer 😀 inak inokedy o deviatej padam mrtva a o siestej sa budim tazko nevyspata 😖 uz nech mame po prvom trimestri, malo by to byt lepsie...

lu2112
23. feb 2012

@worthing to ti nezavidim ja som hned zredukovala meje pracovne hodiny na 8 hodin denne a ani ominutu viac som povedala ze je to na mna velka zataz teraz v prvom trimestri a v praci to kedy oznamis ci pockas az po prvom trimestri

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre