Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
18. aug 2012

@slivka233 dobre ranko...tak aj ty to mas pestre...Kedy si officilne due?? 😀 tak aby si to stihla..
Ja zdravotne som na tom kadejako - vcera mi tak zle bolo v praci - strasne horuco a priserne nizky tlak - drahy ma musel prist po mna bo som nemohla soferovat...A do rana zase krce v lytku..(esteze kazdu noc je to vzdy ta druha noha)
Ale uz to asi lepsie nebude az do porodu, uz musim zacat odpocitavat tie 3.5 tyzdna co ma tam cakaju.
Aj tu hlasia teplo - ale este netusim co budeme robit - bo ja teplo teraz neznasam dobre, plus navyse maju doniest cot pre malu a vraj medzi 10-2 tak som zvedava kedy pride 🙂
pekny dnik zelam vsetkym a tebe hlavne ze nech uz pomaly sa rozhybes a ides do nemocnice 😵

slivka233
18. aug 2012

@katie555 tak teplo celkovo znasam zle aj ja, ma navaly tepla ako v menopauze zeny po 50 tke, oficialne som due zajtra 19. tak som zvedava kedy sa moj chlapcek rozhodne prist na svet.dnes sa chystame na prechadzku ajkeby som sa mala roztopit ako cokolada, a vecer dam nieco stiplave,chcem ze by uz zajtra drahy nemusel na nocnu, ja som si ista ze ma to chyti v noci ked nebude doma tie krce som mala ajja ale iba niekedy ked som sa natiahla, neskusala si nejaky krem na krcove zily mozno by to zabralo.
mne ked priniesli nabytok napisali medzi 7-10 a presne 6:55 rano uz zvonili co som necakala,mozno budes prekvapena....
@lu2112 uzite si pekny vikendik, pri mory vam bude super, aj my sme chceli ale ja sa uz bojim more je cca 1,5,hodky daleko a riskovat uz nechcem.
prajem pekny dnik a cely vikend. a vlastne celuu matersku nezabudni odpocivat a vela spat.

katie555
18. aug 2012

@slivka233 no volali akurat ze do hodiny pridu ...takze aspon budeme mat poobedie pre seba...rozmyslam ze bud aspon do parku ist alebo na farmu kuknut...trosku sa popohybovat....
Tie krce to nie su krcove zily, co som citala tak nikto nevie cim je to sposobene, ale pravdepodobne vahou (ja som pribrala 15 kg ☹ ) Pripisuju to nedostatku horcika..Tazke poctivo si davam magnesium a este tak 2-3 banany denne ale zatial nezabera...No takze trpiet musim ale co by sme si nevytrpeli koli nasim milacikom? 😀

katie555
18. aug 2012

kde ste dnes vsetky? ci uz hadam rodite? nejako ticho dnes 😒

andrea2510
18. aug 2012

@katie555 tak bolo vonku v celku pekne tak asi su vsetci vonku alebo boli. ja som dnes upratala cely dom a bola zase nakupovat tento raz som kupila vanicku pre malu v mamas and papas, pomaly ale isto nakupujem pre malu aby bolo vsetko ready ak pride skor. dievcatka zevraj chodia aj skor

katie555
18. aug 2012

@andrea2510 xixi tu na juhu manchestru sa nam hnusne mracilo az do asi 3tej..My sme boli na farme ...tam sme burgery kupili a podobne veci..tak sme si spravili mini bbq v zahrade...
No to som pocula ze baby sa ponahlaju na svet...Nam dnes dosla postielka len uz este zlozit treba 😉 takze kazdym dnom sa to stava viac realnejsie 😵

wewe8584
18. aug 2012

@andie25 Ahoj andie 🙂,
boli sme na tych konzultacia...hodinu a pol sme tam cakali dlhsie, ako sme mali termin...bolo to uplne trapne....doktor sa ma opytal, ze preco sme prisli 😀 ... zmeral tlak, pozrel moc, popocuval srdiecko a o 8tt mam ist znova aj s krvnymi testami....sranda je, ze moja mw ma na konzultaciu odporucala uz v maji (ohladom tej stitnej) a oni mi dali termin o 3 mesiace neskor (to mi moja endokrinologicka zvysiladavku 2x) ... tak to ti poviem, zbytocne sa vyjadrovat...Dnes uz cestujeme na letisko....kym sa z Oxfordu dostaneme tak, aby sme tam boli rano..musime cestovat celu noc :(....unava...dufam, ze to zvladneme....Ozvem sa asi az ked prideme naspat o 2 tt. tak vsetky tehulky pozdravujem a opatrujte sa. Tebe este krasne uzivanie si mamicky a vsetkeho co s nou suvisi 🙂 a samozrejme aj manzela 😀😀. Davaj na seba pozor...prikaz!! papa 🙂

katie555
18. aug 2012

@wewe8584 to mne pripomina ten meeting co som mala ja..pozvanka dosla, ked som sa pytala community mw ze koli comu je to tak nevedela ale vraj aby som isla ...na recepcii sa ma tiez pytali ze naco som prisla 😒 No a doktorka ma dorazila nacisto - skratka pozvali si ma koli tomu ze asi 2 mesiace predtym som mala amnio.. A ked sa ma uz treti krat opytala : 'are you relieved that all results came back negative' som myslela ze jej nadam...Nie - my sme chceli mat chore babo...Domov som dosla nastvana ako pes... 😖 A to mi odporucila ze sa mozem vratit ku community mw (u ktorej som uz dvakrat od amnio bola) a neviem este volaku hlupost... 😨

wewe8584
18. aug 2012

@katie555 no ... tak to sme boli aj my nastvani, ze naco ... mam pocit, ze to robia len kvoli tomu, aby mohli vykazat, ze robili nejake vysetrenia ... uplna hlupost...najhorsie je, ze nam poslali ten papier domov 2x s presnym casom a i tak sme tam sedeli hodinu a pol....doktor sa potom urobil velky frajer, ze nevidno znamky znizenej funkcie stitnej zlazy a ze moja doktorka na svk urobila dobre...som mala sto chuti mu povedat, ze keby nie jej..tak mam take vysledky, ze az.....niekedy mi to tu vyhovuje, ale potom nastane nieco taketo a tak ma to vytoci a nahneva, ze sa len zbytocne rozculujem.... 🙂 tak co narobime :(

katie555
18. aug 2012

@wewe8584 nakolko idete domov?? vraj je zase hnusne teplo...my ked sme boli na konci juna tie 38stupnove horucavy som nezvladala... 😒 tteraz uz sa dostavam do stadia ze mi je vseetko mozne...uz sa neviem dockat oktobra

sarifa
18. aug 2012

ahojte. hlasim sa z nemocnce z internetu.nemla so cas citat ale precitam ked pojdem domov.moja princezna je chora a musime ostat dlho.. ste redy na moju story

radusiq
18. aug 2012

Dobry vecer prajem 🙂 ak teda este nespite...my sme sa vybrali rano k moru na Camber Beach, dosli sme tam cez zapchy o 16.20 a o 18.30 zacal fukat taky vietor ze sme sli zas aj nazad :( teraz sme dosli domov, neskutocne vycerpani obaja, len drobcek sa spokojnunko natahuje (cely den ho auto kolisalo, to ma rad) 😀

@katie555 presli ta rano tie krce? Hlavne vela oddychuj ked mozes, ja si neviem predstavit este chodit do prace a to msm termin po tebe - prejdem 200m a funim jak nosorozec a vsetko ma boli, tak co musis zazivat ty :( ale ked ti drobci za to fakt stoja 😀

slivka233
18. aug 2012

@sarifa ahoooooj konecne mojaaaaa...pis som zvedava....takze je to dievcatkoooo...gratulujeeem velmiiii

radusiq
18. aug 2012

@sarifa ahoooooj vitaj spat uz si nam chybala... Gratulujem k princezne a dufam ze nic vazne s ze skoro si ju budes moct zobrat zdravucku domov, velmi velmi drzim palceky 😉 Na story sme ready whenever you are 🙂

slivka233
18. aug 2012

@sarifa...dufam ze nic vazne...a princeznu budes mat skoro doma.jooj moja tesim sa ze si sa ozvala...ja mam zajtra due date a zatial nic.budem cakat ak mozes.pis co a ako.ako sa mate

katie555
18. aug 2012

@radusiq no co som zistila, teda citala a tak ...chyba mi magnesium...lenze ked si ho dam ako suplement tak sa mi znizi tlak (a moj bezny je 110 na 70 cca) a potom mi vzniknu problemy ako vcera...som ledva odsoferovala do prace a tocila sa mi hlava...Ja robim len 20 hodin tyzdenne a tam sa to da..
V podstate magnesium by mi mal pomoct proti krcom (maminka mi poslala zo svk aj magnesium sumivy aj horcik plus akysi B vitamin co je specialne na to tak to striedam) lenze ak mi to ma znizovat az tak velmi tlak tak to mam ako zamotany kruh... Prvy krat ked som jacala rano koli tomu drahy sa doplasil ze je nieco z malou , teraz sa uz len pyta ze ktora noha.. 😀 Este ma caka asi 15 sluzieb, vacsinou s nich 4ky tak to nie je az taka tragedia...

@sarifa gratulujem k prinzecnej....dufam ze nic vazne a coskoro budete doma 😉

sarifa
18. aug 2012

tak.. v utorok vecer sme sa rozhodli ze skusime variantu sex.hned nato o hodinu mi odisiel ten plug a trochu vody.co bolo okolo 12tej.o jednej mi zacali kontakcie a poviem vam ze kopanec od kona do brucha je nic.boli caste takze o 5rano uplne uplakana som sla do nemocky na prehliadku jednej hnusnej midwife.kricala som ako ma pozerala lebo bola drasticka..povedala ze som neni ani otvorena a povedala ze mi voda vitiekla(baby mne vodu museli prepichnut tak to co je za mw?isla som domov s placom v bolestiach v taxiku som vracala a trpeldalsie hodiny v kontaakciach v posteli.povedali pridi o12hodin co bbolo v stredu o 10 vecer tusim.lenze o piatej sme volali zase lebo som nemohla predychavat kontrakcie a kricala plakala,prisla moja mw ale ja uz som nevnimala museli sme ist do nemocnice ked som bola len 2cm. povieem vam vela si nepamatam moj partner mi povedal.tak si ma nehali ale som sa otvarala pomaly a pretoze som nedokazala pomaly dychat moja mala mala tiez problem.tak to zhrniem mala som kontrakcie 34hodin kazdych par minut moje telo uz nemohlo.nemohla som pouzit bazen lebo ked prepichli vodu mala v nutri pokakala a to bolo zleee.zaviazana na posteli injekcii 2x epidural lebo mi zle pichli a cakala som dlho nato.dobre zvaste epidural lebo bez eho by som to nezvladla,rezali ma a doktor prerezal aj cievu takze krv striekala vsade.poviem vam ze cely proces bol horor a nechcem to zazit este raz.zenila som sa na diabla a bola zla.gas and eir bol na nic..kricala a plaakala .to mna naozaj zmenilo ta bolest je ako keby niekto iny ovlada ... vo stvrtok rano o 11.47 rano som vytlacila moju vlasatu sofiu ktoru ked som zbadala....(nie nezabuda som na porod haha) som si zamilovala a zrazu som citila stastie ktore clovek inak ani nezazije ..ale je chorlava a sme stale v nemocnici..nekojim lebo asi nic tam nemam a neda sa jej..ozaj vazila 3820g baby som tak rada ze to mam za sebou lebo nechcem vas strasit ale kazda jedna co rodila na posteli kricala o dusu...34hod nespat a mat bolesti a poom sa starat nieje lahke... snad som ni c nezabudla..drzim palce a popiseme poriadne ked pridem domov....silvika drz sa moja ...a dam radu.zhlboka nadych a vydych lebo potom babo moze maat problemi....budte silne baby lebo toto je teda chalange....

sarifa
18. aug 2012

@slivka233 dycha strasne rychlo a z oblickami nieco je chuda ...a to je moja vina lebo somm mala paniku a nedychala som ako som mala,ale snad jej antibiotika pomozu ...boze mat babatko ..somnetusila ako clovek vnima svoje dieta ..to je laska ktoru som doterapoznala

slivka233
18. aug 2012

@sarifa lenka prave som si precitala tvoj zazitok z porodu, lezim v postely aj s drahym a slzy nam idu potokom...strasne ma mrzi co ste si museli prejst, aj ked viem ze to vsetko stalo za to...mala je urcite uzasna,a ked si napisala vlasata Sophia vysiel mi usmev na tvary. myslela som nateba stale som kontrolovala konika a cakala a dockala som sa....uvidis vsetko bude v poriadu, mala bude.zdravucka a coskoro ju budes mat doma vo svojej postielke. Neviem sa dockat foto malej princeznej.
Vsetka bolest prejde viem a zostane len laska k malej a radosts kazdej minuty stravenu snou ak uvidis ako ti rastie pred ocami...este raz gratulujem... zajtra je moj due date ale zatial nic.
drzkate sa a myslime na vas silno.

sarifa
18. aug 2012

aj vi ste mi baby chyali...tie nase bojazlive veci z neznameho...preto mi priatel zaplatil net na par hodin..lebo som vam chcela rychlo nnapisat ako som slubila.najmenej do utorku tu budem...ako vezen...mamacky prichadzaju a odchadzaju a mna uz kazdy pozna haha ja uz mozem byt aj midwife

sarifa
18. aug 2012

@slivka233 urcite skuste sex.....mne to hned zacalo...silvika snad aspon tebe ten bazen vide...ja som naozaj bola hnusna aj na partnera.a nieco si ani nepamatam co to uplne vystavy mozog..moj mi aj poveda...zlatko ono ma vela vlaskov....ja ja som zakricala...nezaujima ma to..moj bol naozaj pomoc a robil vsetko a bral vsetky urazky..bez neho by som to tazko znasala...aj som sa bala ze ta tu nezastihnem...ale to leti..cakam teraz ja natvoju story

slivka233
18. aug 2012

@sarifa ja som taka nesvoja so vsetkeho, skor sa s.mojim hadam a kazdy den si poplacem a ani neviem preco...dnes sme boli vonku sami a sme si to vyrozpravali,teraz ma zas chytil.plac ked som ta citala...snad to somnou vydrzi ten moj ale tie hormony su neudrzatelne. hlavne sa opatrujte,ked budete doma v klude si sadnes za pc a budeme pokracovat v nasich debatach...ja sa ani tak teraz nebojim chcem uz aby to prislo a strach pride potom ja viem a snad to zvladnem......juuuuj vlasata Sophiaaa..uzasne neviem sa dockat kym das foto...mas ju pri sebe stale?, placka vela ci ani.nie? a co maminka ti pride teraz ze? a ty sa ako citis aj ta zasivali?a teda odporucas epidural ze? juuuj tolko otazok mam prepaac...ako sa citis?

jeanka
18. aug 2012

@sarifa gratulujeeeeem 🙂 vidim ze ste to nemali jednoduche... uff... ale mas to za sebou a dufam ze malicka bude co najskor ok a uz sa budete zo vsetkeho len tesit a uzivat si 🙂 drzkajte sa...

ja sa stale trapim s kojenim, dnes cely den vysoka teplota a bolesti - zapaleny prsnik 😖 teraz este odsavam aby sa to odblokovalo... ale maly je uplne genialny, pekne papa, spinka, pribera 🙂 uz mava take naznaky usmevu - baby to je take krasne ked sa mu rozziari tvaricka 😵
zajtra mi odchadzaju moji rodicia a v pondelok prichadzaju svokrovci tak bude zase veselo 🙂

lu2112
19. aug 2012

Dobre ranko tehulky my sne vcera stravili celi den pri mori a ja dom dosla vecer uplne mrtva 😀 dalsi tepli den pred nami 😀

lu2112
19. aug 2012

@sarifa ahoj moja no pri tvojom pribehu som si riadne poplakala. Dufam ze malinka Sofia bude skoro v poriadku a ty na sokujuci zazitok s porodu zabudnes rychlo. Davajte na seba pozor a ked dojdes domov znova sa ozvi. Gratulujem k vlasatej princesnej tesime sa na foto 😅

lu2112
19. aug 2012

@jeanka ahoj no mali je rozkosny a v plienkach mu to sedi tiez ako vam to ide s tym latkovanim?. A co sa tyka kojenia ono sa to upravy je to narocne ale tak zvladnete a keby aj nie tak si preto spravila maximum aby tie prve tyzdne mal materske hlavne sa stoho nestresuj. Drzim palce a uzi si svokrovcov 😉

slivka233
19. aug 2012

@sarifa lenkaaaa mala je bohovskaaa, je taka krasna, fakt vlasata a ma krasne baculate licka, gratulujem este raz.... a podoba sa na teba .... stalo to za to, dufam ze rychlo zabudnes na bolest ....ale pri takej krasnej princeznej to ani inak nejde. ... joooj tie lickaaa...krasne prebudenie do noveho dna som mala.... nech ti to v nemocke rychlo zbehne a nech si uz doma, dufam ze ked sa do utorka vratis domov ja uz budem v hospital a budeme si moct o deturencoch porozpravat.drzte sa este raz....kiss

slivka233
19. aug 2012

dobre ranko dievcatka, tak a je tu moj due date...podavam hlasenie stale 2in1...
ako sa mate vy ste ok?

andrea2510
19. aug 2012

@sarifa ahoj tak gratulujem k malej sofii. Ja som najprv chcela mat epiduralku ale potom som si to romzmyslela ale po tom co som si precitala o tom znovu asi pouvazujem. dufam ze coskoro pridete spolu domov ako rodinka. 🙂

andrea2510
19. aug 2012

@slivka233 no ako sarifa napisala asi by ste na to mali skocit s priatelom aby si do vecera mala baby uz aj ty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre