Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
20. aug 2012

Dobre ranko, aj ja sa hlasim 🙂 konecne sa trosku ochladilo, vcera som uz umierala od horucavy. Dnes ma caka dlhy den, musim do Londyna reklamovat telefon (nerada by som 4.krat posuvala termin).

@lu2112 tesim sa, povedala som si ze nepijem kavu az s tebou, tak som zvedava co vydrzim - normalne sa plazim z postele rovno do kuchyne 😀

@cimage ahoj, neuveris ale vcera som na vas akurat myslela ze ako sa vam asi dari 🙂 tak ste mali krasny trip pozeram, nebolo to narocne s tak malym drobcom? Behali ste s kocikom ci ste ho mali v nositku?

slniecko77
20. aug 2012

..bre ranko 😉
@slivka233 vcera sme zostali doma, len podvecer sme sli s malym na ihrisko do vedlajsej dediny, maju tam nove, pekne a nechodia tam asocialy 😀
..si pribrala v poho si myslim a co bude treba zhodis po porode obiehanim maleho 😉

..dnes mame v plane navstevu u kamosky a jej syna, tak budeme mat vesele dopoludnie 😎

monkka21
20. aug 2012

@lu2112 no tak ja som mala prsne tie iste problemi ako si ty napisala.tiez som po vysadeni nemala 2 roky poriadny cyklus.kazdy mesiac som chodila na injekcie.o priberani ani nehovorim.tiez som chodila do fitka a ani deko neslo dole a to som tam bola kazdy den.aj po prvom porode som si dala ale uzivala som ju len 1 mesiac.ked som ju zacala brat tak kila uz vobec nesli dole ako mali a nemala som vobec chut na sex,tak na co mi to potom bolo.len neviem po druhom porode co si dam,lebo uz najblizssich 10 rokov deti nechcem.

monkka21
20. aug 2012

@slniecko77 no super,to mas este lepsie a tiez si konikovala? 😀

monkka21
20. aug 2012

@slivka233 no vidis.ja moc zapadniarov v UK nepoznam 🙂 len sami vychod 😀 tak aspon takto sa pozname.,ti zelam aby si to uz mala za sebou a drobceka pekne pri sbee .je to uzasny pocit 🙂

katie555
20. aug 2012

@monkka21 @slivka233 sorry ze tak neskoro ale nejako som vcera vylahla o 10 tej a buvala pekne az do 9tej rano... k tej vahe - som pozerala akesi tabulky, udajne ked je nizise bmi pred porodom priberies viac ...Moje bmi bolo cca 24 predtym. A podla mna 15kg je dost a to je asi aj dovod preco mavam tie hlupe krce v noci. Ja sa zdravujem relativne zdravo - sem tam nieco sladke ale to bolo aj predtym takze nemyslim ze to by malo vplyv na to ... len este ma cakaju 2 mesiace (uz necele) tak dufam ze uz viac nepriberiem 😉

A inak ostatne ok?? chvalabohu sa oteplilo tak sa lepsie spalo...slivka uz dufam ze dnes pojdes xixix .. Kolko by trvalo drahemu sa vratit naspat ? 😝

monkka21
20. aug 2012

@cimage ahoj,tak to mate super,ze tak rychlo vam ho vybavili.ja som cakala 88 dni 😖

katie555
20. aug 2012

@monkka21 kolko sa caka na britsky rodny list? ci ako nahle sa ti podari ist na council register the birth? 😀

mandarinka77
20. aug 2012

@katie555 rodny list ti vystavia hned tam na coucil register. kup si aj kopie. zidu sa. lebo original daju len jeden. ale tie kopie su od nich skoro ako original,nie len prefotene.

katie555
20. aug 2012

@mandarinka77 dakujem ...bo som kdesi citala ze ch.benefits sa da vybavit az potom ked mas rodny list a ze potom doplatia vsetko od narodenia ..teda dufam

mandarinka77
20. aug 2012

@katie555 ano to je pravda,vsade bude treba rodny list na vsetky pridavky a take... oni to potom vyplatia naspat,ale neviem ci sa mi len zda,ale tusim musis poziadat v priebehu max 3 mesiacov ,tusim iba 3 mesiace vyplatia spetne,ale neni som si tym ista. nam pri prvom synovi trvalo 3 tyzdne len urobit ten appoitment na coucil birth. ale asi aj zalezi kde si. mozno u vas to bude menej.

katie555
20. aug 2012

@mandarinka77 no my mame narok jedine na child benefits nic viac...zial...bo obaja pracujeme a sme v tej kategorii na 26k...hadam mi to nejako extremne dlho trvat nebude...Kolko kopii rodneho listu odporucas poziadat?
😵

mandarinka77
20. aug 2012

jasne,len som myslela,ze hocico budes ziadat tak treba ten rodny list. no ja som si dala tusim 3 kopie plus 1 original. mozno ked budes niekde posielat sa strati ,alebo clovek nikdy nevie...aspon 4 roky dozadu to tak bolo. ale yslim,ze urcite aj teraz sa da kupit kopia. ono to stalo par drobnych a tie kopie su tiez farebne ako aj original. a daju ti ich tiez priamo tam,ked pojdes baby zaregistrovat. potom aj do skolky,vsade som brala len tie kopie a a original mam odlozeny.

mandarinka77
20. aug 2012

@katie555 davate aj britsky pas asi ze?

katie555
20. aug 2012

@mandarinka77 my chceme v prvom rade britsky (otec je english, a ja som tu uz 7 rokov takze aj z mojej strany ma nan narok) a potom na svk vybavit slovensky rodny list (to s laskou necham na maminku bo ja slovenske urady nemusim) ale slovensky pas nebudeme vybavovat ... Kedy ste zapisovali dieta do skolky?? 😉 Totiz my sme sa prestahovali oproti primary school co je v top30 v krajine....a viem ze treba prihlasit skoro (a to mam namysli od 3rokov na tych 15hodin) a kazdy ma plasi ze sa musime hlasit skoro, len neviem ci vtedy ked sa uz male narodi alebo uz predtym 😕

mandarinka77
20. aug 2012

nooooo 🙂 prihlaste ho co najskor,ked sme my prihlasovali v niektorych skolkach brali deticky od 6 mesiacov veku. co je fajn,ked sa chces vratit do roboty. lenze problem je ze cakacia doba bola 2 roky 🙂 teraz hovorim o sukromnych skolkach. poznam niektore pary co registrovali baby ked este ani nebolo na svete a do spplication form len napisali napr. ze baby Jones 🙂 lebo ani nevedeli ci chlapcek ci dievcatko. niekde treba naozaj dlho cakat. tak sa tam chod spytat,ze ci beru len od troch rokov,a ako dlho sa caka,alebo ci beru aj predtym.

mandarinka77
20. aug 2012

@katie555 a dokonca aj v normalnych statnych skolkach a v skolach moze byt waiting list. tak sa spytaj ,ze kedy mozte drobca dat na waiting list.

jeanka
20. aug 2012

ahojte babenky 🙂

@katie555 ja ked som si robila appointment s registrom tak mi rovno povedali ze mam priniest child benefits form ze oni to podaju (ta form bola v bounti packu). Zadara bol len rodny list bez rodicov, ten rozsireny stal 2 libry, potom ak by sme chceli dodatocne tak by to bolo 10... zobrali sme 5 kopii, jednu uz mame legalizovanu - tu pouzijeme ked budeme ziadat o prispevok...

katie555
20. aug 2012

@mandarinka77 no zatial je moj plan (ktory nikdy nevies co vzide z neho) po materskej ist spat do prace - ja robim 20 hodin a mam narok na flexi time, to by sme chceli vyuzit kym si nenajdem full time work. A potom do 3 rokov ja som naklonena viac dat dieta childminderovi nez sukromnu skolku.. Na jednej strasne sa mi to zda ako lepsie riesenie - ked som pracovala ako nanny (asi 8 rokov dokopy) som sa z par stretavala a prislo mi to prijemnejsie nez skolka.. Na druhej strane je to tu o cosi lacnejsie nez sukromne skolky ...pre porovnanie childminder je okolo 25-30 na den a skolka 40-50. No a potom statna skolka dufam... Nevies nahodou, ako je to ked dieta bude podla slovnskych pravidiel - po zapise (mid oct) - je to aj tu tak ako doma ze pred zacatim musi mat dovseny vek - myslim v septembri alebo dieta moze zacat kedykolkvek ked 3 roky dovrsi..?

@jeanka tak to sa lepsie oplati zobrat par navyse nez potom ziadat neskor o ne ... 😵 Ako maly? uz ti ustupili horucky?

jeanka
20. aug 2012

@katie555 maly je uzasny, nase slniecko 😵 midwife uz bola spokojna s jeho vahou tak uz nie sme "pod dozorom"... stale dokrmujeme, stale odsavam, prsnik uz fajn, trosku este cerveny, ale nemam teplotu a pobolieva uz len trochu... dneska sa tolko nacucal s prsnika ze sa hned aj pogrckal, nejako nam nezvlada tie vacsie mnozstva ale to sa casom upravi dufam...

lu2112
20. aug 2012

@radusiq dakujem za pekne doobedie som uz spat z roboty tak samozrejme nemali ready moj list 😒. Ale pitala som sa na ten maternity pay a zamestnavatel ti to posiela priamo na ucet a oni si to ziadaju potom od statu takze nic nemusime nikam nahlasovat 😀 a kolegyna mi doniesla dve tasky plne po jej dvojickach uplne novych vecin aj zo stitkami co mali nevynosili lebo tolko toho mali 0-3 tak ja uz urcite nic nekupujem vedpri takom mnozstve. Veci aj dve deti nudu mat co robit vynosit 😀

lu2112
20. aug 2012

@monkka21 nerozmyslala si nad telieskom. Mne sa to najviac pozdava aleo potom manzel bude musiet davat pozor 😀. Noje to ale svina ta chemia vsetka a to ja som brala ze z nizkymi davkami hormonu tak nechcem vediet ze co by mi tie z vysokymi spravili 😅

lu2112
20. aug 2012

@katie555 Ak mas dobru skolko pod oknom rychlo bez zapisat nemusis dat meno len zapises vas ako manzelov na waiting list a je. My sme uz zapisany v dvoch lebo tiez mame dobre skolky v okoli kde sa stahujeme v jednej je cakacia doba okolo 2 rokov a kldne mozes bit zapisana vo viacerych

slniecko77
20. aug 2012

@monkka21 nekonikovala 😉 mna chytili kontrakcie okolo pol stvrtej rano a to hned silne a cca kazdych 10 minut 😀 😀 som bola rada, ze zijem 😀

katie555
20. aug 2012

@jeanka no chlap - zje kolko vladze xixi ..ale to sa casom hadam upravi.... Ja dufam ze sa mi bude dat kojit, som sa teraz objednala na breasfeeding workshop som zvedava co tam budu robit a tocit 😎

slniecko77
20. aug 2012

Ked sme odchadzali do nemocky, okolo 9.30 uz som ich mala kazde 3 minuty 😉 konik bol to posledne na co som pomyslela 😀 @monkka21

katie555
20. aug 2012

@lu2112 no som si len nebola ista ci mozeme zapisat pred porodom. Priatel tam chce ist osobne - otvaraju 4sept teraz co viem. Ako pre nas to bude najjednoduchsie aby sla tam, co sme sa my dozvedeli az po accepted offer na dom vraj do tejto lokality sa ludia stahuju len aby sa sem mohli dostat do skoly. Ako do skoly mame garantovane miesto (mame school playground presne oproti domu tak nemozu povedat ze nie sme v catchent area keby aj ako chceli) len som si nebola ista ako to funguje zo skolkou...
Ako sa dnes inak citis? ja som si dobre pospala 11 hodin pekneho spanku ale zase sa citim unavena takze asi aftenoon nap predtym nez zacnem varit 😕

radusiq
20. aug 2012

@lu2112 aj ja dakujem, fajne bolo a uz sa tesim na buduce 🙂 no dobre si obstala v praci, vdaka za info

inak pozeram ze sa s @katie555 bavite o skolkach - kde zistujete ake su tie waiting listy? ja by som chcela nasho drobca zapisat hlavne do reception a do skoly cim skor - mame super skolu pod oknami rovno, maju vlastnu nursery/reception ale hlasi sa bezne 4-5x tolko deti ako mozu prijat, tak neviem ci tam mam ist osobne ked otvoria v septembri a sa spytat alebo sa da zistit ako to funguje s tymi waiting listami aj nejako inac...
@lu2112 - tie skolky co ste dali waiting list su sukromne ci statne?

monkka21
20. aug 2012

@slniecko77 no tak to si mala ake rychle,mne prv odtiekla voda a az po dvoch hodinach zacali kontrakcie.ale som rada,ze som ten cas stravila doma 🙂

monkka21
20. aug 2012

@lu2112 no premyslala som nad tim ale tiez ze su s tim problemi.este mam neaky ten cas tak potom uvidim.aj moja sestra ma teraz problemi s antikoncepciou.musela ju vysadit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre