Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
26. aug 2012

@lu2112 Lucy krasny domcek nech ste v nom stastny vsetci traja.....stafetu budicka si zobrala supeeeer..ja uz budik byt ani nemozem lebo som nespala ani nepamatam .... na uz aj zabudnem ako sa zapina pc...sem tam na mobile kuknem tu ale casu je malooo....inak na porod som uz zabudla len take male povzbudenieee.

monkka21
26. aug 2012

@slivka233 ahoj.ja som davala infacol a zo slovenska som mala pupik masticku na brusko.infacol kupis vsade.a mali ti neodmieta prsnik potom ked si mu dala flasku?

slivka233
26. aug 2012

@monkka21 nie neodmieta on na cicke hned zaspi vies,potom sa nenapapa, alebo papa strasne silno, ma stikutku...joooj tak mu chcem pomoct vidim ako stahuje nozky...a nechce papat potom...zajtra ideme k lekarke tak dufam ze mi pomoze.

lu2112
26. aug 2012

@slivka233 ahoj no snazim sa stafetu som prebrala poriadne obcas tu strasim uz o 5;00. som rada ze ti to z malim tak pekne ide aj ze mliecka mas dost. No a vidim ze ta trapi to klasicke s chlapcami brusko ty su na to velmi haklivy. dufam ze to skoro prekonate a hlavne si davaj pozor co papas aby si nic naduvace nejedla 😅

lu2112
26. aug 2012

dnesne zemlicky na ranajky to ked sa nudim a nechce sa mi ist do obchodu 😀

monkka21
26. aug 2012

@slivka233 ja ked som dala mojej flasku tak potom mi uz odmietala prsnik.,tak som odsavala a davala s flasky.podla mna ti povie ze malinky ma koliku a mas mu kupit bud infacol alebo ine taketo kvapky podobne.u chlapcekov je castejsie ze maju koliky,moja mala ale nie moc casto

jeanka
26. aug 2012

@slivka233 ahojcek, som rada ze mas dost mliecka... nechces mi nejake poslat??? 😀 nasho tiez trapi/trapilo brusko, teraz uz menej, neviem ci vekom ale davam mu ten Infacol co tu bol spomenuty... je tam pisane ze pred kazdym jedlom ale potom zase kakal len raz za den a dost huste (predtym zvykol aj 6-8x za den a redsie), tak mu dam len parkrat za den a vyzera ze mu to pomaha... skus tiez kminovu polievku a caj z anizu/feniklu a nepapaj ziadnu kapustu a vseobecne jedlo co sposobuje vetry... a co este pomaha je nechat ho bez plienky chvilu aby nemal obmedzeny pohyb, nech si volne kopka... nas sa v zasade potom zvykol aj vykakat/vycikat... to je potom bordelu 😀 ale je uzasne ho sledovat ako sa tesi z toho pohybu.....

sarifa
26. aug 2012

@slivka233 ahoj moja ...busy mamina .No uz by si veru mohla aj fotky dat 🙂 ..Ja som tiez kupila ten infakol ten je asi najlepsi co som pocula tak kazdy ho ma 🙂 Je dobre ze si uz na porod zabudla.Ja este stale pobolievam a stale nie a nie sa zahojit... :(

slivka233
26. aug 2012

@jeanka to stym ze nechat ho trosku holeho je super, urobila som aj vcera a taky prud cikanky az na stenu dal....tak sme sa tesili...uvidim ako dnes, a zajtra ideme lekarke prvykrat, som zistila ze nema rad ticho tak som mu spievala dnes asi hodinku a teraz spi aj s tatinom.a ty teraz dokrmujes?ja mam mlieka vela fakt, moj sa az smeje ake mam velke prsia, ako mala som aj predtym ale toto je extteeeem......
no prave sme prekonali dalsi zachvat bolesti bruskaaa jaaaaaj....ocino uz isiel kupit infacol...dufam ze to zaberie.... dokedy vam to asi trvaloo?

slivka233
26. aug 2012

@sarifa neblazni ja som nezabudla....este tam dole to citim...ale na tu bolest a to okolo som zabudla..... uz dam fotoooo....teraz maly zas mal bolest bruska, joooj ja uz neviem co snim, nechcem aby tak plakal....aj mala ma bolesti??preslo jej to??????????
moja babikaa
ako sa vam dari???

slivka233
26. aug 2012
slivka233
26. aug 2012

@sarifa a pupocnik uz malej odpadol? nam uz visi na vlasku, sa bojim ked odpadne ci ho to nebude boleeeet...a cim to isetrit joooooj....
zajtra ideme lekarke uz nech je to lebo sa zblaznim.
inak Leni chuti ti jest?? ja cely den necitim hlad ale musim nasilu jest...strasnee..koly babu....

sarifa
26. aug 2012

@slivka233 Moja ja ju vzdy tak posadim a capkam po chrbte kim si neodgrgne aby nemala bolesti bruska.a ten pupok este stale nic .mame take ako predtym, No zo zaciatku mi nechutilo lebo som bola nevyspata unavena a na dne.Ale teraz sa to uz zlepsuje.Drobcek je zlatkucky.

slivka233
26. aug 2012

@sarifa ako sa ten infacol vlastne pouziva? cakam ci mi ho moj donese

sarifa
26. aug 2012

@slivka233 das mu kvapecku na hubicku predtym nez pojde papat 🙂

katie555
26. aug 2012

@slivka233 maly je krasnucky...ja sa teraz neviem uz uplne dockat ....dufam ze vsetko okrem bruska je tak ako ma...a kolko vlasov!!!!! gratulujem 😀

lu2112
26. aug 2012

@slivka233 silvi gratulujem mali je uplne rozkosny a ake vlasky dlhe ma uplny anjelik 😅. A v tej postielke aki malunki je. dufam ze brusko rychlo preboli a bude uz dobre.

radusiq
26. aug 2012

tak konecne som tu, zas som uz abstaky chytala 🙂 boli sme u kamosov v Londyne na noc vcera, vydrzala som kecat a pit (Appletizer) s nimi do tretej do rana 😕 to sa nestalo odkedy som tehu. Potom sme sa aj dobre vyspinkali, sli sme si zrobit radost do obchodaku a sme doma 🙂

@slivka233 jeej krasne vlasate drobatko 🙂 gratulujem este raz. Snad tie koliky prejdu...nevyznam sa este a nemam skade vediet, ale vraj kupanie v kybliku posobi proti kolikam, tak ho skus mozno okupkat tak posediacky v nejakom vedierku, alebo si ho zober k sebe do vane (ked sa take moze) a ho daj tak ako hopat so skrcenymi nozkami...

@lu2112 co ste nakupili v bluewater okrem tasky? mne ju drahy odobril ako meninovy darcek, tak som si rychlo bola po nu a dobre som spravila - neviem ako v bluewater ale vo westfielde uz tasky v zlave boli riadne rozobrate...
domcek paradny, uz vam ostava menej ako tyzden 🙂 jaaj zavidim ten pocit by som chcela znovu zazit ked prvy krat prides do vlastneho

@sarifa pozeram ze sa vam pekne dari a ze uz nie si taka down, to je super 🙂 mala isto robi radost

@cimage vdaka za rady, s tou cistou vodou verim, asi na ten zaciatok to bude fakt naj. Ja sa chystam rodit doma ak vsetko pojde ako ma tak snad toto nebudem musiet riesit ze co ano a co nie - skor si robim zoznam co pripravit na kopu keby to prislo 🙂 ale popytam sa urcite ak by nahodou muselo byt, alebo ked teda budem musiet na cisarak...
Ake latkovky pouzivas a ako si spokojna s ktorymi? A kupujes v UK mydlo na sliz ci si nosis zo slovenska? Ja zatial mam zasobu ale ak by dosla odtialto mam len marseillske a z toho nemam rada sliz...
pekny zvysok horucej dovolenky prajem 🙂

lu2112
26. aug 2012

@radusiq kupili sme len tasku a jednu vec do domu taky dekoracny napis 😀. No ja som bola rada ze sme isli lebo tuto uz mali poslednu ked sme dosli a vela ich tam uz nebolo na vyber tak som ju hned zobrala a uz nepustila 😀. Inak co robis v utorok?..

monkka21
26. aug 2012

@slivka233 jej malinky je krasny a tiez aky vlasaty.moja bola plechava ked sa narodila 😝 nadherny 🙂

sarifa
26. aug 2012

@radusiq no uz ano uz je trochu lepsie.Pekne si zvykame ..aj na tu unavu strasnu 🙂 je dobre ze vidrzis tak dlho ...to si mozes takto nacvicovat ja kazdu noc som tak hore 🙂

radusiq
26. aug 2012

@lu2112 mali by mi prist z jednej firmy odmerat okna co treba opravit, to je 5 minutova zalezitost ale neviem kedy pridu. Preco? Mas navrhy? 😉 ?

lu2112
26. aug 2012

@radusiq ja len potrebujem skocit sa zahlasit k novemu GP kvoli stahovaniu a nechcem ist sama tak preto sa pitam ci by si nemohla somnou lebo neda sa to online ani cez telefon musim tam ist 😝. a musim to stihnut tento tyzdne lebo v 36tt tam ma uz ist

andrea2510
26. aug 2012

@lu2112 no ty si aka sikovna s tymi zemlickami mne by sa nepodarili take ani za 100 rokov a co pouzivas na miesto kvasnic?

@slivka233 krasny je gratulujem, ako som ho videla ze je v deke alebo perinku to mas ma napadlo ze aj ja musim nieco take kupit

posledne dva dni ma chyta uz nespavost sa v noci budim okolo 2 alebo 3 a som hore 2 az 3 hodiny a nie nie zase zaspat potom v praci som jak keby som celu noc bola na party

radusiq
26. aug 2012

@lu2112 jasne kedy chces ist? Mozem im hned rano zavolat ze kedy chcu prist, nechcem to odkladat uz, cas sa krati 🙂

jeanka
26. aug 2012

@slivka233 jeeeeee aky zlatunky vlasaty a aky vyzera malinky na tej obrovskej postielke 😵 😵 😵 si to uzivaj kym je takyto malinky, lebo ozaj velmi rychlo rastu, ja sa nestacim cudovat... o chvilu sa nam nebude mestit do moses basketu 😀
dufam ze vam ten infacol zaberie, drobatko si musi zvyknut na mliecko a vsetko ostatne... potom uz bude lepsie, musite len vydrzat tych prvych par dni... 😉
nam povedali ze pupocnik nechat tak ze sa to same poriesi... hlavne dat pozor aby nebol v plienke aby nechytil nejaku infekciu...
momentalne stale dokrmujeme, kojenie je menej ako 50% ☹ kupili sme vahu aby sme vedeli kolko nakojim ... tie bolesti bruska mavame stale, hlavne vecer, ale uz podstatne menej ako predtym... stale ho obcas "kruti" a zcervenie ako paprika... tak sa potom vytesujeme ked sa vyprdka 😀 pomaha s nim chodit, natriasat ho, drzat v polohe "lietadlo", nechat ho lezat/spat na brusku so skrcenymi nozickami (najlepsie na tvojom brusku 🙂), spievat alebo pustit vodopad/vlny (pozri na youtube white noise videa) - pri tom vzdy vecer zaspavame 🙂

cimage
26. aug 2012

@radusiq ahoj, my mame cisto bambino mio a sme spokojni. Na SVK sme si brali 3baliky papierovych Nature Babycare, ale uz sme museli aj kupovat a tu sme ziadne ECO nezohnali ☹ . Sliz robime zo slovenskeho jadroveho mydla. Urcite si budem brat veeela do UK.
Porod doma musi byt super. My sme vydrzali doma 2/3porodu a moc sa mi nechcelo do porodnice. Ale nakoniec bolo dobre, ze sme isli, lebo maleho som nevedela vytlacit 😒

katie555
26. aug 2012

@andrea2510 na kvasnice staci ist do tesca - kde je pekaren a vacsinou zadarmo mi dali ked som si pytala (to tam kde si davas krajat chlieb) alebo 100 g za 30p.. ale poviem ti ze platila som za to mozno raz 😵

andrea2510
26. aug 2012

@katie555 to vazne to som nevedela tak na buduce sa opytam

katie555
26. aug 2012

@andrea2510 ja som to len nahodne zistila, hladala som drozdie a na nete niekto to spomenul ze asde to robia tak... skusila som a v pohode...Ale inak ked pouzivas bread machine na vymiesenie cesta (na to som moc leniva) tak davam slovenske susene a vykysne v pohode.. Jedine ked robim tiger bread tam defo musim mat cerstve 😀
Ako sa inak citis? mna vsetko boli hlavne na spodku brucha a podla vsetkeho sa mala uz otocila (bo ked stikutku ma tak ju citim hlavne tam dole) a potom tie klasicke problemy ako spuchnute nohy, zla circulacia...ale to uz asi lepsie nebude az do porodu 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre