Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
30. aug 2012

@lu2112 hehe dakujem super si unho vyzehlis ze si mi ukazala Bluewater 😀 😀 😀 dufam ze tu budes chodit obcas aspon z iphonu

lu2112
30. aug 2012

@radusiq jasne ja tu stale budem kazdy den len nie tak casto 😀 predsa budem musiet zacat chystat vela veci 😀. a kym to vybalim vsetko budu aj vianoce 😝

lu2112
30. aug 2012

@radusiq
Puncove rezy
potrebujes na to tri piskotove platy na jedne potrebujes:
5 vajec ktore si odelis zltka od bielok potom do zltok pridas postupne
10 PL krystaloveho cukru
5 PL vlaznej vody
a 10 PL polohrubej muky (self raising flour)
A na koniec z varechou pridas sneh z bilekov.
Das na pekac z papierom na pecenie a upeces do zlatistva asi cca 20 min na 180 stupnov ale zalezi od rury. to zopakujes tri krat. aby boli rovnake
Syrup:
Das si 2salky vody a 1 salku krystaloveho cukru zovriet na sporaku povaris asi 20 min odstavis a nechas vychladnut do chladneho pridas, cervenu potravinarsku farbu( ja davam syrup malinovy alebo lesne ovocie), Rumovu esenciu a trochu rumu teraz ked som tehotna len naozaj trochu 😀.

no a zacnes skladat das na prvy plat vrstvu malinoveho dzemu taku aby si prekrila cele cesto poriadne potom das na to druhy plat a na neho zacnes liat postupne ten spraveny syrup neboj sa toho poriadne aby si nemala take flaky ako ja 😀.
a potom zase potres ten plat malinovym dzemom a das na to treti plat. to vsetko treba zatazit ja som dala plech a 4 kila muky a cukru 😅. nechas dve hodiny a potom zalejes len polevou
500g praskoveho cukru
cervene farbivo alebo syrup podla toho ako ruzove to chces mat
a rumovu esenciu s 2 PL rumu
a postupne po kvapkach pridavas prevarenu horucu vodu tak aby si to nemala velmi riedke a udrzalo sa ti to na tom kolaci
Zalejes to tym rozotrejes rovnomerne a nechas vyschnut ak je poleva vyschnuta krajas.
A je uzasny 😀 mnam

radusiq
30. aug 2012

@lu2112 mnaaaaaaam ten vyzera paradne. Ked ja taaak nemam rada robit piskotu 😖 kupim si mix z obchodu 😅

lu2112
30. aug 2012

@radusiq
a tu je ten kokosovy pred tym nez som ho pofrkala cokoladou 😀
potrebujes salku asi 250ml cca
4 vajcia
2 hrnceky praskoveho cukru
2 hrnceky mlieka
1 hrn oleja
4 hrn polohrubej muky
1 balicek prasku do peciva ( ak nemas zo slovenska tak baking puder 1 a pol lyzicky cajovej )
2 PL kokosu struhaneho
vseko to dobre premiesas a vylejes na plach s papierom na pecenie

posypka:
1/2 hrnceka praskoveho cukru
2 hrnceky kokosu

to zmiesas a rozypes na to cesto este predtym nez to das do rury
potom to das piect na 180 stupnov asi tak 30-45 minut zalezi od rury skontroluj sparatkom.
Po dopeceni vyberes a rozlejes rovnomerne po povrchu pokial je to take horuce 250ml smotany na slahanie s trochou vanilky alebo 2 lyzickmi vanilkoveho cukru 😅.
Nechas vychladnut
a but to papate take alebo ja roztopim cokoladu a len to tak cele ofrkam aby to malo niaky povrch a potom papate 😀

lu2112
30. aug 2012

@radusiq no aj tak sa to da vyriesit a usetris si pol hodinu 😀

radusiq
30. aug 2012

@lu2112 jaaaj ten kokosovy sa mi lubi, chutny a jednoduchy presne ideal pre mna 😀

lu2112
30. aug 2012

@radusiq no tak mozes skusit cez vykend potesit draheho aspon si vyzehlim ten bluewater 😀

andie25
30. aug 2012

@radusiq
@lu2112 vy co tu vystrajate tak na noc?🙂 samé dobroty🙂 no Radka fotku mám ale neda sa to tu z telefónu dat a nechce sa mi stahovat z počítača, ked budem mat čas nahodim. Ešte mám v utorok glukozovy test, dúfam že má cukrovka pekne obíde a potom sa budem uz len tesit🙂

andie25
30. aug 2012

@monkka21 Ďakujem pekne 🙂

lu2112
30. aug 2012

@andie25 to nic ja som sa nudila dnes a namiesto balenia som piekla 😀 . A musim si vyzehlit u manzela Radky ze som jej ukazala dalsie shoping centrum 😀

andie25
30. aug 2012

@lu2112 aleze ten puncak si urobím!🙂

radusiq
30. aug 2012

@andie25 veru aj ja ten puncak asi zajtra spravim, neda sa nanho pozerat bez slintania 😀 @lu2112 aky rum pouzivas na pecenie? mam doma biely, ale to mi ani nevonia velmi rumovo...

katie555
30. aug 2012

@andie25 gratulujem a vitaj v ruzovom klube xixi 😀

lu2112
30. aug 2012

@radusiq no ja pouzivam Capitan morgan spiced ten je vonavi a chutovo najpodobnejsi nasmu umu. Plus rumova esencia 😀

andie25
30. aug 2012

@katie555 dakujem 🙂 musime to tu doplnit dievcatkami hihi, a vy uz mate meno? my sme rozmyslali ze si ponechame Natalku a pridame k nej Lolu 🙂 Natalia Lola, a ja som sa pytala mm ze ci to neznie jak nejaka tanecnica z baru hore bez, hehe. tak sme sa posmiali, ale na nase trafene povahy sa to hodi celkom, no uvidime 🙂

andie25
30. aug 2012

@radusiq
@lu2112 inac tu u nas v Dukle predava Bozkov rum tuzemak, ale draho za 11.90 tusim je to iba 0.5l skoda, lebo ked sme boli na Morave niekedy davno tak sme tento rum pili a bol fakt dobry

katie555
30. aug 2012

@andie25 nasa mala bude Chloe Joyce...Joyce po draheho starej mame...bo ja som povedala ze my stredne mena nemame tak ze ked chce moze si on vybrat... no po tolkych chalanoch to tu zacneme vyvazovat..Teraz @sarifa a @andrea2510 plus my dve ...sa to zozbiera xixi

andie25
30. aug 2012

@katie555 velmi pekne meno ste vybrali, fakt. Ja keby som mala muza uk tak tiez by som dala ine, no takto ostaneme asi pri Natalke, alebo mozno este zmenime na nieco ine, uz sme mali aj Tamaru aj Simonu a teraz Nataliu 😀 so mnou je to tazke... ale Lola jej chcem dat urcite, lebo to je take betarske jak my 🙂 samozrejme girl power musi prevazit 🙂 alebo aspon vyrovnat sily

slivka233
30. aug 2012

@andie25 gratulujem k dievcatkuuu.... myslim ze vas je tu viac bab ako chalanov...ci??? inak baby @katie555 @andie25 vybrali ste pekne mena pre kocky. my sme nakoniec dali Dominic....ziadne middle ani Domenico..... mame uz aj rodny list, babka z KE ide stvrtok domov (konecne) berie ju jej druhy syn, tak nam uk rodny list doma zapostilujeba hned aj vybavi slovensky a svagor o 3dni pride snim naspat.
prave sme sa s drahym dohodli ze sa tu zoberieme civilne ,hned aj pokrstime, nech niesom ja jedina baba s inym menom a potom doma bude cirkevna klasicka svadba tak sa tesiiiim....
inak teraz sedim a dojiim, dnes je toho veeelmi vela, tak mam co robit.

dufam ze sa mate ok a coskoro bude koniec septembra a budeme moct ocakavat dasie detuuuurencee.....velmi sa tesimee.
@andie25 ada nevies nahodou moze to byt nejaky zapal ked nemozem ist na malu na vecko? teraz sa citim bolestivejsie ako v den porodu ked som v pohode isla a teraz to nejde...ja som dnes bola iba raz aj to so slzami v ociach ako velmi to pali.som skusala aj do sprchy ale nic, som si urobila urologicky caj ale neviem ci to nieco urobi.
@sarifa ty si aka kocena...ja mam stale velke brusko radsej sa ani nefotim iba od hlavy po krk...lebo ramena mam ako rambo, prsia ako pamela, brucho jak ruzickova...hruuza. a to sa stahujem myslim bruchooo.... no uvidime co...lebo som sa stavila s drahym ze ked schudnem na povidnu vahu mam u neho 500libier 😀 😀 😲

lu2112
31. aug 2012

Dobre ranko baby tak mna caka dnes vlky den stahujeme sa do domu konecne uz sa neviem dockat 😀 mam normalne ze cestovnu horucku ako ked som bola dieta 😀.
@andie25 nasi kamarati maju Lolu a poviem ti ona je velka sibalka krasne meno 😝

@katie555 mam pocit ze stimi babami ste tu presila uz 😀.m

@slivka233 Silvi to mas aku motivaciu od draheho fuuu budem musiet povedat tomu mojmu. Neboj brusko sa zacne stahovat a davat do normalu len je este skoro a bohuzial nie sme holywoodske celebrity ktore zazracne schudnu hned po porode. Zacnes sa viacej hybat chodit na prevhadzky a hned to pojde dole uvidis 😀

andie25
31. aug 2012

@slivka233 ďakujem Silvika! Jeej a bude svadba, gratulujem!X Som aj rada, že mliecka máš dost, len tak ďalej. No asi to vyzera na zápal, a pijes veľa vody? Skús ešte aj brusnice alebo aj brusnicovy dzus, ale určite sa objednaj k doktorovi, lebo toto vie byt veľmi nepríjemne a bolestivé. Aky je Dominik bábätko? Dúfam že poslucha🙂 a ze pekne rastiete, vazili vás uz? Tak zatial sa majte fajn a pekny den!X

andie25
31. aug 2012

@lu2112 bre ranko Lucka🙂 Tak uz sa stahujete, jupi! Nech to ide ako po masle a šetri sa! Teším sa s vami🙂 no ja si myslím tiez že Lola je take betarske meno hihi🙂 A kolácik puncovy je fajny? Asi urobím na víkend 🙂

radusiq
31. aug 2012

Ahojte, vidim ze tu uz vo velkom debata bezi...nas ocko zobudil ked sa chystal do prace a hned sme dostali stikutku..
@lu2112 tak snad ste stihli pobalit a teraz to uz bude raz dva 🙂 uzite si stahovanie a hlavne krasnu pamatnu prvu noc v novom domceku 🙂 a nezabudni co sa ti sniva prvu noc v novom sa splni 😉

@andie25 Duklu mam veeelmi daleko, skoda, nevedela som ze aj alko maju 😕 Krasne meno, Lola sa mi velmi lubi 🙂 co mas dnes na plane? Zas busy?

@slivka233 jeeeej kedy bude svadba??? Vahou sa netrap este je skoro, ked zavediete rytmus a zacnes sa viac hybat to pojde raz dva dole 😉 nechaj cas aj kozi sa zas stiahnut, nech neschudnes rychlo a neovisas potom 😉 a motivacia teda klobuk dole, zlateho muza mas 🙂

lu2112
31. aug 2012

@andie25 no puncak je uzasny som bola prekvapena lebo lahky recept ale chuti ako z cukrarne 😉 . Urcite vyskusaj a potom daj vediet ako sa podarilo. No lola nasich znamych je naozaj cislo ale ked sa usmeje vsetko je prepacene 😀. Tak ale ked ste blaznive povahy bude sa to ku vam velmi hodit 😀.

@radusiq no nestihli sme nic pobalit lebo som niako nevladala vcera 😝. no a drahy to nechal ze na rano a teraz sa mu nechce stavat 😠 . No ale klasika u nas ved zachvylku ho zobudim poharom vody ma este 10 min 😀.
No dufam ze ten prvy sen v nvom dome nebude nic podobne co sa my snivalo tuto noc lebo to bude zase standa 😀. Zase som rodila a nic nemala nachystane a este ani novu nemocnicu sme nevedeli naist 😀. Tak som hned rano. Ulozila post code do telefonu 😝

radusiq
31. aug 2012

@lu2112 v poslednej dobe si mala stresy, dnes to vsetko prejde, urcite to bude nieco pekne 🙂

lu2112
31. aug 2012

@radusiq no dufam mas pravdu ved uvidime 😀 mozno budem tak unavena po tomto dni ze ani nebudem vnimat 😎

katie555
31. aug 2012

@andie25 no Lola je zlate podla mna...inak Simona je pekne tiez...ved uz hadam nieco vyberiete ...Inak vcera sa mi potom ozvala moja manazerka (niekto jej preposlal email) takze mi dali cely utorok volno aby som vsetko stihla..Takze sa tesim..Dnes 4 hodiny v praci a potom mam 4 volna....a uz len 7 sluzieb potom - jediny problem s nimi ze su tak pol na pol - asi 4 ranne (o 7 mej) a 3 poobedne ak si dobre spominam

@radusiq mne sa stale zda ze je viac chalanov - ved cinege, slivka, jeanka, ty, lu a neskor wewe. S babami sme styri len neviem si teraz spomenut co bude mat monnka...

@lu2112 vela stastia zo stahovanim, nezavidim...Ale ten pocit potom bude stat zato...My este aj teraz inak po 5 tich tyzdnoch vsetko nie je urobene, bo chybaju prachy - takze miesto rug do obyvacky sa kupuju detske veci..Ale ja sa tesim tento vikend sa konecne doriesi izba pre malinku takze to bude viac realnejsie ....

@slivka233 gratulujem ku svadbe a kedyze chystate??

lu2112
31. aug 2012

@katie555 dakujem 😉 no mne ma izba prist v stvrtok buduci zden ale som zvedava kolko mi to bybalovanie bude trvat 😀 . Ani predstavu nemam kedy to vsetko vylozim ved uz teraz som unavena to brucho uz zavadza clovek to citi

radusiq
31. aug 2012

@katie555 to Lucka spominala tu presilu nie ja...ale myslim ze Monkka nevie ked dobre pamatam, ale no je to tak pekne rozvrhnute 🙂 vsade co pocuvam chlapcov je strasne vela.
Super ze ti dali volno, uz to mas fakt za chvilocku 🙂 dnes ides vecer?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre