Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
31. aug 2012

inak baby aj u vas je taka nenormalna zima? rano ked isiel manzel do roboty bolo u nas 7 stupnov 😕

katie555
31. aug 2012

@radusiq jj vecer robim, 5-9 ale som kukala ze zase nie je busy ....takze hadam nejako prezije..Len mame dost natlceny vikend takze sa skor budem tesit na pondelok nez na vikend...Kazdy si na navstevu / party vybral prave tento vikend...
S babatkami je to tak na pol na pol pomaly ...to neratam baby co sa len sem tam objavia..Akurat @andrea2510 sa tu par dni neobjavila...
co vy planujete na vikend?
mala otazocka - teraz neviem ci ty alebo Lucy spominala ze kupila maternity/nursing bra - podla coho beriete velkost? bo som robila nejaky reaserch ohladom toho tak kazdy len ako mam odhadnut ktoru velkost? 😀

andie25
31. aug 2012

@radusiq no u nas takisto ale slnko svieti. Vraj víkend má byt teplý, uvidíme, včera večer ked som išla z prace som skoro zamrzla...

andie25
31. aug 2012

@katie555 bre ranko🙂 tak to máš uvedomelu pani manazerku hihi🙂 chvalabohu🙂 No niečo uz vyberieme, uvidíme na ake meno sa bude babika podobat🙂

katie555
31. aug 2012

@lu2112 no len to neprehanaj moc...Ja vzdy vecer som strasne flustrovana zo vsetkeho teraz, moc zase toho nerobim a uz poobede nevladzem - ja chcem robit viac (myslim ze okolo domu a tak ) potom do prace chodim priserne unavena, nedajboze ze musim chodit po schodoch...A domov pridem znicena ledva sa zvalim na gauc...a priserne ma to flustruje ...ach jo 😒

katie555
31. aug 2012

@andie25 mna sa to presne niekto pytal, ze ci sa rozhodneme ked sa mala narodi...my sme napevno rozhodnuti...xixi..
No ona je uvedomela v pohode, ja som v praci zistila ze zeny su viac mile ked nieco chcem xixi ( a hlavne take co kedysi boli tehotne) ale normalne som rada ze mi dala platene volno cely den, som skor cakala ze mi povei ze mam prist rano na par hodin...
Takze uz aj ty mozes kupovat ruzove vecicky - xixi - pre baby je vzdy lepsi vyber 😵

andie25
31. aug 2012

@katie555 no hej, to je super, určite ženy ktore si prešli tehu maju viac porozumenia, to je pravda. No áno ružova bude určite, ale mne sa páči aj kremova, seda, biela a aj namornicka modra, ale tak všetky farby sú pekne;) nechcem mat ružové všetko🙂 to je potom nuda asi🙂

radusiq
31. aug 2012

@katie555 ale tak snad si tie navstevy trosku aj uzijete, sa odreagujes a rychlo ti zbehne 🙂 my cez vikend - potrebovala by som draheho dokopat do obchodov a nakupit mu nieco na seba - dnes ma uz druhy piatok po sebe zobudil tym ze co si ma obliect - v piatok totiz nemusia obleky. Ked ma zobudil mal na sebe tricko zo Cyberdogu (obchod s oblecenim na techno parties) a sa pytal ci moze ist takto 😅.
Tie nursing bras som skusala v obchode rozne velkosti, Mothercare maju aj fitting service ak by ti trebalo (a paradne zlavy, dvojbalenie som kupila za £9.50 😀 ). Pred tehu som bola 34C, teraz som skoncila na 36E takze by som si netrufla odhadovat...

@andie25 dufam ze mas pravdu, ja spolieham ze do oktobra bude babie leto, nic teple nezapnem 😅

lu2112
31. aug 2012

@andie25
@katie555 trochu vam zavidim tie ruzove vecicky no nic my ostavame pri modrych traktoroch a pocitacoch 😀 aspon manzel nema dilemu ohlade darcekov. Ved mame este druhy pokus 😉

katie555
31. aug 2012

@radusiq tak to dobre zlavy musim ist kuknut ale asi za po vikende 😵 to s tym oblecenim poznam - moj drahy tiez tak rano, nidky nevie nic najst a nikdy nema nic na seba ..a on chodi v rifliach do prace stale ... AKurat teraz trosku hekticke obdobie u nich v praci dvaja chalani z jeho oddelenia boli prepusteni (reduncant) a on spanikaril - tak si zacal hladat novu pracu a dostal ponuku za vysie prachy..Lenze tato praca chce aby ostal tak riesia mu vyssi plat, len to vsetko je cez HR v amerike ...takze stresy ze co bude, bo ak zmeni pracu nema narok na paternity leave a ja stresujem koli tomu ze co potom 😒

katie555
31. aug 2012

@lu2112 jaj neboj- moj uz zahlasil ze aj ked je to baba tak bude mat robotov. Ja som vyhlasila ale ze nech zabudne ze mala bude potrebovat na 2he narodeniny playstation 4. Uz teraz mala dostala zakaz sa narodit inak 18 septembra (Manchester city hra tusim voci madridu) a 28.septembra vyjde nova FIFA 13 ... 😀

lu2112
31. aug 2012

@radusiq
@katie555 no ja mam tiez nursing bras s mother care uz dlhsie a som snimi velmi spokojna ja som tiez C skoncila na E takze ono clovek to asi odhadnut nevie ale tak dufam ze uz len mensie budem potrebovat 😀

katie555
31. aug 2012

@andie25 my mame aj kopec bieleho alebo zlteho ...Draheho babka zacala strikovat ked som bola asi 5 tt tehotna, takze mam kopec svetrikov a ponoziek a ciapociek ..Aj zelene myslim ... Este to vsetko poprat musim len cakam ze mi chlapi postavia skrine.... Cely vikend tu bude draheho otec - dufam len ze aj jeho brat sa nedotrepe bo to uz by bolo na mna privela ... A dnes po praci kamoska oslavuje narodky - esteze doma tak sa len zastavim po praci - na nejake chodenie von vobec nemam naladu teraz ..budem asi doma zavrena az do porodu. Zacinaju ma desit ludia - v praci ich vidim viac nez dost - a vyslovene mi ide na nervy ked sa pasazieri pytaju kolko este mam do porodu - it is not your bloody business ...awww...asi hormony

lu2112
31. aug 2012

@katie555 no my sme sa tomu nevyhli moj zahlasil minule ze potrebujeme obnovit pocitac lebo malemu by sa mohli zasekavat hry. A ze po ipade ktory si vydupal ze by sa zislo nintendo wii no ze maju na to dobre hry 😀. A vcera uz pozeral auticka na dialkove 😀. Ja budem. Mat tri deti nieleN jedno 😀

andie25
31. aug 2012

@katie555 chápem úplne, určite je to hormonami, ale uz aj telo si pýta kľud, tak nic, vydrz este tých pár služieb a bude dobre. Ináč to všetci muži sú rovnaki co sa týka hier, futbalu a playstation a xbox?lol 🙂

radusiq
31. aug 2012

@katie555 hehe no to je dobreee, pekne povedane ze "potrebovat bude", nie chciet 😀 tak ale musim povedat ze ako dieta som milovala prist na navstevu kde mali chlapcov a som sa mohla hrat s autickami na koberci s cestami, aj transformera som si vydupala, tak mozno vas mala prekvapi preferenciami 😀 moj uz si tiez pozera ze ake hracky sa mu budu pacit, uz sme zhodnotili ze je blbost kupovat tie detske laptopy s displayom ako na starom mobile, ze nas dostane proper laptop hned 😀 a moj tatino uz stavia na zahrade u nich futbalovu branku a ked boli tu obzeral Arsenal dupacky 😀

katie555
31. aug 2012

@radusiq no nasa mala uz ma dole v cardife cely ruzovy Man City kit u stareho otca ....a doma po pravde mame body - modre man city - to som este ja kupila predtym nez sme vedeli ze bude baba ...Drahy vsade vyhlasuje ze baby je blue bez ohladu na to ze je to baba (totiz tu v manchestri bud si blue alebo red ) Vcera doniesol nejaku barbie domov - jeho spolocnost sa snazi podpisat nejaku zmluvu z akousi spolocnostou co vyraba hracky - aj transformera ci co to je - to sme povedali ze dame susedovmu malemu ...
@andie25 no podla vsetkeho chlapi su rovnaki a podla toho co sledujem tu tak bez ohladu na narodnost 🙂

sarifa
31. aug 2012

@slivka233 moja tak ty toho teda mas na plane 🙂 svatba aj krst ja neviem kde mi hlava stoji co vsetko mi treba. No ja som asi stych stresov tak schudla ani jest som nemohla,neboj ja to zase vsetko naberem ked sa rozjem haha Moja ty zacni jest travu za 500libier by som uz od rana behala kolecka a zila len na vode hihihi

radusiq
31. aug 2012

@katie555 jaaaj bomba, tak futbalova domacnost 😀 inak ja mam v tomto pozeram celkom pohodu doma - my riesime auticka a transformerov, o moznosti mat doma x box ci wii sme sa nikdy ani nebavili, na pc nemame ani 1 hru a mm nie je sportovo zalozeny vobec, len moj ocino sa vytesuje ze bude prvy vnuk a uz si ho trenuje na mini gunnera 😅

inak podavam hlasenie - biela redkev so sojovou omackou na zahu - nie ze by nefungovala, ale je to strasne ostre, nejedle v dostatocnom mnozstve 🙄

katie555
31. aug 2012

@radusiq aspon mas pokoj s futbalom a podobne...Moj drahy ten futbal a potom Fifu hrava na xbox (ine hry ani nie , akurat tak ked donesie z prace - on ma tusim 12 rocne zadara od EA) ..takze je to relativne zvladnutelne... my sme inak obaja dost pocitacovy - romaticky vecer pozostava z vlezenia do postele z laptopmi 😀
som behla do mothercare tak som kupila tie dve nursing bra - 9.50 dobra cena take modre ... skusala som a vyzera to byt ok, mam tam rezervu este xixi .Inak je aj u vas mothercare tak ze neustale otravuju predavacky? neviem ci som precitlivela alebo co ale tak ja si pomaly chcem pokukat a nie byt prenasledovana...dnes mali ale asi malo staff in tak to bolo ok... Aspon som si tam nasla footmuff - aj ked nie je Quinni mohla by pasovat - ved oni su tak univerzalne...
.. A aspon som objavila tam novy obchod Hobby craft super veci na pecenie cupcakes tam maju...

sarifa
31. aug 2012

@katie555 som chcela len k tym podprsenkam.Dufam ze si si kupila o cislo vacsie,pretoze ja som si tak skusala podprsenky ale zabudla som nato ze ked sa prsia naleju tak ju neobleciem 😀

radusiq
31. aug 2012

@katie555 asi mame rovnake presne modre mam aj ja 🙂 u nas vobec nikto neotravuje, obcas sa spytaju ked idu okolo ale fakt len obcas. Asi zavisi na managerovi 🙂 @sarifa ako naleju??? Este viac? Mne uz staciiii 😕 dufam ze ich potom zapnem

sarifa
31. aug 2012

@radusiq no po par dnoch som sa zobudila a prsia som mala obrovske ledva som podprsenku zapla.Nemyslela som nato ze sa vlastne prsia po porode naleju mliekom a su obrovske a ja som si kupila podprsenku take cislo ake som bola ked som bola tehotna...

radusiq
31. aug 2012

@sarifa no super...ani mna to teda nenapadlo. Tak uvidime, vacsie aj tak nemali :D

katie555
31. aug 2012

@radusiq no ja som si tiez kupila E cups, normalne mam tak C teraz uz do D...
Ja neviem u nas ked pridem do mothercare furt ma niekto niekde zastavuje ci nechcem pomoct a toto a toto, na kazdom kroku jedna predavacka....to je jediny dovod preco tam nie moc rada chodim..Ja si chcem s kludom popozerat co maju, ked budem nieco chciet sa opytam....
Rasberry leaf tea - ides kupovat nejaky specialny organicky alebo ten co maju v HB je v pohode? 😨

@sarifa s tym ze sa prsia este naleju tak to ratam, hadam to zase nebude o 3 cisla viac xixi ..Ako inak s malou?? uz ste v pohodicke kamaratky? dokedy tu este mas maminu? 😀

millatina
31. aug 2012

Ahojte kočky, žijem v anglicku a som v 27.tyzdni tehotenstva a začínam rozmýšlat nad porodom, chcem sa opýtat či sa nejak špeciálne pripravujete na porod alebo to nechávate ,,na prírodu,, . Viem že ženy na slovensku zvyknú pit maliníkový a alchemilkový čaj, no neviem či ste sa tu s tým niektorá stretli..A nejaké špeci prípravy ako napr. masaž hrádze?? ako ste na tom vy?

katie555
31. aug 2012

@millatina ahoj tak vitaj medzi nami.. kde v Uk sa nachadzas??
co sa tyka porodu tak zalezi co si vyberies... S tymi cajmi tu baby piju raspery leaf tea od 35tt na urychlenie porodu...Otazne je ci to funguje, ale za pokus nic nedas....Alchemilkovy som ani nepocula neviem ci tu sa aj da zohnat.. 😲

millatina
31. aug 2012

@katie555 momentálne žijem v Guildforde oblast Surrey. Ešte som čítala aj o lanových semienkach ze je dobré ich pit alebo jest jednu lyzicku denne od 8. mesiaca, že maju skvelý efekt na tráviaci systém a že je tiez porod lahší..no neviem, treba asi skúsit na vlastnej koži 🙂

katie555
31. aug 2012

@millatina no neviem lanove semiacka ja zvyknem dat na salat ...caj by som neviem ako z toho urobila...tiez si inak myslim ze kazde telo reaguje inak, takze co funguje na niekoho na druheho vobec nemusi..ale tak su aj hnusnejsie veci existuju ako pije caju - tak ja to chcem vyskusat...
~Aj viete co bude baby? a uz vsetko vyriesene pokupene? este chodis do prace alebo uz si na materskej? 😕

aduskao
31. aug 2012

Ahojte kočky ja mám trojmesačného chlapčeka a tiež som v Anglicku v meste Newcastle ak by ste boli tu odtialto rada sa stretnem môžme si tak podeliť skúsenosti a rady.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre