Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
1. sep 2012

@andie25 ahoj ..to bude zapchatym nosom ..ja to tiez mavam..sem tam si dam kvapky do nosa (aj ked viem ze by som nemala) 😕 ale ked nemozem dychat co narobim...
aky kocik uvazujes?? ja v podstate teraz hladam obliecky jednak na cot a jednak na moses basket...to su uz v podstate jedine veci (o ktorych viem ) co nam chybaju ...

kaciatko215
1. sep 2012

ahojte babulky hlasim sa zo SVK minuly piatok sme leteli a maly zvladol let super.Pri starte som mu dala cucnut tak ani nezaregistroval nejaky hluk a pri pristavani zaspinkal takze ziadny problem s uskami.Sice sa nam 2x pokakal asi ten tlak nejako posobil 🙂 krasne nam spinkava 6-8 hodin po kupani a dnesnu noc potiahol 9 hodin ale to uz som ho zobudila bo moj cicik bol ako casovana bomba 😀 nabumbal sa a spal dalsie 3.5 hod.Manzel odlieta spat do UK zajtra a ja ostavam s malym dlhsie cakam na rodny list z ambasady a potom vybavim pas.Jednorazovy prispevok uz mam ziadost a v pondelok to pojdem zaniest.
@slivka233 gratulujem k drobcekovi a prajem vela zdravicka
@millatina ahoj ja zijem v Guildforde 🙂 ked sa vratim tak by sme mohli dat stretko
inac ja som si tiez davala lanove semiacka do jogurtu
Dnes tu prsi a sa ochladilo ale my si aj tak uzivame pohodicku s rodinou.Prajem vam krasny dnik opatrujte sa a tehulky pohladkajte brusenka a maminky vystiskajte babatka 🙂

andie25
1. sep 2012

@katie555 ja ti neviem, ale moj nos nie je zapchaty, teda aspon ja to necitim... a tie zvuky, proste ze sa neda pri mne spat hihi, no tak on je aj tak cez tyzden na nocnych ale cez vikend co narobime, budeme spat oddelene?lol to neprichadza do uvahy hihi. No uvidime, co s tym dalej. Uvazujem nad Jane MUUM rebel kocikom a vajcom, ale vanicko chcem zobrat Jane Matrix, lebo v nej sa da aj cestovat autom a babanko moze spinkat vo vanicke pocas cesty, kedze pojdeme domov v marci-aprili autom, tak to bude asi najlepsie pre nasu Natalku 🙂 lepsie ako v sedacke 14 hodin. Hlavne sa mi paci, ze konstrukcia je lahka, a pre takych motakov ako som ja sa jednoducho vsetko nasadi len bez adapterov, no a babatko moze byt aj v smere aj protismere a farba violet je pekna🙂 este nie som na 100% rozhodnuta.
Inac som rozmyslala aj ja nad moses basket, ale ma viaceri odhovorili, ze to tak maximalne do 2-3 mesiacov a niektore ze su aj velmi uzke, tak asi rovno zainvestujem do postielky a hotovo, my byvame aj tak na prizemi, takze nemusim nosit babiku hore dole schodmi, tak asi nekupujem. A ake povlecenie sa ti paci?

andie25
1. sep 2012

@kaciatko215 tak to je pokladik 🙂 uzite si doma, tu je tiez chladno, vcera rano bolo len 7!stupnov, hroza, no udajne dnes ma byt teplejsie.

cimage
1. sep 2012

caute babule, presne pred rokom sme zistili, ze budeme mat Misiatko 🙂 a drobec je uz 3,5mesiaca na svete. Ako strasne sa nam zmenil zivot odvtedy, ale samozrejme k lepsiemu. Krasny den prajem

katie555
1. sep 2012

@andie25 s tym moses basket je to tazko, ja som tiez vahala - bo zaplatit tak 60-100 libier koli 2-3 mesiacom je dost, plus citala som nazory ze im v tom male nechcelo spat...My sme cot bed dostali (dnes to konecne hadam zmontuju, od partnerovho otca) takze tam sme usetrili...Mne ponukla moses basket kolegyna (co ona pouzivala ked prisiel maly vnuk k nej, takze moc nepouzivany) takze bolo rozhodnute..Len matrac asi vymenime a samo ze obliecky. U nas je to skor o tom ze mame poschodie, plus cot bed do nasej izby nevojde (teda vojst by vosla len by sme sa tu asi nepohli) Ja by som aj tak chcela uz malu dat tak po 2 mesiacoch do vlastnej izby takze je to idealne riesenie (za predpokladu ze tam bude chciet spavat) S tymi oblieckami je to tazke - co som pozerala cenovo cely set od 25cca do 120 no a teraz vyberaj ...som nasla strasne milunke teraz na ebay s cervenymi dinosaurom (ani neviem preco sa mi to paci ale paci) ...jednu sadu medvedikovych dostaneme dnes takze hadam dvoje obliecok bude stacit - plus nejake plachty navyse ...

andie25
1. sep 2012

@katie555 ved uvidis, to sa neda predpokladat a plus ked mate poschodie tak urcite ano, a mozes mat bambulku pri sebe. U nas chvalabohu spalna velka ako obyvacka, takze nasa bude s nami, hoci ja som tiez toho nazoru, ze od tych 3 mesiacov radsej uz vlastnu izbu, no co uz. Nemame 🙂 Ale tak potom niekedy sa budeme stahovat, len teraz sme tu velmi spokojni, takze nateraz do roka-dvoch nic menit nebudeme, a v obyvke mame aj roztahovaci gauc, tak sukromie sa da urobit stale 🙂 Dinosaury zneju uplne super 🙂 hlavne nech je to vsetko bavlna a ziadne polyesterove zmesi.

slivka233
1. sep 2012

@katie555 ahoj aj ja mam moses basket z MC matrac je tenucky ale nebojsa toho,mne v nom maly spava skvele, v postoelke vobec nespi, asi je to velike pre neho a v baskete je obkoleseny z kazfej strane tak sa citi bezpecne.....ja som dala na ten matrac len deku a Domino je spokojny...velmi.

katie555
1. sep 2012

@andie25 no ja na babatkovskom obleceni tak robim - je mi jedno ci je z asdy alebo nextu pokial je to 100% bavlna ... 😎
Ved s tym poschodim je to tak asi ze moses basket je jednoduchsi - ja uz teraz nadavam na schody - a to este ma caka 6 aj nieco tyzdna z bruchom.. Ja sa aj budem bat s malinkym babatkom chodit hore dole. 😲

katie555
1. sep 2012

@slivka233 ved aj teraz co som hladala hrubka moses basket matracov je 4 cm ...mne sa to zda moc tenucke...No uvidime co a ako. Celkovo tam potrebujem teda len fitted sheet a bud deku alebo prikrivku nie? 😝

andie25
1. sep 2012

@katie555 ano, uplne suhlasim 🙂

slivka233
1. sep 2012

@andie25 vyriesila som to tak ze som veeelmi vela pila, a prinutila sa ist na vecko, dala som si urologicky cajik a spravila kamilkovy kupel,troskuv nom posedela a je to uz lepsie, na vecko idem, nie tak casto ale idem a palenie je slabsie...andie ako ma vyzerat koniec krvacania?je to stale krv ako menzes len slabe alebo sa zmeni farba?
INAK PRAJEM KRASNY VIKEND VSETKYM
@kaciatko215 dakujeme...dnes uz mame 10 dniii

jeanka
1. sep 2012

@katie555
@andie25 aj ja som bola prekvapena ze moses basket ma taky tenky matrac ale citala som niekde ze to tak ma byt, ze babatka su lahke takze vraj im to uplne staci a tiez maju byt skor na tvrdom ako na makkom 🙂 nas drobec sa nestazuje, akurat ze co vyrastol tak uz sa nam o chvilu do moses basketu nebude mestit 😀 ale my mame tusim tu najmensiu velkost moses basketu... nas vyzera na postielke ze sa tam uplne strati ale pomaly ho musime zacat privykat..... nasu izbu mame malu ale vyzera to tak ze aj tak budeme musiet postielku presunut, snad sa tam bude dat chodit.... nechcela by som mat maleho v inej izbe zatial, uz takto ked je meter odo mna sa mi to zda daleko 😀 😀 😀
inak moses basket sme nikdy nepouzili na nosenie - stale je v nasej izbe, dole drobec spava v kociku a prenasam ho po schodoch normalne v jednej ruke a druhu mam volnu keby nieco 🙂
ale suhlasim ze novy moses basket sa neoplati za tie sumy kupovat ale kedze sa pouziva velmi kratky cas a niektore babatka v nom nechcu spat, da sa kupit second hand takmer novy, tak my sme to tak vyriesili ze sme kupili len novy matrac...

andie25
1. sep 2012

@slivka233 krvacanie mozes ocakavat celych 6 tyzdnov, ono moze sa zdat, ze uz je toho menej, ale o par dni zase moze prist silnejsie, takze tak. Su to take 3 stupne krvacania, ktore sa pocas tych 6 tyzdnov mozu striedat od silnejsieho po menej silne az po skoro nic a potom zase menej silne atd. Odborne sa to vola lochia rubra, serosa a alba 🙂 Takze alba je posledne stadium kde uz tej krvi skoro vobec niet.

slivka233
1. sep 2012

@katie555 ano matrac som obalila dekou polozila maleho a na neho deku alebo prikryvku podla toho ci je teplo, ja este pouzivam aj zavinovacku niekedy. myslim ze basket bol najlepsia investicia je o skvele maly ho miluje a este to teraz neviem nazov na tom drotenom stojane kde si lezia visia mu hracky nad hlavou aj to je super, kolotoc nase oblebenosti.

katie555
1. sep 2012

@jeanka kde si kupovala matrac? bo ja som v tom stratena - cenovo to nie je drahe najdrahsie dva co som nasla boli mammas and pappas za 16 a john lewis za 20. Ja neviem nikde na nete najst ziadne reviews na matrace do basktes...
kolko plachiet do moses basket je tak potrebnych? Sorry ak sa pytam kraviny ale pripadam si vazne stratena 😲

radusiq
1. sep 2012

dobre sobotne ranko prajem 🙂
@katie555 moj matrac do moses basketu podla mna nema ani 4cm, tenucky je. Ale myslim si ze tym ze babo tam bude spinkat len malinke - a lahucke - ze to nevadi. Uprimne ani ma nenapadlo hladat hrubsi. Koniec koncov aj v kociku mas tenucky matrac...
Inak my sme aj do cotu objednali tenky matrac - len 6.5 cm ma, cisto kokosovy. Obliecky skus mrknut na preciouslittleone.co.uk - ja som odtial kupila po dlllhom hladani, bo vela sa mi nechcelo dat za to, a co boli okolo tych 25 sa mi nepacili. Nakoniec mam krasnucke, sada bumper+fitted sheet+quilt+blanket za £43.

@lu2112 dobre ranko, som ti akurat chcela pisat sms, tak radsej este nie ak si nahodou este zaspala 🙂 potom daj vediet ako sa vam tam dari.

andie25
1. sep 2012

@jeanka no super jeanka 🙂 tak ja teraz neviem ci mam alebo nemam 😀 aj Silvika pise, ze sa jej malemu v nom paci, no tak asi popozeram sa po nejakom z druhej ruky.

sarifa
1. sep 2012

@slivka233 ahoj moja mala sa len na rukach nosi tam sa jej najlepsie spi 🙂 Inak som si nasla nejaku hrcku na lavom prse ☹ jaaaj sa bojim ze co to maaaam.Tak si si uz zvykla teda? A ozaj ako si rodila aj s epidural? Je dobre ze si mala pekne spomienky aj ja by som chcela pekne spomienky :(

radusiq
1. sep 2012

@andie25 ja som tiez nechcela basket, kedze byvame v bytetakze ziadne poschodia, ale natrafila som na carboot sale na fajny za £10 tak som ho kupila. Matrac som tiez nechala, lebo evidentne nebol pouzivany (tiez ho mala babka pre vnuka na navstevy) a ma plastovy cover takze sa dal krasne vydezinfikovat. Bedding chcem skusit usit 😅 Ja mam asi taku predstavu ze drobika budeme ucit od zaciatku na svoju izbicku kde bude mat postielku, ale prve tyzdne aby som k nemu nemusela vkuse utekat, ked nebudem vladat, tak v noci bude vedla mna v baskete.

katie555
1. sep 2012

@andie25 no ja som bola na tom tak isto - hladala som second hand, predsalen co ak mala tam nebude chciet spavat. To bola nahoda ze z kolegynou som sa nieco bavila ze co este potrebujem pre malu a ona mi ponukla a nechcela peniaze. Na ebay sa da v pohode zohnat tak do 20 len si musis vyzdvihnut - alebo pokukaj gumtree.. Ale ak by si chcela novy v asde maju teraz 25 libier plus stand za 16.
@radusiq dakujem, to len tak ze mne sa to zdalo strasne moc tenke ked do cot bed matrac ten je asi 12 cm (neviem presne ale je to mammas and pappas a vyzera strasne pohodlne) takze 4 cm sa mi nezda dost ...
@slivka233 no to je super hadam sa ti ho podari preucit ked mu uz v basket nebude pohodlne...Vy ho mate v tom izbe? a potom on ma nursery kam ho planujes dat neskor? 😵

jeanka
1. sep 2012

@katie555 matrac mame z ebay ale moc sa mi nepaci - je to taky penovy s dierkami kde je hlavicka ale zda sa mi praveze prilis makky... takze v tom ti velmi nepomozem..... ja som sa rozhodla podla ceny - nebrala som ani najdrahsi ani najlacnejsi.... ale vyber nebol velky kedze mame dost netypicku velkost.... ale vyzera to tak ze malemu je to aj tak jedno 😀
placht mam kopu ale davame na to este plienku kde ma hlavicku lebo si zvykne grcnut ... inak by sme menili kazdy den, takto menime len plienku... takze 2-3 nam urcite stacia, hlavne ak budes casto prat...
@andie25 asi ked je babatko uplne male tak mu vyhovuju stiesnene priestory, postielka je ako spat na letisku 😀

millatina
1. sep 2012

@kaciatko215 no super tak sa snad niekedy stretneme, ja tu mam aj kamaratku tiez slovenku a ta rodila asi tyzden po tebe tiez maju chlapceka tak mate rovnako stare detičky tak ked dame stretko bude veselo 🙂 Inak chcem sa spytat na ten jednorazovy prispevok na slovensku ked ho ziadaš chceli od teba papier nejaky že tu si ho v anglicku nedostala? lebo ta moja kamaratka uz ma 3 babo a pri prvych dvoch im musela predložit papiere z anglicka ze tu jej to zamietli a az vtedy jej to uznali na slovensku tak sa pytam ci to stale tak vyžaduju alebo uz nie.. 😒

katie555
1. sep 2012

len tak na pobavenie co moj drahy dnes stihol uz (teda okrem toho ze je este stale v posteli)
-talking to my bump this morning : " you know baby, you can't come out yet, because 1. we you don't have a cot yet 2. city is playing tonight and 3. you are not RIPE yet " lol

cimage
1. sep 2012

@radusiq ahoj, ak planujes kojit, tak neviem ci sa ti bude chciet v noci behat do inej izby. Ja mam obcas problem ho vybrat aj z postielky co je vedla mna. Niekedy ho dokonca ani nepocujem ked mrnci 😅. Nas spi vacsinu casu v kociku, lebo v postielke nezaspi, tam ho len v noci davam, takze v postielke je celkovo mozno 4-8hodin, zalezi kedy sa prvy krat zobudi na papanie

andie25
1. sep 2012

@katie555
@jeanka
@radusiq
@slivka233
inac som vyriesila moju moses basket dilemu, kedze kocik, ktory asi chcem disponuje s vanickou, ktora sa da pouzivat aj na dlhe cesty v aute a takisto posluzi s matracom aj ako prenosna postielka, tak moses basket som sa rozhodla, ze nekupujem , kuk sem 🙂 a farbu beriem definitivne violet 🙂 http://www.babyonboardonline.co.uk/prams-pushch...

radusiq
1. sep 2012

@andie25 jeej ten vyzera tuningovo 🙂 dobry vyber

radusiq
1. sep 2012

@cimage prave preto mam ten basket, skusim behat ale velku sancu tomu nedavam takze asi bude vedla mna v kosiku 🙂

andie25
1. sep 2012

No a konecne som pridala uz aj fotecky nasej malinkej, trvalo mi to ale slub splneny 🙂

andie25
1. sep 2012

@katie555 you are not RIPE, lol!!! no to su chlapi 🙂 hehe dobra hlaska

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre