Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
1. sep 2012

@s.i.m.k.a1 ahoj, vitaj 🙂 tak to som necakala ze sa tu este niekto z doncastru objavi 🙂 pozeram ze uz to mas za par....

kaciatko215
1. sep 2012

@millatina to je ok ze sa pytas ale ako ti @katie55 odpisala proste nepoberas ziadny benefit tak nemas narok na sure start maternity grant.Ja som proste potrebovala ten zamietaci list a ziadam o prispevok na slovensku bo tu mam trvaly pobyt a 800 eur sa zide 🙂

s.i.m.k.a1
1. sep 2012

@jeanka Ahoj 🙂 Tak som rada, že som tu neni sama 🙂 No ja to mám a vidím, že ty to máš kúsok za sebou 🙂 Rodila si tu? 🙂

andrea2510
1. sep 2012

@zlatica36 ja som manchester centrum zatial

monkka21
1. sep 2012

maminky chcem sa spytat,tie co ste regitrovane na bounty.ako sa vytlaca ten kupon na blik.ukazuje mi tam ze mam dalsi balik ale nepise mi nikde kde si ho mam vytlaci,alebo som slepa 🙄

jeanka
1. sep 2012

@s.i.m.k.a1 ano rodila som tu.... kde v doncastri byvate?

andrea2510
1. sep 2012

Dnes ma taka stara babka nasrala v autobuse niekedy tuto krajinu neznasam ked pocujem takych ludi. Boli sme asi 6 v autobuse a tam taky poliak s malou dcerou a bavili sa. a stara ked vystupovala mala blbe pripomienky o tom ze su tu pristahovalci. no jednoducho nezansam takych ludi co vam povedia alebo niekomu ze sme foreigners a ze mame ist odkial sme prisli. 😠

dnes som zase minula 70 libier na babatko uz musim prestat minat peniaze lebo som povedala ze nakupim malej az ked dostaneme nas domcek,

katie555
1. sep 2012

@andrea2510 co pekne si kupila? Ja som akurat kopec veci dnes dostala tak za vytesujem - baby gym, potom celu sadu do nursery ( curtains, lamp shade , complete bedding, kolotoc do postielky , bumper ) sadu.bambino mio plienok , este malu lampicku s mozartovou hudbou a peniaze na baby sound and movement monitor.... Tak sa tesim a tesim .. Uz malej chyba fakt malinko veci

andrea2510
1. sep 2012

no kupili sme ten detsky gym. travel cot, vsetky mozne veci na kupanie, potom ten nosic na nosenie v predu a na chrbte a to ja vsetko co som dnes kupila a stalo to tych 70 libier. este hladam do postielky bumper a bedding nasla som lacne v ikei ale to sa mi vobec nepaci lebo to je cisto biele a take o nicom lenze to stoji do 15 libier a normalne take sady stoja okolo 30 som nasla najlacnejsiu. tak neviem ja viem ze to nie je moc podstatne v tej postielke ten bumper no neviem sa rozhodnut. a este som nekupila take veci ako je breast pump, a bouncer chcem lebo to mi velmi pomahalo ked som robila aupair. ale zaklad uz viac menej mam na prve tyzdne to ostatne sa asi dokupi az potom ked sa prestahujeme lebot teraz to vyzera u nas v obyvacke jak na skladisku kocik tam je v krabici, postielka, vanicka a vselico mozne naskladane.

s.i.m.k.a1
1. sep 2012

@jeanka A ako sa ti tu rodilo? Po kolko ťa pustili domov? A aké tu boli midwifes na pôrod?? Prepáč, že sa tak pýtam, ale mám trošku strach 😝 Ja bývam na Balby a ty?? 🙂

katie555
1. sep 2012

@andrea2510 ja som dnes rano nasla strasne peknucke supravy do cot / cot bed za 20 plus asi 4 libry postovne.. z ikei by som si davala pozor koli rozmerom kedze oni maju ine nez je standard... Breast pump a stelilizator je v akcii teraz v tescu - ja kupila v stredu tommy tippee dokopy 26 linker. Ja este stale hladam easy base do auta 🙂

andrea2510
1. sep 2012

@katie555 v tescu som este nekukala musim sa pozret co oni maju. ja som kukala asdu a kiddicare ti su najlacnejsi co som zatial nasla

sarifa
1. sep 2012

@andrea2510 no mi budeme len pristahovalci a nic ine.Clovek sa velmi dobre neciti ked ludia zacnu tak rozpravat ☹ co uz narobime ..

katie555
1. sep 2012

@andrea2510 kukni v tescu ..ja tiez chcela objednat z kiddicare a tusim amazonu bo to vychadzalo lacnejsie ale teraz ked je baby event v tescu tam to bolo lacnejsie - teda zalezi aj ktoru znacku chces - mam pocit ze ty si spominala ze si kupila flasky mam, nie ? netusim ci su kompatibilne...ja som vsetko zatial kupila tommee tippee ale potom neskor chceme kupit flasky dr.brown ..ale viem ze v akcii tt boli lacnejsie nez advent ..

jeanka
1. sep 2012

@s.i.m.k.a1 my sme tiez v balby 🙂 porod bol ovela tazsi ako som cakala ale midwives boli uplne perfektne - mala som dve - jedna bola este v treningu takze preto boli dve ale boli uplne uzasne... vseobecne sestricky a midwives boli zlate, len ku konzultantom sme mali vyhrady ale pokial nebudes mat komplikacie tak sa nemas coho bat a nakoniec a aj tak vsetko dobre dopadlo... skus si najst niekde v historii moju celu story o porode, je to dost dlhy pribeh 😀
po porode som zostala ca 24 hodin ale asi som mala zostat dlhsie aby sa mi stabilizovalo kojenie lebo potom som mala problemy, resp drobec vela schudol... ale ty uz mas jedno za sebou tak asi budes vediet co robis 🙂 ak nebudes mat ziadne komplikacie tak ta pustia domov velmi rychlo...

andrea2510
1. sep 2012

@katie555 hej kupila som mam lebo tie boli proti kolike a boli lacnejsie aj sterilizator mam od mam ine som este nekupovala nejake ine veci na kojenie viac menej sa spolieham ze budem kojit sama bez flasky aspon mesiac a potom ak by sme isli niekam von tak si chcem odsat a tak kojit z flasky snad ma mala potom nezacne odmietat. nejak ju budem musiet naucit aj na falsku aj na mna. este v noci aby mohol krmit baby aj moj manzel nie len ja. kukam v tescu akurat teraz co maju.

@sarifa no co uz s nou ale zase som volala v piatok s jednym zakaznikom a hovoril ze on ak sa raz ozeni ze to bude s nejakou ceskou, slovenkou alebo ukrajinkou ze to su najlepsie krajiny a ze zeny v tychto krajinach su strasne mile a mudre no strasne zlaty bol. povedal ze ma vsetky tieto krajiny precestovane a ze ziadnu anglicanku nechce.

sarifa
1. sep 2012

@andrea2510 no najdu sa aj mili ludia co nerobia rozdieli len skoda ze ich nieje vacsina.Niekedy nemusia ani nic povedat a vidis to na ich vyrazi tvare .Clovek sa niekedy boji aj prehovorit.Chuda moja mamina ta kazdeho zdravila ze dobry den. Mna to tiez rozculuje a kolkokrat by som najradcej sla domov keby to bolo take lahke

katie555
1. sep 2012

@andrea2510 no ja tak by som chcela tiez...len podla toho co aj tu citam nieco si naplanujes a nejako nevychadza....ja som akurat priserne unavena, a mala si nejako zaumienila ze jej nie je pohodlne.. Sa toci ci co robi a normalne mam bolesti...Do postele este nemozem, mame tu otca draheho este stale stavaju skrinu v detskej izbe 😨 takze len bludim po nete a hladam co este malej treba (alebo netreba ale mne sa paci)

s.i.m.k.a1
1. sep 2012

@jeanka a kde ste na balby?? 🙂 našla som si to, čo si písala, tak si si aj riadne vytrpela, mňa pri malej v Trenčianskej nemocnici nechali 5 dni v bolestiach, tak som mala vtedy radosť a bojím sa, aby sa to nezopakovalo 😀 chcem sa opýtať, na pupček som počula, že sa tu nič nedáva pokiaľ neni problém, je to tak abo si mám niečo zohnať v lekárni? 🙂

jeanka
1. sep 2012

@s.i.m.k.a1 my sme blizko Westfield parku... tak snad tu sa ti to nestane a budes mat tentokrat lahky porod.... aj ked nebud prekvapena ak ta poslu domov s kontrakciami a budu ta "nutit" byt aktivna co najdlhsie 🙂 bude to vsetko ok, hlavne ziadny stres 🙂
na pupocnik nic nedavaju ak to vyslovene nehnisa/nekrvaca alebo nieco... len to musi byt mimo plienky... vseobecne nedoporucuju ziadnu chemiu prvych par tyzdnov, umyvanie len vodou...

domak2
1. sep 2012

@andrea2510 to oni maju vecne plnu hubu reci o pristahovalectve, ale to ze vyrabovali pol sveta a vo zvysku vyvolavaju vojny to uz nejako naspominaju ze? oni ti indiani, indovia, africania, australania a neviem kto este asi tiez neboli taki nadseni 😀 😀 😀 co uz no. da druhu stranu ked vidim poliakov, rumunov a aj slovakov tak su zvacsa ozrati, takze sa zas az tak necudujem. ono je to vzdy o ludoch a nie o narodnostiach

s.i.m.k.a1
1. sep 2012

@jeanka my sme z opačnej strany, 2,5 mile od toho parku 🙂 no toto mi urobili aj na sk, že domov, veď vy ete nerodíte, prídite keď vám odtečie plodová voda a bolesti každých 5 min už celý deň... až 5 dní, kým ju nepraskli oni :D tak sa trošku bojím toho celého ako to bude prebiehať, chcela by som, aby ma pustili domov čo najskôr, nechcem byť dlho bez dcérky 🙂 a ako si to mala po pôrode s kontrolami midwifes a zdravotných sestier?? 🙂

jeanka
2. sep 2012

@s.i.m.k.a1 ja som to mala trochu specificke kvoli tomu vysokemu tlaku, midwife tu bola hned na dalsi den ma skontrolovat, zmerat tlak a potom kazdy den az kym nas neposlali spat do nemocnice kvoli ubytku vahy a zltacke... tam na treti den sa mi vyhodila nejaka vyrazka tak som isla na maternity ward to dat skontrolovat a zaroven mi tam midwife urobila check-up poporodny...... ked sme sa vratili z nemocky chodila zase midwife (alebo support worker) kazde 2-3 dni kontrolovat a vazit az kym neboli spokojne s vahou...... takze neviem ako to funguje standardne ... v akej si GP surgery? spytaj sa midwife urcite ti povie co bude po porode..... a tiez to asi budes mat inak tym ze niesi prvorodicka..... ak nebudes mat komplikacie s porodis rano/doobeda mozes ist domov aj ten isty den ... ale ja uz by som si ale plany nerobila lebo u mna nic neslo podla planu 😀

lu2112
2. sep 2012

Dobre ranko babule tak ja sa hlasim tato noc bola omnoho lepsia ako ta mynula vecer som lahla a teraz ma zobudil mali asi sa mu nezdalo ze spim v kuse tolko hodin 🙂. Vydim ze sa nam tu pridavaju tehulky co je super aspon som sa zase posunula v rebricku na druhe miesto hned mi je lepsie 🙂.
@s.i.m.k.a1 vitaj medzi nami 🙂

andie25
2. sep 2012

@lu2112 Dobre ranko 🙂 aj my vyspati sme, mm este dohana, lebo som "zase"chrapala 😀 ja o tom neviem, ja spim dobre hihi 🙂 No inac idem sa dnes uz dokopat pisat esej, lebo cas sa krati, sem-tam tu mrknem, co je tu nove. @s.i.m.k.a1 vitaj 🙂 neboj sa vsetko bude ok, ono druhy porod zvykne byt o dost rychlejsi a ked bude vsetko ok, mozes ist v ten isty den domov po vystupnej prehliadke samozrejme. MW by k tebe mala chodit po dobu cca10 dni,- nie kazdy den ale zhruba kazde 3 dni (vsade funguje inak) ked nie su ziadne problemy, no a na 5ty den po porode budu vazit babatko a takisto brat krv z paticky na testy. Potom ked ta uz odpisu z MW care tak nastupi Health Care Visitor, oni ti vysvetlia vsetky ockovania, budu merat vazit babatko a budete k nim chodit na poradnu 🙂 vsade je to trosku inac, popisala som ti iba zhruba. Drzim prsty na porod, nech mas pekny zazitok 🙂

radusiq
2. sep 2012

Dobre ranko prajem 🙂
@lu2112 tak super som rada ze uz je to lepsie, a uz sa bude stale len zlepsovat. Ako zvladol malicky stahovanie? Kopal vela ci spinkal?

@andie25 pre zaujimavost, aku mas temu eseje? Inak vcera som citala ze strach z porodu vyvolaba zvysenie adrenalinu ktory posobi ako antidote k oxytocinu a vysledkom je kratsi a menej bolestivy porod. Naopak bez adrenalinu, ak nemas strach, tak je porod dlhsi a bolestivejsi...je to pravda? Lebo ja sa porodu vobec nebojim, viac sa nanho tesim (zatial) - trosku sa bojim natrhnutia a epiduralky keby som nevydrzala bez, ale inak flegma 😒

andie25
2. sep 2012

@radusiq ahoj, temu mam Interprofessional working in MW care a je to based na case study, takze najprv som si vybrala moj case study, kde poukazujem na komunikaciu medzi zdravotnikmi, lekarmi, mw, consultants bla bla bla a takisto komunikacia s klientom, opatera, ako medzi sebou spolupracuju a tak, aby sme mohli mamickam ponuknut co najlepsie sluzby 🙂 samozrejme to musi byt vsetko na zaklade vyskumov z praxe, cize vela dokazovania a takisto plusy a minusy.... vela toho je na jednu esej a mame iba 2500 slov, no.
K tym hormonom, je pravda ze adrenalin pozastavi tvorbu oxytocinu a pre porod a laktaciu je oxytocin velmi dolezity, hovori sa mu aj hormon lasky. Urcite by som silene nevytvarala adrenalin, hoci stipku z neho bude mat kazda z nas v podobe strachu, ale ze by urychloval porod, to si nemyslim, ked je ho vela ma to skor opacny vplyv a porod sa predlzi a konci vacsinou instrumentalkou alebo sekciou. Oxytocin je ovela viac dolezity, preto sa dava aj pri umelej augmentacii-napomaha maternici pekne s kontrakciami, tym padom sa krcok pekne otvara a zena moze porodit 🙂 Takze asi vsetko s mierou, je normal mat obavy ako to dopadne-ci uz obavy z natrhnutia, alebo epiduralky v tvojom pripade 🙂, ale zase nic netreba prehanat. Inac ja uz mam tiez obavy, hihi🙂 a to som ako sa hovori vo fachu 🙂

radusiq
2. sep 2012

@andie25 dakujem uz som sa bala ze som vadna ze nestresujem 🙂 ale ono to este pride urcite..este mam chvilu predsa 🙂
Drzim palce s tou esejou, nech sa dobre pise 😉

andie25
2. sep 2012

@radusiq pride to, prirodu neoklames🙂 dik, zatial to ide, ale dávam si pauzu a asi sa suchnem do postele na hodku, taky čudny den je dnes...

s.i.m.k.a1
2. sep 2012

@jeanka No na kontrolu idem 11.teho tak ak dovtedy neporodím, opýtam sa 🙂 Sa mi zdá, že mi dnes odtieklo trochu plodovej vody ale bolesti žiadne tak som si neni istá.. k GP chodíme do St. Johns Group Practice ale okrem midwife sme sa s nikým iným odtiaľ ešte nestretli 🙂 a ty?? A akú si mala midwife? Resp. ku akej si chodila 🙂 Ja chodím k Susan Beniston či ako sa to píše 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre