Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
4. sep 2012

@katie555 no pisala Lu ze vcera vecer pojdu skusit cestu aby potom naostro nezabludili 😀 my to mame blizko a chodime okolo nej vzdy ked ideme do mesta takze moj nezabludi aspon 🙂 no uz je to veru velmi blizko, o chvilu budeme mat mrnusikov pri sebe 😅

katie555
4. sep 2012

@radusiq no ja som zvedava kedy to bude ...ja by som nedbala cim skor , teda po 1vom oktobri by to uz hadam bolo bezpecne aby som mala plnych 9 mesiacov ...statisticky baby su bud nacas alebo sa ponahlaju (cim to len bude) a chalani maju cas ... 😀 no uvidime ako to dopadne ...akurat som objednala angel sound and movement monitors ... ..uz co viem nam len vanicka chyba a nejake tie obliecky a tak ...Aj to som si nakoniec rozmyslela ze dam ustrikovat babke do moses basketu ... 😝

lu2112
4. sep 2012

@radusiq
@katie555 tak mi cestu do nemocnice nacvicujeme az dnes nestihli sme vcera 🙂. V nasej nemocnici nerobia prehliadky vsetko je na nete takze dnes ideme studovat a dnes chcem zacat pisat zoznam do nemocnice a zacnem to skladat na jednu kopu a potom do tasiek ci kufrika 🙂. Baby mne zajtra zacina uz 36 tt uz sa to naozaj blizi

andie25
4. sep 2012

Dobre ranko, ja som akurát v nemocke a ešte ďalšie 2 hodiny tu budem, akurát som vypila ten glukozovy nápoj na testovanie na tehu cukrovku. Nie je az taky zly, ale sladky je dost. Ináč som myslela, že odpadnem ked nebudem jest ani pit od polnoci, ale v pohode zatial. No uvidíme ako ďalej ešte 2 hodiny pred nami. Ja len dúfam a verím že žiadna tehu cukrovka nebude. A všetkým pekny den, bruska pohladkat a deťom pusu na ritulu :D X

katie555
4. sep 2012
radusiq
4. sep 2012

@katie555 krasnunke svetriky mas sikovnu babku 🙂 ja inak rozmyslam kupit latku a usit bumper a fitted sheet do moses basketu - tie latky nie su take drahe, vela skills na to tiez (snad) netreba, a aspon nebude taky isty ako vsetky ostatne...ak babka ustrikuje potom daj isto foto na to som celkom zvedava 🙂

radusiq
4. sep 2012

@andie25 dufam ze cukrovka nebude, ja som na tom teste bola len raz ked som mala 16 a teda veru som to tak dobre nezvladala...tak nech ti tie posledne dve hodky zbehnu a potom si dopraj nieco fajne na ranajky 😎

katie555
4. sep 2012

@radusiq no to strikuje babka a teraz zacala este aj draheho otca druha zena (ta nedavno bola dignostikovana rakovinou prsnika a chce byt uzitocna, ale ma instrukcie strikovat vacsie bo malych mam asi 8 ) Tu decku ja chcem len taku malu nejakych 40x60cm a to by nemalo byt az take zlozite...My sme bumper jeden do cotu dostali..Tiez si myslim ze by to nemalo byt az tak zlozite, ved su tu v postate 3 obdlzniky s vypnou...
Ozaj dostala som sadu plienok bambino mio - su tam 3 je 'nohavicky' 0-3 a troje 3-6m. tusim 16 inserts ale mne sa zdaju strasne tvrde, a este potom cosi co neviem identifikovat - vyzera to ako tenunka latka ..Any idea? 😲 😀

katie555
4. sep 2012

@andie25 drzim palce aby vsetko bolo ok. Len ma napadlo - mne nejako nevedia najst vysledky z krvi z 28tt. Mali mi volat len ked som tam bola naposledy vraveli ze maju problemy z mojim nhs cislom (co nie je prvykrat) . Mala som dostat nejake cislo dvojmiestne - nevies ohladom coho to bolo? alebo pripadne keby mi vzali krv este raz ci to bude platne alebo dostacujuce? 😎

radusiq
4. sep 2012

@katie555 ked tie plienky vyperies oni trosku zmaknu neboj 🙂 ta tenulinka latka budu asi liners - aby si mohla kaku s tym rovno splachnut do zachoda a ostala ti len mokra plienka 😎 tak sa tesim ze aj ty budes s nami latkovat - ja sa tieto chystam pouzit na uplny zaciatok, ze na nich este hodim ortopedicke nohavicky. Uvidis ci ti budu vyhovovat - niekto na nich neda dopustit, niekomu pretekaju...

katie555
4. sep 2012

@radusiq no uvidime ako s tym este bo moj drahy o reusable nappies ani nechce pocut ☹ podla mna by to az tak zle nemuselo byt no ale ved cez den mozem pouzivat latkove a v noci pampers lol...a ani nemusi vediet ved periem ja tak co ...a on tak ci tak bude v praci .... 😀

lu2112
4. sep 2012

@katie555
@radusiq ahojte tak ja som neodolala a isla trochu von do obchodoch ale po dvoch hodinach som uplne mrtva tak uz lezim z vylozenymi nohami 😀. Aj vy mate take napuchnute nohy a ruky lebbo ja strasne ani clenky nemam 😀. Inak
@katie555 ak drahy nesuhlasi kvoli latkovym plienkam treba mu to len vysvetlit ukazat ako to funguje moj manzel je tym nadseny on o pamperskach ani pocut nechce a ked niekto ma blbe dotazy tak velmi inteligentne im to vzdy vysvetli. On uz namotal na to troch svojich kolegov 😝. ale pozor je to mania ja by som stale objednavala keby som mohla 😀

jeanka
4. sep 2012

@lu2112 ja som bola cela spuchnuta pred porodom, vraj je to "normalne" 😀 pokial nemas ine priznaky preeclampsie ci ako sa to vola 🙂 potom par dni po porode sa nebudes spoznavat 😀

@katie555 potvrdzujem ze bambino mio budu maksie po vyprani a taktiez ze latkove plienky sa vedia zmenit na zavislost 😀 ja uz sa ani nepriznavam co kupujem :D
mozno tvoj drahy zmeni nazor ked uvidi aky bude mat drobatko zapareny zadocek z pampersiek... 😉

lu2112
4. sep 2012

@jeanka no nic ine mi neni len sa citim ako nafuknuta lopta 😝 no ale ked je to normalne tak musime vydrzat 😀. Inak k plienkam pouzivas bumgenius?? Sedeli malemu od porodu?. Lebo chcem objednat niake len neviem ci budu sediet 😀

katie555
4. sep 2012

@lu2112 ja mam tiez opuchnute ruky a nohy ...doma ked som ani ponozky nedavam jedine ked idem do prace ...bo potom sa mi tam hnusne ciary robia co ma boli a skrabe...

Akurat som prisla od midwife - takze male nase je rozumne a uz hlavu ma dole otocena spravnym smerom pekne v panve ...A to vraj co citime hybat sa je zadocek...xixi ..Inak vraj vsetko ostatne v poriadku, co hlavne mna tesi kedze chcem mat bazen 😎

K tym plienkam ved ja ho nejako presvedcim, hlavne financne to bude rozumnejsie - matematika nepusti xixi ... Ved predtym ani o water birth nechcel ani pocut uz teraz povedal ze ok v pohode ak vsetko bude v poriadku 😀

andie25
4. sep 2012

@katie555 dik, no ved podla mena a datumu narodenia a bydliska sa daju vyhľadať výsledky, neviem ake dvojmiestne číslo myslia... Kedy ideš najbližšie na kontrolu? Povedz im nech ti urobia odber ešte raz, hlavne sa berie krv na zelezo a krvne dosticky. Nebude mat to vplyv nanic, len ak by si mala malo železa, tak ti daju tabletky.X

andie25
4. sep 2012

No tak my sme zvládli ten glukozovy, hoci poslednú polhodinu som uz mala hviezdičky pred očami a smadna som bola ako kôň. Dúfam, že to bude negatívny výsledok. Držte prsty. Ja som ešte nedostala moju zasielku prvých plienok, uz sa tak na nich teším🙂

katie555
4. sep 2012

@andie25 no akurat som prisla od midwife tak volali do labs - to chceli iron count ci co mala som 110 co povedali ze je vlemi dobre ....takze som kludnejsia..sa len pytala ci uzivam nejake tabletky - supplement zeleza a ja len ze spenat jem a brokolicu ..tak mi povedala ze nic nepotrebujem 😀

andie25
4. sep 2012

@jeanka prosimta si niekedy dávnejšie pisala, že niektoré plienky pretekaju alebo sa mi to mari? Ktoré su to? A s ktorými si zatial najspokojnejsia? A rozdeľujes aj na nočné a denne nosenie? Dik X

andie25
4. sep 2012

@katie555 No super, to zelezo máš dobre🙂 tak len pokracuj v brokoli a spenate🙂 takze babulka je uz otocena, moja zlata, je uvedomela🙂 ale not ripe enough 😀 Stále sa z toho smejem 🙂

radusiq
4. sep 2012

@lu2112 no vyborne, prestava vybalovat, miesto toho sla po obchodoch, teeeda 😀 aspon si nieco pekne kupila? nohy vyloz hore a nic nerob uz. Ja som sa pustila do upratovania ale musim si robit velmi caste prestavky, velmi ma picha v krcku uz po par minutach a krize ma bolia nenormalne

@katie555 ja este pridam - oni tie plienocky su tak neskutocne chutne, ze ked ju uvidi zabalenu v tom este aj to by mohlo pomoct 😉 a ak nie, ak by vam to neslo, stale to mozes supnut na ebay, tam sa o to pobiju take ako ja, @jeanka a @lu2112 😅 gratulujem k vysledkom a k otoceniu malej uvedomelej, dobre spravy tu vzdy potesia 🙂

jeanka
4. sep 2012

@lu2112 nepamatam si kedy sme prvykrat davali bumgenius takze od porodu neviem... a okrem toho kazde babo ma iny tvar..... ale zatial su to jedine all in one ktore nam sedia (mame 5 ks) - dokonca ani "small" fuzzibunz mu nesedia - preteka okolo noh... aj tie bg vydrzi take 3 hodinky a to nepouzivam newborn insert alebo ked tak dva 😀 jednoznacne najlepsie su zatial little lamb & tots bots + motherease wrap, tie vydrzia aj cez noc bez problemov... dneska mi dosiel bg flip a tiez mi pribudli do zasoby tots bots flexitots (tie sa mi velmi pozdavaju, super elasticke) a motherease one size (tie som este neskusala, uvidime ci mu nebudu moc velke zatial).... tak asi uz zacnem aj predavat 😀 😀 😀

sarifa
4. sep 2012

@andie25 no ja si pamatam ten test ..som odpadavala stale haha ovievala som sa s leafletom na climidiu haha a veru mi bolo stej vody strasne zle :( drzim palce nech to dobre dopadne 🙂

jeanka
4. sep 2012

juuuj.... trafi ma dneska... maly mi dneska len place a vobec nechce spat, v noci sice spal pekne ale odkedy sme sa o 9.30 zobudili tak spal iba 30 minut ked sme boli vonku 😖 som dnes absolutne nic nespravila a obyvacka fakt ze potrebuje povysavat a zajace poupratovat klietky..... teraz sa zase len kruti v kociku a uz len cakam kedy spusti.... ☹

aaaaa.... uz je to tady 😝

katie555
4. sep 2012

@radusiq ved prave preto ...aspon mala navymysla a dufam ze tam aj ostane ale vravela ze je dost dole tak hadam nebude vymyslat uz teraz .... 😀 Akurat mi volali z child centra ze som si tam zabudla vsetky papiere - ach jo baby brain...
za dve hodinky padame na antenatal classes tak dam hlasenie ako to tam bolo 😵

jeanka
4. sep 2012

tak zaspal na rukach.... konecne... dufam ze mu to teraz chvilku vydrzi 🙂

@andie25 najviac sa mi pozdava system fitted nappy + wrap a to aj najviac pouzivam
- cize moje najoblubenejsie su little lambs a tots bots + motherease rikki wrap (pripadne popolini - ale to je len rakuska verzia motherease takze to iste 😀) - vid album
- z one size plienok nam zatial sedi len bumgenius - pouzivam hlavne doobeda/poobede (vecer zvykne kakat a tam viac doverujem 2 vrstvam 😀)
- na noc pouzivam little lamb bamboo (ak sa zrovna nesusi - najdlhsie schne), poslednu noc v pohode zvladol 9 hodin - v mokrom nie je kedze pouzivam fleece separacku (postrihana IKEA deka 😀), fakt to funguje, perfektne odvadza vlhkost do plienocky - urcite lepsie ako papierova separacka a lacnejsia... drobec sa nikdy nestazuje ze chce vymenit plienku takze menime vzdy pred papanim - kazde ca 3-4 hodiny
pretiekli mi zatial 2x bumgenius (ale to preto ze som ich nechala prilis dlho 🙂), fuzzibunz small, bambino mio - tie nepretiekli uplne ale dostalo sa to na wrap takze som musela prat aj wrap.... funguje lepsie s little lamb wrapom - pouzivam len ked sa mi minu vsetky little lambs & tots bots co je velmi zriedka kedze periem kazde 2-3 dni

z mojich novych "prirastkov" sa mi najviac pozdava tots bots flexitot (mam 3 ks) - velmi makucke a flexibilne - je to size 1 a da sa este zmensit takze urcite by sedela od zaciatku.... tiez mi pribudnu do vybavy mother ease one size & sandy + 2x bumgenius flip (+ flip inserty), ked otestujem dam vediet 🙂

no drobec je uz zase hore 😒

lu2112
4. sep 2012

@katie555 no super ze mala je pekneotocena aj nas mali je len ten uz sa zacal aj posuvat dole 😀. No vecinou tie peniaze presvedcia co sa tyka platenych plienok a podla mna to usetri aj cas lebo manzel nemusi nahanat plienky po obchodoch a ako ja poznam mojho to bol ten najvacsi argument on vzdy donesie nieco zle ked ho poslem do obchodu takto nic nemusi riesit ani prasok ani plienky dufam ze sa podari kojit a bude to bez problemov. | 😀

lu2112
4. sep 2012

@jeanka dakujem no rozmyslam doobjednat bumgenius a uvidime uz potom objednam len to co bude vyhovovat. Vidim ze dnes nemate dobry den s malim tak dufam ze skoro zaspi inak neskusala si satku zevraj to pomaha uvolnit ruky aby si nieco aj stihla porobit.

lu2112
4. sep 2012

@radusiq no hlasim sa po poobednajsom spanku 😀. Uz som oprala prvu varku aj vyvesala a som pokojna zatial sliz budem pouzivat na maleho veci a velke veci lebo musim dominat prasok nas co mam a nase veci este budem prat normalne ale som spokojna este raz dakujem za pomoc 😀
Inak ten chrbat a krcok mam aj ja hlavne dole krize bolia dnes ako slak tak dufam ze ziadne naznaky lebo este nevieme kde je nemocnica 😀 opatrne stim upratovanim a postielku kedy postavite? 😀

lu2112
4. sep 2012

@andie25 no mas zasebou cukrovkovi test uvidis vsetko bude dobre. Ja si ho tiez pamatam vsetci ma strasili ake je to hnusne a mne to velmi chutilo ja by som isla aj druhy krat mnam 😀. Len to cakanie po tom je unavujuce kedy mas mat vysledky mne hned volali na druhy den. Drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre