Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
5. sep 2012

@lu2112 noo tak sa pohruzil do otcovskych povinnosti 😀 mile je to, uvazuj urcite...
Tak podakuj City Linku, ze ta ako jedini uspesne nutia oddychovat a vyloz nohy 😀
Ja by som mala ist cim skor, ale neviem do akej miery mozem chodit - vcera mi strasne spuchli nohy, a stale su spuchnute...neviem co to 😕

lu2112
5. sep 2012

@radusiq stym spuchnutim to mam aj ja asi je to uz normalne vtomto stadium vecer sa to zhorsilo lebo som aj prsty na nohach mala ako slon. Hlavne opatrno a daj si pohodlne topanky ja sa okrem slapiek do nicoho nedostanem tak lodicky by som si nevedela predstavit teraz na mne 😀 . Ja vyvalena na gauci a cakam ale dochadza mi uz trpezlivost pockam do 16:00 a potom idem nakupit lebo nestihnem navarit 😀

katie555
5. sep 2012

@radusiq je to normalne ...ja ani ponozky teraz neznesiem mat bo mi narobia bolestive ciary...nosim vyslovene ponozky len do prace bo tam by mi to asi nepreslo...vylozit hore pomaha alebo teply kupel inak....Vcera som sa o tom bavila s mw je to uplne normalne a teraz ked je este teplo tak sa to zhorsii...

baby, su baby grows - nase dupacky a baby vest - len tie bez noziciek? bo porodnica vyzaduje doniest 5 z kazdeho a nejako som pomylena aky rozdiel je medzi tym?

lu2112
5. sep 2012

@katie555 baby grows su kvazy pizamka tie dupacky co maju rucicky a mozicky. Baby vest su ako keby tielka alebo tricka ktore das pod oblecenie kratky rukav alebo dlhy a zapinaju sa na plienke nemaju ten spodok. Znie to ako debil by to pisal ale inak to neviem vysvetlit

katie555
5. sep 2012

@lu2112 no prave ..ja som si to tak tiez myslela...no bo na zozname je napisane 5x baby vest a 5x baby grows...ale pochopila som to spravne ...aj ked 5 z kazdeho sa mi zda dost...Ale myslim ze @sarifa tu spominala ze v nemocnici jej malu obliekali najskor to toho co nema nozicky a potom na to dupacky... 😕

lu2112
5. sep 2012

@katie555 ono sa to tak spravne aj ma ze to vlastne pouzivas ako take tielko/ tricko. Potom das druhu vrstvu nohavice plus svetrik alebo dupacky 😀. No 5 sa zda vela aj mne. Kazdeho na ten jeden den no ale ked sa o grcka alebo prekaka tak zase to minies. Uz balis veci?? 😅

katie555
5. sep 2012

@lu2112 este nebalim, len periem...ale v sobotu chcem pobalit ...bo neviem fakt ako by to dopadlo keby mi drahy mal balit veci sam ...neviem ci by som mala polovicu veci aj ked mam zoznam...co planujem zobrat, lenze je polovicu napisany v slovencine a polovicu v anglcitne ...Som tu citala ze ty vsetky veci pre Maxika aj zehlis...je to doporucene alebo len preto ze ty chces? bo ja nezehlim nic normalne preto sa pytam ...

sarifa
5. sep 2012

@katie555 ano oni v nemocnici davaju tie body a potom nato to baby grows..A ja som ich teda riadne potrebovala mala sa bud precikala alebo tak strasne pokakala alebo vyvratila mlieko takze som len prezliekala.

lu2112
5. sep 2012

@katie555 no ja tiez nezehlim ale zevraj sa to doporucuje preco netusim ale som si povedala ze aspon na zaciatok vsetko pozehlim a potom uvidime ako budem stihat.

monkka21
5. sep 2012

@katie555
@lu2112 veci sa maju babetkam zehlit preto a by sa znicili bakterie 🙂

andie25
5. sep 2012

Caute vsetky🙂 Došli moje prve plienocky🙂 idem uz aj rozbalit🙂

sarifa
5. sep 2012

@katie555
@lu2112 Zehli sa preto lebo babetko ma strasne jemnu citlivu plet.ked sa veci len operu moze sa stat ze sa babatko vyhaze (kvoli chemikalii co obsahuje prasok) zehlenim sa tieto chemikalie znicia 🙂

radusiq
5. sep 2012

tak uz som doma z uspesnych a vycerpavajucich nakupov, zas mam pohov na par dni 😀 teraz idem rychlo vylozit tie klobasy co mam miesto prstov na nohach 😅

@katie555
@lu2112
@sarifa
vidim ze mam elementarne medzery 😕 - ja som cely cas v tom ze baby grow su detske body (bez noziciek) a dupacky s nozkami a ruckami su sleepsuits. A vests tricka s rukavom tam som aspon ok 😀
Inak ja zehlim maloktore nase veci - len take co treba, co vidno ze su pokrcene, ale tiez tak viem ze aby sa "vypalili"bakterie tak babatkam treba. Na zaciatok budem vzorna mamina a budem teda zehlit, ale nerucim za to ako dlho mi to vydrzi 😀

@andie25 pofot poopisuj potes sa tu hned s nami 😀

@lu2112 ako postielka? dosla? ak nie napis im pisomnu staznost a ziadaj timed delivery (mali by vediet zarucit pre-9 alebo pre-10) a phone call pred dorucenim ako kompenzaciu. Toto mat v robote tak som velmi, velmi zla 😠

andie25
5. sep 2012

@radusiq no co ti mam povedat, jednoducho kraaasa 🙂 bola som este doma, tak som rada, ze som stihla postara, vecer pofotim, ono zdaju sa mi dost velke na novorodeniatko, takze urcite kupim aj size 1 LL, a Rolo sa do nich hned zamiloval tiez, uz skusal vselijak zapinat, vystielat a tak, proste super. Len si nevie predstavit, ze jak budu vo vedre, ze ci to nebude velmi smrdiet 😀 tak som ho ubezpecila. To su tie OSFA microfibre, ale urcite este dokupim bambusove boostery a liners tiez. Takze tak, no 🙂 Tesim sa velmi a aka krasna ruzova 🙂 vecer ked stihnem, pofotim, lebo teraz uz som v robote. Tak zatial pa, a ty co si pokupila?

lu2112
5. sep 2012

@radusiq no postielka nic ved uz som pisala a ze chcem niekoho z costumer service ma skontaktovat takze zajtra to urcite len tak nenecham 😠.

Ani z kociku mi nevolali tak zajtra zase to iste obvolat vsetko 😠 ale aspon sa nenudim. Akurat varim veceru a volal manzel ze je na ceste tak nestiham dovarit a budem musiet pre neho na stanicu 😀 a to tvrdil ze bude dlhsie 😝 . No ja som nic nerobila a moje nohy su ako salami tak som len vykotena celi den na gauci ale zajtra idem dat do poriadku tie papiere 😀.

@monkka21
@sarifa dakujem baby za vysvetlenie vedela som ze to ma niaky vyznam ale nevedela som ze preco 😀

@andie25 gratulujem k prvym plienockam mne zajtra dojdu este niake neodolala som 😝

lu2112
5. sep 2012

@andie25 vo vedre tie plienocky smrdia menej nez jednorazovky v odpadkoch neboj ked je vedro zavrete nieje to citit vobec 😀

jeanka
5. sep 2012

@andie25 par kvapiek tea tree oil a smrad nema sancu! 😀 😀 😀 nie ozaj... tiez som si nebola ista ale ziadne divne zavany nie su 😉

jeanka
5. sep 2012

@lu2112 ake si objednala plienocky? 🙂

sarifa
5. sep 2012

@radusiq no ja som veru nezehlila moja mamina zehlila ale teraz nemam na nic cas tak asi tiez nebudem zehlit... 🙂

radusiq
5. sep 2012

@sarifa mne tiez dojde svagrina pozehlit, ona to vraj ma rada, tak co by som jej nespravila radost 😀

@andie25 parada tak som rada ze maju uspech 🙂 ja nic specialne, len par drobnosti a som bola v Bootse po ten nestastny changing bag, fajny je, a synovcovi som bola kupit plienky a vyzivy a take nech ma ked pridu na dalsi tyzden.

lu2112
5. sep 2012

@jeanka objednala som bumgenius mali zlavy tak preto som neodolala bola ze kup jednu a druhu mas za polovicu 😀. A este som objednala par veci ktore mi chybali a uz mam prisny zakaz objednavat az do porodu 😀

katie555
5. sep 2012

no akurat som pozerala par forums a clankov ohladom toho zehlenia..tu v uk to je dost ako mytus, a na svk vec nazoru. Kazdy ale vravi ze latkove plienky treba defo zehlit a ostatne veci ako stihas..Ja som kecala s mamou akurat o tom teraz a to vravela ona ze netreba ...Tak ja neviem...Nie ze by som bola leniva ale mam pocit ze vyzehlit teraz este v pohode ale ked sa raz mala narodi asi budem rada ze budem mat cas chvilu spat nie zehlit 😀

sarifa
5. sep 2012

@radusiq no ved ak nebudes mat dost veci na zehlenie posli ju aj sem prosim 🙂 k zehleniu sa vobec nedostanem.som rada ze mozem prat a vyvesat aj to ako keby som bola na pretekoch predtym nez sa mala zobudi 🙂

sarifa
5. sep 2012

@katie555 no a este ked bude aj vela veci spinit nebudes mat cas aj prat a cakat kym to uschne aby si to potom mohla ozehlit a na dalsi den to uvidis zase spinave 🙂

katie555
5. sep 2012

@sarifa ja si myslim ze to je skor z casov ked sa pralo rucne alebo tie poloautomaticke pracky..co som citala treba cistit pracku pravidelne (no my mame novu) a bude dobre. Podla mna male babo sa potrebuje stretnut aj s bakteriami ... Ved co viem tu v uk odporucaju aj babatka umyvat len kazdy druhy den - aby doslo do styku s bakteriami ..A teraz dufam ze ma par mamiciek tu nezvalcuje ze to co som napisala ...
co je so @slivka233 par dni som ju tu nevidela /necitala

monkka21
5. sep 2012

@katie555 ja som zehlila skoro do roka aj ked z donutenia.ja to tak neznasam 😠 radsej budem celi den v kuchyni pri hrncoch stat ale zehlit blee 😝

sarifa
5. sep 2012

@katie555 hahaha nikto ta valcovat nebude.Nieje dobre babo kupat kazdy den a ja stebou suhlasim.Ja malu kupem kazdy druhy niekedy aj treti den,ved ako sa ona zaspiny?Tiez to zalezi na mamicke,kazdy si po svojom urobi.Nic sa babatku nestane tak ci tak 🙂 Slivka233 caka kym svokra odide a potom zevraj zase bude konikovat 🙂

radusiq
5. sep 2012

@katie555 podla mna mas uplnu pravdu. A inak latkove plienky (tie nase tvarovane nohavickove) sa nesmu zehlit. Ja som tie bambino mio stvorce vyzehlila lebo tak trosku stratili tvar pri prani ale to je zas raz dva...

@sarifa 😀 myslim ze by len rada bola 😀 ked sme skypovali som odbehla vesat pracku, tak hned kricala ze neze zehlit budem nech pockam na nu...

katie555
5. sep 2012

@sarifa som myslela ze uz jej odisla xixi ..no to jedno nezavidim ..mne tu bola mama 2 tyzdne a to ona je este v pohode (plus je moja ) a necha ma veci robit tak ako ja som zvyknuta nie ako ona...Co mi vadilo ze mi nechcela nechat nic robit - napriklad obliecky menit alebo vesat pradlo - a si vezmi ze kto mi to teraz urobi ? nikto ...takze pohoda ..ty tu mas dokedy maminu?

@monkka21 a planujes to tak robit aj teraz? plus ma napadlo ze napriklad fleece blankets sa nemaju zehlit a s tym babo tiez pride do styku ...co potom? nie ze by som tej teorii neverila len mi to pride akosi zbytocne

monkka21
5. sep 2012

@katie555 vies co neviem zatial.teraz bude aj dost zalezat ako budem stihat pri dvoch detoch,ale moc ma to nelakaa co sa tykatej deky ti neviem povedat.ja som usela zehlit,lebo byvam s mojou mamou a to je stara skola,,pre babatko musi byt vyzehlene"ja v tom zmysel nevidim pokial to oblecenie nieje fest pokrcene 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre