Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
27. feb 2012

@radusiq no to mi je luto ale aspon drahy nebude moct nic hovorit 😀 😀 ja mam dnes off tak lezim doma a odychujem tiez si chem ist kupit nove podprsenky kedze som z nich opat vyrastla 😀 😀

lu2112
27. feb 2012

@radusiq kedy idete na ten scane?? 😀

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 jeej niekto sa ma, tak si uzivaj volno teda 🙂 scan mame objednany na 6.3. poobede, ale maju nam este volat ak by sa medzi tym uvolnil vikendovy termin...

lu2112
27. feb 2012

@radusiq no to je super tak potom das vediet ako ste dopadli lebo su lacnejsi tak by sme skusili ich v 10tt 😀 😀 manzel by teraz chodil kazdy tyzden uz sa pital ze kedy pojdeme kuk nasu fazulku 😀 😀

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 hej no su trosku lacnejsi, len o dost dalej, ja som to planovala spojit s vyletom 🙂 ak chces v 10tt uz by som sa objednala teraz, fakt boli strasne plni...potom to mozes zrusit, neberu depozity...
😀 vy tusim ze by ste si kupili ultrazvuk rovno domov 😀

lu2112
27. feb 2012

@radusiq no keby sa dalo 😀 😀 no ved uvidime ako budete na tom vy ked uvidite vasu fazulku a ako jej krasne bije srdiecko tiez budete potom bookovat dalsi termin 😀 😀

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 heeej ja uz sa neviem dockat 😀 😀

lu2112
27. feb 2012

@radusiq mna seklo v krku takze spim od obeda nech mi to povoli ale tek uvidime dnes som ako mrtvola stale unavena najradsej by som spala celi den 😅

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 A povolil ti ten krk trosku? Dufam ze nic vazne...
Ja by som si tiez pospala, dnes neprislo mlieko do prace z nejakeho dovodu, a z kavy bez mlieka ma napina, tak tu vyzyvujem 🙂

pacica
27. feb 2012

ahojte,ja zijem tiez v uk,sice niesom tehulka,ale som snazilka 🙂 chcem sa spytat,ci pracujete tie co ste tehotne,alebo ste doma?dakujem

lu2112
27. feb 2012

@radusiq lahla som si a trochu to povolilo boli sme aj kupit nove podprsenky a objednala som si niake tehu veci na next online mali zlavy tak som trochu neodolala 😀 😀 ale dnes sa citim ako by ma tankom niekto presiel taka vycerpana tak dufam ze je to len stoho tehu a nieco na mna neleze ved uvidim ako sa budem citit zajtra ☹ a ty to vtej praci uz dobojuj zachvylku budes doma a mozes odychovat 😀

lu2112
27. feb 2012

@pacica ahoj no ja som tehu a pracujem a je to obcas dost tazke ale da sa 😀 a kolko sa snazite uz??

radusiq
27. feb 2012

@pacica ahoj 🙂 stale pracujeme, aspon ja. Mas narok na 9 platenych mesiacov materskej, a 3 neplatene (spolu rok) - kedy zacnes je na tebe, ale o to menej ostanes potom s malym...

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 tak to si sikovna ked si so seknutym krkom aj nakupovat sla 😀 kde si bola?
ja mam este 13 minut, odratavam ako do Vianoc a vo vlaku asi zaspim ☹

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 a inak som sa dnes v praci zabavala hladanim mien pre babatka, da to zabrat teda - o menach sme sa s mm bavili uz velakrat, ale odkedy fakt cakame je to overla tazsie...pozeram ze vy uz mate vybrate 😀

lu2112
27. feb 2012

@radusiq no my sme z menami zacali este vtedy ked sme nevedeli ze chceme dieta tak a vyhrali tie dve ale uvidi sa ci ich este nezmenime 😀 😀 a bola som nakupovat v mothercare mali dobry vyber potpersenok tak som kupila tri a este dve na noc lebo vnoci ma bolia hlavne ked vstanem ako by som zataze na nich mala tak dufam ze to pomoze 😀 😀

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 no my tiez sme zacali uz daavno davno, ale tie co vtedy prichadzali do uvahy nam uz nepridu dost dobre 🙂 tak vyberame dalej...vazne? do mothercare by ma nenapadlo ani ist na podprsenky...asi preto ze doteraz som tam kupovala len darceky pre inych 😀 tak skusim aj tam, ale isto chcem najst este Wonderbru niekde a dokupit si tie tielka radsej, lebo mam pocit ze ma vsetko tlaci strasne

lu2112
27. feb 2012

@radusiq no skus pozriet ja som nasla uplne ze skvelu v mothercare a konecne ma nic netlaci 😀 😀 mnadnes otlacil gombik na nohaviciach tak som uz povedala ze budem nosit tehu lebo takto sa neda niako mi zacalo rast brusko 😀 😀

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 a kde si nakupila tehu nohavice do roboty? ci vsetko z toho Nextu?

cimage
27. feb 2012

@pacica Ahoj, ja som v 30+tyzdni a este robim. Snad uz len posledne 2 tyzdne a potom relax a pripravy. Prajem vela stastia so snazilkovanim aby si sa coskoro pridala k tehulkam 😉

pacica
27. feb 2012

@lu2112 zacali sme teraz vo february 🙂 tak uvidim....moja praca je ze robit v sklade a pracujem cez agenturu.ten sklad za 2 mesiace sa stahuje prec,kde my s mm tam nepojdeme.ak otehotniem,myslis,ze by som sa mala vzdat prace v sklade?myslim,ze je to dost narocna praca,co sa tyka zdvihania tazkych skriniek.akoze nieje to moc tazke,ale predsa sa zohnem a prenasam ju na ine miesto.som tak nad tym uvazaovala,ze co sa stane ked otehotniem,ci im to mam oznamit alebo co :-/je mi jedno ci pridem o robotu,prednejsie mi je mat babo v poriadku,ja dufam,ze otehotniem hned na prvykrat 🙂 aj ked ziadne priznaky zatial nemam ☹

pacica
27. feb 2012

@radusiq ahoj 🙂vies co by ma zaujimalo?keby som otehotnela a prestala pracovat,asi by som nedostavala matersku ze?ale mam odpracovane 4 roky v angl.ale asi by mi to prd pomohlo :-/ci mala by som nejaky pekny zisk?

pacica
27. feb 2012

@cimage dakujem velmi pekne 🙂a smiem sa spytat aku pracu robis,ked to zvladas?lebo ja by som sa asi prace musela vzdat aby som o dietatko neprisla

radusiq
27. feb 2012

@pacica nie som si ista, asi by si nedostala tych prvych 6 tyzdnov co sa plati 90% platu...ale teoreticky ak by si vysvetlila GPmu zdravotne dovody, mozno by ta vypisal....
ak povies v praci oficialne ze si tehotna, musia ti prisposobit pracovne podmienky - nesmu ta nechat nic dvihat, atd. - uz by som sa zariadila podla toho ako zodpovedne to zamestnavatel pojme v tvojom pripade 🙂 kazdopadne vela stastia

pacica
27. feb 2012

@radusiq hmmm,lenze som pocula niekde,ze pokial neprekrocis tie 3 mesiace tehotenstva,tak ti to neuznaju v praci a taktiez aj doktor by mi to musel vypisat az po tych 3 mesiacoch.je to pravda?

cimage
27. feb 2012

@pacica Ja som v restike a bare v hoteli. Tiez to uz nie je to co to byvalo, niekedy sa uz ledva vleciem. Ale vychadzaju mi v ustrety. Robim len 4dni a vacsinou kratsie smeny. Len rano musim vstavat 5:30, ale to je zvyk. Ked mam volno,tak ma maly aj tak okolo 7 vykope z postele.

pacica
27. feb 2012

@cimage to si pekne napisala,takze musis vediet perfektne anglicky 🙂 ako dlho si tu?

cimage
27. feb 2012

@pacica Vyse 5rokov a mohlo by to byt lepsie s mojou anglictinou,lenze som leniva sa tomu venovat 😒 .

radusiq
27. feb 2012

@pacica pokial nemas problemy tak prvy scan je az v 12tt, ale normalne mozes ist k gp..ja som v 7.tt iba a normalne mam papier porvrdenie tehotenstva. Ale zalezi na gp, lu2112 mala problem ze gp ju snad do 12tt ani vidiet nechcel, ale tak vzdy mas pravo zmenit

pacica
27. feb 2012

@cimage no nieco mi hovor o anglictine.som tu 4 roky aviem mozno len zaklady 😀 viem,je to trapne,ale ked cely ten cas som pracovala len alen so slovakmi a nemala som kde rozpravat anglicky.jedine sem-tam som sa pozrela doma do knihy.no je to nevyhoda,ked som sa ju neucila ani v skole a este ktomu sa stykam len so slovakmi ☹skoda toho,ale to len malokto pochopi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre