Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
8. sep 2012

tak tu su nase ruzove plienocky 🙂

radusiq
8. sep 2012

@andie25 kraaasne su keby sme cakali princeznu hned by som nakupovala tiez 😀 a na balicek z bbq som v Haluskach kupila slovenske spekacky - moze byt? 😉

katie555
8. sep 2012

@andrea2510 ahoj to kazdemu...ono teoreticky ja v stredu budem mat 35 tt (35+0) a tu bude ukazovat 36tt..bo oni to tak beru ze si v 36tom tyzdni ...Ako dnes ? co planujes?

andie25
8. sep 2012

@radusiq inac som nasla uz aj to zlcove mydlo na skvrny, neviem ake je dobre, ale oskusam, uz som aj objednala tie mydlove vlocky 🙂 juchuuu, budem prat a prat 🙂 Radka napis mi este raz ten recept na prasok do mycky prosimta, dik!

radusiq
8. sep 2012

@andie25 hej kde si nasla mydlo? Inak ja som nasla mydlo na pranie normalne v Morrisone, len neviem zlozenim nakolko je podobne nasmu...
ten prasok do umyvacky bol rovnaky diel sody bikarbony+kys.citronovaj+soli a 15 minut pred koncom dat priamo do pracky ocot

andrea2510
8. sep 2012

@katie555 no v plane nic sedim v praci bohuzial aj zajtra. Ale zajtra poobede sa chystam vsetko prat pre malu. Vonku je tak pekne a ja musim sedet v office.

andie25
8. sep 2012

@radusiq nasla som ho na peluskovo.sk maju aj mydlo aj gel, ked ti niekto pride zo SVK tak ti mozu priniest

katie555
8. sep 2012

@andrea2510 no tu pracu nezavidim..ja som doma, ale nic sa mi nechce...drahy pracuje z domu (freelance project na najblizsie 4 tyzdne ale zase mam slubene nove gauce na vianoce ked za to dostane zaplatene ) Mna este cakaju 4 dni v praci - zajtra poobede 4 hodiny a 3 ranne sluzby..Ale po vcerajsku tam uz ani chut nemam ist - jedna zenska tak na mna ziapala vcera zase, nakoniec to skoncilo masivnou hadkou medzi nou a mojim celym managementom kto tam bol...sa uz neskutocne neviem dockat stredy poobedia 😀 do ktorej este robis?

radusiq
8. sep 2012

@andie25 ja taaak ja ze tu si nasla. Na slovensku maju vsetko v hocijakej drogerke alebo v DMkach. Teraz mi segra doniesla zasoby a mamka pride o mesiac ked sa drobik narodi ak by mi este trebalo...

andrea2510
8. sep 2012

@katie555 ja uz som sa stala trochu odolna voci blbym zakaznikom. Dnes robim do 20 vecer a zajtra do 16. Ale uz to aj jaodpocitavam uz len 14x do prace.

andrea2510
8. sep 2012

@andie25 kolko si si tych plienok kupila?lebo su sakra drahe

katie555
8. sep 2012

@andrea2510 no to este mas dost ked si porovnam ze ty mas termin len tyzden po mne...Ty pracujes tiez na sluzby potom nie ??? no s tymi zakaznikmi - to vies ja odolna som, kedysi ked na mna niekto zvysil hlas ja som sa rozplakala...teraz to beriem v pohode 🙂 len vedia nastvat poriadne ..
teraz sa akurat blaznim strasne za sladkym a doma nic sladke my zvycajne nemame - bo drahy mi vzdy zje a potom nadava ze pribera a je to moja chyba...ach ...

andie25
8. sep 2012

@andrea2510 zatial len 6, ešte idem dokupovat. Ono sa ti len zda, že sú drahé, aj ked na začiatok do nich investujes povedzme aj 250 £ s pranim a vodou nech je to ďalšia 100 pocas doby 2.5-3 roky na jednorazovky pocas toho obdobia (3 roky) vynaložis o viac ako 1000 libier viac. Nehovoriac o tom, že je to umelina a takisto neekologicke. No a ďalšie pozitívum je, že deti ktoré sú latkovane sa oveľa skor naučia na wc. A zase tíeto plienky môžeš využiť aj pri dalších detickach. Mna to presvedčilo uplne🙂. No tieto som kupovala na zľavu 4£/ kus co je cena perfektna, tak sa teším.

sarifa
8. sep 2012

No ja vam vsetkym drzim palce s tymi latkovymi 😀 ja malu prebalujem kazdych par hodin.ved by som nestihala prat a susit este aj pri malej byt.nestiham sa ani najest.Uz ich niekto vyskusal naostro?

andrea2510
8. sep 2012

@katie555 o sladkom mi ani nehovor ja mam kazdy den nieco. Hej robim na sluzby ale mne to ani nevadi ja idem do prace asi 10 minut pesi a potom si tu len sedim no niektory su vazne otrasny zaakaznici aj mnaprave jedna rozculovala

andrea2510
8. sep 2012

@andie25 tak ja kupim 10 na zaciatok 🙂

andie25
8. sep 2012

@sarifa ahoj🙂 hej, jeanka pouziva s malinkym🙂 Ako sa ináč máte so Sofiou? Rastiete, priberate?X

jeanka
8. sep 2012

@sarifa ja latkujem a som velmi spokojna, zo zaciatku sme pouzivali jednorazovky a z pampersiek sa nam vytvorila taka nappy rash ze sme potom liecili 2 tyzdne... teraz uplne v pohode, zadocek peknucky a v suchu (pouzivame fleece separacky) a prebalujeme kazde 3-4 hodiny, cez noc vydrzime bez prebalovania a aj cez den by vydrzal dlhsie... vobec sa nestazuje.... s pranim tiez ziadny problem - kazde 2-3 dni perieme, resp. ved pracka perie a pri vyvesovani sa akurat vytesujem ze ake su krasne plienocky 😀

jeanka
8. sep 2012

@andrea2510 popozeraj rozne stranky lebo su rozne typy plienok (pozri napr tu: http://www.clothnappy.info/cloth-nappying-a-new... - tam maju aj rozne reviews), urcite treba kupit viac roznych, uvidite co vam bude vyhovovat - na ebay sa inak daju kupit za vyborne ceny - vela ludi pokupuje a potom len operu a nikdy nepouziju alebo su to uplne nove plienocky.... tie co ma andie25 su velmi dobra cena ale podla mna dobre im budu tak od 4 - 4.5kg, nam su tie iste este stale velke aj ked tvrdia ze su od narodenia.... ale ja tiez kupujem aj do buducnosti ked je dobra cena... potom tie co nosime teraz predam...... vsak ked tak sa popytaj, ja alebo baby tu ti urcite poradime 😉

andie25
8. sep 2012

aha co idem dat usit pre nasu Natalku, kocka je sikovna a ma velky vzorkovnik latok aj cenovo super 🙂

sarifa
8. sep 2012

@andie25 aha 🙂 mame sa dobre mala len stale je takze tuky nabera haha ...ja len nemozem uverit ze tuna dievcata uz maju len par tyzdnov.si pamatam si ked ste vsetky boli v okoli 20tt ako ten cas len letiiii 🙂

sarifa
8. sep 2012

@jeanka aha no som si myslela ze stym je viacej roboty.alebo ze ich musis mat strasne vela aby sa to stihlo posusit. 🙂

katie555
8. sep 2012

@andrea2510 aj teba to chyta? ja som este stale nerozhodnuta...ja mam 6 plus tusim 16 plienok - ja som to dostala od kamosov, oni planovali len potom ich maly bol od malicka problemovy tak ich nikdy nepouzili... 😝
S tymi zakaznikmi - ach ja v uz v customer service tak 7 rokov z toho 5 tu na letisku ale este stale su veci co ma dokazu dozrat

@jeanka ja mam tie plienky bambino mio - skusala si tie? a chcela som sa spytat - napriklad teraz keby som kupila nejakej inej znacky - tie co ma andie25 su krasnucke, da sa to mix and match napriklad s tymito b.mio insert? a vlastne ked to davas na babatko tak je to tak ako kedysi klasicke plienky? 😀 sorry mozno sa pytam hluposti bo mne to stale nejako nezaplo ...

katie555
8. sep 2012

@sarifa ja som akurat vcera pozerala- ked som sa sem pripojila to bolo 2heho juna a ze strana 67....teraz 3 mesiace neskor sme na strane 232 ....xixi co tu baby robili od roku 2008 ...xixi... tiez si pamatam ze ty, jeanka a slivka ste mali tak 32 tt vtedy...xixi a teraz ja uz 35...ale uz malej davam eviction notice - strasne nepohodlne sa citim, a mam strasne velke brucho ...ach jo... 😀

sarifa
8. sep 2012

@katie555 no ako to vsetko strasne leti ze? je celkom sranda ked pozrieme par stran dozadu ako sme sa stazovali a obavali strachovali a uz to mame zasebou..a teraz vy vsetky ste tam kde sme boli my.Uz sa tesime ked sa k nam pridate vsetky 🙂

katie555
8. sep 2012

@sarifa neskutocne to leti..vtedy sme my este len riesili mortgage na dom...Teraz uz nursery zariadena, vsetko takmer prichystane pre malu...veci do nemocnice nachystane, ale este nie su pobalene..Drahy to komentoval , ze to co tolko som nachystala ved tam budeme len par hodin..Kiez by mal pravdu...
Ozaj vy ste uz teraz v pohode s tymi oblickami? bo viem ze si spominala ze koli tomu vas tam drzali... 😉

sarifa
8. sep 2012

@katie555 no nas tam drzali pre vela veci.tiez.mala rychlo dychala jej teplota sa stale menila.To dychanie jej aj tak zostalo,ale inak uz vsetko v pohode.Prvy jeden dva tyzdne su najtahsie ale potom to uz je lepsie.Neviem ako som si mohla mysliet ze budem mat na vsetko cas.Ja som este chcela ist na nejaky vecerny kurz a som myslela ze aj piect viacej budem ved ked budem doma..ale som sa velmi mylila a ma to vsetko hned prekvapilo ked som si malu priniesla domov 🙂 Tak ty uz mas vsetko nachystane?No bodaj by mal tvoj drahy pravdu a ozaj by to trvalo len par hodin, ved nam potom porozpravas story 🙂

andie25
8. sep 2012

@sarifa no ja som stale este len v 25tom tyzdni 🙂 to len vacsina ako Radka, Lucka, Katie a Andrea, mozu zacat 🙂 ja tu ostanem samucickaaaaa ako prst...ale aspon mi budete radit vsetky 😀 Inac ja si myslim, ze neskor budes mat cas aj na kurz aj na pecenie, len teraz je Sofia este malinka, ale uvidis o 2-3 mesiace to uz bude ina pesnicka 🙂 Drzte sa babulky 🙂 X

radusiq
8. sep 2012

@andie25 neboooj my ta tu nenechame samu, aj s drobatkami sem budeme chodit 🙂

My sme inak prave dosli z grilovacky, mali sme cestou havarku (vsetci traja sme ok) - na krizovatke kde maju oba smery naraz zelenu nam vletel do cesty typek co odbocoval :-/ tak mame naraznik na zadnom sedadle. Sla som potom celu cestu strasne opatrne pomalicky, a 5 minut od domu nas stopla policia..a za co? Za POMALU JAZDU 😀 no uz umieram od vycerpania, takze dobru nocku prajem 🙂

lu2112
9. sep 2012

Dobre ranko baby tak vcera som vas nestihla ani pozriet bbq dopadlo super len som sa trochu unavyla a vecer som mala strasne tlaky a bolesti uz sme mysleli ze beze do nemocnice ale potom to preslo ale mala som co robit. 🙂. No stihli sme aj Maxovu izbu dostavat uz len par veci doprat obliect postielku a sme ready sa z nej vytesujem lebo je nadherna potom odfotim ked bude normalny internet a dam fotky🙂.

@andie25 pluenocky su uzasne zavidim tu ruzovu 🙂.
@radusiq moja dufam ze vsetko v poriadku s vami daj rano vediet ako sa citis dufam ze to nebol silny naraz. My mame niake nestastie na taketo veci v tehotenstve ☹.

@katie555 sikovna si no uz to len nabalit ja idem dokupit dnes veci co chybaju a zajtra vsetko nabalim aby sme boli nachystany uz tiez mame izbicku 🙂. Strasne rychlo to leti zachvylku tu budem vyckavat na ten spravny den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre