Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andrea2510
11. sep 2012

@lu2112 no dneska sa mi vynimocne dobre spalo neviem ci to bude tym ze prsalo ale az teraz som sa zobudila tak sa nestazujem , aspon v praci nebudem unavena

radusiq
11. sep 2012

Dobre ranko prajem vsetkym 🙂 pisem uz z domu, nakoniec ma vcera pustili - tesne pred polnocou 😅 Vraj je to najskor placenta, ale dost vela sa ukaze ultrazvukom, takze cakame do zajtra kedy mam objednany scan na placentu. Inak aj vecerna midwife hovorila ze babo moze byt pokrutene tak ako je kvoli tomu ze placenta sa neposunula - ze proste nema kam dat hlavku ked je nizko, ale no ja uz som tak nejak zmierena s cisarskym. Inak som mala byt na antenatal class teraz ale radsej neriesim ziaden pohyb teraz, pokracujem v nicnerobeni 😀

katie555
11. sep 2012

Dobre ranko ...Tak ja poslusne pracujem - dnes Uz len necele 3 hodiny a zajtra 5 .... A potom sa Uz konecne aj ja pridam k oddychujucim.... Ja tiez dobre buvala 🙂 ale ked pridem domov este nap. @radusiq Ty sa opatruj... A nohy vylozene a odfych

lu2112
11. sep 2012

@radusiq no som rada ze uz si domka no uvidis co ti zajtra povedia a keby bol cisarsky aspon ti daju termin a budes vediet kedy ta to caka 😉. Ale dufam ze este ti povedia ze pojdes normalne clovek nikdy nevie 😀. My od dnes zaciname cvicit z epi- no manzel sa uz tesi 😀. Tak zaciname posledne pripravy pred porodom uz je to scary 😝 Snad to pojde rychlo.

lu2112
11. sep 2012

@katie555 no pridas sa k nam nic nerobiacim. Ja som este stale nezbalila tu tasku niako sa tomu neviem dokopat ale dufam ze uz dnes sa k tomu dostanem 😀.

radusiq
11. sep 2012

@lu2112 jeeej no teda to uz je fakt za rohom...tesim sa na spravicky od teba coskoro 😀 teda dufam ze das vediet
Ja rozmyslam ze si spravim ten cajik, uz som v 35. tyzdni vlastne, a mam nanho chut 😅

lu2112
11. sep 2012

@radusiq kludne si sprav aspon nieco dobre si dopraj ved celu dobu len strazime ze co nemozeme 🙂. Aspon niaku odmenu ja ho akurat pijem vzdy mam jeden pred obedom a jeden okolo 17:00 tak mam aspon niaky rezim 🙂. 😀

katie555
11. sep 2012

@radusiq ja Mala cajik prvykrat vcera. Celkom chutny 🙂

radusiq
11. sep 2012

@lu2112 @katie555 no tak ja to skusim teraz teda 🙂 inak vyzera to tak ze od poistovne dostanem nahradne auto zatial, haleluja, uz som rozmyslala ako zajtra pojdem do nemocky na ten scan busom 😅

lu2112
11. sep 2012

@radusiq no vyskusaj uvidis ako ti bude chutit 🙂. Stym autom to mas super aspon sa nemusis trepat busom. Ja som akurat dopiekla kolac uvidime ako bude chutit rebarborovy z tvarohom to kvoli veq boxu no voni super ale uvidime ked vychladne. A polienku polovnicku hubovu a na veceru si drahy este rozkazal cestovyni z brokolicou lebo ze cez vykend sme mali vela masa 🙂. Prave rozmyslam ci si idem dat poobednajsi odpocinok😉

radusiq
11. sep 2012

@lu2112 mnami bola rebarbora????? ja som teraz vynechala, tento tyzden zas pride - som zvedava ze co 🙂 maju byt paradajky, watercress a take oranzove tekvicky co mi bude luto aj uvari, krasne ako dekoracia 😀 inak som teraz dost povyhadzovala, akosi sme neboli tolko doma a dost mi ostalo nespotrebovanej zeleniny ☹
to by sa u nas nemohlo inak stat ze by si drahy take rozkazal, a v zivote som nepocula ze sme niekedy mali prilis vela masa 😀 moj by sa skor pridruzil s @katie555 s tym "something with dead animal in it" (Katie uzasna hlaska, doteraz sa na nej smejem) 😀
inak cajik je uuuzasny, osladila som ho agave sirupom, velmi velmi fajny

lu2112
11. sep 2012

@radusiq no ja som uz vsetko spotrebovala mame uz iba tri jablka takze pre nas je toho malo 😒 . Manzel ma rad zeleninu a hlavne nemusi stale meso takze unas zelenina slape a zajac si tiez pochutna 😀. No tesim sa uz na piatok co dobre nam zase pride. Ja som dnes objavila super market s cerstvou zeleninou z okolia tak sa vytesujem.
A ako sa citis uz je lepsie zajtra budem na vas mysliet nech ti scan dopadne dobre a hned daj vediet budem cakat na spravy 😉

andie25
11. sep 2012

dobry vecer mamicky 🙂 no ja uz pomaly ale isto dokoncievam moju esej, dneska spim v robote s deckami, lebo mamicka isla liezt na hory 😀 tak tu mam moj laptopik a vsetky papiere, dufam, ze decka zaspia skoro a idem na to.
@radusiq takze uz ste doma, tak vela odpocivaj, a keby este nejake krvacanie okamzite do nemocky, a co vasa samanska noc s baterkou a tycinkami? 😀 dufam, ze sa mlay umudri a posunie sa tym spravnym smerom, a ked nie,tak aj tak ho vyberu 🙂 hlavne je teraz zdravie.
@lu2112 uz ste robili epi -no? potom sa pochval co a ako 🙂 som zvedava
@katie555 tak uz iba jedna sluzba! huraaaa 🙂 nech ti to zbehne a potom si uz uzivaj nicnerobenie alebo tzv ticho pred burkou? 😀
Majte sa kocky, ja idem ulozit malu a potom pisat, paaa!

andrea2510
11. sep 2012

dnes ako som bola v praci tak sa mala otocila bola vo vodorovnej polohe a teraz je bud hlavou hore alebo dole to neviem.

@andie25 chcela som sa ta opytat ta midwife co sme mali na classes nam odporucala nejaky krem na alebo olej pred porodom tam dole nevies ako sa vola?

katie555
11. sep 2012

@andrea2510 no babatka su inteligentne a tak predpokladam ze sa ti otocila dole ...neboj bude dobre ..My sme boli na antenatal dnes - bola tam dokonca moja midwife - take prijemne spestrenie

@andie25 no uz sa neviem dockat 5 hodin zajtra a potom tak 5 tyzdnov cakania...Akurat som dnes spominala v praci ze od maja 2001 som nemala viac volna ako 2 tyzdne naraz...v podstate odkedy som skoncila strednu 😀 Vela zdaru z esejov ..uz nejako bude 🙂

@radusiq no to moj take veci zahlasi pravidelne ...dnes na antenatal nam ukazovali akysi pristoj (cosi podobne forcepsu ale jemne to vyzeralo) tak to stihol tam zlomit....skratka expert... Ja caj pila inak cisty, ja do nicoho cukor ani sladila nepridavam 😝

lu2112
12. sep 2012

Dobre ranko vsetkym prajem dufam ze ste vsetky ok a dobre ste sa vyspinkali. My sme spali zase ako zabyti nic nas netrapilo.

@andie25 tak epi-no cvicenie prve uspesne za nami kazdopadne to ma vyznam a inak drahy je stoho nadseny. Takze vecerny program pred spanim mame do porodu vybaveny🙂. Uvidime ako budeme napredovat lebo prve cvicenie sme sa len zoznamovali.
@radusiq drzim palce na dnes a budem cakat na spravi🙂.

radusiq
12. sep 2012

dobre ranko prajem 🙂
@andie25 seansu sme zatial nemali, vcera som sa necitila na nic ine len lezanie, ked som vstala zacalo ma hned pichat v brusku taze som len lezala a jedla cely den 😅

@katie555 ja som hrozna, vsetko sladim (ovocny caj nemusi byt sladeny jedine, ale moze 😉) ale sa snazim aspon "zdravsie" sladidla - agave sirup, maple sirup, med, hnedy cukor (biely ani nekupujeme)

@lu2112 dakujem, hned napisem co bolo 🙂 teraz cakam na auticko, mali by prist po mna kazdu chvilu. Ake to bolo s epi-no? neprijemne, bolestive, ci uplne ok?

lu2112
12. sep 2012

@radusiq budem cakat na spravy.
Prvy krat to bolo take neprijemne trochu bolestive ale ako sme cvicili zacalo to povolovat takze si myslim ze cvicenim sa to roztiahne a bude lepsie ale pri cviceni sme pochopili ze to ma vyznam ked si vydela ako sa za tych 15-20 minut stali pokroky tak dufam ze poctivim cvicenim dosiahneme dobry vysledok. Ale ked som nafukala balonik na felkost hlavicky drahemu nebolo vsetko jedno.
Ale lubi sa mi ze manzel sa chytil toho a ze je taky napomocny teraz ma pocit ze my stim porodom moze aspon pomoct 😀

radusiq
12. sep 2012

@lu2112 to na kolko sa ti podarilo na prvy krat????? ved co som pozerala baby cvicia aj dva tyzdne kym sa dostanu na velkost hlavicky...

andrea2510
12. sep 2012

@katie555 ja len dufam ze sa spravne otocila nechcem aby ju otacal doktor alebo mw rucne

radusiq
12. sep 2012

@lu2112 inak ako si dopadla s kocikom nakoniec?

lu2112
12. sep 2012

@radusiq velmi sme to nemerali lebo bolo to len take smiesne male a to bola skuska fnes budeme uz zapisovat 😀. No ved treba stym cvicit a pokial sa to roztiahne az na taku velkost tak to bude super si myslim.
Kocik ideme pozriet v sobotu aj sa zastavime kupit nastavce na maxi kosi tak ti zoberem tiez jedny.
Dufam ze budu mat ak nie tak v pondelok to objednam z nemecka a nasla som aj raincover ktore sa daju objednat zvlast niekde z irska takze by som to potom takto vyriesila 😝

radusiq
12. sep 2012

@lu2112 heeej daj link 🙂 ja som myslela ze na vanicku objednam len obycajny rain cover - ver vanicky maju cca rovnaky tvar vsetky tak by to malo pasovat a su na ebay za £5, a potom na sportovy bud objednam original alebo kupim v zime na Slovensku - v tej Maderne ho maju urcite.
A dakujem ze na mna myslis s tymi nastavcami 🙂

lu2112
12. sep 2012

@radusiq http://www.hugzbabystore.co.uk/Weathershields-I... mju aj na vanicku. Tak ak pockas do pondelka tak uvidime ako dopadneme s kocikom a potom to mozeme objednat spolu. No nezabudneme na teba z maxi cosi ved aj mi to potrebujeme tak aspon usetrime za postovne takto 😀

andie25
12. sep 2012

Dobre ranko maminky a tehulky, ako sa dnes mame? ja som sa moc nevyspala, no nic, dozenie sa cez vikend. Inac neviem ci si to len nahovaram ale este som dnes necitila malu, alebo tomu nevenujem pozornost, nejak sa sustredim furt na tu esej, ale uz nemam vela, za par hodin koncim a aj hned odovzdam, uz na to nemam nervy.....
@radusiq drzim prsty na scan, bude ako bude X
@lu2112 tak to je fajn, ze to islo a hlavne ze sa mm paci to cvicenie 😀 dnes cakam na kolko sa dostanes, ale radsej zacat menej a pravidelne ako si sposobit poranenie 🙂
@katie555 haloooo, uz padla? 😀 to by ale trebalo oslavit nejakou dobrotou 🙂

lu2112
12. sep 2012

@andie25 tak drzim palce nech to skoro dokoncis a mas pokoj. Urcite dam zajtra vediet ako sme pokrocili z epi-no a odmerame ale vcera to bolo len zoznamovacie kolo 🙂.

katie555
12. sep 2012

@andie25 ahoj no uz padla...len som prisla domov, drahy sa zase rozdhodol pracovat z domu....no a ze idem oddychovat ...Take neskutocne krce v lytku - a vobec nie ako inokedy ze krc a ked pominie tak padla..teraz asi 10 minut to prestalo a hned dalsi krc...a zase ledva chodim....
Co sa tyka tych pohybov - moja mala ked sa ja pohybujem tak spi ale ked som v klude tak bude vystrajat...
@andrea2510 kedy mas teraz mw ?? nemyslim si ze by mala dovod sa otacat naopak...ked si ju citila ze sa otocila hadam, len tym dobrym smerom 🙂

@radusiq ja ani do kavy cukor nedam..ja mam cukor akurat tak na pecenie a potom ked pride navsteva ...drahy tiez nezje xixi

lu2112
12. sep 2012

@katie555 vytaj medzi nic nerobiacimi teraz si to lenzacnes uzivat 🙂.

radusiq
12. sep 2012

@katie555 juchuu fanfary, vitaj medzi nami 😀 konecne si sa dockala
no ja by som chcela tak fungovat s cukrom, snazim sa davat malo, len po lyzicke alebo tak, ale ked mne to vsetko pride take hnusne bez sladenia...divna som, chcela by som sa odnaucit 😅

inak sme spat z ultrazvuku - tak drobik sa otocil hlavou dole inteligent moj maly (@andie25 takze seansa nebude, uz som sa aj tesila), ale placenta ostala tak ako bola - takze jednoznacne musi byt cisarsky, o dva tyzdne mam review kde ma booknu na niekedy medzi 38-39tt. Drahy vyhlasil ze teda ked nebudem tlacit kricat tak asi bude chciet byt pri porode - resp. ako on povedal 10m odomna a kricat mi ze predstavuj si ze ti drzim ruku 😀 A ak by som zacala zas krvacat tak do nemocnice a uz tam budem musiet ostat do porodu, tak dufam ze uz bude dobre tych par tyzdnov...

katie555
12. sep 2012

@radusiq Dakujem ... a ten cisarsky nezavidim ale minimalne predbehnes mna a mozno aj lu...Vcera sme mali antenatal ohladom c-section, tak isto tam niet co zavidiet ale lepsie nez nechat ta vytrapit a potom by si tam skoncila emergency...Dovtedy si to uzivaj...teda ak sa da ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre