Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
13. sep 2012

@radusiq no ja bych tie vycackane ktore musis doma mat ked chces dieta pokrstit vobec nie ...Tu co som kukala sa daju kupit take na suchy zips - http://www.amazon.co.uk/The-Woombie-Original-Sl... ...
otazne je ci to vyuzijem ...ja som kupila asi 2 sleeping gro mne sa tie skor pacia...

slivka233
13. sep 2012

@radusiq juuuj moja teraz uz nemam dlhe uz su ostrihane a uz to bohuzial nema tvar a nedobre sa tak citim a toboz este po porode, potrebujem sa dat trosku dokopy aby som sa sama pre seba citila dobre, pri malom nieje cas sa ani upravit rano tak preto ved uvidis sama.....a vies ake su dlhe?? pozri este minuly rok som mala taketo a premelirovane teraz su hnede a kratke...heheh

inak so zavinovackou suhlasim s tebou...
a ako sa citis???

@katie555 mne bol birth plan uplne zzbytocny a nikto sa na neho ani len nepytal...a gas??? akurat mi to poriadne vysusilo usta, hrdlo ma bolelo dalsie dva dni a nic to nepomohlo aspon mne, len som sa miestami citila ako po borovicke.

sarifa
13. sep 2012

@katie555 nieje to nebezpecne..ked babatko je nepokojne a mrchave a zmenis mlieko niekedy to pomoze co som citala..
ja som si vitlacila celkom dobry birth plan http://www.hipp.co.uk/uploads/documents/expert ... tam som len zaciarkla ktore chcem ale mne birth plan bol na nic. ja som epidural nechcela ale som si ho vykricala 🙂 ak nebudes moct zvladat kontrakcie urcite si pytaj epidural do predu ..lebo sa nan caka a ja som uz ani bola na hranici odpadnutia stej bolesti.. ja som teda neni dobra s bolestou a tento porod ma doslova skoro zabil ☹ ale nechcem ta strasit 🙂 len poradit .Silvia to zvladla aj bez epidural ale mala rychli porod .ja som mala 34 hodin v bolestiach a som sa cudovala ze moje telo nevyplo. ..tiez sme obe chceli bazen a ani jednej nam nevysiel :( ..inak som hakliva na injekcie ale ti poviem ze pri porode som dostala asi vsetky drogy co maju . do zili do nohy do chrbta a aj tam dole ... ver mi ze inak budes rozmyslat ked to nateba pride..

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 hehe jake dievcatko tam steba je 🙂 moja ja som nikde bez malovania nikdy nesla a teraz pri malej teda cas nemam sa namalovat 🙂

sarifa
13. sep 2012

@katie555 stranku neukazalo..ale daj do googlu hipp organic birth plan 🙂

aduskao
13. sep 2012

@slivka233 Presne tak moja skusenost presne ako pises aj ten ich gas :DDD fuj

slivka233
13. sep 2012

@sarifa no ved o tom hovorim , ze nieje na nic cas, som rada ked rano skocim do kupelky sa umyt a uz aj utekam s holym prsom krmit....ked pride drahy letim do sprchy a o vareni moje moj drahy snivat nestiham, ked bude maly lepsie spinkat tak pohoda ale teraz sa velmi nedaaaaaa......teraz som rada ze spinka lebo od vcera bol mrzuty, tak som si poupratovala a poprala pozehlila...a teraz pijem vytuzenu kavicku...drahy vstane a pojdem von s malym dufam ze nezacne prsat...a ty co porabas????
no bola som mladuckaaa coo?? a to bolo iba v auguste pred rokom na holiday v egypte...tam bolo najlepsie, clovek sa citil ako znovuzrodeny, a dokonca krajsi ani fliacik, pupacik vlasy stali ako od kadernika zazrak...veru nech je zima a ideme kupit dalsiu dovolenku aj s Domcom uzz sa tesim

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 moja mne ten gas nic nerobil.Aj im novorim (teda kricim 🙂) ze to vobec nefunguje a ze asi sa uz minul haha len co som dobre blbala potom.Ja som to teda cucala ti poviem tak som sa toho nadychovala ale naozaj neviem ci to fungovalo ved stoho nic neslo 🙂

slivka233
13. sep 2012

@sarifa ten gas nic nerobi, ja som tiez kricala ze to nefunguje, potom som zavrela oci len sa mi zatocila hlava a mozno aj z toho som zvracala....ale nic inak fakt jak po pohariku o nicom...ja som ho uz ani nechcela ale Ervin mi ho stale strkal do ust tak potom musel znasat ako som mu to vyrazala z ruky...je to asi elen tak podvedome ze aby sa nepovedalo. aj teba to tak vysusilo?? a hrdlo ma strasne bolelo potom

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 moja rovnako sme natom ..ja som pred 4rokmi mohla modelku robit teraz si brucho do ryfiel zapravujem .....rychlo som sa zmenila :( ale taky je zivot maminy... moja aj tebe maly reve ked je hladny akoby ho z koze drali???

lu2112
13. sep 2012

@katie555 bublanina 😀 alebo skus tento broskynovy kolac ja ho robim na rovny plech a vzdy ma velky uspech manzel ho nosi kolegom vzdy do roboty musime robit dva plechy aspon 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42420 miesto polohrubej pouzi self Raising flour a mas to v pohode ja to tak vzdy robim 😉.

slivka233
13. sep 2012

@sarifa taky je zivot v UK ja som tu prisla ako stihla baba co doma aktivne zila, cvicila, zumbovala, a tu som tak trosku umrela.....pribrala, a stichla...uz niesom taka besna koza ako som bola ale v dobrom myslim.
Co uz urobime....ale povahovo som stale ta stara dobra slivka

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 tak moja toto anglicko :( toto som bola ja a taka chcem byt teraz :(

slivka233
13. sep 2012

@sarifa ale ked mi prejde 6 nedelie, idem aktivne zit a cvciit

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 aj ja moja aj ja len neviem co zo striami :( fuuj fuuj

slivka233
13. sep 2012

@sarifa akaaaaaaaaaa cicaaaaaaa .... ale budeme take neboooj len treba chciet... po 6 nedeli dame sem svoju vahu a ideme na chudnutie....zo stiami asi nic, ja sa natieram a snad ked zhodim sa to nejak urobi.. ked nie mozno ked sa opalime na dovolenke ci nie??

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 aj nas zober na dovolenkuuuu 🙂 moja idem mojho zaviest zubarovi zatial sa maj 🙂

slivka233
13. sep 2012

@sarifa no ved pod s namiiiiiiii .... my chceme ist s ervinovym bratom a jeho frajerkou a dalsim jeho bratom a ked sa nam podari este kamosku s muzom a dcerou .... pre via ludi je lepsia cena..len nrch maly rychlo vyrastie s on neplati iba 39 libier...vsetko sme uz zistiliiii... chceme na rok v septembri ist.

katie555
13. sep 2012

@sarifa no ja budem na tom asi tak isto ....a drahy bude kricat na nich nech mi nieco daju proti bolesti ...bo on sa citi bezmocny ked ja placem ze ma nieco boli ....xixi plan napisem ale nejako nepredpokadam ze sa to nejako extra dodrziavat bude 😎

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 ja pojdem domov na 2 tyzdne to bude moja dovolenka haha...ozaj vies co akurat rozmyslam? ze ako malej zoberem mlieko ked v kufry nemozem mat tekutiny????

sarifa
13. sep 2012

@katie555 no aj mne bol na nic oni ho sice citali ale aj tak sa ma pytali nejake veci a v tej bolesti clovek zmeni vela takze naozaj to ani netreba

andrea2510
13. sep 2012

aj ja som dnes zbalila co treba do nemocnice takze som ready ist, len som prave zistila ze som si myslela ze mam tolko veci pre malu a nemam. v com ste brali baby domov v akom obleceni? ja som jej tam normalne prichystala rifliky s trickom a vetrovkou a este nejake veci tak neviem

lu2112
13. sep 2012

@radusiq ahoj moja ako sa ti dari dnes ako sa citis. Ja som dnes absolvovala cestu do mesta a spat tak som dosla domov. Unavena ako pes a to som chodila tak20 minut a az teraz som sa zobudila. Od rana ma trapia klbi strasne bolesti mam a prsty na rukach mam opuchnute ze ani nic neviem pomalichytit ale nohy mam v poriadku tlak tiez takze to bude nieco velmi zvlastne v pondelok mam MW tak sa jej na to spitam v stvrtok idem potom do nemocnice na prehliadku 😒.

radusiq
13. sep 2012

@lu2112 ahoj ahoj nooo mozno to znamena ze to na teba ide 😉 hihi...ja zvyknem mat prsty opuchnute, ale vacsinou spolu s clenkami...uz to vydrz, uz fakt len kusok 🙂
teraz som sa vratila s kamoskou zo suttonu, bola som len odbehnut na skok do M&S, chcela som dokupit nejake bodynka a dupacky lebo nemam dost ani len do nemocnice tych malinkych, a bojim sa ze ak by som krvacala zase a nechali by ma v nemocke az do porodu tak by vsetko ostalo na mm 😒

katie555
13. sep 2012

@sarifa no v prirucnej mozes mat dost na cestu - plus jedno navyse (ak myslis tekuta) tzn tak 4 kartony ta nechaju (myslim tym 4 porcie) zvysok musis mat v checked in baggage ...ved a doma su ine mlieka? bo ja planujem brat minimum veci - ako plienky vobec ved dam mame kupit ... 😀

lu2112
13. sep 2012

@radusiq no nestras ved ani k tej taske som sa este nedokopala ale zajtra uz ju zbalim lebo naozaj to moze prist kazdu chchvylku. Ja som tiez dokupovala niake veci a hlavne podpradniky som nemala skoro ziadne🙂. No musim to uz niako vydrzat ved rozmysliet si to uz nemozem ze ano 🙂. Akurat my mm volal ze buduci tyzden musi na noc prec kvoli praci tak som stoho taka nijaka no ale bude len v londyne ale aj tak dufam ze mali sa nerozhodne prist na svet akurat vtedy 🙂.

sarifa
13. sep 2012

@katie555 no ale myslim ked bude mala hladna v lietadle aby som jej nieco dala 🙂

katie555
13. sep 2012

@sarifa no to ti povolia tie 4 kartoniky alebo tak ...zhruba na cestu ...a v podstate inak vacsinou boots by ich mal tak ci tak mat ked prejdes security ked myslis ze budes potrebovat viac tak kupis tam 😀

slivka233
13. sep 2012

@sarifa kamaratka ked isla domov brala normalne termosku s tym ze musela odpit z vody pred nimi to ochutnat...to bolo sice 1.5 roka dozadu na lutone ale sak snad to je to iste...neviem .. co viem povedala mi ze si akurat poriadne popalila jazyk heehe
ale nam ted den pekne konci dostali sme notice 2 mesiace majitel predal byt..ze fasaaaa.....zacina sa lov na novy byt, 😖

katie555
13. sep 2012

@slivka233 fuha to nic moc...neslubil vam ze ho nepreda?? dufam ze coskoro najdete nieco lepsie nez ste teraz..pride mi to trosku nefer ale hold vsetko zle je na nieco dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre