Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
16. sep 2012

@katie555 no áno, určite to je tým. Ja budem testovat každý den ráno na lacno a potom po jedle ráno, na obed, večer .... Uz sa s tým zmierujem, v stredu mám MW tak vyfasujem ihly aj pero a denník. O to lepšie že viem, pisala som o tom esej minuly rok... Paradox asi zatial vynecham pečene, nebudem sa drazdit🙂 včera som si dala posledný kolácik na obede 🙂

andie25
16. sep 2012

@katie555 a ináč ako sa cítite dnes? Chloe sa mrvi? Máš nejake bolesti? A krce v nohách ako?

sarifa
16. sep 2012

@andie25 no drzim palce .My sa mame dobre ja som momentalne chora len dufam ze to mala odomna nedostane :( Na slovensko by som chcela ist v january ale musime najprv pas vybavit.

katie555
16. sep 2012

@andie25 no to je dost ...ale tak nic ine nezostava len zmierit sa s tym... Aka je sanca ze by ti ostala cukrovka aj po tehu?
mala zatial ok teraz, vcera sa mrvila - evidentne ma malo miesta..mali sme party a evidentne ludi tym zabavala ze tocila zadockom 🙂 s krcami teraz klud - naposledy to bolo tusim v stredu - len mi dochadza magnezium tak budem musiet nieco vymysliet..co som citala vraj aj nedostatok soli to moze byt ale ja az privela solim...vahou jedine - ja som pribrala okolo 17-18 kg a vsetko v bruchu mam - od chrbta by si ani nopovedala ze som tehotna 😕 ale uz nejako dobojujem ...este presne mesiac ...

andie25
16. sep 2012

@sarifa juuj, tak sa skoro uzdrav, a Sofinku pozdravujeme 😀
@katie555 no hej, sanca tam je, ale vacsinou tehu cukrovka zmizne, tak dufam, ze aj ta moja 🙂 mala je uz od bruska party person 😀 mala zabavacka, sa predvadza 🙂 ja inac tiez solim dost, len pozor na to, zadrziava vodu a potom mozeme byt nafuuuknuteee 🙂 kila pojdu dole, ono len 6kg je z toho babo, voda, placenta, potom si aj naliata urcite, ale musi ta to tahat dole riadne 🙂 jasne ze dobojujrs, uz nemate vela, juuuj uz sa tesim na vase oktobrovcatka 😉

katie555
16. sep 2012

@andie25 no ved prave ..nohy mi opuchaju a ruky mam vzdy rano stuhnute a bolestive (co vraj je cirkulacia krvi) ked tak vsetko citam mne nikdy nic nebolo co nie je bezne v tehotenstve..takze teoreticky by som mala byt rada 😀 brucho zatial este nemam dole (alebo aspon ja ten pocit nemam)..Akurat dnes idem este na letisko - kamoska leti do pariza tak ju idem zaviest a mrknut kolegov co tam este robia 😝 A pratat sa drahemu z cesty nech moze pracovat aby boli gauce na vianoce 😝

sarifa
16. sep 2012

@andie25 dakujem moja 🙂

drobcek11
16. sep 2012

@katie555 ahoj v Redditchi je to moje prve tehu a len si chcem byt ista vsetkym🙂ale dakujem za rady

andrea2510
16. sep 2012

@katie555 pojdeme tam na piatok si urobim apointment a uvidime potom sa rozhodnem kde budem ako zatial som zapisana tu v Salforde v Hope ale ona povedala ze to nie je zavazne ze mozem ist do hociktorej nemocnice. midwife mam aj tak az o tyzden v pondelok a ako ju poznam tak ma zase odbavi o 5 minut a nebude sa pytat kde chcem rodit

slivka233
16. sep 2012

ahojte babulky ako sa mate??? u nas dnes uprsana nedela, ja sama doma s drobcom, mame sopliky trosku,
@sarifa ako Sofia, ako sa ma?? papka? pribera??? a mamka ako sa citi este si chora?? asi si sa od rana nevyliecila ale citis sa lepsie???

katie555
16. sep 2012

@andrea2510 ved ano...najlepsie tak ...ak pojdes do ST.mary's potom sa mozno objavis v midwifes na bbc lol.. 😀
aky si mala den? ja som akosi prespala pol dna - teraz poobede ze idem si dat hodinku nap a spala som 2.5 hodiny...asi moje telo potrebuje...aj ked je pravda ze v noci som mala len 7 hodin miesto klasickych 10-11 ...
strasne depresivne pocasie je tu ☹

sarifa
16. sep 2012

@slivka233 ahoj moja .ale ja som chora furt ..chudatko sofia asi aj ona bude nejako sa poti...Papka ale nekojim zase nam to nejak nevyslo ale nevadi.Dnes ma uz mesiac boze ako to leti.A ty ako moja? Co mas nove a ako vam to ide?

katie555
16. sep 2012

@drobcek11 budes sama vidiet ako to funguje ...len sa prichystaj skor na to ze tu je to take volne - pokial nie si rizikova kategoria - napriklad vyssie bmi, cukrovka, nejaka rodinna historia atd, tak v podstate budes chodit ku community midwifes, kde v podstate nic nerobia len skontroluju tlak, moc, heartbeat babatka, a opyta sa ta ci si ok...cele tehu 😀

andrea2510
16. sep 2012

@katie555 ja som bola dnes v praci ale strasne som sa nudila odsedela si to tam a teraz doma oddychujem,. no neviem ci chcem ist do nemocnice mne sa tam pacilo v tom birth centre. este uvidim pojdem sa pozret a potom sa rozhodnem.
mala sa stale "nezahniezdila" este sa stale toci vselijak.

slivka233
16. sep 2012

@sarifa no zlatko nam to celkom ide, kojime stale a aj kombinujeme, maly cecok miluje, keby je na nom tak ho ms v puse cely den. Teraz len trosku citim ze ma soplik, netecie mu ale je tam pocujem na dychani.Aj v noci sme hajali 3x sa zobudi lebo minula noc strach a hruza, celu noc hore, ervin dnes isiel na nocnu ako matoha, ale ked ja som ho posielala do druhej izby nesiel hold smola...zajtra mame zopat viewings
tak uvidime co chcem co najskor vypadnut necj to mam zasebou. GRATULUJEM K PRVEMU MESIACIKUUUU VELKA ZENA JE TO UZ.....my mame o tyzden.

sarifa
16. sep 2012

@slivka233 no to je dobre len tak dalej..nasa mala je stale mrzuta a nevieme co sa jej furt nepaci ,ale niekedy aj zaspi tak z nicoho nic.Tazko je to ked sa citim tak na figu a este musim okolo nej .Snad zajtra uz bude lepsie kedze budeme same zase.No dufam ze sa vam podari nieco pekne najst.Hlavne treba poriadne popozerat.Uz si mu strihala nechtiki? ja este stale nie 😒

katie555
16. sep 2012

@andrea2510 no ja som ku koncu uz ani sediet v praci nezvladala - ako po 2 hodinach strasne nepohodlne mi tam bolo... 😢
este za kolko to mas?? ja sa zacinam bat porodu teraz - panika uz asi teraz ani one born nebudem pozerat ☹ vcera sme tu mali vela ludi a kazdy len o porode tocil (aj ked ziadna baba nema este babo) a len ma tak spanikarili len otazkami - kvazi takymi co cakas od kamosov (das si epidural, potom vsetci ze uz som ready vyzera ze mame vsetko nachystane) Takze STRACH a PANIKA teraz 😒
@sarifa dufam ze sa coskoro vyliecite 🙂
@slivka233 takze vas cakaju busy days - dufam ze coskoro nieco najdete..Vy mozete odist aj skor nez o tie 2 mesiace nie?

sarifa
16. sep 2012

@katie555 dakujem moja.Nepanikar.neboj sa tak budes fed up stym bruskom na konci ze ta panika opadne a budes dufat kazde rano ked sa zobudis nech je ten den D. 🙂

andrea2510
16. sep 2012

@katie555 ja zatial vladzem sediet lebo ja som vela nepribrala tak nemam take velke brucho a ked je otocena napriec tak ma netlaci. este 11 dni ale to ubehne to su 2 tyzdne teda o tyzden v stvrtok je moj posledny den to zvladam, no aj ja niekedy panikarim ale zase sa ukludnujem ze ja som mala menstruacne bolesti take ze som vracala a boleli ma krize brucho ze to bude asi nieco podobne ak to bude taka bolest tak to som uz absolvovala niekolko krat ale ak to bude horsie epiduralka to isti

katie555
16. sep 2012

@sarifa ved to jze ja som uz otravena teraz..neviem ako vydrzim este mesiac . ty si soferovala az do konca? bo toho sa ja bojim, ze nebudem moct soferovat a budem v podstate zaseknuta v dome 😒 sice kamosky vzdy pridu sem aj ..ale aj tak ..

sarifa
16. sep 2012

@katie555 ja som soferovala vzdy dokonca aj po termine..nikdy mi to neprekazalo.Aj pas som mala stale niektory vravia ze tehotna nemusi mat ale to je sproste,mne nikdy pas nevadil a ked ho das poriadne tak ti vadit nebude.a vacsia pravdepodobnost je ze ta to chiti v noci 🙂

katie555
16. sep 2012

@andrea2510 no to je to ze ja som normalne velkost 8 a vazim tak 60 kg ...takze ked mam teraz navyse 17kg a vsetko v bruchu mne sa zle pohybuje...a vlastne tym ze vela robit nemozem a mam obmedzene pohybove schopnosti a ja som z toho nervna a nepohodlne sa citim .. 😢 jedine co by som povedala ze spim v poriadku bo keby som este bola aj nevyspana ja by som vrcala priserne na kazdeho ... 😢 No ja som tiez povedala ze ak mi nepovolia bazen tak beriem epidural...

katie555
16. sep 2012

@sarifa mne povedala mw ze pas musim mat stale - to som ani inak nepocula ze ako tehotna bez pasu...ja skor o to ze mam teraz tak 3 cm medzi bruchom a volantom - plus ja som malinka takze sedadlo uz si viac dozadu posunut nemozem bo by som nedotiahla na pedale.. 😎 😒 ja si davam spodny pas pod brucho a ten na kriz co je normalne ako ma byt...

sarifa
16. sep 2012

@katie555 no ty sa musis citit pohodlne.A ked sa nebudes citit dobre tak ta bude musiet niekto rozvazat. to mas take velke brusko?

andrea2510
16. sep 2012

@katie555 no to je dost blbe s tym pohybom ja este musim zaklopat vladzem sice s prestavkami ked nieco robim ale porobim si upracem idem do prace pesi aj do mesta a tak, takze pohyb mam aspon ako taky. no s tym spankom ja spim ale niektore dni sa v noci prebudim som hore hodinu ci dve a potom zase zaspim. ako ja chcem epidural ak sa to vazne nebude dat vydrzat inak nie ale ked to nebude az take zle ze nebudem umierat tak to snad zvladnem s tou injekciou vanou a gasom

katie555
16. sep 2012

@sarifa no ja neviem ci az take velke ale ja mam len 160 cm tak to tak vyzera ze som obrovska ☹ no s tym rozvazanim je to zlozitejsie kedze drahy je cez den v praci a ked pride domov plus vikendy pracuje z domu teraz na jednej web stranke co ma ako job pomimo 😒
@andrea2510 no ja to do mesta mam kusisko - okolo 30 minut peso co by som si teraz uz peso netrufla...Ja mam dost ked sa mi tam podari odsoferovat a pomotat sa po meste tak 45 minut a pridem spat domov a musim si lahnut...Co sa tyka domacich prac - varenie zvladam, upratovanie ako tak ..ale tiez len z prestavkami

andrea2510
16. sep 2012

@katie555 neboj uz to nebude dlho 😒 ty mas este 4 ci 5 tyzdnov a ja 6 a uz budeme mat herecky na svete

katie555
16. sep 2012

@andrea2510 no radka ma este predbehne..Ozaj ake meno ste vybrali?

drobcek11
16. sep 2012

@katie555 a mozem sa ta opytat nevies ako to je s dokladmi? s priatelom by sme sa chceli zobrat kym sa babo narodi ale nechceme ist asi na svk predsa len dovolenku mozem mat akurat tak na Vianoce a to budem 4 mes cca a priatel povedal ze mi nedovoli nasadnut do lietadla 😀 takze by sme sa chceli zobrat tu nevies nahodou ako to funguje so zmenou dokladov mojich a vlastne aj ako to funguje ked sa narodi babo, ci staci ist na ambasadu a tam sa vsetko vyriesi aleboo osobne na svk? zacinam zmatkovat 😀

katie555
16. sep 2012

@drobcek11 no to ti presne neviem povedat, ja som vydata nie a priatel je anglican... Ale osobne si myslim ze behnes na register office a tam vam povedia ktore doklady vam treba..Potom koli overeniu by som povedala ze na ambasade...a co sledujem tak tam je to ako za komunistov ... Co sa tyka dokladov pre babatko - zalezi kolko ste tu - babo ma narok na britske obcianstvo len ak minimalne jeden z vas je tu dlhsie ako 5 rokov (plati dane 5 rokov) Inak musite vybavit slovenske na ambasade co moze trvat aj 3 mesiace. ... Ale ked sa babo narodi tu, dostanete britsky rodny list po registrovani, a potom od toho sa to vyvija na dostanie slovenskeho... Co sa tyka lietania - najbezpecnejsie je lietanie medzi cca 12tt a 28tt...vtedy v podstate nic nehrozi ...My sme leteli domov ked som bola 25tt a spat 26tt a bolo to uplne v pohode 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre