Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andrea2510
16. sep 2012

@katie555 Emma bude. najprv sme nechceli ze vsetci maju to meno ale ine sa nam nepaci tak ostava to.

andie25
16. sep 2012

Baby ja pozerám na jojke program ako jednej Slovenke uz 2 roky nechcú dat v UK deti zo sociálky, no strach ma premkol. A to len kvôli tomu že išla so synom k gp lebo maly mal na sulinovi nejaku infekciu a oni z toho urobili týranie otcom, ktoré samozrejme nebolo, a sud to aj potvrdil. Chudaci rodičia, strasny prístup.

slivka233
16. sep 2012

@andie25 aj ja pozeram, ze vraj socialka berie slovakom deti, mna sa na to pytala aj moja HV ze ci je to pravda, lebo vraj ju slovaci nechcu pustit do bytu.ze sa boja...ano je to pravda zobrali deti docasne lebo vraj urobili raziu a nasli zasielku falosnych paso a rodnych listov... tak vies ako je to banda chamtivych slovakov chceli benefity a tetaz tak pozeraju ma vsetkych.

andie25
16. sep 2012

@slivka233 ježiši Silvi ale tak toto? Ved mi je z toho zle.Kde je Slovensko v takých prípadoch? Kdeakeho zločinca dostanú domov, pošlu po neho special, a deti nevinne nezachrania?

katie555
16. sep 2012

@slivka233 @andie25 mna sa na to viac ludi pytalo ...myslim zo svk ...ale tiez si nemyslim ze beru ludom deti len tak bez priciny...aj ti cigani - podla mna oni povedali sudcovi ci kto to odsuhlasil ze chcu dom a benefity bo sa nemaju ako o nich postarat , tak im bolo jednoducho povedane ze ok ked sa neviete postarat tak my sa o nich postarame.. O tom co andie pise som uz kdesi citala...no ono je tazko sudit...ale nechce sa mi verit ze by to bolo az tak jednostranne - deti padnu a buchnu sa - ved to by polovici ludi zobrali deti..Ja ti napriklad kolkokrat som videla deti padnut na escalatore a rodicia si to ani nevsimli...na letisku sa parkrat stalo ze dieta tak 2-4 rocne vliezlo na pas a doslo az do batozinovej haly...a myslis ze im ich zobrali - nie ...pri takychto pridpadoch mam pocit ze kazda minca ma dve strany 😝

andie25
16. sep 2012

@katie555 oni deti nepadli, matka išla k gp, lebo maly mal infekciu na pimpasovi, a gp kontaktoval sicialku, lebo že má podozrenie na týranie od otca. Ktoré nebolo potvrdené. Cigani to je kapitola o sebe, ale toto má fakt dostalo. Teraz ešte ide debata o tom v štúdiu.

anett98
16. sep 2012

@katie555 prepáčte, že do toho vpadám, ale nikto nebol v tomto prípade za nič odsúdený, tak prečo by im mali brať deti a ešte adopcia 😠 netvrdím, že nemohlo byť za tým niečo viac, ale nikto im žiadnu vinu nedokázala...hlavne matke, tak prečo potom adopcia jej detí...

katie555
16. sep 2012

@anett98 teraz myslis tych ciganov alebo koho? mne sa cela ta afera ohladom toho zda ze jojka to nafukla...bo viem ze v ostatnych tv to nebolo ...
@andie25 ja som ten dokument nevidela len som kdesi o tom pripade citala ze matka sla k gp a oni volali socialku koli tyraniu ...neviem mne sa to zda strasne neuveritelne ze by system bol az tak jednostranny... Mna sa ktosi pytal ze ci sa nebojim ze mi vezmu dieta ked sa mi narodi - hm a preco by mali?? ved to nema hlavu

calistka
16. sep 2012

ja viem o tomto uz od minuleho roka, kedze vtedy tu pisala jedna babena o tom...ale vacsina bab ju tu vtedy strasne sprdlo, ze preco robi paniku. niekolko noci mi trvalo, kym som si precitala vela stranok o forced adoption v uk na nete. odvtedy si sakramentsky davam pozor na kazdu jednu modrinku u deti. a velmi zvazujem navrat na slovensko prave kvoli strachu, v ktorom zijem 😖

andie25
16. sep 2012

@katie555 skús si pozrieť tu reportáž v archíve na JOJ , fakt neuveriteľne. Bohužiaľ je to tak, tu matku stat obral o deti napriek tomu, že nic nebolo dokazane. Teraz sa to rieši uz aj zo slovenskej strany, ja verím že jej deti vrátia, hoci uz ich dali na adopciu.Uz to rieši aj naše ministerstvo zahraničných veci.

anett98
16. sep 2012

@katie555 prečo cigáňov? hovorím ku konkrétnemu prípadu na tv joj...a prečo by to joj nafukovala? sa to deje, to je fakt a joj si chce prípadom len zvýšiť sledovanosť a možnoť aj fakt pomôcť...ale to na tom nič nemení, že sa niečo také deje 😖

katie555
16. sep 2012

@andie25 no kuknem uz zajtra akurat sa chystam spat...neviem je to moj osobny nazor - mozno tento pripad bol fakt skutocny...ten zvysok bolo nafuknuty mediami...Media si robia co chcu - prekrutia informacie, na dalsiu polovicu z ochrany osobnych udajov tu v uk sa nedostanu, potom su len polopravdy a poloklamstva ...
@calistka no podla mna je to prehnane - stat sa to moze aj na svk, zit v strachu ze niekomu sa niekde nieco stalo? to by som z domu nevysla...cisto teoreticky - zit v strachu a bat sa vyjst z domu pretoze niekde na opacnom konci anglicka ked zena vysla z domu zrazilo ju auto...viem ze to je trosku nafuknute...ale myslis ze na svk sa nic nedeje a je to bezpecnejsia krajina na zivot?

katie555
16. sep 2012

@anett98 som myslela ze mas namysli ten pripad tych congovych ci ako sa volalo...to vlastne cele zacalo tym ked jojka to rozoberala asi 3 tyzdne v kuse v hlavnych tv novinach ako hlavnu aktualitu vecera...nehovorim ze nic take sa nedeje, bez vetra sa ani listok nepohne ....

andie25
16. sep 2012

@katie555 dobru nocku! Ja dúfam, že media v tomto prípade pomôžu a deti budu naspäť s matkou.X myslím nie ciganov ale to z dnes X

calistka
16. sep 2012

@katie555 skus si vygooglit nieco ohladne forced adoption - toto nie je len pripad slovakov, ale aj mnohych anglicanov.
viem, ze isto mnoho socialnych pracovnikov pracuje ok, ale taktiez verim, ze su socialky, ktore nie su kosher. a k tomu strachu: nezijem v permanentnom strachu (to sa uz davno zbalim a idem naspat), ale napriklad navsteva A&E, skolky alebo lekara ma nenechava veru v klude.
chapem, ze je to neuveritelne...

anett98
16. sep 2012

@katie555 nie, nie, ja hovorím práve k tomu, čo ide na joj teraz...a je tam zainteresovaních dosť ľudí, aby to bolo nejak zbytočne nafúknuté...som teda dosť v šoku, že sa niečo také môže udiať...zobrať bezdôvodne (keďže rodičia neboli za nič odsúdení a nič im nebolo dokázané) ľudom dieťa súdnou cestou 😒

calistka
16. sep 2012

ta pravnicka v diskusii prave teraz hovori, ze kde je vlastne problem s uk systemom adopcii

calistka
16. sep 2012

@anett98 je to absolutne neuveritelne...zial, po prebdenych nociach stravenych citanim vsetkeho okolo toho viem, ze sa to, nanestastie, deje....
pevne verim, ze sa ti chlapci vratia k mame!!!!

andie25
16. sep 2012

@calistka no maju to strašne zle nastavené, ked môžu dat deti na adopciu bez súhlasu rodičov, to je veľmi zle.... Ale ťa právnička je dobra, ja verím že im pomôže .

anett98
16. sep 2012

@calistka no dúfam, aj ja že sa to vyrieši, tak aby to bolo spravodlivé a že sa deti vrátia k mame...neviem si to ani predstaviť, také niečo zažiť ☹

calistka
16. sep 2012

@andie25 aj ja dufam, ze ked sa do toho zapoji viac slovenska strana, tak ze to pomoze. v takychto chvilach som rada, ze sme v eu a bude sa to moct popohnat aj dalej prinajhorsom.

btw: este jedna "pikoska": v uk vam mozu vziat deti aj z dovodu MOZNEHO abusu (psychickeho, fyzickeho ci sexualneho) v buducnosti. je to v oficialnych dokumentoch...

calistka
16. sep 2012

@anett98 ja si vzdy, ked ma deturence hnevaju, spomeniem na tieto pripady a uvedomim si, ze aka som vdacna, ze mozem byt s nimi 24 hodin denne.

lu2112
17. sep 2012

Dobre ranko dievcata my sme dnes stavali o 5:00 lebo sme mm viezli na stanicu dnes bude mat tazky den v praci tak ale my este ideme spat 🙂. Dufam ze ste vsetky v poriadku a deticky aj bruska posluchaju 🙂.

katie555
17. sep 2012

Dobre ranko....ako ste sa vyspali?
@lu2112 uz som myslela ze si isla rodit bo cez vikend som ta tu velmi ani nevidela...Uz vsetko nachystane?
@radusiq ty si tiez stratena ??
@andrea2510 pekne meno - teraz uz nie az tak bezne - je tu vela bab menom Emma ale okolo mojeho rocnika ...teraz anglicania vymyslaju nehorazne z menami...a mas vyhodu ze bude mat aj meniny v svk kalandary ... nase nie je 😒
@andie25 teraz budes chodis uz len na prax??
A zelam pekny dnik ostatnym

ms238
17. sep 2012

Som prave v 35 tt, manzel to vo velkom sleduje, a zakazdym ked pride domov mi hovori co je nove. Ja viem, ze je dobre o tom vediet a hovorit, ale mne to teraz velmi neprospieva, len ma to stresuje. 😢 a kazdu chvilu mam chut sa zbalit a ist domov.

radusiq
17. sep 2012

dobre ranko prajem po malej vikendovej odmlke, akoze sa mavate? ja este stale znicena zo vcera, boli sme na nevelmi dlhej prechadzke ale uplne ma dorazila a krize mi odisli ☹ dnes uz len lezim...
inak posledne dva-tri dni ma strasne vsetko svrbi, hlavne narty na nohach, skriabem sa tak ze az take male pluzgieriky sa mi robia, dufam ze to prejde a ze to nic neznamena...

@katie555 ja vas sledujem pravidelne len pisat nestiham, mame navstevu do stvrtka - svagrovcov s polrocnym synovcom, tak mame trening a zabavku v jednom 🙂

@lu2112 mozem podat prve review na kocik, vcera bol statocne oskusany - tak po uliciach je ok, aj ked mohol by byt trosku lepsi, dost je taky labilny ze ked potrebujes vyjst na obrobnik tak to da zabrat lebo rucku ked stlacis dole tak este dost povoli kym nadvihne kocik. A predne kolesa su natolko velke ze sa vedia zaseknut o seba, ale to je pohoda. Do obchodov pomedzi ulicky je ale uzasny, po hladkej podlahe manevrujes uplne lahucko jednou lavou rukou, aj na mieste ho otocis bez problemov. Takze mm vyhlasil ze idealny kocik pre mna 😀

@andrea2510 velmi pekne meno, mali sme ho v uzsom vybere kym sme nevedeli ze cakame chlapa 🙂 kaslite na "okukanost", hlavne ze sa vam paci, lahko vyslovitelne a neskomolitelne na slovensku ani v UK, podla mna super

katie555
17. sep 2012

@calistka ved ale co ti moze povedat doktor ? - vase dieta vyzera blede tak vam ho vezmeme? alebo v skolke ? nechapem - ako coho sa bojis v skolke? ze prides a ucitelka ti povie ze ti neda dieta? Podla mna s tym strachom to prehanate - zijeme v UK nie v saudskej arabii alebo podobnej krajine - tam by som sa asi bala ...
@ms238 coho sa bojis? ze ti vezmu dieta?

Mozno to znie cynicky - ale fakt nemam rada ked sa ludia stazuju na vsetko a predsa su tu - napr. system zdravotnictva (nehovorim ze je lepsi nez na svk - ale je iny, funguje uz niekolko 10tok rokov tak zase asi az tak zly nebude) ockovania, dane, a vsetko...Nikto tu nie je povinny v tejto krajine byt - nikto nie je vyhnancom tak bud tu chcete byt so vsetkym co to prinasa alebo mozete ist domov 😕

radusiq
17. sep 2012

@katie555 zdielam nazor, ale teda ako pisala @calistka daco som vcera pogooglila a bola som dost v soku 😕 nuz ale snazim sa to brat s nadhladom a nestresovat kym sa ma to nema dovod tykat...

katie555
17. sep 2012

@radusiq ved to je o tom , ja nehovorim ze nic sa nedeje...ale zase na druhej strane keby si to clovek vsetko bral k srdcu tak by ani z domu nevysiel...Podla mna nejake extremne obavy ako ze sa bojim ist do skolky su neopodstatnene - ved to by clovek nedokazal existovat...A presne ako ty pises, kym sa ta to netyka tak radsej sa nad tym nestresovat ...Fakt mozno to znie cynicky odo mna, ale keby sa clovek bal vsetkeho tak kde budeme?

andie25
17. sep 2012

@radusiq
@katie555 niee, to zase pozor, ja tiez patrim k tým, co su radšej tu v UK, ale tak zase na druhej strane ako sa môže niečo take ako forced adoption tolerovať v takejto krajine a po druhé prečo Slovensko raz a zas kasle na svojich občanov. Ono je to ťažko posúdiť, ale podľa toho prípadu co bol prezentovaný včera (ivana boorova) je to naozaj na zamyslenie. Hej Kate 4 týždne praxe ma čakajú 🙂 uz sa teším🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre