Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
17. sep 2012

@lu2112 no ved prave...My sme zistili ze cakame na Valentina ....a co vsetko sa odvtedy udialo - stihla som skoncit univerzitu, kupili sme dom, atd atd ...A teraz uz len poslednych par tyzdnov ....ale strasne sa neviem dockat kedy malinku konecne budem drzat v naruci

andie25
17. sep 2012

@lu2112 juuj tak uz je Maxik pekne uložený🙂 držím prsty a teším sa, teraz každý den pekne na prechádzku aspon hodinku a veci sa pohnu správnym smerom 🙂

lu2112
17. sep 2012

@andie25 no budem musiet zacat. Aj ked vsetci ma strasia ze este prenasat budem ze chlapci si davaju na cas. Tak uvidime ci sa mlademu bude chciet skorej prist🙂. 😉

andie25
17. sep 2012

@lu2112 prave preto treba urobit všetko 🙂 však ešte aj tak máte čas, to len taka predpriprava🙂 mna dnes sreasne boli hlava aj ucho, zajtra mám kontrolu u gp, tak mu poviem nech sa na to pozrie, kedže deti mali obidve zápal, dúfam že som to nechytila. No a v stredu idem na tu diabetologiu :(

katie555
17. sep 2012

@andie25 mozem sa ta opytat na nazor? ratam s tym ze polovica z toho su asi babske reci. Ale citala som ze ananas obsahuje cosi co podporuje stahy maternice.. co je na tom pravdy? z tvojeho pohladu

katie555
17. sep 2012

@andie25 Pineapple contains the enzyme bromelain which is thought to help soften your cervix and bring on labour. Eating large amounts will probably stimulate your tummy, which could also stimulate your uterus

Read more: http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/labourand...

andie25
17. sep 2012

@katie555 no hej🙂 babske reči su to 😉 Ale ked uz chces si pomôcť, tak treba jest hlavne ten stredok ananasu údajne, nie to mäkké ale to tvrde, to vraj obsahuje najviac tých látok, aspon tak to bolo prezentované u nad ked sme nad tým debatili. Treba hlavne pohyb 🙂

andie25
17. sep 2012

@katie555 ešte ma napadlo , pokial bude Chloe engaged, tak MW ti môže urobiť stretch&sweep, nájdi si info o tom, to zvykne zaberat 🙂 môže od ukončeneho 40tt

katie555
17. sep 2012

@andie25 no ja sa len bojim ze pojdem over...preto pozeram vsetko mozne...totiz EDD mam 17teho, moja nemocnica necha 10 dni pokial ta bookne na induction..Minuly tyzden na antenatal classes vraveli ze ked ta induced tak to je 2 dni...To by som porod mala 29teho - co su moje 30 narodeniny.. Moje babo lubim ale zase stravit to v labour nemam chut... Tak ak do 39teho tyzdna nic tak nase menu bude kazdy den ine stiplave curry a ananas...no len ten stred - hmmmm to aby som si zuby polamala .. Zajtra mam mw tak dufam ze mala uz bude engaged...Ozaj to ako vedia zistit? ci len hmatom? Ja som sa inak bavila s mamou - doma vraj jedine sonom ale tu su mw trenovane hmatom zistit polohu babatka nie ?

lu2112
17. sep 2012

@andie25 no od zajtra zaciname teda z prechadzkami no a ananas mozem tiez carry neznasam. Nechceme prenasat 🙂. Sice este chvylku nech pocka nech sa z Epi-no dostanem aspon na 25 cm 🙂. Zatial sme na 20 🙂

andrea2510
17. sep 2012

@lu2112 mozno som nechapava ale co ty si to vlastne trenujes s tym epi-no....ja tomu nechapem 😒

andie25
17. sep 2012

@katie555 áno hmatom to zistia🙂 neboj bude dobre, prave preto že induction trvá aj 2 dni odporúčam v 40tt stretch and sweep, vie to nakopnut pôrod. A je to len ako keby vysetrenie zospodu, opytaj sa na class ked pojdes.x
@lu2112 všetko s mierou a trpezlivosť, 20 cm je stále lepšie ako nic 🙂 X

lu2112
17. sep 2012

@andrea2510 moja to je taky balonika na cvicenie aby si sa prichystala na porod aby si sa prirodzene roztiahla a nedotrhala sa priemerna hlavicka ma 30 cm z hruba a na to sa chcem ja dostat teda pomali pravidelnym cvicenim. Velmi to nieje zname tu v uk ale na celom svete sa to pouziva daj si so googla a vide ti to musim povedat ze ked sme zacali bolo toho malo teraz som na 20 cm po tyzdenom cviceni. Cvici sa posledne tri tyzdne pred due day.
@andie25 samozrejme ze z mierov my sme s manzelom taky poctivi a najlepsia vec manzel ma sam nahana ze treba cvicit takze postivo rano a vecer.

slivka233
18. sep 2012

Dobre rankoo prajem tehulky a mamku ako sa mate vyspinksne? my prave papkame tak vas trosku citam. @lu2112 uz to mas za paaaar sa tesim na nove babenko medzi nami, a ako vlastne vies na kolko cm uz si ready? fuuu ale fakt si uz blizko moze to prist hocikedu...drzim prstyyyy.
@sarifa Lenocka akooo? vies ako soplim? aj maly ma plny nos pocujem pri dychani ale je to silam a znasa to dobree.a vy ako?

slivka233
18. sep 2012

@lu2112 ooooooo prepac som ta tu predbehlaaa

lu2112
18. sep 2012

Dobre ranko dievcata my sme sa velmi dobre vyspinkali a len raz som bola hore a to len kvoli zachodu🙂. Dufam ze ste vsetky v poriadku a deticky a bruska pocuvaju.
@slivka233 dobre ranko no uz sa mi to krati mali je nachystany takze naozaj to moze bit kazdu chvylku tak uvidime ze ci si da na cas ale bo sa trochu poponahla 🙂

radusiq
18. sep 2012

Dobre ranko prajem 🙂 dnes ideme sa kulturne vyzit - na parenting class, tak som zveda a co bude lebo prvu som vynechala...
@lu2112 ty snad spis cim dalej tym lepsie..asi to drobca prestalo bavit ta tyrat a uz bude chciet von ;)
@slivka233 vidim ze maly ta zamestnava 🙂 som rada ze sa vam dari zlatilinky je drobec

lu2112
18. sep 2012

@radusiq no akosi maly rezignoval necha ma vyspat no bcera vecer som mala zase tlaky a bolesti ale po horucom kupeli to prestalo takze asi sa mu nechce to nas len tak strasi 🙂. No uzi si kulturne vyzitie dufam ze sa nieco mudre dozvies🙂.

radusiq
18. sep 2012

@lu2112 zas som mala krvavy hlien trosku (nie cerstva krv), takze som sa zas pekne vyzliekla, lahla a vylozila nohy 🙄

katie555
18. sep 2012

Dobre ranko, ja tiez vyspinkana poriadne ....Dnes mam mw, som zvedava co mi povie...

@radusiq ak to budu ako u nas tak sa vas budu snazit socializovat xixix ..My dnes vynechavame bo drahy zahlasil ze musi pracovat, aj ked pravy dovod je futbal... 😝

sarifa
18. sep 2012

@slivka233 moja kde sa mi tulas? no aj mi soplime a mala chrci tiez ma plny nos.to ta zima :( a este nam aj cez okna fuka prehodim asi postel...som nastvana lebo som si myslela ze mi hemeroidy zmizli ale taku velku figu borovu :( malej som konecne strihala nechty a veci jej zacinaju byt male :( a ty ako dievocka? ako to ide s byvanim?

lu2112
18. sep 2012

@radusiq no tak pekne vyloz nohy a odychovat radsej doma ako v nemocnici. Uz to niako dobojujes uvidis. Dufam ze sa to nezhorsi ☹.

radusiq
18. sep 2012

@lu2112 aj ja veru. dnes budem mat klud, rodinka ide do Londyna na prechadzku, ja ostavam doma lezat 🙂 ako sa dnes citis a co mas na plane?

lu2112
18. sep 2012

@radusiq no tak aspon si v klude odychnes🙂. Nam sa pokazila pracka akurat ked mi chybaju dve pracky este plienok a mala by som vsetko poprate tak som stoho na nervy. Som zvedava kolko bude trvat kym niekoho poslu. Inak som upratala cely barak zase a manzel ide na 15:00 do prace tak sa naobedujeme potom ho zavezem na stanicu a pojdem do mesta sa pomotat. Vnoci sme sami doma tak som zvedava ako dopadneme.

wewe8584
18. sep 2012

Ahojte mamicky a mamicky cakatelky 🙂 Povodne som sa vas chcela spytat na nazory ohladom tych adopcii, ale vidim, ze vy ste to tu uz prebrali....ja len ... nenasla som ten pribeh na nete v archive, pozerali ste ho niekto takto? neviete ako sa k tomu dost? nejak o tom vela neviem..na jednej strane sa mi nechce verit tomu, ze si tu len tak zoberu rodicom deti a na druhej strane ani neviem comu mam verit ...
No a este mam jednu otazocku...naposledy ked som bola u GP, pytala som sa na antenatal clases... on samozrejme nevedel, ze mam pockat a pytat sa MW...ale tu mam az zaciatkom oktobra...tak neviem, ako sa k tym hodinam dostanem? nemyslim teraz tie platene, ale tie normalne cez NHS. to ma objedna mw? dakujem za rady 🙂 nestresujem, len viem ze
@katie555 to mala len tak tak tusim....a my tiez mozeme len cez vikendy...tak preto 🙂 kujeeeeeeeeem 🙂

sarifa
18. sep 2012

@wewe8584 ahoj.No aj ja by som chcela pozriet to co sa tu rozoberalo nieco o brani deti.Necitala som vsetkych ale by som si to teda chcela pozriet ze co sa to deje.Na antenatal class cakaj na MW ta by ta mala objednat.Nevadi ze ju uvidis a v oktobry lebo na tie hodiny pojdes aj tak az ku koncu tehotenstva,Teda ja som isla neviem ci je to take iste so vsetkymi ale ja som isla ked som bola tusim v 7 alebo 8 mesiaci.

monkka21
18. sep 2012

@sarifa
@wewe8584 ahojte .teraz sa to neda nikde pozriet lebo tv joj si vyhradila prava ale zajtra na joj plus to budu opakovat o 20.00 slovenskeho casu a bude nasledovat ziva diskusia,dalsia 😖

sarifa
18. sep 2012

@monkka21 ha no dakujem .si to pozrem az moja hlava derava nezabudne 🙂

wewe8584
18. sep 2012

@sarifa jaj..no tak potom super, len som nevedela, ci sa nemam nejak sama objednat, alebo tak...ale o to lepsie, ze sa nemusim starat 🙂
@monkka21 takze zajtra joj plus...musime to pozriet, dufam, ze nezabudnem ... dufam, ze nas to nejak uvedie do problematiky i ked by som rada pocula aj druhu stranu ...no uvidime..dakujem za info 🙂

katie555
18. sep 2012

@wewe8584 ahoj...tie antenatal classes musis cez midwife - my teraz chodime ale napriklad len jedine miesto ich robi vecer (tu kde byvame) tak musis skor booknut. Vikendy su skor platene cez tu extrenu organizaciu a moze ta to vyjst 100-150 libier ....
Ak by ti nevadilo chodit samej cez den - tak ak mas cislo na community midwifes kam chodis tak oni maju info. Mne napriklad dali zoznam vsetkych sure start centier v okoli tak som si to sama obvolala kto ma o ktorej, ale vsetko bolo len cez den. Dufam ze ti aspon toto pomoze ..
Ten document - ja som na tom tak isto ako ty, ze na jednej strane neverim ze niekomu vezmu deti len tak bez priciny (plus tu im ich oficalne zobrali pretoze mali podozrenie na tyranie, ale preco im ich nevratili po tom co toto obvinenie padlo je na zamyslenie) ale tiez sa mi nezda ze je to uplne ciste...Tu su ovela prisnejsie zakony nez doma, a myslim ze su stavane na ochranu deti (aj ked adopcia bez suhlasu rodicov je pre slovakov nemyslitelna, tu to tak je) Jojka dokument vcera stiahla cely den nebol dostupny - ja som sa k nemu dostala az vecer , pozriet si to mozes tu
www.hotelparadise.joj.sk/hotelparadise-video/os...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre