Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
18. sep 2012

@radusiq aha no tak som bola zvedava ze ako to dopadlo.
Inak nas zajac ako by vedel ze tato neni doma nevie sa spratat do koze este aj Max vymysla v bruchu stale sa tlaci dole a naraza do krcka a to tak boli ze este ze nemame susedov zatial lebo by si mysleli ze ma niekto byje ked tak znicoh nic vykriknem od bolesti 😀.

katie555
18. sep 2012

@radusiq myslim ze to bola kapustnica co nemozes ..kapusta naduva ..si myslim ze salat je ok...okrem ked tam das vajicka co napriklad odkial som ja nedavame ale viem ze niektori ludia davaju

radusiq
18. sep 2012

@katie555 @monkka21 vdaka, to som netusila teda...kapustnica ma ani nenapadla, a ta ma stve teda este viac ako salat...ale pre drobika cokolvek 🙂

@lu2112 no veselo deti ti pripravuju zabavu 😀 lahni vyloz nohy, nech aj Maxik oddychne, urcite ho vycerpavas ked ta takto nici 🙂

monkka21
18. sep 2012

@katie555 my davame vajicka,ale ja sa v pohode obetujem len aby bolo babo v pohode 🙂 u nas sa zase nevari kapustnica,ale sosovicova polievka 🙂 to tiez nieje pre babatko bohvieco.

monkka21
18. sep 2012
katie555
18. sep 2012

@monkka21 odkial si ? bo napriklad my na dedine tradicnu mame hribovu kapustnicu (bez klobasy) ale vedlajsia dedina ma sosovicu ....

jeanka
18. sep 2012

@wewe8584 ja som ziadne oblecenie vlastne nekupovala - dostali sme od marekovej kolegyne a potom este co som na ebay kupila prebalovaci pult tak ta osoba doniesla 3 velke tasky oblecenia - kopa veci tam bola aj nova takze sme mali toho az vela 🙂 ale tiez som nechapala tym velkostiam, tie dupacky v ktorych isiel domov z nemocnice - no dvakrat by sa do nich vosiel 😀 ale zase on bol/je vseobecne mensi ako priemer - ked sme boli v nemocnici tak si vsetci mysleli ze je predcasne narodeny 🙂
@lu2112 latkovanie ide super, flip je vyborny wrap, pouzivala som aj flip stay dry inserts... tiez fajn a mother ease one size sa mi tiez velmi pacia... velmi malo teraz pouzivam all in one plienocky - dvojvrstvovy system sa mi paci viac a takmer nikdy nepretecie... a hlavne ako dnes ked ocakavam "naklad" tak by to bumgenius a podobne urcite nezvladli 🙂

monkka21
18. sep 2012

@katie555 velke zaluzie okr.nitra 😀 my odjakziva sosovicovu ked zil este otec tak aj s hribami.

lu2112
18. sep 2012

@radusiq no nenudim sa to mas pravdu no ja lezim len max aj tak tlaci a ked sa pohnem tak zase tlaci do panvy takze nic moc 😀 zajtra budem cakat na spravi ako si dopadla u MW som zvedava ci nieco nove sa dozvies 😀 Ja mam stvrtok nemocnicu som zvedava ze ci bude tam ale mw hovorila ze to len koli rodinnej anamneze a ze som zmenila nemocnicu yak ma chcu vidiet 😀

@jeanka no som rada ze ti to tak pekne ide ja som akurat davala do poriadku plienocky a mam ich akosi vela no aspon mam na vyber vela druhou🙂. Uz sa neviem dockat ich zacat pouzivat 😉

lu2112
18. sep 2012

@monkka21 my mame tiez sosovicovu kapusnicu mame len na novy rok 😉

lydusska
18. sep 2012

Ahojte babenky, tak sa pridavam i ja k tehulkam v Anglicku, odkial ste baby? niekto z Bristolu, alebo okolia mozno?

katie555
18. sep 2012

@monkka21 odtial som mala spoluziaka - vlado kaluz nepoznas nahodou?? xixi bo ja chodila do skoly do zlatych moraviec (myslim na strednu)

katie555
18. sep 2012

@lydusska ahoj tak vitaj medzi nami ....tak ako to zatial zvladas? nezda sa mi ze by tu niekto bol z okolia bristolu (aspon z tych co pravidelne prispievaju) ☹

monkka21
18. sep 2012

aj my kapustnicu na novy rok 😀
myslim.,ze ste spominali vianocne oblatky?ci nie?ja som si posledne vianoce objednavala od jednej baby v londyne.slane,sladke a trubicky.

monkka21
18. sep 2012
monkka21
18. sep 2012

@lydusska ahoj vitam ta.ja som 40 min od bristolu

katie555
18. sep 2012

@radusiq kedy sa ty dozvies ci musis mas c-section a kedy?

monkka21
18. sep 2012

@katie555 to je brat mojho spoluziaka 😀kusok od nas byval

lydusska
18. sep 2012

Ahoj Katka, no v pohode vsak z toho sa nestriela ak tu nenajdem dusicku z okolia hihi .... Tu je kopa Slovakov, ale nejakym zazrakom nepoznam ziadneho hihi asi zijem v zlej oblasti haha ;)))).... Ako vidim ty uz s v dobre pokrocilom stadiu tehotenstva.... Drzim palceky nech vsetko dopadne na jednicku vam obom ;))))!!!

Ja som uplne hotova z celeho toho tehotenstva to be honest ;)))) hhhh .... Sokm to necakala ze az tak rychlo sa to prihodi, moj manzel sa dokonca viac raduje nez ja hhh, ale to iba na vonok, u mna skor prevladaju tie zmiesane pocity, som rada, ale o hodne to skomplikuje vsteko ohladne prace, kde vlastne teraz budem podpisovat zmluvu pre mojho buduceho zamestnavatela, ale nemozem mu povedat ze som tehotna, lebo mozno by si to mohli i rozmysliet a bola by som na haku.... takze tak som trosku z toho ... Ale inak stastna a budem omnoho viac ked malinke ucitim sa vo mne prvykrat pohnut hh. Ty ako to zvladas s bumpom 🙂 ???? Aki su doktori/midwife k tebe? Si rada ze budes rodit tu v UK? Ako dlho tu uz v Uk si?

lydusska
18. sep 2012

@monkka21 h no to je super teda byvat vo Walese. V Cardiffe mam kopu znamych ;)))), skoda ze tam nebyvam radsej namiesto Bristolu, no ale co uz tak sme tu s manzelom ukotvili ... mmmm

Inak vela zdravicka prajem pre oboch ;)))

monkka21
18. sep 2012

@lydusska no ja som v newporte 😀 kusok od cardiffu.ja som tu s rodinou 3 roky.predtim sme boli na severe.a co ako prezivas zaciatok tehotenstva?

katie555
18. sep 2012

@lydusska no ja som teraz uz officialne na dovolenke potom od 1.10 .materska...Tu si musis zvyknut na pristup ze je taky volnejsi, pokial ti nic nie je a tehotenstvo je nizkorizikove chodis len k midwife a zase to je stale o tom istom ...Ak ti nevadi taky pristup tak budes spokojna...S porodom, tu to vyzera ovela lepsie nez doma, ja sa uz neviem dockat - aj ked na porod sa moc netesim ale na vysledok ano ...ja som tu dokopy uz takmer 11 rokov , z toho takmer 8 v manchestri ...No s tym prihodenim - ja som vysadila tabletky v novembri a koncom januara som otehotnela ...co sme ratali ze potrva dlhsie nez 3 cykly ...lol...

lu2112
18. sep 2012

@lydusska vytaj medzi nami 🙂. Ako znasas tehotenstvo 😉

katie555
18. sep 2012

@monkka21 tam inak kdesi byva otec mojeho draheho ..asi nejakych 30 minut od cardiffu... 😲

monkka21
18. sep 2012

@katie555 😀 no tak ked pojde na navstevu tak sa mozes zastavit 😉

lydusska
18. sep 2012

oh moja zaciatok prezivam dost tazko teda, som hrozne unavena, ze dajmi slamy a ja padnem na nu a hned zaspim. \Chuti mi vela soli a hlavne cierne korenie musim mat vo vsetko hhh, ale prekvapivo sladke ani moc nie. Oh Mozzarella po tej sa mozem i pomlatit. Hhh..Kvoli tej unave idem zajtra na krv aby mi zistili ze v akom leveli ma zelezo,ale ja som si ista ze je nizko lebo fakt som nemozna a farbu krvi to mam ako nezrelu rajcinu, takze velmi malinko, vsetko zelezo som dala asi fazulke hhhh ;)))) ....

A ty co moja ako to prezivas, ako vidim toto babo uz nie je novinka re teba, takze si uz ostrielana. Ako sa ti paci byvat v Uk a co rodenie v UK? Bolo to v pohode s tou midwife, alebo ako??? Povedz mi neico o priebehu, ako ta sleduju/vali?

lydusska
18. sep 2012

@lu2112 Dakujem moja, tak vselijako musim povedat a co ty? ja som este len na zaciatku takze cakam kedy ma tei nevolnosti a unava prejde a zacnem si uzivat aj brusko a vsetko okolo toho tehulkovania A co ty? Ty uz to mas za par dni/tyzdnov ;))). Drzim palceky aby vsetko vyslo tak ako ma a obaja ste boli zdravi ;)

katie555
18. sep 2012

@lydusska no v prvom trimestri spanok alebo unava je normal..Ja som mohla spat aj 14 hodin v noci a este mi chybal spanok som potrebovala afternoon nap 😉 nemyslim ze tak skoro to mozes mat nedostatok zeleza ... Inak @andie25 tuto medzi nami kazdy den je a ta je takmer midwife ta ti bude vediet povedat/[poradit viac ...Uz si mala prvy meeting s mw??

kto to tu dnes spominal ze uzatvara a ma posledny datum ? lol tak uz mame aj maminky v novom roku lol

andie25
18. sep 2012

@lydusska ahoj a vitaj medzi nami🙂 ja sice nie som blízko teba ale ved to nevadi, možme sa aspon vykecavat tu 🙂 Blahozelam k tehu 🙂

lydusska
18. sep 2012

@katie555 hhh no tak to vam vyslo vemi podobne ako vam, moj manzel sa rozhodol ze je cas na mimi a skusali sme iba 3 cykli a ten posledny to fakt vyslo hhh a to uz trubaduyr ten moj mmi hovori ze ci mu nedam mimi a tak nu hovoruim ze na to treba dvoch hhhh ..... Len ked mi uz meskala teraz perioda tak som bola k tomu taka skepticka, ze to isto zo stresu, ale on ze nie ze isto som tehotna a uverila som mu az 2 tyzdne na to ked uz ta perioda meskala az prilis dlho, tak somsi urobila test a voila ... baby na ceste hhhh.

Oh ty uz si tu pekne dlho teda v UK. Neviem ci sa mi oaci taky laxny pristup, ale nemam to s cim porovnat. Preco hovoris ze ten porod je tu lepsi? Kvoli comu si myslis ze je to tu lepsie ako na SVku? ja som prvorodicka, tak nemam s cim porovnat ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre