Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
20. sep 2012

@katie555 a ktoze to mozno rodi?

katie555
20. sep 2012

@sarifa lucku sme tu nevideli cely den ...teda iba raz co je nezvyk...xixi ved ta je prva narade aj tak

sarifa
20. sep 2012

@katie555 ahaaa no ale ona je asi tak v 37tt ze?urcite len nema cas 🙂

katie555
20. sep 2012

@sarifa bude viac nez 38 tt bo ja som 36+1 a moj EDD je 17.10 a viem ze jej termin je 5.10...len sa mi nechce ratat xixix

radusiq
20. sep 2012

@katie555
@sarifa
No ked dobre pamatam tak zajtra zacina 39.tt, a ked som ju videla cez vikend mala uz riadne dole brusko 🙂 zebyy? Tesiim 🙂

sarifa
20. sep 2012

@radusiq juuuj aj ja sa tesim ... ale aj tak si myslim ze este nieje v nemocnici 🙂

andie25
20. sep 2012

@katie555 jedna kocka mi ustrikovala, kedže ja som ľavá na take veci. Krasne su, teším sa🙂

katie555
20. sep 2012

@andie25 ja som sa chcela babky spytat len som minule zabudla..musime zavolat ...ake velke to mas? bo ja by som chcela do moses basketu

@sarifa @radusiq no ja si myslim ze je uz v nemocnici ...bo ved hocikedy po 37 tt je to v pohode takze ani nie skor...

andrea2510
20. sep 2012

no ak je @lu2112 uz v nemocnici to znamena ze dalsia na rade je katie potom @radusiq a na koniec ja 🙂 no uz sa to blizi ale aj tak si vravim ze mam dost casu

katie555
20. sep 2012

@andrea2510 xixi @radusiq ma moze predbehnut ..aj ked ja stale dufam ze moja bude skor nez mam termin...malej hlavka je uz engaged a mam brucho dost dole teraz ...takze dufam ..a ty sa ako citis? 😀

andie25
20. sep 2012

@katie555 jedna je tuším 100 na 80 do kocika s osmickovym vzorom a druha 80 na 80 taky stvorcekovy vzor na doma a tak🙂

lu2112
20. sep 2012

@andrea2510 no moja este niesom v nemocnici len som mala kontrolu nestras este mame cas 😉

lu2112
20. sep 2012

@katie555
@radusiq
@andie25
@sarifa
Babulky nerodime este zatial aj ked bolesti mame ale nic pravidelne takze zatial sa tvarime ze nic sa nedeje 😉. Vzdy to prejde hned ako sadnem do vane. Cez den som dospavala a bola sa preist. Takze stale sme 2v1 uvidime do kedy lebo dnes aj pan doctor v nemocnici povedal ze mali uz je nachystany takze je to na nom led sa vypita 😉

katie555
20. sep 2012

@lu2112 xexe ved pockaj teraz ta budeme kazdy den uz posielat tak ako @sarifa .... 😀

radusiq
20. sep 2012

@lu2112 aaa tak nic, ale tak si v stadiu ze ked sa dve hodky neozves uz sme excited 🙂)

lu2112
20. sep 2012

@katie555 no mozete vies ze by som uz aj prijala 😉 .

monkka21
20. sep 2012

@lu2112 podla mna ked uz mavas taketo bolesti tak sa to moze rozbehnut kazdy chvilku 🙂

lu2112
20. sep 2012

@radusiq slubujem ze ked to zacne urcite vam napisem 🙂. Teda tebe urcite aj ked na mobil nech mozes podat hlasenie. A ako sa dnes citite vy?? My tak vseli ako niesme vo svojej kozi ale to uz od vcera 😉

sarifa
20. sep 2012

@katie555 no veru kazdy den ma tu zienky rozoberali a ja som musela konstatovat ze sa este nechystam 🙂

katie555
20. sep 2012

@lu2112 no to chapem ..ja som len nieco cez tyzden doma a ja uz tiez som fed up z cakania....
no ja tiez zacinam mat krce tak dufam ze vsetky predpovede co mi dava kazdi budu pravda a pojdem tak do 2 tyznov...
Ok idem sa vybuvat ...dobru nocku bruskam 😅

monkka21
20. sep 2012

@andie25 ahoj.chcem sa spytat ,ze ten GTT mam 28+6 nieje to neskro uz?

andie25
20. sep 2012

@monkka21 nikdy nie je neskoro. Ono ta tehu cukrovka sa prejavi aj v druhej polovici druhého trimestra a v treťom trimestri, takze v pohode.X ináč moje cukry su od včera co sa testujem dobre, tak dúfam že to tak ostane🙂 idem spat, zajtra zase prax cely den, pa!X

monkka21
20. sep 2012

@andie25 jej dakujem za expresne rychlu odpoved.ja len pre istotu som sa pytala.to je fajn a strava ako?ja sa bojim ze ked budem mat cukrovku ze nebudem vediet co mam jest 😒 tak dobru noc a pekny den zajtra prajem

andie25
20. sep 2012

@monkka21 strava v pohode, ja jem ako predtým, len som biele všetko vymenila za celozrnne, a sladkosti som aj tak teraz v tehu nejedla, keby ťa to náhodou postretlo potom ti napíšem, nie je to nic strašne. Tak dobruuuuu!

monkka21
20. sep 2012

@andie25 dobruu noc.dakujem 🙂

lu2112
21. sep 2012

Dobre ranko vsetkym prajem tak hlasim ze sme sa dnes celkom dobre opat vyspinkali🙂. Ako sa vsetky mate dufam ze deticky a bruska posluchaju 🙂.

andrea2510
21. sep 2012

@katie555 ja som ok ale mala na 100 percent nie je engaged lebo je zase inak otocena ako ma byt teda tak sikmo je neviem ci sa snazi dotocit do tej pozicie alebo co vymysla. este 6 dni v praci a koncim sa tesim uz

andrea2510
21. sep 2012

@lu2112 nestrasim ale ked uz mas tie kontrackie a vsetko asi to bude skoro alebo na cas ked budes mat miminko

katie555
21. sep 2012

Dobre ranko bruskam....Tak ja som hore relativne skoro (teda na mna ) ale citim sa v pohode..@lu2112 nam to to tradicne otvara xixix..
@andrea2510 moja sa tiez este kruti ale je engaged takze podla toho by som nesudila..ved uvidis co ti povedia v pondelok, ale pevne verim ze bude vsetko ok aj pre teba

Co planujete dnes?

lu2112
21. sep 2012

@katie555 no aj Maxik sa vrti ale hlavicku citim dole ako tlaci 🙂. Dnes konecne idem piect som sa k tomu nedostala od stredy takze dnes uz musim lebo cez vykend mame navstevu tak nech mam co ponuknut 🙂.
Inak nic moc chcem sa ist preist do mesta trochu pohybu nech rozhybeme maleho no a uz som stihla poupratovat celi dom tak teraz odychujem na chvylku. A ty ako dnes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre