Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
21. sep 2012

@monkka21 no to bol nápad môjho mm, najprv som nechcela, ale že ked nevyskusam, nebudem vediet, no tak som si dala🙂 ja tiez nemám nijaké extra chute, ani neviem co varit zajtra . A co tak skoro uz chces prat pre mimi? Ešte mame čas, hm?

monkka21
21. sep 2012

@andie25 vsak veru ked nevykusas tak nevies.no ja uz by som aj teraz zacala ale musim sa krotit ze je este skoro.ja som aj pri malej mala v 30tt poprate a v 33tt pobalenu tasku do porodnice 😀 ja som taka nedockava

sarifa
21. sep 2012

@lu2112 no snad dotoho dovtedy dorastie 🙂 A ty moja co sa este nechistas aby si to stihla aj ty do Halloweena 🙂

monkka21
21. sep 2012

@andie25 zase ta idem otravovat,mozes mi povedat ze co zistuju midwife na poradni z mocu?myslim ten pruzok co sa testuje?da sa zistit streptokokus B aj inak ako vyterozm z posvy a konecnika?

lu2112
22. sep 2012

Dobre ranko babulky dufam ze ste vsetky v poriadku🙂. Pekny vykend vam prajem

andie25
22. sep 2012

@monkka21 uz som zaspala včera... Inak ako výterom sa neda. Z mocu sa pozerajú len bielkoviny, cukor, ph, prítomnosť krvi a ketonov. Najdôležitejšie sú tie bielkoviny a cukry.

andie25
22. sep 2012

@lu2112 dobre ranko Lucka🙂 aj tebe pekny víkendik🙂 tu aj slnko vykuka. Ako sa citis?

monkka21
22. sep 2012

@andie25 dakujem ti pekne za odpoved 🙂 ja som isla o pol 12 spat ale som sa len pretacala,stale horsie zaspavam a Bianka nuz o 7 bola hore 😖

radusiq
22. sep 2012

dobre ranko a krasnu slnecnu sobotu prajem 🙂 ako sa mame? my sme vcera boli na navsteve, kde sa zbehli tri tehulky a jedna cerstva mamicka, tak bolo veselo 😀 akurat chlapi dobiehali aj za nas takze mm este dospava bolest hlavy 😀 ja uz od 7.15 zehlim pratam a popri tom hladam auta na nete

@sarifa kraaasna lienocka 🙂

@monkka21 ako pisala Lucka na 5l slizu ti treba 150g mydla a tak tretinu az pol hrnceka krystalickej sody na pranie, robi sa to strasne jednoducho za 5 minut mas hotovo. Mydlo si nosim zo slovenska - akekolvek na pranie - jadrove, kamzik, s jelenom, kokos palma...akurat ak to chces proti alergiam tak nie Lanzu lebo ta obsahuje to iste svinstvo ako prasok (mozno trosku menej, ale obsahuje). Sodu nenos z domu - kupis tu normalne v supermarkete pri pracich praskoch - v plastovom sacku, vyraba tiez firma Dri-pak (ta ista od ktorych Andy objavila mydlove vlocky ktore sa tiez daju pouzit), je to taky zeleny sacok a kilo stoji nieco vyse libry (a vydrzi dlllllho). Ja v tom periem vsetko a spokojnost - mam zlcove mydlo (zo slovenska) a Ecover odstranovac skvrn na vyrazne skvrny, a Ecover bielidlo co pridavam k bielemu, kedze mydlo neobsahuje opticke zjasnovace (oba kupitelne tu v supermarketoch a drogerkach a vydrzia velmi dlho). Urcite stoji za vyskusanie - ved ak nebudes spokojna stale mozes pouzit na prepieranie takych veci na ktorych ti nezalezi, alebo aj keby si mala vyliat tak prides tak o libru...

radusiq
22. sep 2012

@lu2112 ahoj, co mas dnes v plane a ako sa citis? nejake zmeny v spravani Maxika, bolesti, kontrakcie? Ci nic?

monkka21
22. sep 2012

@radusiq ahoj.dakujem,ja to vyskusam,musim zohnat to mydlo co spominala andie alebo ked mi mama donese zo slovenska a tu sodu.pozrem ci ju nemaju v asde.to mydlo sa struha?

radusiq
22. sep 2012

@monkka21 urcite budu mat, sodu som nemala nikdy problem tu zohnat. Mydlo sa struha, zaleje horucou vodou a rozpusti. V druhej nadobke si zmiesas sodu s trochou vody, a ked su obe rozpustene tak to spojis a doriedis do 5l a nechas stuhnut.

monkka21
22. sep 2012

@radusiq veru je to rychlovka.idem pozriet to mydlo a mozno to skusim uz teraz🙂 ste ma namotali😀

lu2112
22. sep 2012

@andie25
@radusiq dobre ranko takmi mame za sebou dalsiu tazku noc🙂. Vecer som unavene zaspala okolo 22:00 o 12:30 som sa zobudila na silne bolesti a tlaky boli pravidelne tak ze zobudime manzela nech sa nachysta keby daco. Samozrejme Max zacal kopat tiez tak zo spanku bolo nic. Tie kontrakcie sa nestupnovali boli stale takeiste tak som dala kupelstale to iste isli sme na prechadzku o 3:00 rano vratili sa a ako by niekto vypol vypinac bolo dobre tak sme isli spat o 3:30 tak tomuto ja uz nerozumiem to uz je tretia noc po sebe.

lu2112
22. sep 2012

@radusiq no dnes cakame navstevu tak musime ist nakupit a je nadherne vonku tak mozno sa pojdeme niekam preist 🙂.

monkka21
22. sep 2012

@radusiq nasla som 425 g za ani nie 4£🙂 este som sa chcela opytat,ze tych 5 litorv na kolko prani vyjde a ako sa to davkuje?

katie555
22. sep 2012

Dobre ranko tehulky a bruska...Ako sa vsetci mame? len pozeram ze dnes ma tu hadam kazdy predbehol...
Ja v pohode v noci, som si pospala tych mojich klasickych 10 hodin, mala bola raz hore mala stikutku a potom stichla tak pokracovanie v spanku...
Kazdy uz busy na dnes, to len hadam ja nemam naplanovane nic do vecera len asi oddychovat .. 😀

Pekny slnieckovy dnik aj ked chladny

@lu2112 tak ty uz coskoro pojdes sa mi zda

radusiq
22. sep 2012

@monkka21 ja mam taky maly skleneny poharik od jogurtu, davkujem 1.5 toho kelimku na jedno pranie takze tak 25 prani urcite vyjde z 1 davky.

@lu2112 jej to uz vyzera ze by sa snad nieco mohlo diat...na falosne poplachy je to dost silne...ja mam od rana pocit akoby ma niekto kopol do rozkroku 😅

monkka21
22. sep 2012

@radusiq no super.nabuduci tyzden objednam tie vlocky a vyskusam to 😀

andie25
22. sep 2012

@lu2112 Lucka to co máš to je normálne, ono pôrod sa rozbehne, ale takto to môže trvať aj týždeň. Ja viem, určite si z toho unavena a vycerpana, ale na druhej strane sú to dobre správy. Ono môže to aj celkom vymiznut tie bolesti a stahy. Akokoľvek to bude, všetko robíš správne🙂 a hlavne ten pohyb ked sa da je dôležitý. Držím prsty!

andie25
22. sep 2012

@katie555 bre ranko🙂 ja tiez len vylihujem, po tom týždni v nemocke to je luxus🙂 no ale aspon som dala prat a zapla umyvacku hihi. Neskôr pôjdeme na nákup a musime upratat, lebo to je strašne u nás 🙂

radusiq
22. sep 2012

@monkka21 hihi si pripadam ako nejaky organic life lobista 😀 s Luckou vas tu zaradom prekonvertuvame na latkove plienky a sliz 😀 😀 aj vcera na navsteve som dala jednej mamicke chrobaka do hlavy

lu2112
22. sep 2012

@andie25 dakujem myslela som si ze je to normalne 🙂. Mas pravdu je to unavujuce ale dufam ze dlho to uz nepotrva 🙂. Vzdy cakame ze kedy sa to prehupne a nic no dufam ze takto nebudem dalsie dva tyzdne🙂.

lu2112
22. sep 2012

@katie555
@radusiq baby uvidime zatial su to len falosne poplachy takze aspon mame nacvicenu vanu a prechadzky v noci kedze to mi pomaha 🙂. Ale potom som celi den nevyspata a Maxovi sa to tiez nelubi tie falosne stahy 🙂.

monkka21
22. sep 2012

@radusiq no tak na latkovy si ma este neukecala 😀 to by velmi dlho trvalo😀 a toto sa mi paci,lebo sa da aj usetrit a je to setrne k pokozke.teda aspon dufam

lu2112
22. sep 2012

@radusiq no ide nam to 🙂.

@monkka21 urcite doporucujem a sliz je setrny k pokozke vyskusane na vlasnej takze urcite to skus a ako si hovorila usetris a potom viacej mozeme minat na deti 🙂.

monkka21
22. sep 2012

@lu2112 uz sa tesim na to.aj sodu som uz nasla.maju ju aj v asde za 90p🙂len na tie vlocky sa caka 5-7 dni

katie555
22. sep 2012

@andie25 no to 5 dlhych dni v nemocke ti nezavidim.. ja sa len citim priserne leniva a nevyuzita - teda ak je to to spravne slovo...len vies ked chcem aj nieco robit tak po pol hodine uz nic nevladzem...a ptoom som z toho flustrovana...tak ale v podstate staram sa o domacnost - varenie upratanie pranie atd ...ale ja neviem pochopit ako niektore zeny mozu tak spokojne byt aj 10 rokov ...ja mam nervy uz po 10 dnoch ...isto keby som tehotna nebola tak idem si zabehat zaplavat atd ...ale takto? nervy mam a drahy pracuje a pracuje cely vikend (aj ked z domu) 😀

katie555
22. sep 2012

@monkka21 no uz mi prislo to zamietnutie na sure maternity start (z dovodu ze ani jeden z nas nie je na benefitoch) tak sa tesim poziadame v novembri doma 😎

monkka21
22. sep 2012

@katie555 no super,nam tiez zamietnu ,lebo toto je uz nase druhe dieta tak tiez budem ziadat na slovensku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre