Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
25. sep 2012

@katie555 no ja mavam cez tych 100 ale teraz mi bolo zle preto som si radsej odmerala a dala magnezko.kde si kupujes magnezium?ty si ho dvaas na krce vsak?ja som chvala bohu v tomto tehu este nemala ale pri bianke som pravidelne.

katie555
25. sep 2012

@monkka21 mne maminka poslala postou a teraz sa mi minulo ...takze len dufam ze uz nejako vydrzim do porodu bez nejakych vacsich krcov..ale inak som ho videla v holand and barret ale ako tabletky nie sumive ...mam pocit ze tu sumive ani nemavaju... 😀

jeanka
25. sep 2012

@slivka233 hehe... ja mam dnes tiez healt visitorku... prave teraz niekedy by mala prist... tak predpokladam ze ani pre vas nie je dnes poslednykrat (teraz mame 8-12 weeks preview) a vo stvrtok ideme aj k GP... som sa rozhodla ze zatial ockovanie odlozime aspon do 3. mesiaca..... budem mat dalsi mesiac na rozmyslenie a vypytam si zlozenie vakcin tak budem studovat... aj ked niekedy vela studovania skor uskodi 🙂
tak daj vediet potom kolko vazi... nas ma okolo 5 kg, co je tak akurat podla tabuliek... ma uz nejakych 58cm (mal 49cm ked sa narodil) takze je skor dlhy a ma strasne uzucky pas, stale este vsetky plienky na najtesnejsie zapinam... (no po mame teda urcite nie je 😀)
s tym kojenim suhlasim... a este ked sa zacne rehlit s prsnikom v ustach... hned zabudnem na to ako to niekedy vie boliet 😀

andrea2510
25. sep 2012

@katie555 ako teraz uz mam volno tak sa pojdem pozret do oboch nemocnic ak sa mi nebude pacit ani jedna tak pojdem do toho birth centra. ja tiez neviem ake velke su to bolesti ked rodis tak neviem ci chcem epidural ale zase ked budu az take velke ze to nebudem zvladat mi povedala midwife ze sa mame rozhodnut predtym aby nas nemuseli prevazat.
no ked si bola na tour a ta tvoja nemocnica sa ti pacila a bola cista vsetko tak je ok. to ja som si len na nete citala co pisali druhe o nemocniciach tak ma to trochu odradilo ale to je take asi aj na slovensku ze spinava nemocnica neochotny personal 😉. my sme ani nemali na class postnatal len nam povedali tie health care ako masirovat babatko a ze prebalovat mame na zemi aby nam baby nespadlo zo stolika a ze postielka ma byt simple ziadne bumper, deky ani nic ine....no to vis ked ide zima ze nedam na noc malej aspon maly paplonik 😠

monkka21
25. sep 2012

@katie555 no lebo moja mama tu mala sumive ale uz dochadza.ja som si kupila tiez raz tabletky ale enviem ci su dobre.toto sumive je lespie.

jeanka
25. sep 2012

inak maju dobru akciu na bambusovu little lamb (cez facebook) - za £50 9x bamboo LL, 3x wrap a 3x paper nappy liners
az na to ze dlho schne je to jedna z mojich najoblubenejsich - hlavne na noc....

pepa10
25. sep 2012

@sarifa ona vyhadzana nie je a raz to vidno viac a raz menej. Ja som si to nejak nevsimala, ale uz aj manzel sa ma na to pytal, ci je to ok a vies ako my maminy, bojime sa 🙂 Ale pokial je spokojna a hrava, tak nejaku vedu nerobim len pre lepsi pocit sa s niekym poradit 🙂 Ale ked pojdeme na SK urcite sa opytam lekarky na zo. Dakujem!

slivka233
25. sep 2012

@radusiq u nas uz vychadza slnieckoooooooooo... cestu zvladol super a to sme cestou tam boli v zapche lebo sak piatok..spal celu cestu tam aj spat.
visitorka pride na 10.den po porode a potom raz do tyzdna, dnes mame posledny krat a potom budeme chodit mi za nou kazdy 2.week.

katie555
25. sep 2012

@andrea2510 tak ved budes vidiet ..ja s tou epiduralkou som nie si ista ...ale moje rozhdonutie bude ze ak mi nevyjde bazen a budem na normlanej delivery suit tak asi by som chcela..pretoze ja dost zle zvladam bolest 😲
no to som citala ze tu nedoporucuju nejako zavinat babatka a podobne ...vraj len deka aj to navolno aby sa male mohlo odkopat ked mu bude teplo..ja planujem len deky a mam grobags - .. v postielke je len bumper a deka ...

@lu2112 no malinka asi pocuva viac otecka ako maminku..Ten jej dal prikaz ostat tam kde je kym nedokonci tu web stranku aby sa jej mohol venovat ...a nakolko to bude daddy's little princess tak sa stavim ze do porordnice pojdem den potom ako to skonci...

@monkka21 ak ti ma kto poslat zo svk tak to mas lepsie ..viem ze mamina poseilala a za tyzden to tu bolo 😀 tazko inak povedat co mne pomohlo - ci magnezko alebo banany - teraz denne 2 babany jedavam ...je to ale hrozna bolest ..ja som par krat aj chodit nemohla ...

monkka21
25. sep 2012

@katie555 poviem svokre nech mi posle.ja babany nejem lebo ma zapekaju.pri Bianke som aj mala take krce,ze cela noha ma bolela,ale teraz zatial ani raz chvalabohu.

lu2112
25. sep 2012

@katie555 dufam ze teda mala bude pocuvat tatina a pride ked dokonci pracu🙂. Ocividne Maxik nepocuva drahy chcel vcera lebo sa mu nechcelo dnes do prace a kedze sa nic nedialo tak musel ist dalsie si naplanoval ze v piatok vecer by mu to vyhovovalo tak uvidime co na to max povie🙂.

lu2112
25. sep 2012

@jeanka ja mam 8 uz little lamb ale dakujem za typ. Ja uz pockam kym mali bude nech zistime co nam vyhovuje 😉.

katie555
25. sep 2012

@lu2112 a ja myslela ze to len moj je taky naivny a oni si predstavi ze mala moze teraz prist ale nie oni su vsetci jednaki...
no tusim vravel ze o tyzden stredu to idu dat zodpovednej osobe na prezentaciu a ptoom este tak 3 dni kym urobia zmeny ktore budu odtial pozadovat ...takze teoreticky o tyzden sobotu alebo nedelu 😀

@monkka21 aj mna zapekaju ale zase jedavam aj vela hrozna jablk a fig...a celkovo vela fibre sa snazim...ale inak v poslednej dobe co mi strasne chuti a berie je jaffa cakes ...

katie555
25. sep 2012

Chloe's room 🙂

lu2112
25. sep 2012

@katie555 krasna izbicka 🙂. Uz len mala princezna chyba

slivka233
25. sep 2012

@andrea2510 prezila som to bez epiduralu, a teraz viem ze ked raz budem mat druhe babo opat bez....treba spravne dychat a verit si, ja som uz uplne zabudla ze som bola tehotna a aj ze som rodila, je to par hodin bolesti ktora sa da vydrzat..a my zeny sme na to stavane...je to na kazdeho volbe ale ja som rada ze som to nakoniec mala bez epi. drzim palce zvladnes to .... ako epi by som radsej brala water birth.

slivka233
25. sep 2012

@jeanka visitorka odisla a mame 4.500g....ved Domino je uz velky chlap, teda citit to ked ho mam na rukach.
no dnes mala byt posledna navsteva ale ze vraj este pride o dva tyzdne na 7-8tt...ja si teraz musim urobit app. pre mna a pre maleho na prehliadku mi vraj poslu, to je asi to co pave ty spominas ockovanie ze/??? tak si sa rozhodla pockat??? nevies co je vsetko v tej injekcii?? Ja som o tom tiez rozmyslala ci ockovat ci nie, ake su vyhody a ake su vedlajsie ucinky.
Jeanka ako casto sa ti maly budi v noci??? my sme stale v noci hore 3x, pravidelne 1:30 - 4:30 - 7:30 ako hodinky, kedy asi sa zmeni to papanie?? ozaj a kolko tu maly spapa?? my sme stale nejak na 90-10ml...uz niekolko tt...nejak sa nam to nezvysuje ale pribera to je hlavne, a co kojenie trosku sa ti polepsilo?? ci rovnako? ja mam mlieka dost malemu davam stale ale kombinujem s aptamilom, ale dida vyhrava miluje to, a aptamil tak na noc. a cesty....
a co tvoj drobec uz trosku blaboce? dviha hlavicku? alebo co si zpozorovala ze robi??

katie555
25. sep 2012

@lu2112 dakujem ...no ved prave - ale akurat drahy sa snazi vyjednavat - ponukli mu dalsi project na 3 tyzdne hned po tomto ...ja mu do toho moc zasahovat nechcem - ale tak peniaze navyse sa zidu , snazime sa platit navyse mortgage a take prachy sa na to zidu (neviem ci vies platenie cca 100 libier navyse kazdy mesiac - ovsem ak to mate v zmluve - znizi cas splacania o 10 rokov) A ja neviem co mu mam povedat 😒

@slivka233 no ja dufam ze budem mat kratky porod ako ty a nebudem potrebovat epi..ja dufam ze mi ten bezen vyjde a tym padom hadam vsetko prezijem 🙂 len ono je tazko popredu hovorit

lu2112
25. sep 2012

@katie555 no ved nech zobere ved aj jed mala pridebude si musiet naist cas na vsetko 😉 moze jv jednej ruke drzat malu a v druhej computer🙂. Neboj bude dobre. My chceme presne tak isto platit nieco naviac nech menej preplatime spat 🙂. Vzdy ked nam ostane koncom mesiaca nieco extra tak to pojde na mortgage 😉

tinna333
25. sep 2012

ahojte baby 🙂 takze mam prvy appoitnemt s MW na 10. oktobra.. uz sa tesim. Inak v praci dnes vsetko dobre dopadlo, vysvetlila som im ze chcem pracovat pokial sa ja budem dobre citit a oni mi teda slubili ze mi ulahcia pracu tak uvidim ako to bude. Inak neviete mi este poradit ked idem k MW tak si musim na ten den pytat day off v praci alebo my za ten den zaplati zamestnavatel.. myslim ze som niekde na nete nasla ze za dni kedy ides k lekarovi alebo MW tak zamestnavatel plati alebo som to poplietla? dakujem

katie555
25. sep 2012

@lu2112 no ved to ze neviem nakolko bude uzitocny pri malej tak ci tak ...a mala bud bude plakat , jest alebo spat ...(teda dufam) ja mu branit nechcem, len ked to tak rozoberal po fone na mna - ze kupime gauce, 3 mesiace na pozicku navyse doplatime a potom mozeme ist na dovolenku xixi ..mne osobne nevadi ze by to robil ale zase vystavit ho uplne

baby @sarifa @slivka233 @jeanka @monkka21 nakolko vam chlapi boli uzitocny ze boli doma na paternity leave? 😀

katie555
25. sep 2012

@tinna333 za vsetky meetingy s mw, scany, antenatal classes a vsetko okolo tehotenstva - zamestanvatel ti musi dat platene volno !!! aj keby to bolo dvakrat tyzdenne... Ty robis na sluzby nie? u nas na kolegynu skusali ze jej presuvali sluzby - ja som potom koli tomu vzdy pockala nech rozpis sluzieb pride a az jeden az 3 dni predtym povedala ze mam nieco tak mi vzdy dali platene volno - bo ked si na sluzby tak sa moze stat ze ti budu chciet len posunut sluzbu

grasia1
25. sep 2012

@tinna333 ahoj. ja som iba dopredu povedala ze idem k midwife a vsetko mi preplatili ani nechceli vidiet na papieri ze som objednana, takze keby som bola svinucha som mohla byt aj castejsie doma ale mi to bolo blbe si vymyslat. Takze ziaden off. Vsetko ti musia preplatit ako keby si bola v robote

jeanka
25. sep 2012

@slivka233 fuuuha to je otazok 😀 4.5kg je slusne, kolko mal ked sa narodil? rastu nam ako z vody co? niekedy si zaspominame s marekom ze aky bol drobulinky, ake malinke prsteky mal prvych par tyzdnov... teraz uz je to velky chlap 😀 ale vazne ked takto bude pokracovat tak newborn oblecenie nam vydrzalo dlhsie (6 tyzdnov) ako 0-3 mesiace - teraz ma 58cm a vacsina 0-3m je iba do 62cm... je to taky chuducky dlhan ten nas filipko 😀 😀 😀 prave ho hupem na bouncer chair a pozeram ze nohy mu z nej trcia 😀
mna sa HV pytala ci som bola na postnatal a ja som uplne zabudla ze som tam mala ist 😅
ano, ockovanie bud pockame do 3 mesiacov alebo vobec, este musim porozmyslat - su to 2 injekcie - jedna je nejake 5v1 - inak to iste davaju aj u nas v 3 mesiacoch... viac tu: http://www.nhs.uk/Planners/vaccinations/Pages/V...
s tym budenim to mame podobne - ideme spat okolo 0.30 - 1.00 (dovtedy nechce spat), potom sa zobudi okolo 4 a znova okolo 7. Parkrat sa zobudil v noci ale kym som sa vratila z wc znova zaspal alebo si cucol 15 minut a hned zaspal.... inak kojime kazde 3-4 hodinky cca 30 min kazda strana + aptamil top up 60ml (pred spanim 90ml). Davali sme mu aj viac ale potom vela vygrckal... evidentne mliecka by som nemala dost keby som len kojila, beriem fenugreek - odvtedy sa mi to zlepsilo (predtym sme davali 90ml a chcel papat kazde 2-3 hodiny.....) po krmeni je spokojny (uz ani nedavame infacol), najprv podriemkava potom sa vyskiera a blaboce, diriguje a kopka, na brusku je nerad ale ked ho mam na ramene tak hlavicku drzi bez problemov... uz nanho musim davat pozor aby sa mi nezroloval z prebalovacieho pultu lebo tam je ako odtrhnuty z retaze, vsetko co je v dosahu pookopava 😀 😀 😀 hracky zatial ignoruje, zaujme ho skor papuca a je uplne posadnuty webkamerou - to uplne vyplesti oci a potom stale na nu pozera... minule aj prso vyplul tak ho zaujala 😀 herec jeden 😀 (aspon stari rodicia su radi ze ho vidia a ze im predvedie svoj cely repertoar) ked uz toho herca spominam.... je to mala potvora, uz vieme kedy place len teatralne - vzdy tak krasne stupnuje intenzitu a samozrejme ked ho zoberieme na ruky tak okamzite ticho... betar jeden 😀 😀 😀

wewe8584
25. sep 2012

@slavik79 Cowley? tam sme sa boli pozriet na jeden byt, ale bola som dost vyplasena z Cowley road...prisla mi az prilis multikulturalna a nebezpecna 😀, ale zas..mas to blizko do nemocnice. Ste mali tlmocnicku pri midwife? A pri porode to bolo ako? Vedela si dobre anglicky, alebo na akej urovni si? 🙂 Ja si celkom neviem predstavit, ako to bude vyzerat, ked budem od bolesti kricat po slovensky na kazdeho 😀, tak preto som zvedava, ako to prebiehalo u teba 😕 . Manzel pracuje ako senior software engineer v Oxforde. My sme sa sem pristahovali len pred rokom. Ani sme nevedeli kedy a uz sme cakali babatko, takze financne som na tom presne ako ty, nic nedostavam, ale ani nic necakam, uvedomujem si, ze som tu nicim do systemu neprispela...takze...musime to zvladnut sami, bohuzial :(. A tvoj manzel co robi? Moj Vladko hovori, ze maju nejaku volnu poziciu v praci....nechcete? 😀 Kde v Oxforde je Asda? Skoda, ze ste si naozaj nenasli byvanicko niekde v okoli Oxfordu, vyslo by vas to lacnejsie. Ja sa absolutne nemozem stazovat, to mestecko, kde byvame je uzasne 🙂 Poznas tu este niekoho? teda okrem mna 😀 😀

lu2112
25. sep 2012

@katie555 neboj on to zvladne 🙂. Zivot sa zmeni bude sa musiet viacej otacat aby ste si mohli dovolit neboj moj ma toho tiez dost a ja mu este urcite nieco vymyslim 😉

katie555
25. sep 2012

@grasia1 no ja so zoparkrat zavolala sick - bo som vedela ze mi nic nemozu ..ale musim priznat vacsinou to bolo tak ze mi zase najlepsie nebolo a keby som nebola tehotna tak by som do prace sla len aby som nemala sickness record kedze u nas to dost sleduju (3krat za rolling 12 months, akonahle mas 4ty tak mas wellfare meeting ) ale tiez nemozem povedat ze by som to nejako zneuzivala 😎

radusiq
25. sep 2012

baby ja som tak sialene unavenaaaa dnes...to pocasie hnusne, 10 minut prsi 10 minut svieti slnko...zas zo mna nic dnes, ale hospital bag mam aspon zbaleny 🙄

@jeanka zacala si studovat nieco o tom ockovani? ja som dnes vytiahla par clankov nech zacnem s predstihom, nadsena teda niesom...neviem ci som zatial zle hladala ale vsetky info mi pridu skreslene, neuplne, obmedzene...napr. ze "uz neobsahuju ortut" - ale nedocitas sa co teda obsahuju. Musim viac posprtat, zatial mi vychadza ze sa ockuje skoro to iste co na slovensku - tam sa dava hexa, tu 5-in-1 a plus Prevnar (PVC) a v UK sa zacina ockovat este o mesiac skor...akurat co som nasla trosku useful mozno pre @lu2112 - balenie Prevnaru obsahuje latex takze alergia na latex je kontraindikacia...
Tato stranka sa mi celkom lubi na take zhrnutie, ale isto budem sprtat viac: http://www.vaccineriskawareness.com/Vaccines-An...

jeanka
25. sep 2012

@katie555 mne velmi pomohlo ze bol marek doma, drobec prve dni doma skoro vobec nespal v noci, takze sme sa striedali pri nom... okrem toho navaril, upratal a podobne... niekto pri malom musel byt non-stop takze pomohlo ze ma mal kto vystriedat... a bolo uzasne aj pre neho ze si ho uzil lebo je to trosku nefer ze my sme s detmi doma a oni cely den v robote a potom len vecer par hodin mozu byt s babatkom.... viete si to predstavit??? ja teda nie... mne uz par minut bez neho je dlho 😵

monkka21
25. sep 2012

@katie555 no mne dost,hlavne prvy den ako sme prisli s porodnice.ja somodychovala kojila a tatko daval pozor na malu.a vsetko vybavoval,co sa tykalo dokladov a tak.ja som bola velmi rada,ze bol prve dva tyzdne s nami doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre