Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
25. sep 2012

@lu2112 ved prave a programovat moze aj s malou na rukach ...u nas to financne az taky sok nebude nakolko ja som od minuleho septembra robila len 20 hodin koli univerzite, takze s child benefits budem takmer na tom tak isto ako z vyplatou (prave preto sme sa rozhodli mat babo teraz, predtym nez zacnem robit nieco v 'odbore' co som studovala)
Len ma napadlo ze akurat vcera v noci vravel ze teraz nezoberie ziaden projekt minimalne do jari lol..ale zase peniaze hybu svetom a jednoznacne nam to da vacsiu stabilitu vybudovat si nejake uspory po finanacnej palke ako kupa domu 😎

jeanka
25. sep 2012

baby videli ste tu reklamu nejakej charity kde to mesacne babatko v afrike krmia mukovou kasou? chudatka... pekne to vedia hrat na city..... ale je mi jasne ze tie peniaze co ludia prispievaju sa aj tak nedostanu k tym co to potrebuju... 😖

katie555
25. sep 2012

@monkka21 no s papierovackami to caka mna - xixi - to keby som nechala na neho tak mala bude bez mena .. 😒 ide o to ze mu ponukli pracu ale robil by z domu z officu - to normalne on robieva po veceroch a vikendoch mimo normalnej pracovnej doby...Takze on by tu bol doma...

@jeanka ved toho ja sa bojim ze bude mala cele noci hore ...ja som naucena spavat skor, drahemu vascinou staci 6 hodin spanku a on vacsionu chodi spavat tak o 1-2 rano...Nemyslela som uplne vynechat paternity leave 😎

jeanka
25. sep 2012

@radusiq citala som si nejake diskusie tu na koniku a tiez nejake anglicke diskusie..... vsade je to skor o extremoch, bud je niekto uplne proti alebo za a potom sa tie dve skupiny hadaju 😀 spominaju sa nejake studie a to ze nikto nedokazal ze ockovania su skodlive - samozrejme ze to nikto nedokazal, lebo sa to ani neda dokazat, vzdy mozu povedat ze to je z niecoho ineho, to percento kedy maju deticky z toho problemy je asi male ale predsa..... risknut neziaduce ucinky alebo to ze ochorie na niektoru z tych chorob (ktore sa uz v podstate takmer vobec nevyskutuju)?

tinna333
25. sep 2012

@katie555
@grasia1 juj tak to ste ma potesili baby, no robim tak ze mam 2 krat v tyzdni od ponelka do piatka volno (kazda sobota a nedela pracujem) takze som si myslela ze mi to budu chciet menit tak aby som mala stale den volna ale asi im to tiez tak zacnem hovorit ze 2-3 dni dopredu aby sa to nedalo zmenit a bude mi pekne platit 🙂 a manzel ked pojde so mnou na scany tak on si asi musi pytat volno ze?

jeanka
25. sep 2012

@katie555 o spanok sa neboj, budes mat obcas tolko energie ze nebudes chapat odkial - niekedy staci len jeden pohlad toho maleho zlaticka a fungujes aj bez spanku 🙂

lu2112
25. sep 2012

@radusiq
@jeanka
No ja som tiez co to pocitala ale ako Janka hovori nic konkretne sa clovek nedozvie. Ono percento vedlajsich ucinkov je minimalne lenze ci to risknut?
Ja sa velmi bojim vsetkych tychto ockovani hlavne po skusenosti nasich namych mam panicky strach nieco si iba sebe dat pichnut nie to este malemu.
No pre mna to bude osobne tazke rozhodnutie 😒

lu2112
25. sep 2012

Dala som fotky Maxovej izbicky do albumu konecne 😉

radusiq
25. sep 2012

@jeanka presne tak, tie extremy potom sposobuju ze nikde nemas nezavisle informacie...ja sa trosku obavam tej meningitidy, ale tak ten Prevnar je mozno na desatinu existujucich kmenov...zatial som 100% presvedcena o tom ze MMR, chripkove, rotavirusy a pod. a pri pripadnej buducej dcerke HPV virus nedam ockovat ani za svet, a ani keby zacali rutinne ockovat chickenpox. Tie ostatne este maju aku-taku sancu ma presvedcit 😅

radusiq
25. sep 2012

@lu2112 Luci mne osobne ide skor o to ci to percento vedlajsich ucinkov je fakt take minimalne ako sa zda - alebo je ovela vacsie, len sa vsetci tvaria presne ako @jeanka pise ze to nie je z ockovania (nasla som jeden NHS letacik kde sa pri tej 5in1 vakcine pise ze ak vase dieta dostane po vakcine zachvat, nemusi to byt z tej vakciny...to mi pride ako tazky alibizmus 😕 ). A pri vaznejsich reakciach sa vyrobcovia vyhovaraju jeden na druheho, kedze babo naraz dostane koktejl viacerych pre istotu...

monkka21
25. sep 2012

@katie555 podla mna ak bude doma,ze nikam nepojde tak by to mohol zobrat ak vam tie peniaze pomozu.

katie555
25. sep 2012

@tinna333 no ja som to tak robila a nemohli nic ...ono ale cely den volno ti asi nedaju bo mw meeting trva (okrem prveho) asi tak 10-15 minut ale zalezi kedy v sluzbe to mas..Manzel nema narok na volno na scany - jedine dovolenka ..moj drahy si vzdy bral dovolenku alebo tusim pol dna a pol dna robil z domu 😀

lydusska
25. sep 2012

@tinna333 Ah to mi je luto s tym vasim stahovanim ;((( Drzim palceky aby ste v novom boli spokojni 🙂). Ak mozem byt zvedava kolko za ten jednoizbak v tej oblasti kde byvate platite/budete platit teraz????

No v Starbuckse ja mam velmi rada ten Chai Tea Latte? Uz si ho niekedy skusala?? Ten je uzasny, hlavne ked si tam daaaam veeeeeela skorice hhhh, ja ho milujem pikantny ;))). Ked pojdeme na tu kavicku,tak mozes ochutnat tu moju specialitku hihi ;)))). A na kedy sa dohodneme? Co ty na to? Ako pracujes???? Daj mi vediet. Buduci tyzden v piatok sa vraciam zo SVKa tak by sme si mohli ten buduci piatok dohodnut 🙂))).... bolo by to skvele. Len daj vediet.

Vy ste si nakupili 4kg sladkosti???? hihi to je dobreeeee ;))))), som este nepocula, bodujeeeeees 🙂))) . Cmuk

katie555
25. sep 2012

@monkka21 no on tiez tym argumentuje - ved bude tu a zase nikto nekontroluje ze kolko hodin nad tym stravil pokial sa to urobi - a tiez co vravi on je ze ved ju moze kolisat a popritom programovat ...tak ti poveim ze je v tom dost penazi inak by o tom neuvazoval, teraz asi za 10 dni konci jeden projekt a hned mu ponukli dalsi bo su s nim spokojni ....financna injekcia pomoze asi kazdemu ....a doteraz este nemame zariadenu obyvacku poriadne a to chceme doriesit ... 😕

lu2112
25. sep 2012

@radusiq no mne ide o to zeaj ked to percento pisu ze je male ale nikto ti nezaruci ze ci tvoj mali na to nebude mat reakciu. U mna je problem z alergiami a pochybujem ze budu malemu robit alergicke testy napr na Latex? Co ja mam takze 50 percentna sanca ze mali bude mat tiez.
A svokra ma alergiu na pliesne a huby a ine svinstvo a to nikto do uvahy pri tych ockovaniach nebere 😠.
No ja som stoho uplne zmetena ze co by bolo to najlpsie musime to este rozobrat z manzelom. 😒

monkka21
25. sep 2012

@katie555 no ved ked budes naozaj pomoct alebo si odychnut tak bude pri tebe a s malou ti pomoze.ak je to pekna suma tak urcite by som to zobrala 😉

lu2112
25. sep 2012

Musela som cvaknut nasho maleho zaja. Komu je lepsie ako jemu 😉

tinna333
25. sep 2012

@lydusska no za ten co sme v nom teraz sme platili 550 a teraz sa stahujeme o 2 ulice len nizsie a budeme platit 600 co sa mi zda trochu vela lebo je o dost mensi ako sme mame tento teraz stale 1 bedroom ale velkost obyvacky je na zaplakanie, taky tie ich chyzky male anglicke ale nemali sme moc na vyber ani vela casu na rozhodovanie takze sa nejak potisneme aj tam ale zas pekna zahradka aj spalna velka co bude asi zahlad ked tam dufam budeme traja 🙂 hehe. Ten Chai Tea Latte som neskusala - teda ja tam okrem hot chocolate nepijem nic takze nemam prehlad vobec. Zatial sa dohodnime tak ze ked sa vratis tak mi napis sem a potom sa budeme dohadovat co a ako budeme mat volno v praci a tak 🙂 Neviem inak kedy nam pridu zapojit net do noveho bytu takze dufam ze im to nebude dlho trvat. Inak som dnes bola odniest papiere od GP k MW a uz mi dala appoitment na 10. oktober tak sa tesiiiiim ;) Inak tych sladkosti to ti poviem uz sme nevedeli co napchat do batoziny aby sme mali plno ked uz to mame zaplatene tak sme len sladkosti nakupovali, ale tu pri nas blizko na Glouster road je supis polsky obchod a maju tam polske horalky len za 39p tak som tam staly zakaznik :D haha Inak ked sa mozem spytat kolko mas rokov ak ti nevadi, ja mam len 22 🙂

tinna333
25. sep 2012

nas takto pozera telku 🙂 uz ked tu mame ''zajaci den'' 😀

lu2112
25. sep 2012

@tinna333 jeej tak nas pozera zasadne len zo sedacky 😉 tiez ho mate volne pusteneho??

tinna333
25. sep 2012

nechcem tu pridavat vela fotiek ale on je zavislak na telku stale ked ja pozeram tak sa prida, na decke stale mu je najlepsie niekedy normalne aj cely film vydrzi lezat lenoch jeden 😀 stale ked som doma tak ho vyberam, inak je v klietke ked sme v praci alebo ked spime lebo je riadny nezbednik kuse koberce a tie listy pri kobercoch ake su dokusane za sedackou ze az 😒 pritom ma specialne drievka kadejake ale ani sa ich nedotke, aj par kablov uz poslo - no veselo, ale stale viac radosti ako skody tkaze OK, tesime sa z neho. haha

lu2112
25. sep 2012

@tinna333 no to poznam nas ma rad rohy stien a DVD obaly a biele kable cierne mu nevadia ale biele rozzuje hned 😉 ale su to mali anjelikovia vedia spravit naladu 😉

radusiq
25. sep 2012

Hehe ale vas tu je s tymi zajacmi 🙂 sa rozsiruje komunita..
@lu2112 a kedy bude truhlicka s oslikom? Ci to vasi donesu?

lu2112
25. sep 2012

@radusiq no sa rozsirujeme 😀 truhlicku donesu nasi aj obrazky na stenu 😉. Uz sa tesim ale uz len ten Max chyba nech je tam aj trocha zivota 😉 teraz je to velmi ciste a usporiadane az prilis 😉

jeanka
25. sep 2012

@tinna333 ja mam tiez take dve potvorky ktore nemozu byt bez dozoru 😀 potom ked nieco vyvedu takto prosia o milost...... 😀 😀 😀 😀

lydusska
25. sep 2012

@tinna333 Nooo to my tu platime v centre rovnako 550 libier, ale radsej by som zaplatila i tych 600 a mala by som zahradku. My tu nic okrem toho Cabot Circus fakt nemame, aspon ze ten parcik maly je tu, ale co z toho ked nam uz zima klepe na dvere hhh :(((. Ten parcik je super ked je teplucko 🙂 , no o tom sa nam tento rok len snnivat mohlo hhhh .

Ako dobre ze uz mas appointment dohodnuty, to mas presne den predomnou si ho dostala, ja pojdem na ten appointment 11teho, toje ake mile ze to mame narovnako hhhh 🙂)). Ale moc sa neponahlaju,ze?!

A mas uplne pravdu lepsie nic tak dopredu nedohovarat a dohovorime ked sa vratim a bude casu habadej ;)))). Nejako to zariadime. Ako tu uz dlho byvas v UK? V pohode ta otazocka, ja mam 26 rokov takze tiez sme vekovo nie velmi daleko od seba, ale musim povedat ze podla foto by som ti povedala o trosku viac, asi ked ta stretnem tak zmenim nazor ;)))). Dufam ze som neurazila, to nemyslim v zlom, ale fakt som necekala ze mi povies ze mas 22 😀 .... hihi zajko si este 😀 a ja stara hhhh ...

A odkial zo Slovenska pochadzas? Lietas s Ryanair na Slovensko? Ako to riesis s dopravou domov ked priletis do BA vacsinou? A s tymi sladkostami, tomu rozumiem, mas pravdu kopa miesta tak sa ho oplati vyplnit Aspon si to mozete s manzelom aspon par tyzdnov/mesiacov uzivat a spominat ake super sladkosti my mame ;))) hihi. Yammy 😀

tinna333
25. sep 2012

@lydusska no vies co hej tu neponahlaju ale ja sa tesim lebo sme stihli doma pochodit akurat po lekaroch a bola som aj na sono v 5tt a bola tam mala 50mm fazulka krasne hore v maternici sa drzala 🙂 a za 10 eur sono no nechod 😀 inak ja mam aj tak same starsie kamosky aj manzel je starsi o 12 rokov, asi to je preto ze som tak vyrastala mam o 10 rokov starsiu sestru a 11 rokov starsieho brata tak nejak mam sama pocit ze zapadam k starsim 🙂 haha zo slovenska sme z Humenneho a ty? my lietame ro Rzeszowa a stale po nas niekto z rodiny pride autom aj nas potom zoberie spat takze to mame stastie ze stale sa niekto ochotny najde, niekedy sa aj biju o nas. Inak v Bristole sme uz 3 roky a manzel tu bol este pred tym ako sme sa nepoznali tusim 7 rokov dozadu na 1.5 roka takze tak a vy ako?

lydusska
25. sep 2012

@tinna333 hh ty si fakt bola na Slovensku uz na sono? Aj si videla uz srdiecko bit? To uz teda mozno stanovila termin, nie? edy mas termin podla Slovenskej gynekologicky? Aj si ta prezrela, ci si iba sono chcela???? Vies co ja som tiez rozmyslala ze teraz ked tam pojdem tak by som mohla k mojej starej gynekologicke zajst, ale ona si pyta za sukromne vysetrenie 30-50 euro aj so sonou, takze ak to bude 50, to mi pride fakt velmi vela, keby este tych 30 tak to je ok i s vysetrenim hmmm, uvidim este pouvazujem ci mi to za to stoji, alebo nie ..... ;).

A paci sa vam v Bristole? To sme velmi podobne, my sme tu v Bristole asi 2.5 roka, ale musim povedat ze mne sa tu nejako extra nepaci, ja ani neviem preco, ozno kvoli tomu ze mam problem si tu najst pracu, iba raz som tu pracovala vo Filtone pre NHS co bolo asi 7 mesiacov a od vtedy iba vonku z Bristolu stale niekde makam ;((( a to cestovanie sa mi moc nepaci, ale asi bohuzial mi je to dane, tak i teraz za novou pracou budem dochadzat, hmmm. No co uz..... Zato manzel je tu velmi spokojny ;)))..... a nechce sa stahovat an za toho!!!

Sa vam zije ze mozete lietat inam nez BA, to je hrozne ta bratislava musim povedat .... aj Ryanair zastavuje na koniec roku lety do BA takze uz uplne naprd!!! Tak neviem ako to por8iesim ci zase budu Vianoce tu v UK, alebo ako 😢 ...

lydusska
25. sep 2012

@jeanka & @tina333 jeeeej ti zajkovia su uzasni ;))). mate stasticko ...

lydusska
25. sep 2012

@katie555 ak mozem byt zvedava, co si studovala/studujes na univerzite? Booooze ja som hrozne zvedava, ale som rada ze si sa na to dala, je to velmi dolezite mat dokoncenu kolu, potom mozes i hybat svetom ako hovoris ;). Kedy dostudujes? To ti super vyjde ked odchovas babatko, tak budes moct zacat v odbore, to je super!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre