Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andrea2510
1. okt 2012

@grasia1 presne ako ja ziadny poslickovia ani neviem ze by som mala o mesiac rodit a tiez som sobotu nedelu upratovala. aj umyvala okno ale len jedno 🙂

slivka233
1. okt 2012

@andie25 kakat kaka pekne, prdka supet ( niekedy neviem koho mam obvinit ci maleho alebo tatina ) aj cika pekne, mliecko miesam, nekupujem zmiesane, brusko neboli casto vlastne skoro vobec nebolelo len nejak tych par dni dozadu zacalo, ale dnes pozorujem ze je to lepsie dnes mi spapal 90ml a potom mal cicku ale zaspinkal, tak neviem kolko si vytiahol, ale co teraz tak rozmyslam tak papa kazde 2 hodinky cez den tak ono to mozno ani nieje take zle predtym papal kazde 3h...uvidme no...ale mw mi tak povedala ze mam dat aj to aj to.tak skusame. predtym som dala bud jedno alebo druhe ale umele vylucne na noc. uvidime co to urobi.
DIEVCATA INAK MAT DOMA PARTNERA DOMA JE UZASNE...URCITE SI TO VYBOJUJTE JE KRASNE TIE PRVE SPOLOCNE DNI TRAVIT SPOLU.

wewe8584
1. okt 2012

@radusiq presne..i ja si myslim..tak dufajme... inak k tym robotnikom.... uplne viem, ako sa citis....ja som minule cakal na inspekciu z agentury cely den a dotrepali sa vecer o 5, som myslela, ze zhyniem od unavy...tak sa mi chcelo spat ..hrozne..tak pekne oddychuj...mas na to pravo 🙂

grasia1
1. okt 2012

@katie555 nemali sme to 100% potvrdene ale vyzeralo to tam viac na chlapca, takze som si uz tak vsugerovala do hlavy ze je to chlapec aj to tak citim meno mame Marko. A ked to bude dievcatko tak bude musiet prve mesiace rebelovat hlavne v modrom 😀

slivka233
1. okt 2012

@katie555 no som zvedava na to poradie ci to bude ako pises alebo vas drobci prekvapia....iste to ma asi iba @radusiq ...kazdej drzim palce, vsetko bude fajn a potom sa pridete k debatam o mliecku, cickoch ,prdikoch kakankach, usmevoch a vsetko okolo toho...uz teraz sa tesim na pribeh a foto drobcekov.

A ked nam krpci odrastu naplanujeme si nejak tak spolocne druhe babo nieee???? 😀 😀

wewe8584
1. okt 2012

@andie25 @katie555 dakujem baby..ja budem brat vsetky mozne lekcie an vsetko mozne, co mi nemocnica ponukne...anglictina nie je fluent, ale v tejto terminologii som uz takme rako doma... 🙂 a ked neico nebudem vediet, stale napisem tu... 🙂

grasia1
1. okt 2012

@katie555 ked je to tak ako hovoris ze do lavej strany a hlavkou dole tak si myslim ze presne tak tam je naskladany. lebo kopance citim pod rebrom a na pravej strane vacsinou. ved uvidime co mi povedia. No ja mam niekolko latkovych ale len na utieranie atd. Teraz akurat hladam po internete nejake nositko uz od narodenia, lebo chcem chodit na prechadzky aj so psikom aj s malym a neviem si predstavit tlacit kocik a mat psa na voditku.

grasia1
1. okt 2012

@andrea2510 a docitala som sa ze aj ty mas nejaky problem s natocenim babatka? ja idem v stredu na scan tiez sa im to nezdalo.

jeanka
1. okt 2012

@slivka233 ahojcek, podla mna nemusi mat viac ako 90ml, aj ked mw ti vzdy povie kolko ma vypit podla tabuliek.... aj do nasho tlacili 90ml ked bol uplne malicky a potom akurat tak vygrckal..... nas ma 9 tyzdnov a dostava prso (asi 20+20min) + vacsinou naviac 60 alebo 90ml aptamilu... ak by som mu dala viac vygrcka... a vacsinou doobeda spapa menej ako poobede/na vecer, v noci niekedy vydrzi 6 hodin, niekedy 4 bez papania... myslim si ze nie je podstatne kolko ml ale to ci je spokojny, ci cika/kaka/pribera... my sme si aj vahu kupili kedze sme mali s vahou problemy na zaciatku... aj teraz je filipko skor "slim" ale ma 5kg co zodpoveda tabulkam, akurat ze je dlhsi - uz mu pribudlo 10cm od narodenia (podla tabuliek za 2 mesiace by mal vyrast iba 6 cm 🙂)....
s tou vahou, ak mate dobru vahu, skus sa postavit na vahu ty a potom spolu s nim 😉 nebude to presne ale aspon ti to da predstavu kolko vazi 🙂 drzkajte sa....

andrea2510
1. okt 2012

@grasia1 no neviem mne 2 midwife povedali ze je dole hlavou ale ja jej citim nohu naboku tak neviem ja sa este raz opytam midwife buduci pondelok ze ci je naprosto ista ze je dole hlavou.

katie555
1. okt 2012

@andrea2510 @gracia1 no podla vsetkeho vsetky 3 mame natocene babatka tym istym smerom (sice stale mi nie je jasne ako dokaze kopat napravo pod rebra ale budis ) ja mam mw zajtra.. Doteraz sa tvaria vsetci ze moja je uz prichystana a natocena spravne ...xixi

@andie25 @jeanka @slivka233 co je zaujimave nam na tom workshope hovorila ta laktacna poradenkyna ci ako by som ju nazvala ze krmit naraz len z jedneho prsa a dalsie krmenie z druheho (mne to prislo divne ale nekomentovala som to) a doporucila ze dat si gumicku na vlasy na zapastie a presuvat aby sme si pamatali z ktoreho malo babo naposledy 😎

slivka233
1. okt 2012

@jeanka supeeer toto som potrebovala pocuut, dakujem. on mi v noci tiez vydrzi dlhsie zobudi sa tak 2 x minulu noc raz, a cicku ma hocikedy, dudlik mi nechce tak on ma cicku namiest dudika hehe.... teraz si tiez potiahol 5-1min a spinka v basete.
Tak Filipko bude vysokyyy chlap a stihli maly model... y sme mali minuly tyzden 4.5kg a 5tt. tak asi je to ok.
a ako hovoris ked su drobci pokojni to je hlavne, preto je super takato rada z praxe ako po telefone podla tabuliek. 🙂
kazda z nas si asi prejde nejakymi starostami a pochybnostami a same zistime co je pre krpcov to naj.
ale aj moj drobec vyrastol do dlzky lebo body 0-3 co mam z next su mu uz male a zase
niektore new born su dobre rozne velkosti su to no.

grasia1
1. okt 2012

@andrea2510 neboj sa asi len robi nejake akrobacie 🙂

slivka233
1. okt 2012

@katie555 @andie25 @jeanka na slovensku odporucaju vyprazdnit jedno prso aby babo dostalo aj zadne mlieko a potom vyprazdnit druhe.
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=79

andrea2510
1. okt 2012

@grasia1 @katie555 to viem ze tam robi akrobacie hlavne vecer ked sa snazim ja spat 😉 uvidime ved mw vedia co robia ale pre istotu sa opytam este.

andie25
1. okt 2012

@katie555
@slivka233 presne tak, najprv krmite z jedneho a po tej polhodinke alebo ked uz viete, ze skoncil ponuknete druhe prso, ked nezoberie tak fajn, ale ponuknut sa ma. No a potom dalsie krmenie je z toho druheho prsa a zase pockat kym sa napije a ponuknut to prve, a tak dookola. Preto minimalne 20-30 minut lebo to prve mlieko je tekutejsie - ako pre nas ked si dame drink alebo vodu, a az po niekolkych minutach sa spusta mliecko hustejsie, ktore je plne toho co babanko potrebuje- ako ked sa my najeme 🙂 juj uz sa neviem dockat kedy ja budem cicikovat 😀

katie555
1. okt 2012

@andie25 @jeanka @slivka233 tak asi zase pravda niekde vstede ..xixi takze vsetci maju pravdu 😀 no ja sa tiez uz neviem dockat kedy malu budeme mat pri sebe ..uz ma to cakanie ubija ...ale teraz zo zapchatym nosom a teplotou by som veru nechcela tlacit 😢

@gracia1 @andrea2510 aspon sa mame naco stazovat. ..moja tiez robi akrobacie hlavne ked ja chcem spat ...a potom ked si konecne najde polohu aka jej vyhovuje sa zase napije vody a stikutka..tak si vzdy este pockam tak 20 minut a potm uz konecne mozem spat 😕 Snazila som sa urobit s tatkom dohodu ze ja krmim a on prebaluje len akosi mu to nevonalo 😎

slivka233
1. okt 2012

dievcata ja sa opytam trosku od veci, potrebujem poslat domov splnomocnenie na brata, neviete kde mi to urobia??? treba ist na matriku, council, soliciterovi alebo kde v meste?? dufam ze to vybavim tu nemusim cestovat do londona.

grasia1
1. okt 2012

@slivka233 ahoj toto idem riesit aj ja ale na moju mamku. co som sa docitala tak vraj staci u solicitora dat ovrerit podpis na splnomocnenie mi pisala jedna kocka. Dokonca ona to mala len po slovensky napisane a jej to overil. tak Idem aj ja tak skusit v stredu a dam ti vediet ako som dopadla. Lebo take terminy si ja do anglictiny neviem prelozit ake su tam a este by to trebalo aj na slovensku dat zas prelozit a overit.

katie555
1. okt 2012

@slivka233 nerobila som to este ale skus zavolat solicitorom lokalne ...teda to by bola aspon moja prva zastavka ... 😕

grasia1
1. okt 2012

@katie555 no chlapi budu musiet prebalovat aj ked sa im nepaci a mozno sa im nakoniec zapaci. 🙂

andrea2510
1. okt 2012

@slivka233 ja som davala u solicitora aby overil moj podpis na splnomocneni stoji to okolo 70 libier bohuzial lacnejsie to nie je tu. robia to len pravnici. u nas to stoji 10 eur ☹ na slovensku. mozno najdes lacnejsieho

monkka21
1. okt 2012

tak uz som aj spat,nakoniec krv nebrala,lebo ze mi vezmu vo stvrtok v nemocnici ked pojdem na GTT.odmerala mi tlak som mala trochu vysi oproti ostatnym kontrolam,mali je otoceny dole hlavickou 🙂 a ze sa mam pripravit na to ze bude tiez velky ako Bianka.som v 28tyzdni a velkost zodpovedaa 30tyzdnu.moc zevraj v poriadku a dalsia kontrola o 3 tyzdne.a stretli sme aj health visitor ktoru sme mali pri Bianke sme si pokecali a rozlucila sa ze sa uvidime po novom roku 😀

andrea2510
1. okt 2012

@slivka233 a hej nemusis to mat prelozene ja som to mala v slovencine a vysvetlila mu ze co to je co sa tam pise

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 @grasia1 nasa ma stikutku iba ked nieco zjem alebo cokoladu. asi jej chuti 🙂 , no to o tom prebalovany to som hovorila aj ja manzelovi a on ze on sa bude hrat a potom pokakane vrati naspat 🙂

katie555
1. okt 2012

@andrea2510 xxexe tak hadam az tak zle to nebude....si osobne myslim ze cloveku vadi prebalovat viac deti druhych ..pri svojom vlastnom to beries inak...
moja stikutka ked sa ja napijem..su noci ked ja vypijem pint of water a su noci ked nepijem vobec...a to niekedy asi zavazi

sarifa
1. okt 2012

@andie25 no neviem co ine to bolo lebo ked som to zmagla tak som citila ako mi vsetko trpne a citila som ulavu.ja som to tlacidlo z ruky nedala..nik si to neodvazil ani odomna zobrat bola som jak vrcivy pes haha ty oddychuj lebo taka si furt busy sa stoho aj zblaznis 🙂

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 samozrejme ze srandoval teda spon dufam 🙂

jeanka
1. okt 2012

@slivka233 no ja mam malo mliecka preto vzdy musim obidve a potom este aj aptamil... ale som rada ze aspon nejake materske mu mozem dat lebo ked dostane viac aptamilu tak sa vzdy kruti a mrnci par minut kym to stravi... a nehovorim o grckani... 4.5kg na 5 tyzdnovho je velmi pekne 🙂 mozno sa ti zda ze papa menej lebo mu skoncil growth spurt a proste mu tolko uz netreba.... a tiez je tazke zmerat kolko si nacucka takze pokial je spokojny som aj ja spokojna... 😵

sarifa
1. okt 2012

@katie555 sofinka sa stale mrvi jak taky cervik nemoze vkude byt ani jeden den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre