Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
5. okt 2012

@lucia198307 kde v uk si ??

lucia198307
5. okt 2012

@katie555 ja som v severnom irsku

katie555
5. okt 2012

@lucia198307 no tak tam je system potom ten isty nez tu ...ako zvladas posledne tyzdne ? bo ja som uz priserne otravena z tohoto cakania...

lucia198307
5. okt 2012

@katie555 myslim ze system je tu rovnaky, ved my patrime pod UK. Inak som v pohode, akurat v noci sa mi trochu tazsie spi, neviem najst tu vhodnu polohu 😖 . Toto bol moj prvy tyzden co som doma a uz som riadne znudena. Ja mam termin o 3 tyzdne ale ak to bude tak ako midwife povedala tak by babo malo prist skor 😉 .

katie555
5. okt 2012

@lucia198307 no ja som doma od 12teho sept...som mala skoro tri tyzdne dovolenky a teraz od pondelka som na materskej...Ja sa praveze sama cudujem ja spim aj 10-12 hodin v noci v pohodicke a sem tam este aj poobede ...Jedine co sa budim je na zachod to je ale normal..Kolko ti povedala ze je engaged? moja bola v 34tt na 3/5 ale odvtedy sa neposunula....ale mw tiez vravela ze to moze tak byt az do porodu ze sa uz neposunie ze to je v poriadku

lucia198307
5. okt 2012

@katie555 ja si cerpam tiez dovolenku este buduci tyzden a potom mi zacne materska. No ja chodim v noci na zachod asi tak 5-6 krat!!! Mne nespominala ze kolko je engaged, len mi povedala ze sa mi uz otocila dole hlavickou lebo mne dlho lezala pozdlz. Ked som bola na poslednom scane tak mi povedali ze placentu mam o nieco starsiu ako by mala byt, tak preto sa pravdepodobne aj mala narodi skorej ako mam termin. V pondelok mam mw tak uvidim ze co nove.

katie555
5. okt 2012

@lucia198307 fuha to ako zistili ze mas starsiu placentu? mne sa mala otocila okolo 34tt....teraz je trosku posunuta smerom ku mojej chrbtici ale vraj nemam panikarit ze je to ok .. 😝 tiez dufam ze bude cim skor aj ked este mam 12 dni 😵

lucia198307
5. okt 2012

@katie555 mne to zistili ked mi robili scan. Ja som sa aj zlakla ale zevraj sa to niekedy stava, tak dufam ze bude vsetko v poriadku. V pondelok mam mw a potom o tyzden idem do nemocnice. Mali by mi zase skontrolovat placentu a ci krv prudi tak ako ma.

katie555
5. okt 2012

@lucia198307 no zaujimave - kazdy den sa clovek dozvie nieco nove....uz mate vsetko nachystane? budes latkovat (ako vacsina bab na fore) alebo len normal jednorazove?

lucia198307
5. okt 2012

@katie555 v podstate by sme uz vsetko mali mat, jedine co mi este chyba je baby monitor. Ja budem pouzivat jednorazovky. A ty si ako na tom? Vsetko nachystane??

katie555
5. okt 2012

@lucia198307 v podstate ano - teda aspon co ovladam ze by nam bolo treba xixi ...sa stavim ze aj tak sme nieco zabudli..s tymi monitormi - ja mam ale aj tak neplanujem pouzivat prve 3 mesiace kedze mala bude s nami v moses baskete v nasej izbe ...takze to mas cas..ja tiez jednorazovky zatial - ale mam sadu latkovych co som dostala takze vyskusam trosku neskor - dufam ze ked maminka pride tak bude uz trosku viac casu na to ...odkial si zo svk?

lucia198307
5. okt 2012

@katie555 my tiez budeme mat prve mesiace malu s nami v izbe. Ja som zo Surian, to je okres Nove Zamky. A ty si odkial?

ivka2302
5. okt 2012

@sarifa tak to je velka skoda, ze ste sa premiestnili teraz nemam co citat...:(

hviezda35
5. okt 2012

Ahojte aj ja som Vas tu po veceroch citala a zrazu ticho 😠 Tiez nie som tehu...A kde ste sa premiestnili,ak sa smiem spytat?

kale13
5. okt 2012

@lucia198307 ahoj lucia, si priamo zo surian? ja som tam chodila na gympel..🙂

sarifa
5. okt 2012

No my sme ale mali citatelov 🙂 My sme sa vsetky premiestnili do sukromia 🙂

lucia198307
5. okt 2012

@kale13 ahoj, ano som priamo zo Surian. A ty si odkial?

radkauk
5. okt 2012

Je to skoda.. myslim, ze nas bolo viac, ktore sme Vas rady citali, aj ked sme neprispievali..

sarifa
5. okt 2012

To sme boli take zaujimave? hihi 🙂

worthing
10. okt 2012

ahojte 🙂 mam ist na vakcinu proti ciernemu kaslu a nadche je to nebezpecne pre mna ked som 38 tyzdny tehotenstva ? ☹

lulu_uk
11. okt 2012

Ahojte zienky! Ja som tiez radsej tichy citatel a pozorovatel ako prispievatel, ale uz som sem aj ja musela napisat, kedze zijem v UK 🙂 pomalicky sa blizime do ciela a tym padom stresy a vselijake otazky.. mozem sa vas opytat, ako dlho ste boli v nemocnici po porode? A co vsetko ste potrebovali? Ja uz mam ako tak nachystane veci, ktore mi treba, len teraz som troska confused, lebo neviem ako dlho tam budem a ci mi vystacia veci. Toto je u mna najhorsie, stresujem z takychto veci alebo nie z toho, aka bolest to bude, ale aky personal bude okolo mna..
Jedine co ma mrzi je, ze moja midwife nie je zla, je mila, vsetko, akurat sme dokopy diskutovali nic a ked som sa jej na nieco opytala, tak to bolo len take, ze pozri si to a to na internete. Preto som teraz troska v uzkych, ci si zvolit water birth alebo nie. Mala ho niektora z vas?
Dakujem krasne ak mi odpoviete, velmi mi tym pomozete, lebo premyslam dookola len nad tymito otazkami 🙂

katie555
11. okt 2012

@worthing tie vakciny davaju v 28-38 tt..mne ani nebola ponuknuta...bo akurat som koncila 38tt...tazko povedat - ale babatko ju dostane myslim pri ockovani v 2mesiaci ak sa nemylim..

@lulu_uk ja mam termin buducu stredu - po porode je mozne odist 4 hodiny po za podmienok ze babo je ok a ty sa nato citis...co sa tyka veci pre babo a teba - par stran spat mamicky co tu rodili davali zoznam - co oni potrebovali, a co sa im zislo a co nie ...ja som si urobila vlastny - kombinacia toho co som nasla na nete, co tu baby popisali a co nam dali na antenatal classes..
no z water birth - takmer kazda baba ho tu chcela a zatial nikto nic vacsinou sa nepodarilo..Ja ho mam tiez naplanovany - ale vodu len ako pain relief chcem potom ist von .. Ja co poznam baby co ho mali si ho nevedeli vynachvalit ...Ale napriklad som sa stretla aj ze kolegyni sestra akonahle vosla do vody nebolo jej to prijemne tak zmenila ....Ono vzdy sa da zmenit ked sa ti nepaci...Ja dufam ze to vyjde, ale je tam viac faktorov, staci ze sa ti po prasknuti plodovej vody objavi meconium uz nemozes...

slniecko77
11. okt 2012

@lulu_uk ja som sla hned po porode domov, nemali sme nijake problemy ani ja ani maly 😉
..maly sa narodil o 11.10 a o 18.30 sme odchadzali z porodnice..som tam prisla len odrodit a mozem to maximalne odporucit..ako pisala Katie, viac z nas chcelo water birth, ale zial ani jednej z nas to nevyslo..mozno nabuduce 😉

lulu_uk
11. okt 2012

@katie555 tak to Ti drzim palce, nech to dobre dopadne a hlavne rychlo 🙂 ja by som aj brala home birth, len mame maly bytik, tak si to tu neviem predstavit.. O dakujem za tip, ja tiez mam pozbierane veci z netu, tuto to musim este obkukat, snad budem mat vsetko.
K water birth.. mne povedali, ze je to mozne, len treba zavolat, ked sa zacne porod, aby to stihli pripravit. Len zase kto prvy pride, ten prvy rodi do vody.. no uvidime, ja som velmi nerozhodna 🙂 tiez ho chcem kvoli tomu, ze ho vela zien opisuje ako skvely, ale kazda z nas je ina.. Kazdopadne, nech Ti to vyjde 🙂

@slniecko77 fiiha, tak to ano, to sa mi paci 🙂 dufam, ze sa take nieco stane aj mne, radsej si vytrpim poporodne bolestky sama pekne doma ako niekde v hospital 🙂

katie555
11. okt 2012

@lulu_uk no ono to zalezi od nemocnice ...bo co my mame instrukcie je ze ked uz prides do nemocnice tak ides najskor na triage kde ta vysetria a potom mozes povedat ze chces bazen...A zalezi ci je volne, kolko bazenov maju atd...u nas su 4ry ale len dve midwife (pri water birth mw musi byt pritomna stale) takze zalezi na tom ake stastie mas...ale vraveli ze za posledne dva roky sa im stalo len malokrat ze ked zena splnala podmienky ze by museli povedat nie ..ja som nebola rozdhodnuta do momentu kym sme boli na hospital tour... skontroluj si IP 😀

lu2112
11. okt 2012

@lulu_uk ahoj no ja som rodila pred 5 dnami mali sa narodil skoro rano a domov sme isli po 10 hodinach na vlastnu ziadost mohli sme si vybrat ostat v nemocnici na noc ale ja osobne som chcela bit uz doma vo svojom pohodli. Vela si nebal zbitocne lebo ak nebudu komplikacie pojdes do 24 hodin domov a ak nahodou ostanes dlhsie tak ti to partner prinese vsetko co budes potrebovat. Ja osobne som rodila vo veciach co som prisla som sa nestihla ani prezliect do nocnej koseli 🙂. A z maleho veci sme vyuzili len jedno oblecenie a tri plienky. 🙂. Hlavne co je su vlozky a podprsenka na kojenie a pohodlne nohavicky. To su asi tie najdolezitejsie veci po porode teda aspon pre mna boli.

radusiq
11. okt 2012

@lulu_uk ak rozmyslas o home birth chod na workshop, fakt to stoji za to a ziskat predstavu o tom kolko priestoru potrebujes a ako by to vyzeralo. Ja som velmi chcela ale nevyslo :( alebo skus potom birth centre - tam su bazeny alebo velke vane skoro na kazdej izbe, tiez sa mi to velmi lubilo...

bejby191
17. okt 2012

Tak uz 22 tyzdnov, ale este dlho do februara. len teraz sa neviem rozhodnut kde budem rodit ked take svinstvo sa deje v britanii. mam stoho depky. nejake mamicky v britanii co sleduju pribeh Ivanky Boorovej?

ivanavirova
18. okt 2012

@miriamasr
Ahojy ja zijem v Aylesbury buck. termin mam zaciatkom januara 🙂

emmushka
18. okt 2012

Cauko tehulky v UK, najde sa tu aspon jedna z North London? 🙂 Ja som zistila (test) ze som tehu tento tyzden, tak by ma zaujimal standartny postup v UK. Je mi jasne ze zacat treba u GP a potom ako? Je tam nejaka moznost zvolit si midwife, alebo mi bude nejaka v ramci bydliska pridelena? Je tu nejaka tehulka, ktora riesila v Londyne aj private medical treatment/clinic v tehu? Dakujem za kazdu radu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre