Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sophie1981
19. jan 2013

@lydusska az mi nedalo a vyhrabvala som utz mojej dcery..kedze aj u nas boli rozdielne TP.....nepamatam co tie polozky znamenaju ale mam tu pisane 4 meriania....prve je znacka +BPD a Gestacny vek(GV) babatka bol na 35w5d, druhe je xHC GV je 35w1d, tretie je AC, GV 33w0d a posledne je FL a tam je GV na 33w6d, ciez ked na to pozeram, rozdiel bol v nejakych meraniach aj 2tt.....my sme mali oneskorene telicko k hlavicke.....a vsetko bolo v poriadku.....upovedom mw o tychto meraniach, opytaj aj dr co ti robila utz o vypis z utz aj s hodnotami, myslim, ze by s tym nemala mat problem a uvidids co ti povedia....tie rozdiely su myslim u kazdej mamicky ine, nie kazde dieta moze byt podla tabulky.....ja som mala katkus tale na spodnej hranici az pod ciarou podla velkosti......a aka bambulka s nej teraz je...ale ja niesom lekar, dr vedia co robia...(snad).....niekedy mam pocit ze mamicky len stresuju.... ☹ .....prajem krasne tehulkovanie, hlavu hore, babatko je urcite ok, budete mat krasneho synceka...uz jedno ci odrodene v uk ci svk...bude vas najkrajsi, nestresuj sa velmi..a ked viem sama ze je to tazke v takej situacii nestresovat.... 😅 ....daj vediet ako si dopadla....a mys i uz stastne zijeme 4 roky na svk....aj ked biednejsie ako v uk, ale doma s rodinou a v nasom vysnivanom domceku....ake meno bude mat tvoj syn?

sophie1981
19. jan 2013

este pozeram ze tu mam aj pisane tp podla merani...tak 1. je 27.3 009, ten som mala oficialny, 2. je 31.3.2009, 3. je15.4.2009 a 4. je 2.4.2009...to bolo merane 25.2 2009 a ja som porodila 3.3.....tak asi tak som bola na tom ja s mojimi datumami.... 😀 😀 ...

lydusska
19. jan 2013

@sophie1981 Juuuuj ale sa vam teda zije kedze ste spokojni a dari sa vam. Zit radsej trosku skromnejsie ako si dovolit cokolvek, ale i na cokolvek minies viac v UK ako na Slovensku a lepsia starostlivost u nas. To ma najviac vytaca v Uk, ale tak ja si hovorim ze sa chcem vratit na Slovensko alebo CR ked Adamko (ak vsetko dobre dopadne) dovrsi 5 rokov, bude studovat u nas. Teda toto je zatial plan. ....\

No to si mala veru pekne vela tych terminov. A mas pravdu nebudem este stresovat, to sa mi fakt neoplati, lebo nemam este nic potvrdene a pokym si nie som ista, tak nechcem nad tym ani premyslat, len som sondovala ze aku mas skusenost.

Ako presne hovoris ze telicko bolo v raste oneskorene oproti hlavicke ... hlavicka odpoveda veku tehotenstva v ktorom som, ale meranie telicka uz nie .... to vychadza o tych 8 dni menej .... Tak preto som trosku. Ale ta velkost by ma nehnevala tak ako ta plodova voda, lebo Dr mi hovorila ze s tym ja nemozem vlastne vobec nic urobit ani pitim nadmerneho mnozstva vody ;((((, to neviem ako to riesit. Som si nieco o tom citala a to je dost vazna vec, nakolko babo ked podrastie si moze pricviknut pupocnu snuru a odreze si privod kyslika, nakolko tam nebude mat dost vody v ktorej sa pohybovat. Preto potrebujem aby ma moja mw objednala ku konzultantovi ako mi radili ine babenky (Slovenocky v UK). Snad sa nic nepotvrdi a toto je iba plany poplach, ale potrebujem to mat potvrdene, tak uvidim co mi moja mw povie. A dakujem k prianiu. Aj vasim drobcom nech sa len dari a rastu do krasy. Som rada ze vsetko dopadlo v poriadku aj po vsetkych stresovych meraniach ;)))

akwee
19. jan 2013

@zumasi ahoj, urcite sa ti bude v Cambridge pacit. Je to krasne mesto. Neviem co konkretne potrebujes vediet, preto sa kludne pytaj ;)

dedikatessa
27. jan 2013

@zumasi Ahoj. Chystate sa tam zit alebo len stahovat.

zumasi
27. jan 2013

@dedikatessa Zatial mame ist na 3 roky, mozno 4. Potom sa uvidi co dalej.

andrea2510
28. jan 2013

@katie555 dakujem ze ste ma zrusili

slniecko77
28. jan 2013

@andrea2510 Andrea, bolo to rozhodnutie celej skupiny dievcat v nasej teme
..sukromnu skupinu sme zalozili z dovodu pisaniasi osobnejsich veci z nasho zivota a ty si nasu doveru sklamala, sama vies preco

andrea2510
28. jan 2013

@slniecko77 ale prosim ta ako som vas sklamala

andrea2510
28. jan 2013

@katie555
@radusiq
@lu2112
@slivka233
tak dakujem za 4 ci 5 mesacne kamaratstvo co ste ma tak pekne vyhodili aj ked som vam nic neurobila a myslim ze najviac za to moze @slniecko77 a @katie555

millka11
2. feb 2013

Kocky, prosim, mate niektore skusenosti tu v UK s potratom??? Ako tu postupuju?
Som v 9 tt, no zacala som slabo krvacat, myslim, ze to bude zial miscarriage. Pred par dnami som bola na vysetreni, no zatial nevedeli identifikovat pricinu. Poslali ma domov, ze mam prist na dalsie sono o 2 tyzdne. Ak by som medzitym zacala silno krvacat, mam vraj ist na A&E. Velmi sa bojim, ze ma tu nechaju len tak vykrvacat, nevycistia poriadne maternicu, ... Mam za sebou uz jeden taky potrat spred 3 rokov, no to sa udialo na SK, tam ma hned brali do nemocky, urobili kyretaz a bolo. Prosim poradte, ak ste tym niektora uz presli. Dik. ☹

happyfrog80
2. feb 2013

@millka11 ahojky mne sa to stalo v juny ,samovolny v 11tt ,nestrachuj sa tolko ved to nemusi byt prave to najhorsie,moje kamosky tu na konikovi tri tehulky krvacali,vsetky maju v poriadku babetka,proste nemusis krvacat iba preto ze potracaš,ver mi,ja som bola v hospitali a mne povedali ze stdiecko bilo pomaly a za par dni uz nebilo to uz som krvacala viac.Hlavne by si mala ostat doma a oddychovat v posteli ked krvacas,ja som chodila nadalej .Ja som mala 3 tyzdne hnede vytoky.

happyfrog80
2. feb 2013

@millka11 ak chces daj vediet viac ti napisem do sukromky bo sa to tu nehodi ,myslim 😉

andie25
2. feb 2013

@millka11 ahoj, dufam, ze to nakoniec dopadne dobre. Ak by nahodou s nieco stalo tak ti daju na vyber. Ale teraz sa tym nezaoberaj,, drzim prsty!

happyfrog80
3. feb 2013

@andrea2510 to nebolo mile od nich

millka11
3. feb 2013

@andie25 Ahoj. Dik, budem sa snazit mysliet pozitivne. Ja len neviem, ci to mam zatial nechat tak a cakat kym pojdem na dalsi scan, alebo ist radsej zaciatkom tyzdna na A&E, krvacam trocha viacej a sem-tam mam aj jemne krce. Ak uz mam potratit, nevadi. Len hlavne nech mi v maternici neostanu zvysky nejakych odumretych buniek - toho sa najviac bojim.

millka11
3. feb 2013

@happyfrog80 Ahoj. Budem rada, ked mi napises viacej. Co to znamena, ze mi napises do sukromky?? Sorry za moju nevedemost 😕

cawes
4. feb 2013

ahojte zienky, neviete kde sa da v londyne kupit fusak lodger? teda ci sa tam vobec da. Len v kamenom obchode.dakujem za info

nelkas
9. feb 2013

Chcela by som sa opytat, ak ma niekto dve alebo viac deti malych ako zvladate dojcit, starat sa o dalsie dieta popripade deti a este mate cas aj starat sa o domacnost, navarit, ozehlit,oprat? Ja som v situacii,ze mam 4 rocnu dceru, ktora chodi do skolky a to len na dva dni po 4 hodiny a jeden den na cely...zvysne je so mnou doma...mam 7 tyzdnovu dcerku a snazim sa ju len dojcit, ale moje dni vyzeraju asi tak,ze ja len na gauci sedim a niekedy a kazdu hodinu ju kojim...v noci raz spi lepsie raz horsie...ale tak celkovo nemam absolutne cas na nic okrem toho dojcenia...to znamena ze tu vyzera ako po vybuchu, nestiham vysavat, nestiahm varit, nestiham zelit...som z toho uz taka unavena a vobec si neviem malu uzit, dojcenie zatial ako tak ide, ale citim sa strasne unavane z toho a tiez z toho,ze nemozem nic ine poriadne robit, ked je stale na tych prsiach...ja uz doslova neznasam to dojcenie,ale krmim,lebo co ked tak treba,ale mne to nerobi nejaku prijemnost,robim to akokeby nasilu, no svoje tam dost zohrava unava, nemam tu nikoho z rodiny,kto by mi pomohol aspon nieco navarit,ci upratat, priatel pracuje v noci takze v noci doma nieje a cez den zase spi a do toho mam dalsiu 4 rocnu dceru,ktora tu len tak skace a tancuje okolo mna cely den,lebo mamka musi kojit a kojit a zase kojit...citim sa psychicky dost unavena aj z toho,ze sa v podstate s nikym nestretavam a len tu sedim a krmim stale tak uz mi z toho dakedy sibe...najorsie,ze si neviem vychutnat babatko, je to len o tom,ze cakam kedy bude dalsi den za mnou, tak sa tesim,ze uz dalsi den presiel a dalsi,potom tyzden a tak...no neviem si predstavit,ze tak mam zit minimalne pol roka...prosim ak je niekto v podobnej situacii ako ste to zvladali...este ked som mala len jedno dieta,tak som si mohla aj pospat,ked som sa v noci nevyspala trochu cez den,ale teraz naozaj sa niekedy citim ako Zombie

domak2
10. feb 2013

@nelkas fuuha no tak to ti nezavidim, ja mam zatial len jedno , tak nechcem mudrovat, ale tiez bola zo zaciatku stale na prsniku. Jedine co ma napada, ze by si si kupila satku, alebo nejaky nosic usposobeny aj na kojenie, potom nemusis sediet na gauci, ale v podstate malu kojit ''za jazdy'' 🙂 myslim, ze by to mohlo pomoct. Inak neviem, je to veru tazke bez pomoci 😔 ale urcite sa to oplati 🙂

andie25
10. feb 2013

@nelkas ahoj, urcite to musi byt pre Teba ťažké, verím Ti..Ja mám síce len 1dietatko, muž takisto robí nočné, tak aspon sčasti sa viem vcitit do tvojej situácie. Takisto som nemala na nic cas, no nejako sa to zvládlo. Ver, ze je to len dočasna situácia, babatko postupom času bude predlzovat intervaly medzi krmenim a aj si pospi dlhšie. Urcite neprestavaj dojcit kvôli tomu, ze nemáš upratane a nic nestihas. Manžel nemoze niekedy navarit? Alebo dat oprat? Nebude tato situácia trvat vecne, babatko podrastie. Naša bola presne taka ista, v noci som ledva pospala nejake 4 hodiny, no teraz ma uz skoro 11tyzdnov a uz 2 týždne mame úplne iny režim🙂 Teraz sa nezaoberaj upratovanim, babatko ta potrebuje viac a presne mozno nejaka satka alebo nosic by bolo riešenie. Takisto ked máš len chvíľku voľna a mala je v škôlke, pospi si. Niekedy aj 30 minút spánku urobi zázrak 🙂 Drzim prsty!

mape
10. feb 2013

Ahojte dievcata chcela by som sa Vas opytat ako je to u vasich deti s rozpravanim. Nasa nechce velmi rozpravat asi 10 slov z oboch jazykov a zbytok len jej rec, ktorej samozrejme nikto nerozumie. Boli sme teraz na prehliadke a posielaju nas na usne a k logopedovi. Mam z toho strach ☹

idris
10. feb 2013

@mape kým dieťa do 3 rokov nerozpráva je to v poriadku. Vy máte ešte 2 jazyky tak to pôjde pomalšie. Známa ktorá je tu v UK majú 4 chlapca už chodí do školy a veľmi slabo rozprával , skoro vôbec, boli aj na vyšetreniach -poslali ich zo školy a povedali že to sa spraví. Teraz po pol roku je to omnoho lepšie. Možno jej prospeje aj keď pôjde ak ju dáš do pre-school tam bude nútená nejako komunikovať a sa jej jazyk rozviaže ;) Ale verím že na vy

idris
10. feb 2013

@mape ... nejako som to skôr odoslala ,ale verím že na vyšetreniach bude všetko v poriadku a malá sa krásne rozkecá ;)

mape
10. feb 2013

@idris no ona uz chodi do skolky rok na tri dni (pol dna) a nic. Ale verim, ze vsetko dopadne ok. Len som bola prekvapena, ze nas tak skoro posielaju po vysetreniach. Dakujem 😉

idris
10. feb 2013

@mape no paráda ;) tak ono sa to rozbehne neboj a potom ju nezastavíš 😅 😅

mape
10. feb 2013

@idris no to dufam, uz sa na to tesim 😵

smallyell
12. feb 2013

ahoj holky, mam na vas otazku, chystame sa s manzelom do uk, mame tam ist pracovat do jednej fabriky, lenze mame 4 mesacnu dceru a o nu by sa mi pokial ja budem v praci starala svagrina,tiez je v uk, aj byvali by sme spolu, dalo by sa to takto urobit? moze sa vlastne zena zamestnat ak ma male babatko? ako je to v uk, neviem sa k tomu dopatrat ani nemam od koho zistit take veci...vopred dakujem

gombicka
12. feb 2013

@smallyell samozrejzme ze sa mozes zamestnat. ved tu je materska iba 6 tyzdnov, tak nietkore zeny ostavaju doma iba tak kratko.

smallyell
13. feb 2013

@gombicka super,dakujem za odpoved, takze vobec by nevadilo, ze sa mi bude o malu starat svagrina hej? ona je totoz momentalne nezamestnana. A chcem sa opytat, pred odchodom zo svk sa mam odhlasit zo soc. poistovne a zo zdravotnej? toto neviem a neviem este co s rodicovskym prispevkom, a pridavkami, poradis mi? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre