Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

ivetka2007
4. apr 2013

Baby nepoznate niekoho v okoli St.Helens-Haydock? Dakujem...

gombicka
9. apr 2013

Nova skvela stranka pre zienky; a ktomu aktualna tema tyzdna: Zivot v zahranici:
http://www.pocomtuziazeny.sk

idris
11. apr 2013

babule chcela by som Vás poprosiť na akých stránkach sa dajú tu v UK kúpiť kvalitné (kožené ) detské topánky ???

dedikatessa
12. apr 2013

prosim Vas ktora sa vyznate ked pridem zit s novorodencom do UK co mi treba zacat vybavovat najskor ? Mám narok poberat rodic. prispevok na slovensku?

ollaa
17. apr 2013

@idris my kupujeme iba v clarks!;)

ollaa
17. apr 2013

Inak ahojte :D Je tu niekto z Bristolu??? 🙂

miskamatko1
19. apr 2013

Chcela som sa spytat ze za tyzden odchadzam do londyna a som v 6 tyzdni ci neviete neakeho gynekologa poradit,alebo sa mi skor oplati cestovat na slovensko na kontroli dakujem. 😉

manchester1987
22. apr 2013

ahojte chcem sa opytat ze ak pojdem pracovat na part time ci by som mohla dostavat tax credit ako to funguje? doteraz som bola na full time ale musim po materskej spat do prace ale chcem len part time ale aj peniazky by chybali ...znamy mi hovoril ze ak pojdem part time stat mi doplati zbytok do minimalnej mzdy?

slniecko77
22. apr 2013

@miskamatko1 v UK neexistuju kontroly u gynekologa, treba sa prihlasit v najblizsom medical centre, povedat, ze si tehotna a budes chodit na prehliadky k Midwife, nieco ako porodna asistentka. A mala by si sa poponahlat, aby ta stihli poslat na scan cca v 12tt do nemocnice a spravit potrebne vysetrenia.

aliza
22. apr 2013

@miskamatko1 ak budes zit v UK, tak sa musis zo slovenskej zdravotnej odhlasit, takze si neviem predstavit, ako budes chodit na SK na kontroly, jedine, ze si to budes platit

avonka88
28. apr 2013

Caute, chcem sa vas opytat ze co vam mera s metrom midwife na bruchu ked k nej idete? Nejako som ti nepochopila 😒 😒 😒

wewus1234
28. apr 2013

@avonka88 dlzka co ti odmera na brusku,by mala byt priblizne rovnaka tyzdnu tehotnosti.,

avonka88
29. apr 2013

@wewus1234 aha dakujem 🙂

pepa10
29. apr 2013

Ahojte maminky! Obraciam sa uz na maminky, dali ste ockovat rocne dieta MMR?? Manzel ma totiz upozornil, vela o tom cital, ze je to nebezpecne, co verim, ale som aj za ockovanie aj nie. Mali ste tu v UK nejake reakcie po ockovani? Alebo ste ockovanie odmietli. Dakujem

sany1000
30. apr 2013

Ahojte, hladam nejaku milu mamicku, ktora byva v NW London a rozprava sa so svojim drobeckom po slovensky. Ja tu mam totizto len anglicky rozpravajuce kamaratky a chcela by som aby moj malicky vyrastal s malym kamaratom/tkou co rozprava po slovensky. Dakujem.

irin12
30. apr 2013

ahojte babule ......... kedy ste boli prvy krat u lekara v tehotenstve? ja sa chystam na konci 7 tt. sme momentalne v 4tt +6 dni

marcela1992
1. máj 2013

@slniecko77 ahoj.Ja zijem v Irsku ale sestra sa prestahovala do anglicka a teraz otehotnela ale nejake kamaratky jej tvrdia ze aby mohla ist k doktorovi potrebuje nejaku karticku,asi nieco ako zdravotny preukaz...je to ozaj tak?Ja som rodila v Irsku a ziadnu karticku som nepotrebovala,celu predporodnu starostlivost som mala zadarmo bez vsetkeho.Uz je v 12 tyzdn,myslim ze najvyssi cas ist k doktorovi ale stale nema tu karticku.

slniecko77
1. máj 2013

@marcela1992 ahoj, nepotrebuje nijaku karticku..neviem o tom. NHS starostlivost je v UK zadarmo..predpokladam, ze ma NIN (National Insurance Number), teda ak pracovala. Ked sa prihlasi k GP tak dostane cislo pod ktorym bude navzdy evidovana.
A 12tt je uz skutocne hranicny na navstevu lekara, lebo zhruba okolo tohto tyzdna sa robi NT screening a sono (odoberu jej krv a spravia sono v nemocnici), ale na to sa objednava par tyzdnov popredu, neviem ci jej budu schopni dat urychleny termin.
Kazdopadne sa treba okamzite zaregistrovat u GP a hned nahlasit u MW (midwife) a ta bude riesit co dalej, na recepcii nech povie, ze je tehotna a nech sa nenecha odbit!..vela stastia 🙂

marcela1992
1. máj 2013

@slniecko77 dakujem velmi pekne 😉

slniecko77
1. máj 2013

@marcela1992 za malicko 😉
neviem kde konkretne zije, ale napr. v Londyne, ale aj inych mestach je problem sa zaregistrovat u GP, je na to postup, ze pokial ju nechcu zaregistrovat tak sa posiela ziadost niekam na centralu a oni jej GP pridelia a vtedy ju musia zobrat, ale na to nema cas! preto im na recepcii treba povedat, ze je tehu uz v 12tt a nenechat sa odbit za ziadnu cenu! (oni velmi radi), nech si vybavi najblizsi mozny termin u MW (na nasej klinike byva raz do tyzdna, tak co najskor) a potom to je uz len na jej MW. Nech sa registruje v najblizsom centre, lebo ju mozu inde odmietnut, ze k nim nespada podla bydliska (mne sa to este nestalo, ale vsetko je mozne).

marcela1992
1. máj 2013

@slniecko77 Byva v Rugby.Ja som jej tiez tak radila.Povedala ze zajtra tam pojde.Este raz dakujem za radu

katie555
2. máj 2013

@marcela1992 ona asi mysli na karticku ktora sa da poziadat, aby potom neplatila za predpisy na lieky a zubara...do roka dietata, takze dokopy to vyjde cca 1 rok a 8 meisacov. Ono si musi vyziadat formular od mw kde su udaje ako predpokladany datum porodu a nemocnica a poslat to do newcastlu ..

katie555
2. máj 2013

@irin12 no ja som nebola ani raz...treba zavolat na recepciu u lekara daju ti cislo na community midwifes, u nich sa registrujes a povedia ti kedy mas prvy meeting Zvycajne to byva okolo 8tt. Oni ti urobia anamezu - povypytuju sa ta milion otazok a podla toho ta zaradia ci si high risk pregnancy a musis absolvovat par dalsich vysetreni alebo low risk , vtedy budes chodit k nim. A tiez ta booknu na prvy scan okolo 12tt

slniecko77
3. máj 2013

@katie555
@marcela1992 u nas tu ziadost posielala Surgery a dostala som ju domov 😉

katie555
3. máj 2013

@slniecko77 to asi potom tym ze ja som chodila k MW mimo surgery ...tak som si to musela poslat sama ..ale ved to ono je jedno ...ono skor islo o to co ta jej kamoska myslela..a to je hadam jedina karticka co som dostala . 😀 😀 😀

slniecko77
3. máj 2013

@katie555 hej, mna to napadlo tiez..len to zo starostlivostou u MW nema nic spolocne, ale je to taky prijemny bonus 😉

petruska0505
4. máj 2013

Ahojte, ja Mam termín 20 júla, cakam moje prve a bývam v Londýne-cricklewood. Je tu niekto kto by sa rad podelil so skúsenosťami a je v rovnakej situácii ako ja. Nepoznám tu nijalu Slovenku, bolo by nám veselsie.

miska_zv
19. máj 2013

Kočky koľko vyjde v UK monitor dychu Angelcare AC401? A v akom obchode sa tam dá zohnať? Ďakujem :')

katie555
27. máj 2013

@miska_zv ja ho mam za 65 libier....tescodirect.com

miska_zv
27. máj 2013

@katie555 teraz minuly trýžden som ho stade objednala za 75 libier

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre