Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
26. apr 2012

@radusiq chod autom clapham vecer nebude az tak zle sa dostat a aspon sa nemusis trmacat vlakom vecer 😉
No mna skoro slak trafil dnes v praci a dojdem domov a ucet za vodu ze180 libir ved to ako by sme bazen mali doma ci co tak som tam hned volala a ze ci su normalny tak stvrtok to dojdu vysetrovat no som zvedava co zistia 😅 super tak zajtra sa vidime uz sa tesim 🙂

radusiq
26. apr 2012

@lu2112 coo nie je to za pol roka? Mate vodomer?
uz mam odskusane aj neskoro vecer cez vikend ze vlak je rychlejsi, a trosku sa bojim parkovat na Claphame medzi klubmi...uvidim ako sa mi bude chciet.
Inak ta expertka co tu byvala si podla vsetkeho porobila dlhy kde to slo - zas dalsi list od inych pravnikov, im som len zavolala a povedali ze ok a vymazali (snad to aj urobili a uz daju pokoj). Tusim este budeme mat veselo...

lu2112
26. apr 2012

@radusiq no to je za pol roka ale normalne platime 70 libier takze to akosi nesedi a vodomer nemame takze nechapem o co ide ale tak snad to daju do poriadku a v stvrtok mi to vyriesia 😉.
No vidim ze vy tam mate teda veselo a;e tak snad vas nebudu vsetci kontaktovat a ty sa budes zbitocne rozculovat to by nebolo dobre 😝. idem ja odychovat akurat sme sa vratili od znamych tak som stoho unavena 😎

lu2112
27. apr 2012

@radusiq Dobre ranko ako sa dnes citis??
Ja budem mat zase blaznivy den v praci ale uz sa tesim na Jogu tam sa odreagujem 😉

radusiq
27. apr 2012

@lu2112 dobre ranko prajem, mne dnes zacal den tak sialene ze asi dnes budem velmi zla. Skusim to este poriesit ale neviem ci stihnem jogu, velmi dufam ze ano uz som sa tak tesila ze trosku zrelaxujem 😖 . Ako som vyberala listok na stanici, vypadla mi karta ktoru som mala pripravenu na vybratie penazi, a nez som sa stihla otocit a najst uz ju chlapik dvihol a zlomil napoly 🙄 🙄 😠 😠 lepsie ako by s nou usiel, lenze mam so sebou hotovost 92p 😅 , doma tiez ziadne peniaze a drahy ma vecer drinky s kolegami takze aby som dakde mohla ist musim ist najprv za nim na Camden. vrrrrrrrrrr 🤐 plus by som chcela stihnut aj do banky, tusim Westfield ma dlhsie otvorene...

lu2112
27. apr 2012

@radusiq no Tak den ti nezacal najlepsie ved daj vediet ako budes stihat mas moje cislo tak posli SMS ja kazdopadne pojdem potrebujem trochu vyvetrat hlavu a drahy dnes dojde az o 22.00 lebo siel sluzobne do Bristolu.
Ale dufam ze stihnes bolo by super 🙂)

radusiq
27. apr 2012

@lu2112 joj uplne som z toho na nervy, dam vediet urcite ako stiham, budem sa ponahlat z roboty...potrebujem tu jogu uz ako sol 😀

lu2112
27. apr 2012

@radusiq ja tiez od vcera ma zacal boliet chrbat a hlavne dolna cast ak by mi tam niekto na tom sedel tak asi maternica tlaci do niakeho nervu tak to chcem ponatahovat dufam ze pomoze 😢

radusiq
27. apr 2012

@lu2112 tak dufam teda ze sa uvidime 🙂

inak ako si to poriesila s tou vodou? Lebo ako rozmyslam tak rozmyslam 70 na pol roka je strasne malo...my tusim platime cca 400 na rok...kolko izbovy mate byt teraz?

lu2112
27. apr 2012

@radusiq No mame len 1 izbovy momentalne 400 libier na rok to je strasne vela ved tolko ani za plyn alebo elektriku neplatime.
V predchadzajucom byte sme platili 100 libier na ro za vodu a mynuly to bolo 70 na pol roka takze urcite tam nieco dovrzali lebo toto je nonsens tolko platit za tak mali byt a to my z vodou ze setrime. Tak ale v stvrtok sa uvidi ma doist k nam na obhliadku ich niaky inzinier ci co tak mi daju vediet ale urcite tolko nezaplatim aj ta zenska na telefone hovorila ze to je vela 😒

radusiq
27. apr 2012

@lu2112 hmm mrknem na nas bill schvalne, ked nemas vodomer je jedno kolko minas...

mame veselo, Tottenham Court Road bola evakuovana kvoli "hostage situation" - nejaky typek vyhadzuje nabytok z okna a vyhraza sa ze sa vyhodi do vzduchu...supa, najfrekventovanejsia cesta v centre, zas mi stol zasypu delaye zachvilu 🙂

lu2112
27. apr 2012

@radusiq no je jedno ale aj tak sa snazime setrit 😀
No super zase sa niekto nudi nevie co zo sebou. A teraz mam pocit ze pred olympiadou to bude este horsie takyto maniaci.
Ludia naozaj nevedia ako na seba uputat pozornost 😠

cimage
27. apr 2012

Caute baby, este nerodime. V stredu mame appointment s midwife,tak snad sa tam uz nedostaneme.
Ked sme dosli domov,tak nas cakal listok od postara v schranke. 3dni sme trcali doma a dnes ked sme isli na 2hod prec,tak nam konecne dosli plienky 😒 . Tak zajtra si ich pojdeme vyzdvihnut.

lu2112
28. apr 2012

@cimage ahoj no dufam ze ta male uz nenecha dlho cakat a budes to mat skoro za sebou. Budem drzat palceky nech teda v stredu uz nemusite k midwife ale on ku vam pozriet drobca 😀 .
Takze este stale plienky nic? Ale aspon este mas cas ich nachystat.
Ja som bola vcera na Johe a konecne sa citim lepsie strasne ma bolieva chrbat a to az tak ze my to vystreluje do nohy a neviem normalne chodit yak som zvedava v pondelok mam midwife tak sa jej na to spitatm ze co stym mam robit lebo ani v robote nemozem potom tolko robit lebo nic nestihnem ☹ . Ake mate plany na vykend ??

lu2112
28. apr 2012

@radusiq Dobre ranko
Takze Joga bola super buduci tyzdne dufam uz to zvladneme spolu uzasne som sa zrelaxovala a ponatahovala. Takze sa citim lepsie skoncili sme 21.30 tak trochu neskoroale dalo sa hlavne ze som nezaspala. Kazdopadne sa tesim na buduci tyzden. Uzi vykend aj ked je take hnusne pocasie 😅 Ny ideme dnes pozriet domcek tak sa neviem dockat

radusiq
28. apr 2012

@lu2112 dobre "ranko" 🙂 juuuj tak mi je luto ze som to nestihla, sialeny den bol vcera, taka znicena som bola ze dnes som spala ako babatko do pol 12tej...buduci tyzden to isti, velmi sa tesim, skoda ze je to len raz za tyzden 🙂
ani neviem co dnes, klasika dam do poriadku byt a asi pojdeme nakupovat trosku, mm potrebuje nutne nove kosele a mne sa tiez redukuje satnik akosi 🙂

cimage
28. apr 2012

caute baby, tu jogu zavidim, ja som sa cele tehotenstvo nedokopala cvicit, ale planovala som 😒 . Najskor som to odkladala, ze po prvom trimestri, potom, ze ked pojdem na matersku a nakoniec nic, ale vela sme chodili do parku so psom, teraz sa mi uz moc nechce chodit pingvinovat a aj pocasie je zle.

Plienky sa uz peru 😎 , velkost medzi c1 a 2 je dost velky, na nohavickach to az tak nevidiet.

Tata mame v robote, aj zajtra, tak snad nas to nechysti pocas jeho smeny. Ale dufam, ze do stredy pobezime, lebo ak nie, tak nas caka Hamilton ☹ u midwife a nerada by som to absolvovala. Radsej nech ich ide dobrovolne.

lu2112
29. apr 2012

@cimage tak ja som jogu nikdy necvicila ale sm rada ze som isla teraz v tehotenstve velmi ma to ukludnuje. Aspon niaku aktivotu mozem robit lebo obcas mam pocit ze od vtedy co som tehotna nemozem ziadnu zo svojich zalub ani vykonavat. 😒 Tak ale musime sa obetovat pre svoje ratolesti 🙂
NO dufam ze ta mali uz nenecha dlho cakat aby ste to uz mali za sebou a ste sa spolu mohli radovat 😀

lu2112
29. apr 2012

@radusiq Peknu nedelu prajem aj ked je taka uprsana ze sa mi ani v praci nechce bit len ist do postele a lenosit.
Domcek sme popozerali potesili nas lebo povedali ze dokonceny mozno bude skorej tak sa velmi tesim aspon bude viacej casu na zariadovanie.Tak sa mi nechce bit v praci. Zajtra mam midwife tak som zvedava co sa nove dozvieme

radusiq
30. apr 2012

@lu2112 dobre ranko prajem, ako dnes? mas volno uplne ci len na midwife? daj vediet co najskor som zvedava na nove info 🙂
ja som sa nakoniec cely vikend spametavala z toho sialeneho piatku, vcera som akurat vybehla do Suttonu nakupit nejake oblecenie...musela som ist sama a busom, kedze (aby toho v piatok nebolo dost) typujem ze som nechala svietit v aute a zas sa vybila baterka 😠 ale bol to celkom uspech, bude klud na par mesiacov 🙂

@cimage ahoj ahoj uz si tu chvilu nebola, myslela som ze uz mate maleho 🙂
tie plienky c1 a 2 znamena newborn a small, alebo small a medium? lebo na Newbornoch je napisane ze do 4kg, to ked sa narodi vacsie babo tak je to na par tyzdnov...drzim palce nech sa rozhodne drobec sam, toho Hamiltona musis, ci je to dobrovolne?

lu2112
30. apr 2012

@radusiq Dobre ranko tak ja som prave vstala niaka som bola vycerpana o tom vykende. Dnes mam volno tak budem odychovat a musim spratat trochu v byte ak naberem energiu 😒.
No piatok bol teda velmi uspesny den vidim a nakoniec si isla na tu party?? Dufam ze teraz budes mat klud a ziadne extremne situacie 😀 😀.
Midwife mam o 14.00 tak sa uz neviem dockat aspon zase niake vzruso 😎

radusiq
30. apr 2012

@lu2112 jej no fajne si si pospala 🙂 no sli sme na tu party, ale strasna zima tam bola, rovno na nas fukalo z klimy takze som si dala jeden nealko miesany drink, rozlucili sa a sli sme domov...
ok tak poobede budem cakat na infosky 😀 ja sa tesim na stvrtok, konecne moja prva midwife...
inak dnes ma zas kazdy vytaca od rana - agenti aj klienti, nikomu sa nic nepaci 😠 vrrrr...a som myslela aky pekny den bude...

lu2112
30. apr 2012

@radusiq tak ja som mala podobny den vcera som sa len rozculovala a nikomu sa nic nepacilo 😠. Este mam aj zajtra pohovor z raditelkou lebo nieco s pokaslalo v sobotu tak som zvedava ako dopadnem ale uz si hovorim ze este par mesiacov a uz to nemusim riesit 😀
Este 6 dni a ideme domov tu dovolenku potrebujem ako sol 😅

radusiq
30. apr 2012

@lu2112 teraz mas volno tak to vobec neries, urcite to dobre dopadne 🙂 vies ked pokaslem nieco fakt serious, tak ma to nastve menej, ako ked niekto vyslovene klame a stazuje sa ze som nieco povedala/nepovedala/slubila a pritom viem ze som to nikdy nepovedala ale nemam nahraty telefonat aby som to dokazala, aj ked je to totalna blbost na ktorej nezalezi...

uz sa musite strasne tesit, tych 6 dni to zbehne ako voda 🙂 kedy si mala naposledy dovcu?
ja uz tiez (zas) odratavam, presne 2 mesiace do Maroka...uz sa nemozem dockat ako prehrejem kosti 😎

lu2112
30. apr 2012

@radusiq Dovoleku som naposledy mala minuli rok v Octobri. Takze cela vecnost uz sa tesim dva tyzdne doma dufam ze pocasie nam vide tiez takze si uzijem teplucko trochu.
Juuj no Maroko bude super aspon sa mozes prehriat a hlavne mozes lenosit pod dazdnikom a popijat nealko 😀.
Ja po dovolenke uz odratavam dni do materskej uz mam obcas plne zuby roboty a hlavne stale nieco riesit ked si chcem vychutnavat pocit stastia z maleho anjelika 😀

cimage
30. apr 2012

@radusiq Cau, maly sa zatial nehlasi. Ale konecne neprsi a vyslo slniecko, tak ho pojdeme rozhybat do parku. S kamosom typujeme ze sa narodi 1.5, na Den prace, tak sa musi rozhybat, teraz par dni sme lenosili doma. Ved stale prsalo a tato robil. Teraz je uz doma abude s nami cakat na bociana 🙂 .
Plienky c1su pre newborn a small nohavicky, plienky c2 su pre medium, large a xlarge. Nie som nadsena z Hamiltona, ale radsej ako prenasat, pichnut oxytocin alebo cisarsky. Nie je povinny, len to odporucaju,ale aj tak sa porod nemusi spustit.

radusiq
30. apr 2012

@lu2112 tak Slovensko ma uz leto evidentne...ked to vydrzi budete mat uzasne pocasie 🙂 vyse pol roka od poslednej dovolenky, to je dost, psychika potrebuje oddych...
tak ked pojde vsetko podla planov tak sa vratime z Maroka, 3 tyzdne, a bude materskaaa...huraaa 🙂 tiez sa tesim velmi, ved uz o chvilku budeme kocikovat drobcov 😀

radusiq
30. apr 2012

@cimage takze zajtra to mate naplanovane heeej? juj tesim sa, dufam ze sa ti podari potom nas oboznamit cim skor nech sa mozme vytesovat 😀

cimage
30. apr 2012

@radusiq Nemame nic naplanovane, len by som chcela 1.5., Midwife mame 2.5 a original termin je 3.5. Nakoniec uvidime kedy sa mu bude chciet. Kamoska prenasala 5dni a to ju strasili,ze porodi o 2tyzdne skor 😒

lu2112
30. apr 2012

@cimage drzim palce nech vela neprenasate a nech sa malenu chce von 😅 Uz aj pocasie je krajsie tak snad ho to vybudi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre