Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
24. máj 2012

@pacica ak chces ist k tomu slovakovi do bristolu tak ten berie tu karticku,len sa nevztahuje na biele plombi.co sa tyka injekcii tak to neviem

radusiq
25. máj 2012

@cimage ahoj ahoj som rada ze sa vam dari, verim ze drobec da zabrat 🙂 aj odsavas ci len kojis?

@lu2112 bre ranko ako dnes? Konecne piatoook uz sa neviem dockat vikendu 🙂 zajtra ideme kupit spalnu, konecne sa vyspim na novom matraci a potom grilovacka u kamosov 🙂 Inak v tomto pocasi vobec, ale vobec nemam chut ist na jogu 😅 A uz som si ista s tymi vlakmi - odkedy zacal kopat drobec, VZDY kope vo vlaku, ani raz nevynechal...a ked vystupim prestane 🙂

inak s tym kojenim aj ja som za rezim - aj dospeli maju mat rezim v jedeni, nie sa napchavat nepravidelne kedy su hladni, ale ak by to slo chcela by som babo oducit od nocneho kojenia co najskor, takze v noci ho asi budit nebudem, len on mna 🙂

lu2112
25. máj 2012

@radusiq Dobre ranko Tak ja som dnes akasi nervozna stoho scanu a este toho mam aj vela pedtym ako odidem o 14:00.
No tiez sa mi velmi nechce dnes nikam trepat vtomto pocasi a hlavne mm sa ma vratit dnes tak chcem bit aj snim trochu lebo zajtra robim a v nedelu idem prec a manzel v pondelok odchadza na tyzden tak asi dnes ja vynecham.
Nas mali to ma opacne ked sa nieco hybe alebo chodim je zlatunky hned ako lezim a odychujem kope ako by ho za to platili ale to ma pomne ja som presne to iste robila mame ze aj ked stala sa musela pohupavat inak som sa zobudila a kopala 😀 😀

radusiq
25. máj 2012

@lu2112 no som necakala ze tak skoro budes uspavat 😀 😀
Nic neboj vsetko bude v poriadku urcite, vytesuj sa z toho ze zas uvidis drobceka a uzivaj si krasny den 🙂 Ja mam dnes strasne chut na nicnerobenie, ale vidim to tak ze ako naschval bude busy 😖

lu2112
25. máj 2012

@radusiq no to mas pravdu uspavam lebo potom to boli ked sa mali zobudi 😀 😀. To aby sme nahodou na neho nezabudli 😀.
Ani sama neviem preco som v strese stoho dneska ale asi je to prirodzene mozno aj preto ze tam idem sama neviem ale myslim pozitivne bude dobre a mali mi urcite zakyva 🙂

cimage
25. máj 2012

@radusiq Ahoj, ja len kojim, ale si by som mohla aj dvojicky, alebo aj tatina. Niekedy mam
cele tricko mokre ako tecie mlieko.
O tom nepochybuj,ze ta v noci zobudi ked bude hladne. Ja niekedy ani neviem ci sa mi sniva,alebo maly mrnci. Najlepsie je ho zobrat ked este neplace uplne, vtedy len napapame a spime dalej. Ked je uz rozculeny, tak tazsie zaspi, ale zvladame to. Tata vyuzivame na prebalovanie 😀

radusiq
25. máj 2012

@lu2112 isto bude vsetko ok 🙂 budem cakat na spravy

@cimage ja sa toho bojim ze proste nevstanem, teraz viem tak tvrdo spat ze do mna mozes kopat triast a ja o nicom neviem...ale tak snad to nebude take strasne, hodime mrnusovi zosilovac na postielku pri najhorsom 😀
zatial (v teorii) rozmyslam tak ze cez den by som kojila a v noci krmila len z flase, nech je tak navyknuty, a postupne len prejdeme na cajik miesto mliecka a sup sup sa naucime spat celu noc 😀 😅
Inak davas cajik? Svagrina ma sokovala tym ze vraj sa cajik nedava kym kojis...divne mi to pride,,,

lu2112
25. máj 2012

@radusiq No tu flasu by som nedavala v noci lebo moze sa ti stat ze ti prestane sat z prsnikov. To je totiz vacsia namaha pre dieta a zflase to ide same. To len co som citala a co kamosky hovorili pokial chces tak ho nekoj a odstriekavaj si ale je to viacej roboty a je to narocnejsie ale urcite by som to nekombinovala. A cajicky netreba ak sa koji iba ked je teplo tak treba trosku viac vodicky ale inak v mileku bude mat vsetko co potrebuje.
A pokial chces aby ti spal celu noc co najskor musis mu upravit rezim tak aby to vyhovovalo tebe a to spravis len tym ze budes pozorovat kedy sa budi a podla toho upravis vecerne kupanie a uspavanie. Moje kamosky tak docielili ze deti im od 3 mesiacov prespali skoro celu noc alebo sa budili len raz za noc na kojenie. 😝 😅

radusiq
25. máj 2012

@lu2112 znies ako by si mala 5 deti doma 😀 super vdaka za rady, este mam casu a som si vedoma ze moja teoria bude velmi daleko od reality 😀

lu2112
25. máj 2012

@radusiq nie nemam ale 5 malich drobcov som vychovala niektore aj od prveho dna z porodnice a samozrejme kedze som najmldsia tak surodenci zauradovali 😀 😀 Ale ako hovoris realita je niekedy daleko od toho co by sme chceli ale ked chces mam doma knizky tak mozem posunut niake o krmeni a kojeni 🙂

radusiq
25. máj 2012

@lu2112 jaaaj kolko mas surodencov? Ak mas nejake knizky co teraz necitas budem velmi rada, dakujem 🙂 ja mozem na oplatku pozicat tu moju Organic pregnancy (mam este jednu o natural birth ale ta ma tak vytaca ako je pisana ze sa neviem dostat za 30.stranu)
Inak, som zabudla spomenut ze uz par dni mam klasicke tehotenske chute - zatial vedie kombinacia olivy+brusnice, dnes ma drzia mrkvicky s brownies a vcera som si skoro dala marmite na hranolky ale to uz ma kolegovia zastavili 🙂

lu2112
25. máj 2012

@radusiq no dvoch bratov a jednu sestru a segra z brachom obaja maju po tri deti 😀 No ja ziadne take chute zatial nemam ale mam veci ktore ked uvidim musim mat ako napriklad melon ci jahody alebo slaninu.
Ale ty mas riadne chute musim uznat.
Kludne pozicam mam aj nieco zo slovenska tak ved nabuduce ked sa stretneme posuniem 🙂

cimage
25. máj 2012

@radusiq Nedavam nic okrem mlieka, vsetko ma tam. Tzv predne mlieko ma na pitie a zadne je papanie. Nema sa kombinovat flasa a kojenie kym neprejdes aj na tuhu stravu, cca pol roka, lebo ti moze odmietnut prso. Nam to hovorila midwife na skoleni. Z flase sa lahsie cuca a potom je lenive sat z prsa,lebo je to narocnejsie.

radusiq
25. máj 2012

@cimage
@lu2112
Hmm no hej, asi to bude lepsie nedavat flasu kym sa nemusi, ale ked ja by som si fakt rada udrzala prsia v "predtehotenskom" stave (t.j. nie ako usi polovnickeho psa)

lu2112
25. máj 2012

@radusiq tak ja uz som spat mali je vporiadku a je to chlapec aj v UK takze sme uz na 1000% isty ze to bude nas mali loptos vsetko je vporiadku nic zvlastne tam nevidela a nepotrebujem uz dalsi scane tak maleho som videla a najblizsie si pozrem az 32 tt 😀

cimage
25. máj 2012

@radusiq Na tie prsia som aj ja zvedava,ze co mi ostane z nich. Tuto velkost by sme aj s mm prijali 😝 . Mama kojila 2deti a nema to zle.

cimage
25. máj 2012

Baby nepoznate nejakeho prekladatela z anj do slov. Potrebujeme prelozit rodny list ked nam dojde s apostilou. Nechceme to posielat na Slovensko a potom nasi aby to posielali sem.

lu2112
26. máj 2012

@cimage na ambasade ti to prelozia bezproblemov. 😀 Skus si tam zavolat

lu2112
26. máj 2012

@cimage Malemu vybavujes slovensky pass ci anglicky.

cimage
26. máj 2012

@lu2112 Vybavujeme slovensky. Ja sa len chcem vyvarovat tomu, ze tam dojdeme (4hod autom) a povedia ze to ma byt prelozene oficialne. Lebo som citala ze si to mozeme aj sami prelozit a zaplatit len kontrolu. Urcite tam zavolame pred tym, ale uz sa tesim na vyletik. V londyne sme boli asi v 2008 a odvtedy sa stale chystame 🙂 .

Tuto noc sme boli castejsie hore,ale teraz spokojne spinka. Vcera nas boli kolegovci pozriet 🙂

monkka21
26. máj 2012

@cimage ahoj.mozes si to aj sama prelozit,ale musi to byt bez chyby,inak to to neuznaju.a musi to byt overene.ja som davala na slovensku prekladat takze ti ohladom toho kdo to robi nepomozem ☹

lu2112
26. máj 2012

@cimage No urcite si tam zavolaj oni ti poradia 🙂
Malemu je asi teplo chudacikovi ja sa varim zaziva stym brochom ale mali je vnutri spokojny 😀 Takze mate aj prvu navstevu za sebou to je super tesim sa ze malinkemu sa dari a ze to tak pekne zladate.
Ja som vsera neodolala niakym vecickam tak som zase nakupovala ale nie vela len tak par kuskou hlavne pizamka. Manzel uz sa len za hlavu chyta no ked ja si neviem pomoct 😀

cimage
26. máj 2012

@lu2112 hlavne si nakup sleepsuit - overaliky co zakryju aj nozicky. My mame kopu bodyniek s kratkymi rukavmi, dokonca sme kupili aj cool mini rifle a nohavice a nakoniec je stale v sleepsuits. Dokonca sme ich dokupovali. Je to najlepsie, lahko sa to oblieka a ma to aj na nozickach, lebo mame aj ponozticky, ale tie su za par sekund skopnute. Tie mini vecicky su strasne krasne, ale su neprakticke. Nas neznasa prebalovanie, takze tie overaliky su super, nemusime sa trapit s 3kusmi oblecenia.

lu2112
26. máj 2012

@cimage no ved tie su vcera akurat kupovala🙂 take viac vrstvove som kupovala az na starsie lebo viem ake to bolo prebalovat male deti tak stoho som sa poucila aj tak tie overaliky su uzasne. Ak sa smiem spitat kolko ich asi mas lebo zase nemam v tom taky odhad 😀

cimage
26. máj 2012

@lu2112 11, uplne staci, zatial sa nestalo ze by sme mali vsetky spinave. Najskor sme mali 3,ale potom sme dokupili. Ale kratkych mame vela,tie sme dostali,len ich moc nenosime, musel by mat aj nohavice a to je komplikovane pri prebalovani

cimage
27. máj 2012

Baby uz mate vybrany kocik? Ja som o mojom snivala vyse rok pred otehotnenim. Tolko som pilila usi mm,ze nakoniec aj suhlasil a hned sme otehotneli, asi aj maly so mnou suhlasil 😀 .

lu2112
27. máj 2012

@cimage ja uz mam vybrany ale cakema na novy dom aby som ho potom objednala lebo do tohto maleho bytu sa uz nezmestime.
Vyberal ho manzel a mne sa tiez zalubil takze vyhral 😀 Mutsy 4 rider

radusiq
27. máj 2012

ahojte 🙂 po dvoch dnoch som zapla net konecne, vcera sme boli u kamosov na bbq a dnes od rana presuvame veci, z bytu mame skladisko, doviezli nam novu spalnu a teraz malujeme...drocbovi sa pohyb asi paci lebo skoro vobec ho dnes necitim, dufam ze je ok. A vcera som nasla uzasnu vec - chardonay bez alkoholu 🙂

@lu2112 cakala som na spravy zo scanu, ale len cez telefon som si precitala, tam neviem pisat 😒 som rada je ze drobec ok, fotky mate krasnucke 🙂 maly hotovy manekyn s tou ruckou 😎

@cimage ja som zatial pozerala len velmi zbezne, a nic mi neprislo dost dobre - ten co vybrala @lu2112 je velmi fajn, ale este trosku cosi mi tam...neviem vidim to na babysatku kym ja sa rozhodnem 😀 aky mate vy?

cimage
27. máj 2012

Pekny je ten Mutsy. My mame Bugaboo Cameleon 2nd gen a sme zatial spokojny. Dnes boli chalani rano o 8 v parku. Vyskusali nosic, ale do buducna planujeme satku. Malemu sa pacilo a celu dobu spal a maminka spala doma v klude 🙂. v noci sme boli castejsie hore,asi bol smadny. Po obede sme isli do parku,kopa ludi, aj sme sa opalili 🙂

anglicko79
28. máj 2012

@cimage Ahoj citala som ze sa chystas vybavovat pas na SK ambasadu v Londyne...
Ja som si takto sama prelozila sobasny ang.list a robili strasne problemy lebo tym padom oni nezarobia......3 krat ma s tym poslali prec ze to je zle nastastie byvam v Londyne...byt na vasom mieste dam si to radsej odborne prelozit ked byvate 4 hod.+babo....Natrafila som tam na takeho pana doleziteho ....

Naj vec na svete hlavne ked prebalujes v noci su tie sleep suit na spanie len s gumou dole ...
kocik Bugaboo mame tiez je asi naj ide sam!!!!je lahucky aj s malym ho lahko vynesiem po schodoch...
Nosic sme kupili ten novy od Stooke...ale maly je este moc maly nan musi podrast a to pisu ze je od birth...ale mas ho potom az do 2-3 rokou podla vahy dietata a da sa dat aj ako vak na chrbat! v tom som videla vyhodu...dobre ked sa pohybujes busom ci metrom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre