Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
30. máj 2012

@pacica
@sarifa
http://www.hpl.sk/main.php?go=ochoreli-ste/chor...
Tu je článok o listerioze a tehotenstve.

pacica
30. máj 2012

@andie25 to je presne to co som sa docitala 🙂

pacica
30. máj 2012

@sarifa kukni na tu stranku

andie25
30. máj 2012

@pacica no a ty si bola niekde v takom prostredí?

lu2112
31. máj 2012

@radusiq dobre ranko tak ja dnes volno a uz som hore 😒. A ty ako dnes?? Ja mam lear po 9 tak som zvedava co sa nove dozvieme

sarifa
31. máj 2012

@pacica no co sa clovek nedozvie ...

radusiq
31. máj 2012

@lu2112 ahoj no pekne, velmi sa s tym oddychovanim nenamahas 😀 daj vediet potom ked budes mat nejake novinky...
My sme vcera skladali nabytok, ale neskoro sme si uvedomili kolko treba buchat - takze mm poskladal co sa dalo a dnes snad dokoncime skrinu rychlo ked prideme domov, a mozno zacneme postel ale zas to bude zavisiet od toho ci budu srubky alebo klince. Susedia maju male deti, takze nechceme do 10-tej buchat, a ked o 7-mej dojdeme z prace vela casu nezvysuje...

@pacica tej listeriozy by som sa bala skor z jedla nez z oviec, pokial si ovcu vyslovene nehladkala a potom si neumyla ruky podla ma sa nemas coho bat...klop klop

pacica
31. máj 2012

@andie25 no jasne,ved chodime na vylety a ovce sa pasu vsade

pacica
31. máj 2012

@radusiq nehladkala som ovcu,ale boli pri mne

andie25
31. máj 2012

@pacica no ale ako hovori radusiq pokial si ovcu nehladkala a neumyla si ruky tak je to v poho, to sa neda vzduchom preniesť :D Radšej si naozaj daj pozor na to aby všetko ovocie, zelenina bolo dôkladne umyte a vyhýbaj sa makkym zrejucim syrom a syrom s plesnou, kuracim polotovarom a morským plodom.

pacica
31. máj 2012

@andie25 kuraci polotovar?to su ake?akoze take co su uz pripravene,ochutene?

lu2112
31. máj 2012

@radusiq ahoj tak ja som uz spat od doktora tak testy vsetky na krv mame v poriadku, ale zase som mala cukor v moci tak ma objednali na testy na glukozu v 28tt takze zase niake vysetrenie 😒 . Inak som sa pitala na tie moje nevolnosti ktore mavam teraz pravidelne take ako na joge na posledy povedal ze uplne normalne ze som tehotna 😝. Tak super nerobim si teda starosti aj ked sa mi to nezda ale spomeniem to aj GP o dva tyzdne aby som si bola ista ze naozaj je to OK

radusiq
31. máj 2012

@lu2112 o tych nevolnostiach som aj citala v tych popisoch co chodia kazdy tyzden ze kedy sa co deje - tak cely druhy trimester boli zavrate, tocenie hlavy...mna to obcas chyti na par minut a zas prejde, zvlastne ze najviac ked sedim...
ja som prave dosla zo St Helier nazad do roboty - rano ma chytli trosku bolesti, take zvlastne, nie silne ale cely bump take napatie, az do bolesti vystrelovalo (trosku sko by som bola velmi nafuknta ale nebolo to ono), tak som volala midwidfe tak ma poslala do nemocnice pre istotu - tak popocuvali sme srdiecko, babatko ok, ze vraj to su ligament pains - normalne. Poslala ma domov lezat a zobrat si paracetamol, ale zas take silne to nie je aby som nevydrzala a v praci busy...

lu2112
31. máj 2012

@radusiq NO som rada ze ste v poriadku aj ja som dnes pocula maleho srdiecko ako pekne bilo uzasny pocit🙂 Inak ja stym obcas tiez mam problem take krce a napnute brucho mne lekar na to dal na slovensku magnezium tak ked mam taky pocit tak si to dam a prejde to tak neviem ci to iste mas.
Ja akurat odychujem som niaka unavena s toho pocasia. Akurat rozmyslam ze objednam niake plienocky pat trocha na potesenie 😀

radusiq
31. máj 2012

@lu2112 hmm no vyskusam asi, mam tu este sumive magnezko za ktore ma midwife skoro vykazala z nemocnice vtedy ze nie je Pregnacare, jedno si lupnem ked dopijem dzus ze co to spravi...vdaka za radu 🙂
Mne ma prist kazdym dnom este jeden voucher, uz budem mat £40 tak objednam balik tych Bambino Mio rovno 🙂 Tie posledne co som objednavala - Dudeybaba - mali velmi pekne chlapcenske vzory niektore 😉

lu2112
31. máj 2012

@radusiq no ak ti dojdu tak na tie by som sa rada pozrela lebo stale uvazujem ze ktore take na doma. Rozhodujem sa medzi bambino mio alebo tymi flip tak som zvedava ako vyzeraju 😉 Akurat som objednala nohavickove toots bots tak sa uz na ne tesim buduci tyzden by tu mali bit hned mi je lepsie 😀. No inak ten pregnacare oni tlacia ako by to bolo zivotu nevyhnutne ja ho berem len tak sporadicky ked nezabudnem. 🙂 😀

radusiq
31. máj 2012

@lu2112 hodis mi link na tie flipky? uz si ich parkrat spominala ale nenasla som ich (alebo som si nebola ista ci su to tie co myslis). Ktore Tots Bots si pozerala? Ja akurat citam reviews na Flexitot, a este urcite budem chciet jednu-dve Teenyfit
S tym Pregnacare mas pravdu, tiez to neberiem kazdy den...

lu2112
31. máj 2012

@radusiq tieto som objednala toot bots http://www.naturalbabyshower.co.uk/tots-bots-na... na noc budu dobre 😀. A tu mas link aj na tie fliphttp://www.babipur.co.uk/shop/Washable_Nappies-...
Ja by som chcela tie stay dry no su trosku drahsie nes bambino mio ale hodnotenia su lepsie takze sa stale neviem rozhdnut 😒

radusiq
1. jún 2012

@lu2112 dobre ranko 🙂

kam zmizla moja vcerajsia odpoved? 😕
no nic to...pisala som ze mi nevidim vyhodu v plienockach ktore su pomerne drahe a premakaju takze na nich este musis vrchne nohavicky, a tu stranku na flipky vcera nechcelo otvorit, ale uz sa medzitym podarilo...su teda dost drahe, aj ked teraz je 1 + 1 half price...ale stale, pozeram po plienkach na doma, tie nemusia byt neviem ake uzasne...

inak ta bolest celkom presla, takze uz len prezit dnes a viiikeeeend 4 dni juchuuu 😀

lu2112
1. jún 2012

@radusiq Dobre ranko
No nohavickove plienky maju dobru savost preto sa doporucuju na noc ked nemozes tak vela prebalovat. Ja som ich preto objednala. Ale kazdemu vyhovuje asi nieco ine 😅. No na doma som ja tiez este neviem no uvidime stale rozmyslam ze ktore by boli dobre len najhorsie je ze bambino mio som na zivo nevidela a flip ano. Snazim sa zistit kde by sa dali pozriet a potom sa snad uz rozhodnem.
Skusala si si dat to magnezium ci samo to preslo? Manzel sa dnes vracia tak vcear deti sa nevedli zmestit uz do koze 😀 mali v bruchu tak kopal ze az nohy som videla vitrcat cez brucho. A mali usaty( zajac) sa snazil zdemolovat kupelnu takze som mala vcera zabavu vecer 😅 😝

radusiq
1. jún 2012

@lu2112 no nohavickove ako tak ano, aj ja mam nejake, len podla mna na noc nemusia byt take co stoja tolko ako AIO, ked na nich este musis dokupovat vrchne nohavicky. Tiez by som tie Bambino Mio rada videla nazivo, este sa nepodarilo...
Vecer este trosku pobolelo a preslo, magnezko som zatial nedala ale keby sa to vratilo mam ho so sebou...
Zajaca mate volne pusteneho v byte?

lu2112
1. jún 2012

@radusiq No kedze je zlava na flip tak som neodolala a kupila aspon niake ved do nich mozem davat aj bambino mio takze su uz na ceste. Uz mi do vybavy chybaju len niake na to denne nosenie inak sme uz pomali ready co sa tyka plienok 🙂 Nozno este ked uvidim niake dobre ceny na niake kopsovky tak este asi tri by som dokupila ale to uz len ak budu dobre ceny.
Na a nas zajacik si beha po byte on je take nase male decko neposlusne. On ma svoj tray ako napr macka takze toaletu vykonava tam len a inak ma hracky vsade a toaletne rolky su jeho mania lenze vcera sa rozhodol ze najlepsia randa je skakt do vane a schovavt sa v spinavom pradle no ako male dieta 🙂
😀 😀

radusiq
1. jún 2012

@lu2112 potom prines ukazat 🙂 plienky, nie zajaca 😀

lu2112
1. jún 2012

@radusiq urcite donesiem🙂 zajac by ani nechcel ist somnou 😀 Sice aspon by bola sranda na joge 🙂

radusiq
1. jún 2012

@lu2112 mozes ho zobrat na tu pre mamicky s babatkami, ako trening 🙂 spominala ona minule ze srandy tam maju, vkuse nejake dieta reve, dalsie uteka ked sa uz batolit vedia, ze ich nosia na rukach a tancuju s nimi a tak...
snad na dalsi tyzden sa mi podari ist...skoda ze je to piatky, skoro vzdy mame nieco na vikend co mi zabrani ist, plus je busy v praci a staci ze ostanem 15 minut dlhsie a uz nestiham...keby to bolo cez tyzden poctivejsie by som chodila 🙂

lu2112
1. jún 2012

@radusiq no je to tazke ten piatok ale tak na bududci tyzden ja urcite idem lebo mi to uz aj chyba 😀. No ja na jogu chcem chodit az do konca zistovala som ze tak kam sa stahujeme tiez mame tehotensku aj pre deti tak sa uz tesim ze budem moct pokracovat 😀 A hlavne mame tam take centrum kde sa organizuju pre mamicky take posedenia s detickami a rozne kruzky takze budeme aspom busy juj uz sa tesim 😀

radusiq
1. jún 2012

@lu2112 tiez by som chcela tak isto, do konca a potom na detsku, ale ked nastupim na matersku pozriem sa po inej, niekde kde by to bolo cez tyzden a cez den. Od augusta by som chcela zacat aj aquanatal vo Wimbledone
Juj to je super velmi, u nas v tom centre kde mam midwife su playgroups a tak, a na Roundshaw vraj robia cvicenie pre mamicky s kocikmi v parku o inom som zatial nepocula, ale nieco snad najdeme...

vladka07
1. jún 2012

ahojte dievcata ja som tez v uk a som v london aj ked som mlada a cakam moje prve babetko bola by som rada keby som tu nasla dakoho z okolia leyton,leytonstone a walthamstov.. 🙂 alebo niekoho na pokecanie prajem krasne tehulkovanie a krasne a zdravucke deticky 🙂

lu2112
1. jún 2012

@vladka07 Ahoj vytaj medzi nami no ja som na opacnej strane Croydon. Tak ale nieje to na konci sveta 😀 Ako ti ide tehulkovanie ako si to uzivas??

vladka07
1. jún 2012

@lu2112 ahooj 🙂 dakujem mno ves co ide to dobre uz a uzivam si to a mala sa v tom vyziva az moc v tom brusku 🙂 a ty ako tehulkujes ? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre