Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sophie1981
10. jan 2009

weronika, to kedcka, tak sa natriasa v pravidelnych intervaloch a zaleziod toho kde lezi...ked je vytlacene na brucho, tak ti cele brucho skace...horsie, ked je na mocovom.....to sa natrapis aby si necvrkla.... 😝
akurat som dosla s predporodnej.....bolo celkom fajn, nam pustili porod...kedze som si to uz absolvovala na nete aj s manzelo, nebolo to take strasne.... 😀 ...vybavicka uz nakupena, este treba drobnosti, ale som pripravena.....ved na svk by som za to dala raz tolko.....tak sa vyplati to nakupit tu

weronika22
10. jan 2009

tak to mas teda pravdu ,tam by si ani nemala tolko na vyber...a co este zvyknete robit na tej predporodnej? a od kedy si tam zacala chodit?

sophie1981
10. jan 2009

uz sa da vybrat aj na svk..ale tie ceny..akurat mipisala kamoska ze plienky huggies new born baby 1, 27 ks na svk 9 eur, u nas som ich vcera kupila za 2,8.......no tak to uz je rozdiel v cene.... 😕
na predporodnu som zacala chodit od 2 januara, je to kazdu sobotu...ponukla mi to midwife, ci nechcem absolvovat, ked som mala poradnu....tak preco nie, ked je to zadarmo...minuly vykend som mala prvu hodinu, bolo to zvacsao zoznamovani, terminoch, odkial pochadzas, aky porod chces, aky pain relief, a otazky ohladne nemocnice st. george a ako to tam chodi pocas porodu.....no a dnes to bolo o druhoch pain relief, od najslabsich po najsilnesie, a druhy porodov, kedy sa robi cisarsky a preco, co ak nastanu komplikacie a pozerali sme to video..na buduci tyzden mame physio pripravu na porod, dychanie a tak....potom ta dalsia by mala byt o breast feeding a posledna o tom co robit doma s babom......a koniec...su to len 5 dni po dve hodinky....ale je to celkom zaujimave...som zvedava na to dychanie buduci tyzden.... 😀 😀 hlaven na oteckov... 😀

miriamasr
autor
10. jan 2009

ahojte.

sophie znamena to ze sa vraciate na slovensko na stalo. budes teda rodit doma. kolko ti este zostava.
ja som mala druhy scan.mam uz polovicku za sebou. budeme mat chlapca. tak moj priatel je cely bez seba. ja som rada ale ja by som sa tesila v kazdom pripade. hlavne ze je babatko zdrave. tak uz mozne vyberat meno. vecicky sme uz zacali kupovat. mam velku dilemu s pram lebo tu sa mi ziadny nepaci. mozno ho donesiem zo Slovenska. no ved uvidime. inak s baby boy je vsetko ok.
len mam nizko ulozenu placentu tak v 32 tyzdni ideme este na scan aj ked normalne byvaju len dva. celkom som rada ze babatko znova uvidim, a dufam ze placenta za pohne na spravne miesto. ale vraj v tomto obdobi tehotenstva je to velmi bezne.

weronika kde si zohnala ten stroj na odpocuvanie srdiecka. aj ja by som jeden chcela. bolo by super pocuvat babatko a vediet ze je vse ok.
v kolko si teraz tyzdni. uz si ludia vsimaju ze ti brusko rastie.

sophie1981
10. jan 2009

cau miriam, rada pocujem dobre spravy ze sa vam dari... 😀 ...blahozelam k baby boy....teraz uz len vybrat to prave meno.... 😀 😉 ....domov by sme chceli uz ist na stalo...dufam, ze sa nam podari dokoncit domcek a do buducej zimy sa aj nastahovat uz vo trojke a mozno s dalsim na ceste.... 😵ale v novembri-decembri sa tu musime este zastavit a zrusit papiere, podarilo sa mi vybavit maternity allowance, tak koly tomu ....este mi ostava 10 tyzdnov do porodu...matersku zacinam poberat od marca...na 9 mesiacov...ja mam scan zajtra tiez navyse jeden koly prietokom, kedze niesu pravidelne cez placentu...koly tomu ani lietat nemozem.....tak ideme autom...ostat sa nam nejako extre neoplati koly euru na svk a radsej byt za tie peniaze doma, kde budem mat s malym pomoc, ako tu sama ako prst... 😕

weronika22
11. jan 2009

ahoj miriam tak gratulujem k baby boy a dufam ze placenta sa da do poriadku...ten monitor zozenies v agrose, ja som ho kupila za 27libier, vola sa heart to heart prenatal listening system..ja som ho skusala ale ja si este musim pockat lebo tam pise ze sa da pocuvat od 21.tyzdna....ale pocuvala som svoje a nezabudni ze tam mas aj brusnu tepnut takze babatko mozes pocut ak si nameras svoj tep a ak jeho byje 2krat rychlejsie natrafila si na srdiecko a v neskorsich tyzdnoch by uz nemalo byt take tazke najst a pocuvat srdiecko..je to dobra vec si myslim lebo mozes byt spokojna ak nepocitis pohyby ze srdiecko bije...
Ja som teraz v 18tyzni a ludia si nemaju co vsimnut lebo to moje brusko ani nevidno...a dnes som sa postavila na vahu a opat som schudla...☹

sophie1981
15. jan 2009

male ma 1364g, tak sa tesim, je v poriadku, len tie moje prietoky...takze dalej ma sleduju a kontroluju....keby som nesla domov, tak mam o 3 tyzdne dalsie sono....ale to uz dufam absolvujem na svk.... 😀

nikol_79
17. jan 2009

ahojte baby, hľadám nejakú ochotnú mamičku z UK na objednanie veci z nextu, je teraz dobrý kurz libri a tuná to vyjde strašne draho, ak je tu nejaká spoľahlivá a ochotná mamička, ozvite sa mi do IP, dohodneme sa. 😉

nikol_79
17. jan 2009

samozrejme to nechcem zadar 🙂

weronika22
23. jan 2009

ahojte baby vy tu uz nechodite??? ako pokracuje vasse tehu? ja som dnes mala druhy scan , vsetko je v poriadku a cakame chlapceka takze sa vytesujeme!!! Sem tam ma trapi rano tvrdnutie bruska ale midwife povedala ze pokial nekrvacam je to ok..

miriamasr
autor
29. jan 2009

halllooo.

veru aj ja som si povsimla ze tu uz akosi nikto nechodi. to som rada veronika ze budes mat chlapceka, lebo viem ze ty si chlapceka chcela. takze scan ukazal ze je vse ok. to som velmi rada. uz mas vybrate meno. to znamena ze uz mas za sebou 20 tyzdnov. mas uz brusko. bola si uz doma. zistila si nieco ohladom toho porodneho na slovensku. ja idem zase domov 9.februara. to bude moja posledna navsteva predtym ako sa babo narodi, nechcem riskovat s lietanim. takze drzim palce aj teba a vsetkym tehulkam

weronika22
29. jan 2009

ahoj miriam tak ja sa chystam domov 5.feb na tyzden takze az potom sa pojdem popytat ohladom tej materskej a veci s tym..ja som velmi rada ze je to chlapec ale jak kope..jaaaaj...cele dni sa mi tam mrvi a niekedy uz vie aj tak silno kopnut som na scane videla ze ma tak oprete nozky o brucho zato tak citim..inak brusko este nemam vsak mam foto v albume tak si pozri ak chces..meno este nemame ale manzel ho vola benjamin lebo jemu sa paci toto meno takze neviem ci mu neprischne uz..ale mne to je v podstate jedno aj benjamin sa mi paci ja som chcela kevina alebo dominic sa mi paci ale ta uvidime..a ty ja som uz 21.tyzdnov a co ty? ako si na tom ? ako scan? co budes mat? a uz mas brusko? tiez ti drzim palce a nech je vsetko ok

adriana123
2. feb 2009

ahojte ,ja som tu prvy krat,a chcela som sa opytat,ci tu najdeme nejaku mamicku s dobcom z birminghamu.ja mam 2rocneho simonka,a hladame pre nho kamarat,kamaratku.

lenkaajarek
3. feb 2009

Ahojte baby chcela som sa spytat ci niektora z vas sa chysta rodit na SK alebo na CZ .My sa totiz uz stahujeme spat do CZ a neviem ci mi k tomu nieco treba od lekara alebo MAternity notes su dostacujuce??Dakujem uz vopred za rady.

weronika22
10. feb 2009

halo baby ta vy kde ste ze sem nechodite???? ako pokracujete v tehulkovani? ako sa mate? nieco nove?

miriamasr
autor
3. mar 2009

ahojte baby kde ste sa vsetky vyparili. ako ide tehotenstvo. ja som v 29 tyzdni. brusko mi uz riadne narastlo.
zacina obdobie tazkeho zaspavania a nepohodlnosti. moj chrbat ma ide zabit. ako veronika uz mas brusko.
a co meno uz je vybrate mi sa este stale nevieme rozhodnut. tak sa drzte a hlavne vela oddychujte.
mne zostavaju este 4 tyzdne do materskej. pozdravujem.

zmrzka1
4. mar 2009

ahojte baby ja uz som v 34tt uz iba tyzden v praci a uz iba 6-7 tyzdnov do porodu.. 😖
jaj toho porodu sa bojiiim ,ale uz sa tesim na malicku... 😀
uz aby bola vonku lebo toto brusisko to je na nervy a chrbat boliiii 😠
brucho co som nemala do 27 tt teraz mam ako slon!!!! no mam co nosit...
a kope ako na ihrisku,ale aspom viem ,ze tam je 😀

weronika22
6. mar 2009

ahojte baby jaaaaaaaj sophie ty si uz porodila?? tak gratulujeeeeeeeeeeem....
Ja som v 27tt a dnes mi viditelne podrastlo brusko..ale aj tak je este male na to ze som uz tak daleko..maly kope tusim z neho bude futbalista🙂 tiez mi zacinaju problemy s nepohodlnostou, zohnut sa a aj chrbat na tom nie je nic moc a o spanku ani nehovorim..no ale tak nejako to este tych 13tt vydrzim nie? 🙂
Meno sme zatial nevybrali mne sa pacil kevin ale odkedy na isto viem ze je to chlapec tak sa neviem rozhodnut a ziadne sa mi nepaci..tusim pockam kym sa narodi pozriem sa na neho a uvidim co sa bude hodit..
A uz ste zacali kupovat vybavicku?

sophie1981
13. mar 2009

ahojte.....ano weronika, ano uz mame po.... 😀 😀

mame malu Katarinku, narodila s 3.3., 23.05...s mierami 2500g a 45cm.....predcasne v 35tt, ako predpovedali doktori...porod spontanny, odisla mi voda, vyvolali a za 12 hodin bola mala na svete.....s prvym nadychom nebol problem, nadychla sa bez pomoci(3tyzdne predtym sme lezali v nemocnici, lebo som sa rychlo otvarala, dali mi injekcie na dozretie plucok)....porod bez pain relief, dalo sa zvladnut,je to uzasny pocit ju vidiet prvy krat..... 😵 😵 😵 ...po 3 dnoch nas prelozili na nedonosene, koly zltacke, sme tam lezali 4 dni....v stredu nas prepustili domov.... 😵 😵 ...naucili sme sa aj po velkom trapeni na prsnik, tak si veselo kojime a tesime sa z nasho maleho mravceka..... 😵 😵 😵 ...drzim vam paste, nech to dotiahnete to toho uzsneho tehulovskeho konca, kde vas caka ten najkrajsi pohlad na cerstve babatko, ktore je len vase.... 😵 😵

miriamasr
autor
5. apr 2009

ahojte babulky.

ako pokracujete v tehulkovani, nic nepisete.
my zajtra zaciname 34 tyzden. takze uz nam toho vela nezostava. brusko uz mam riadne. mali sa tam uz nemoze tolko vrtiet, je hlavickou dole tak ako ma byt takze ma len poriadne stucha. ale nie je to bolestive naopak je prijemne vediet a citit ze je tam a ze je ok. uz som na materskej takze sa to snazim vychutnavat.
robim len domace prace a pripravujem vsetko pre babatko, pranie, zehlenie, dekoracia. za par tyzdnov si nachystam tasku do nemocnice aby som potom nepanikarila a nehladala vsetko.
uz ste mali antenantal classes. ako sa citite. spinkate? nemate zaludocnu kyselinu? je nieco coho sa obavate a co vas trapi.
uz ste sa rozhodli akym sposobom butete rodit a aky pain relief akceptujete.
drzim vsetkym palce a dufam ze sa niektora ozvete. pa pa

3558
8. apr 2009

ahojte. hladam niekoho kto byva v Middlesbroug. prosim IP.dakujem

lenka0204
8. dec 2009

ahojky, je nejaka rodinka zijuca v okoli Kenilworthu, Warwicku, Leaminghton spa alebo Coventry? My sme rodinka zijuca uz 5rok v Kenilworthe mame 2 deticky 2rocnu dcerku a 4tyzdnoveho synceka,...radi by sme spoznali nejaku rodinku v tomto okoli. Ak poznate niekoho tak napiste velmi Dakujeme. 😉

lenka0204
9. dec 2009

AHOJ JE TU NIEKTO Z OKOLIA WARWICK COVENTRY,.,.,????

elixia
28. feb 2010

Ahojte, tak sa pokusim znova ozivit tuto temu..Su tu este nejake tehulky Slovenky zijuce kdekolvek v UK? Ja som nejaky 8tt (zatial iba potvrdene tehotenstvo), v UK zijem uz 4 roky a rada by som si nasla nejaku kamosku,kedze som tu sama ako prst. Takze ako prezivate tehotenstvo vy, ako sa vam (ne)pozdava starostlivost o buduce mamicky, ake mate skusenosti s cimkolvek tykajucim sa tehotenstva, porodu a veci s tym suvisiacich?

elixia
3. mar 2010

Tak znova....ziadne tehule v UK? 😀

jarka82
3. mar 2010

Ahoj ja tehulka nie som ja mam 3 deti a zijem v severnom irsku 🙂

lola79
3. mar 2010

ahoj elixia, ja som ukoncila 11.tyzden. V stredu idem na prvy scan, tak uz pocitam minuty, lebo chcem vediet, ze je vsetko v poriadku. Som v UK uz 6 rokov. Velmi rada sa s Tebou podelim o zazitky, aj ked o skusenosti asi nie, kedze to bude moje prve babo 🙂 Pozeram, ze sme priblizne rovnako daleko. Zadarilo sa okolo Vianoc 😎

elixia
3. mar 2010

Ahojte,tak super ze sa konecne niekto ozval 🙂 Jarka,vobec to nevadi,pokecat mozme aj tak. Narodilo sa niektore z tvojich deti tu v UK? Ake mas skusenosti so starostlivostou? Lola, ja by som mala byt asi 10.tyzden. Zajtra mam este len prvy appointment s midwife,tak som zvedavaa co sa dozviem 🙂 Podla tehotenskych kalkulaciek nam to vychadza na zaciatok oktobra,takze nam sa zadarilo niekedy po novom roku 😀 Ja som tu 4 roky. Bude to fajn sa mat s kym podelit o zazitky a skusenosti..Kde presne v UK zijes?

jarka82
4. mar 2010

Pekne dobre ranko vsetkym. Elixia mne sa tu narodili dvojicky v enniskilene. A nemozem sa stazovat,mozem len vynachvalit. Vsetci boli ku mne mily,aj na operacke ma drzali za ruku hladkali no proste s SVK sa to porovnat neda. Mala som s nimi cisarsky a mozno aj preto boli dobry ze som cakala dvojicky. Starostlivost pocas tehu no dobre pacilo sa mi ze nevysetruju od spodu ako doma pri kazdej prilezitosti,tu iba ked mas nejake problemy. Scan kazdy druhy tyzden. Akurat by mohli robit viac krvnych testou ako doma. Moja prva skusenost u midwife bola zaujimava nenasla srdiecko potom ho nasla moc vysoko tak zartovala ze mozno to budu dvojicky ale my sme mali take tusenie a 5 mesiaci na prvom scane sa to potvrdilo 🙂 Ja tu zijem uz 4 roky presne v Dungannone a ty? Inak prajem krasne tehulkovanie uzi si ho naplno pretoze je to to najkrajsie obdobie v tehotenstve. 😵

minius
4. mar 2010

ahojte maminky a tehulky, no o tejto teme som ani nevedela 😕

Elixia a lola prajem vam obom aby ste si tehotenstvo uzivlali v zdravi a bez problemov 😉
Mne sa to uz krati a zatial som vaznejsie problemy nemala tak dufam ze to uz dokotulame az do konca takto.

Tak ako spominate so starostlivostou to nie je nic ako doma (aspon podla mojho nazoru) ale ja sa zatial nemozem velmi stazovat... ale uvidime ako pojde labour 😖
Mne najviac chybaju vnutorne vysetrenia a zo zaciatku tie midwife app su take dost zriedkave a hlavne este jeden scan okolo 30-34 tt by bol super ale co uz.
Aspon tie antanatal classes mam dobre 🙂

A odkial ste vy babenky?

Jarka a to je kde Dungannone?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre