Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
7. jún 2012

@anglicko79 ahoj, ako sa dari malemu? ak je to to co myslim tak som to videla v TK Maxxe

radusiq
7. jún 2012

@wewe8584 mne to tiez doslo na papieri s tym pitim, aj sa ma pytali, ale tiez som musela ist pol hodku pred scanom, tak som si v cakarni dala dva pohare vody a bolo dobre...drzim palce nech vsetko dobre dopadne a tesim sa na prve foto 🙂

@lu2112 jeeej tak vsetko najlepsie prajem, nech sa dari a nech Ti vsetko vychadza podla predstav 🙂
plienocky - z tohto druhu (co maju kopu cvockov a nastavitelnu velkost) uz mam dve a pridu mi strasne velke - na novorodenca nehrozi, a potom mozem dokupit ked uvidim ze mu sedia tie co ma, zbytocne dopredu si myslim, aj ked je to velmi dobra cena. tie bambusky, alebo sized pocket sa mi pacia viac...
Inak mrkni na tie Dudeybaba, je to v podstate to iste, cena velmi podobna, akurat nemusis kupovat 10 kusov naraz...

lu2112
7. jún 2012

@radusiq Dakujem 🙂
No ja si ich objednam pitala som sa bab aj tu na MK a povedali ze su dobre tak asi niake teda objednam a potom uz budem mat celu zostavu tak ako som chcela a uz len male dotoho bude chybat 😀

sarifa
7. jún 2012

@katie555 Tak vsetko ide dobrou cestou preteba 🙂 to je dobre. Ja budem pracovat az do 3 tyzdnov pred porodom takze si asi ani moc neoddychnem. 🙂

katie555
7. jún 2012

Akurat pozeram, ze viacej vas pisalo ze mate maternity notes modru knizku..ja mam zelenu.. nezalezi to nahodou od nemocnice? bo ja som origninal dostala zelenu, tu som vyplnila s mw na prvom meetingu, potom mi v nemocnici na 12 tt po scane dali este fialovu (postanal notes) a zltu (birth notes)...
s tym pitim - no ja som si dala pol litra vody po ceste do nemocnice, a to stacilo. Druhy krat tiez tak podobne. Ono ked je moc vela tu ta posli napoly sa vycikat, alebo este aj som videla ze poslali pit vodu na pol hodinu a potom ta zavolali naspat. Takze by some tiez povedala ze na koho natrafis...
@lu2112 kedy mas ty termin? bo tu ukazuje ze si 23tt, tak len usudzujem ze tak asi tyzden predo mnou 😉

katie555
7. jún 2012

@sarifa no ja som nahlasila 1veho oktobra ist na matersku, termin mam 17teho. Ale uz aj tak som mala nahlasenu dovolenku tusim 15-25septembra, oni mi tam este daju zvysok tak teoreticky ostanem doma okolo 10teho. V utorok idem na HR sa presne dohodnut, naposledy ked som tam bola mi len tolko povedala ze vsetku dovolenku si musim vziat (a to ja mam 24 dni) plus vsetky LUI days takze navyse 9. Nejaku beriem teraz o 3 tyzdne ked idem domov, potom mamka pride na 2 tyzdne takze tiez, uz som mala velku noc volno a este stale mi tam ostava okolo 15 dni.

sarifa
7. jún 2012

@katie555 no ty sa mas s tolkymi dnami volna 🙂ja mam len pol dna volna. tak to si setrim haha tiez som si dovolenku zobrala predtym nez sa mi zacne materska aby som co najdlhsie mohla zostat doma. Kolko planujes byt doma?

lu2112
7. jún 2012

@katie555 ja ma termin 4.10 tak asi sme velmi blizko mozno ani nie tyzden rozdiel 🙂 A ja mam zelenu knizku a ziadnu inu 😒

katie555
7. jún 2012

@sarifa no ja mam vela dovolenky bo ja som zacala robit este pred credit crunch tak mi dovolenka pribuda kazdym rokom servicu. A kedze robime na sluzby mame LUI days...
No budem len tych 9 mesiacov, ja som na 20 hodinovom contrakte koli univerzite, takze mne sa to oplati ostat doma cele. Potom po navrate si chcem hladat novu pracu.
Ty kolko planujes? bo je mi jasne ze SMP je taka ista bez ohladu na to kolko zarabas...

sarifa
7. jún 2012

@katie555 No ja mam narok na rok tak to chcem vyuzit a zostat doma cely rok.V mojej praci to dost skripe tak ani neviem ci sa budem mat kam vratit po roku. Ale tiez by som si chcela najst nieco nove pretoze plat je bieda :(...

katie555
7. jún 2012

@sarifa no to mas ako extra od zamestnavatela ? bo SMP je 39 tyzdnov a legalne este si mozes zobrat 13 tyzdnov ale neplatenych. Co asi my by sme si nemohli dovolit koli mortgage atd. aj ked priatel zaraba slusne 😒

sarifa
7. jún 2012

@katie555 Hej to si myslim ze je neplatene ale prave preto pracujem az do konca a odkladam nejake peniaze aby som mohla zostat dlhsie doma 9mesiacou je malo a ja by som nemala to srdce dat take male dieta niekam prec ked mam moznost zostat doma dlhsie.

katie555
7. jún 2012

@sarifa ved prave..ja som rozmyslala ze poziadam o flexi time - robit rano 3.30-7.30 a byt doma predtym nez drahy pojde do jeho prace...tym padom nas to nebude stat nic na childcare. A zvyknuta som na to (teda teraz som leniva v podslednej dobe nevyleziem z postele do 9tej) kedze 3 roky pocas univerzity som vacsinou robila 4-10 potom do 4-5 poobede v skole..

sarifa
7. jún 2012

@katie555 No ja mam ten problem ze s priatelom pracujeme rovnake hodiny v rovnakej praci 🙂 Chcela som pracovat part-time ale to neviem ci mi povolia.Je velmi dobre sa vymienat s partnerom aby vzdy niekto bol pri babatku...ale ved uvidime ako to bude ,vsetko zavisi od financii.

lu2112
7. jún 2012

@sarifa mi rozmyslame ze zozenieme opatrovetlku lebo ja sa musim vratit do prace po 7 mesiacov mame jednu zanmu ktora nam pomoze a jej dame niake simbolicke peniaze a ona sa postara niesme to mi ale ked sa neda tak treba si pomoct 🙂

akwee
7. jún 2012

@wewe8584 Ahoj. Co sa tyka JR hospital, urcite budes spokojna. Predpokladam, ze je to tvoje prve dieta... ja som vtedy tiez cakala prve a vobec som nevedela, do coho idem. Porodu som sa bala, ale ako sa blizil termin, chcela som to uz mat za sebou a prestala som sa uplne aj bat. My sme vtedy zili priamo v Oxford kvoli manzelovmu studiu. Byvali sme aj v rodinnom univerzitnom ubytku. V byte nad nami zila jedna americanka, ktora rodila 2 tyzdne predomnou. No a ked som ju stretla uz po, aj s babatkom, pytala som sa, ake to bolo. Ona sa tvarila a usmievala akoby prisla z dovolenky a nie z nemocnice, kde aj porodila. No a rovnako som sa usmievala a tvarila aj ja. Takze si asi vies predstavit, ze to bola spokojnost na vysokej urovni. Ano, rodila som do vody a vrelo odporucam. Plus gas&air je super pomoc. Urcite budes velmi spokojna a uz teraz sa nemusis bat ;) My teraz byvame v Cambridge a ked sa postasti (po minulej skusenosti som velmi opatrna a to, ze to dotiahneme do uspesneho konca si zatial radsej nepripustam, kvoli bolesti a sklamaniu), uz teraz sa tesim na porod. Kde v DE ste byvali? Ja som tam so zdravotnou starostlivostou nebola velmi spokojna. Asi som mala skratka smolu na doktorov... ci uz gynekologicku, alebo pediatricku pre dcerku. Ale system je tam podobny ako na SK. Co sa tyka tehotenstva, viac mi to vyhovuje tu v UK. Inak na ten scan si zavolaj, prip. sa opytaj midwife ako postupovat. Mas na to predsa narok. No a moze sa stat, ze sa tam dostanes trochu neskor (predsa len to dlho trva) a budete vediet hned uz aj pohlavie ;) Toto iste sa mi stalo aj s dcerkou. Drzim prsty a zelam pekny den ;)

pacica
7. jún 2012

@wewe8584 ano presne tu karticku som myslela.no ja som isla sem k zubarovi ,ale k slovenskemu a to po 4 rokoch.bala som sa,ale zazrak bol,ze mam zdrave zuby 😀 haluz nie?

pacica
7. jún 2012

@wewe8584 co sa tyka toho pitia,ja som hodinu pred scanom vypila liter vody 😀 take krce som mala ze dovidenia,ale musela som vydrzat.babo bolo krasne vidiet,ale zas ked som isla na druhy den na scan,tiez som pila ale uz menej 😀 a povedala,mi ked pozerala babo,ze mam sa ist vycikat,lebo ho tazko vidi,tak som sa vycikala a potom uz bolo nadherne vidiet,tak sa napi,ale len tak trosku.nemusis pit masaker vody ako ja 😀.staci len aby si citila ze sa ti chce trosku cikat a vybavene 😀

katie555
7. jún 2012

@sarifa no to je potom zlozitejsie ... ja robim na sluzby, a priatel normalne bud 8-4 alebo 9-5 (ako mu viac vyhovuje) My nemame ziadnu pomoc od rodicov, kezde nasi doma na svk, a jeho otec byva s druhou manzelkou v cardiffe - co je od nas tak 4-5 hodin. Takze si budeme musiet pomoct sami...ale zvladneme hadam ...mne to pride tiez velmi skoro dat take malinke babo do skolky alebo opatrovatelke ale ked nebude ina moznost tak budeme musiet.

radusiq
7. jún 2012

@lu2112 kedy sa chystas objednavat? zajtra ti mozem doniest ukazat tu Dudeybaba pre predstavu. Inak som zacala pozerat kociky, tak zatial Svedi vyhravaju 😀 Bud Mutsy ako vy - len neviem ci 4rider alebo transporter, oba sa mi pacia aj vyhovuju nasim potrebam, alebo Emmaljunga, tie sa mi pacia skoro vsetky. Akurat mam dilemu, lebo sme sa chystali kupit Recaro autosedacku, ale neviem ci by nemalo logiku kupit sedacku ku kociku, alebo ci skrachovat a kupit aj aj kedze ta ku kociku je len na chvilu...

Inak som dnes oznamila v praci ze sa chystam na skoru matersku, od augusta, tak kupodivu to zobrali dobre, sef dokonca povedal ze keby som bola jeho zena tiez by mi nedovolil chodit do roboty pocas Olympiady...este som zvedava ci mi dovolia aj dovolenku zobrat pred materskou 😅

@katie555 wow 😕 pozeram ze ty planujes riadne sialene hodiny, ked k tomu priratam babatko ved nebudes mat kedy spat 🙂 obdiv...

sarifa
7. jún 2012

@lu2112 To je tiez velmi dobry napad ,keby mam niekoho kto by sa postaral tiez by som to asi tak urobila.Dost vela to pomoze

sarifa
7. jún 2012

@katie555 Skolky su nehorazne drahe ja by som len na skolku robila a to nieje jedina vec co by som muslea platit ..ale este je casu dost rozmyslat nad tym ..ale je lepsie byt pripraveny dopredu ..

lu2112
7. jún 2012

@radusiq no este sa nechystam kupovat nechavam to na bududci mesiac lebo tento mesacny baget uz je prec na plienky 🙂. A kociky no ja som nic este lepsie nenasla takze u nas urcite 4 rider lebo ten je vyssi nez transorter a kvoli manzelovi to bude lepsie aj mne vyhovuje nemusim sa tak nizko zohibat do hlbokej casti kocika 😀
no super ze si to oznamila aspon to mas za sebou takze uz len necele dva mesiace a koncis ja este o jeden viac 🙂. Kedy idete do toho maroca??

wewe8584
7. jún 2012

@pacica och..tak to ti tie zubky mozem len zavidiet...u mna genetika zohrava obrovsku ulohu a to mozem cistit zubky aj 10x do dna 😀 budem teda pit vodicku cestou na ultrazvuk, hadam to bude stacit. Neviem, preco mne nic take nenapisali, ale na NHS stranek som si o tom teraz precitala....tak divne...kedy mas najblizsie stretko s midwife?

pacica
7. jún 2012

@wewe8584 tento mesiac tusim 24-teho mam stretko.som zvedava o com to stretko bude,lebo vobec nemam tusenie co ma caka

wewe8584
7. jún 2012

@akwee uf do vody? ja sa sice bojim premyslat takto dopredu, predsa len som este len mozno v prvom trimestri, ale napadlo aj mna rodit do vody. hm... Len neviem ako je to v pripade komplikacii? Ta vyberu vonku, alebo pride lekar? Nevedela som, ze aj v nemocnici mozem rodit do vody, myslela som si, ze iba v tom Midwife centre. Mam sa pytat aj na nejake predporodne kurzy, alebo to mi mw sama spomenie neskor? V nemecku sme zili v Erlangene, blizko Norimbergu. Krasne mestecko to je, ale manzel dostal ponuku tu, tak sme prisli sem. Skoda, ze nie ste tu, aspon niekto znamy by tu bol 🙂

wewe8584
7. jún 2012

@pacica no ja idem 27 - meho. predpokladam, ze to bude asi len take, ze donesiem ampulu s mocom, co mi dala na predchadzajucom stretku, zmeria tlak, vahu a tak....chodi s tebou manzel na kazde stretko? a tie bolesti a vytok ta uz presli?

akwee
7. jún 2012

@wewe8584 a prave v tomto mas stastie, ze budes rodit v JR. Tam je totiz to midwife centre sucastou nemocnice, je to posledne (tusim siedme) poschodie a vola sa "The Spires". A v tom je vyhoda. Ak by porod nepostupoval ako by mal, supnu ta na lozko a sup o par poschodi nizsie, kde je normalna porodnica s lekarmi a vsetkym, co treba. Tu v Cambridge take vymozenosti nie su, ale vyzera to tak, ze mam asi stastie, lebo toto leto maju dokoncit pristavbu takeho centra a extra lozok pre nedonosene babatka k nemocnici s porodnicou. Takze tu nakoniec bude aj pool, co som velmi happy, lebo porod do vody je uplne super. Vobec sa toho nemusis bat. Ved ak budu nahodou komplikacie, osusis sa, hodis na seba nocnu koselu a ide sa to riesit... simple as that :D Aj moja midwife tu v Cambridge si pochvalovala nemocnicu a midwife centre v Oxforde, kde pred tym pracovala. Co sa tyka tych predporodnych kurzov, je tam jeden. Midwife ti da rozpis. Ty tam potom zavolas a oni ta zaradia do kurzu tak, aby to nebolo ani prilis skoro, ani neskoro. Myslim, ze je to jedno sobotne dopoludnie v nejakom Children centre, alebo sa to potom da rozkuskovat na par vecerov, podla toho, komu co vyhovuje. My sme v Nemecku byvali v Darmstadt (Hessen), pri Frankfurte. No to ano, aj mna by potesilo, keby som tu nasla nejaku spolutehulku. Co uz...

anglicko79
7. jún 2012

@radusiq Diky TK-max poznam ale tam kde chodim decky neni tak tam som to nevidela ani nemam moznost kupit ale hladala som to aj na nete a nejako to neviem najst a kazdy vecer -rano ked prebalujem maleho si na to spomeniem ze co som to nekupila!!!! Nuz mame sa fajn maly rastie a som momentalne cele noci hore lebo vtedy sa rozhodol ze "kaka"...Nejako ho musim pretocit na denne....hihihihih Tak dospavam s nim cely den.....
Uzi si spanok pokial mozes!!!!! 😉

radusiq
7. jún 2012

@anglicko79 🙂 mna si maly uz trenuje, akosi neviem rano spat uz par tyzdnov 🙂 som rada ze sa dari, uvidis zachvilu bude spinkat celu noc, ked sa ti podari mu otocit rezim 🙂 Tak skus mrknut na nete - baby sleeping bags

@lu2112 prave som mm ukazala tie Mutsy, hned sa zamiloval do Evo, takze asi je vybrate 🙂 My sme obaja nizki takze vyska nas netrapi. Do Maroka ideme 30.6., takze 3 tyzdne prace, tyzden dovolenka, tri tyzdne prace a materska 😀 😀 juj ale sa neviem dockat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre