Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
9. jún 2012

@lu2112 to moj drahy sa stazuje ze ho neucim slovensky...lol ale ked do neho to nejde ..jednoducho to je jedno co sa ho snazim naucit nic nepomaha. 😒 ... vie akurat tak dobre rano, ahoj, dobry den, dobry vecer, cucoriedka, zmrzlina a hranolka. Neviem akym zazrakom s mojou mamou sa vie dohodnut bez problemov.. No ja musim sa zacat z malou uz rozpravat teraz po slovensky. Teraz uz mam viac casu tak hadam. Vcera som mala call od solicitorky ,takze vyzera ze za 2-3 tyzdne mame exchange of contract. takze hadam sa za par tyzdnov budeme stahovat.

lu2112
9. jún 2012

@katie555 jeej no super tak uz sa mozete stahovat do vlastneho ja uz tiez na to cakam a pocitam dni ale stale este dva mesiace kym budem vo svojom 🙂
No a drahy sa priuci pri malej uvidis aj ja tak planujem madarcinu lebo do mna to leze pomali a to uz kurz som si spravila teraz uz aspon rozumiem ked sa ludia okolo mna bavia ale este komunikovat mi to nejde tak snad pri malom to rozkusneme

andie25
9. jún 2012

@lu2112 V Londýne, Golders Green-3 zóna, plno Slovákov a Čechov v tejto oblasti. Jeeej tak chlapček🙂 A meno uz máš vybraté?

andie25
9. jún 2012

@katie555 Ďakujem pekne! No ja podobne, študujem full time, pracujem a ešte aj praxujem... Je toho dost. Preto som sa aj rozhodla že ukončím semester v októbri a idem na materskú. Čiže mi ostane presne polovica. Školy vy som sa nebala, ale prax, v porodnici 12.5 daju zabrať. A gratulujem ti k ukonceniu undergraduate🙂 Sikulka! Pojdes aj ďalej?

andie25
9. jún 2012

@radusiq Presne tak, to je výhoda, mám to 20 minút od bydliska. Poznám tam uz doktorov aj MW's takze je to ok. Plus moje spoluziacky co tam spolu praxujeme sa uz tešia na nás spoločný pôrod :D

lu2112
9. jún 2012

@andie25 No my vela slovakov okolo seba nemame tak asi 3 poznam a to je vsetko. Ale cez MK som nasla @radusiq a este aj tehotnu tak aspon obcas mozeme stretnut a pokecat.
No meno pre chlapca este nemame a akosi sa nevieme na nicom zhodnut takze skusame a rozmyslame ale tak zatial bude junior 🙂 to je momentalne oslovenie 😀 Inak chcem sa spitat kedze si z odboru mozno budes vediet mi pomoct. Mam strasne problemi z heartburn a velmi velke vcera som az vracala. a kde to mam nic neviem jest pitala som sa na to MW ale nebolo to este az take zle nevies co by pomohlo ci mam ist k GP nech mi na to nieco da 😝 Dakujem 🙂

andie25
9. jún 2012

@lu2112 určite chod k GP, poradí ti na to niečo. Ale skús aj prísť na príčinu že napr sa sleduj kedy to máš najčastejšie, lebo napríklad sytene nápoje to môžu tiez sposobovat, takisto koreniste jedla, kysele jedla, a veľké porcie jedál. Niekedy aj káva a cokolada. Ale ináč v tehotenstve je to bežne že máš heartburn, ale ked sa to neda vydržať tak určite sa porad z gp.

lu2112
9. jún 2012

@andie25 no zacina to hned rano hned ako sa najem a neperjde to az kym nejdem spat. takze nic moc. Ale ked pises ze kysle jedla tak asi to moze bit s citronv ja totiz od vtedy co som tehu jedavam citrony kazdy den bez toho neveiem ani zaspat to je moja droga 😅. Ale dakujem za rady asi naozaj pojdem k GP lebo vcera ma to uz dost nastrasilo 😒

andie25
9. jún 2012

@lu2112 Ked sa ti neda vydržať gp ti povie aky antacid na to. A ešte po jedle nechoď ľahnut ale taky Polo-lah, lebo aj maternica ti tlači na žalúdok, tým že sa zvacsuje aj to je jedna z príčin. No a v tehu je celkovo trávenie spomalene, to je záležitosť hormónov. Za všetko treba vinit progesteron :D aspon tak sme sa na tom smiali na anatomii 🙂

lu2112
9. jún 2012

@andie25 no ja odprveho dna vsetko co mi je prisudzujem tehotenstvo a hormonom 😀 No ja vecer po 18:00 uz nic nejem tak stym to asi nebude ale mozno tie moje nestastne citrony ale zistila som ze dobre mi robia jogurtove napoje ale na to nemozem bit predsa cele tehu a chcem sa vyhnut chemii ale asi inak nepojde 😒

andie25
9. jún 2012

@lu2112 v pohode, ked ti niečo robí dobre tak kľudne v tom pokracuj. A prečo uz po 18 nejes? Nie si uz hladna?

radusiq
9. jún 2012

@lu2112 ok, 9.30 teda...miesto je aj mne jedno, mne je vcelku blizko Sutton, Wallington alebo Carshalton, alebo nieco okolo. Ak poznas nejaku kaviarnicku alebo tak navrhni ty, ja to tu este tak nepoznam...

lu2112
9. jún 2012

@andie25 Mne uz potom nechuti jest obcas si dam ovocie ale nic tazke nemozem lebo potom neviem zase spat. Tak ale mne to nevadi hladna sa necitim a rano ked vstanem tak v robote sa hned na ranajkujem a som v pohode. Som si myslelea ze ked budem tehu budem sa prejedat a podobne ale jednoducho mi to akosi nejde to jedlo 😀 😀

lu2112
9. jún 2012

@radusiq no ja som tiez este nie velmi zorientovana wallington je v pohode aj pre mna len tam ja nic nepoznam tak ak mas napad tak necham na teba neviem ci tam nieco take je 🙂 😀

andie25
9. jún 2012

@lu2112 Aha, uz chápem. Ja som si myslela, ze nebodaj drzis dietu 😨 No ono tehu nema byt o prejedani a ani že mame jest za dvoch uz dávno neplatí 🙂 Ja sa snažím jest zdravo, ale občas zhresim 🙂 no a ja jem aj večer, ale to len preto, že mám takú pracovnú dobu. A veru potom mám niekedy aj problém zaspat, musím sa polepsit 🙂

lu2112
9. jún 2012

@andie25 no diatu urcite nedrzim to by ma manzel asi zdomu vyhodil ten sa az prilis stara aby vsetko bolo v poriadku 😀. Ja tiez obcas zhresim lebo slabost mame na slaninu tak obcas sa neda ale nastastie nemam take prehnane chute tak som aj rada obcas mam take stavy ze ked mi nieco napadne tak som ochotna sa zbalit a ist to zohnat hned nic ine ma nezaujima ale to je len obcas mam to hlavne na kysle uhorky alebo citrony alebo kyslu kapustu 😀

andie25
9. jún 2012

@lu2112 no kysla kapusta vyhráva aj tu🙂 a calamada, a minule zavárane visne boli v takom fajnom kyslastom naleve🙂

radusiq
9. jún 2012

@andie25 mnaaaaam zavarane visneeeee 😅 utekam to obchodu

@lu2112 prave ze nepoznam Wallington vobec, tak navrhni nieco ty ked poznas kde by sa dalo ist, nevadi mi to ked aj dalej bude 🙂 inak prave oslavujem - na ebay sa mi podarilo kupit Bambino Mio set za £20 😀

katie555
9. jún 2012

Tak a zase mam otazku tak na vsetky - co vsetko kupujete pre babo? ja som z toho uplne stratena a nemam predstavu co vsetko treba...teda okrem oblecenia, kociku postieky. Mate nejaky list? 😉

sarifa
9. jún 2012

@katie555 no ja nemam list a vela ani nekupujem.Len podstatne veci. k tomu co si uz napisala tak aj kozmetiku pre babo (sampon ,olej atd.) grooming kit, vela plienok aby bolo aj do zasoby 🙂 ja si myslim ze netreba vela toho kupovat casom kazdy zisti co mu treba a nieje problem behnut po to do obchodu 🙂

lu2112
9. jún 2012

@radusiq no takze nic v nedelu neotvara skorej ako o 11:00 takze ak chces mozeme sa stretnut u nas alebo ak nevadi ja klude dojdem k vam lebo nic ine ma na nedelu nenapadne 😀 Vyskusala som vsetky moznosti 😅 Inak Mutsy evo je uplne dokonali lahucky sklada sa velmi jednoduch vanicka je dost velka a potesim ta kludne si mozes kupit bieli lebo vsetko sa da odobnut a kludne to hodis do pracky 😀 😀 Unas vyhral na 100% 😀

lu2112
9. jún 2012

@katie555 ja som si spravila list co tereba asi co si myslim ale oblecenie uz mam lebo som podostavala napr odsavacku mame keby nahodou ale sterilizator nekupujem kedze chcem kojit a ak nahodou nevide tak manzel vybehne kupit co bude treba. Podla mna treba mat len ten zklad kozmetiku plienky niake oblecenie kocik a izbu mozno este niaky cumel a hracku, vanicku na kupanie a zbytok si dokupis ako a co ti bude chybat a vyhovovat 😀

katie555
9. jún 2012

@lu2112 ja oblecenie uz ako tak mam, este chybaju mittens, nejake ciapocky atd. ja co planujem kupit je pram, postielku dostaneme, nejaky bath plus kozmetiku, par uterakov, potom kopec plienok. baby monitors akurat teraz zahlasil draheho brat - sa pytal co potrebujem alebo co chceme tak to sa ponukol. Stale vaham nad mosses basket , ci ano ci nie. Planujem tiez kojenie ale bottle sterilizator asi hej, ved nikdy nevies a tak ci tak to bude treba aj potom. Ja v tom mam gulas poriadny co treba a co pocka.... 😒

katie555
9. jún 2012

@sarifa mna len kazdy varuje nekupuj vela bo podostavate. len mne ide skor o tie zakladne veci co by mna nenapadli. co som pocula kopec podbradnikov, plienky platene . supravicky na vonka , tie cute vacinou to dostanes, my uz aj teraz zaciname veci dostavat. Dostala si bounty pack 2 ? bo mne ten prvy len teraz poslali, kedze nejako na mna pozabudli ale ked som im napisala tak mi ho poslali za 2 dni kurierom

marcelka2980
9. jún 2012

Ahojte dievcata,snad vam nebude vadit ak sa k vam pridam,byvam vo worcester parku,mam 9 mesacneho synceka,skoncila mi materska a neviem co dalej,pracovala som ako care assistant,starala som sa o dementnu babicku,som stale zamestnana,mala by som nastupit do prace od 1.7.,no momentalne som stale na sk,vraciam sa 17.6.,chcem sa vas spytat ci mi neviete poradit,kam na aky urad sa obratit ak chcem s malym este ostat doma,nechcem tu riesit benefity,ale ak vas mozem poprosit o radu ci mam na nieco narok,do prace nechcem nastupit,nie z lenivosti,ale nemame financne prostreidky na nany,alebo nursery,maleho kojim,nechcela by som prist o mliecko,maly je na mna dost naviazany je este maly a neviem si predstavit ho nechat uz sameho,hlavne koli kojeniu,neodstirknem si tolko mliecka aby som maleho niekomu dala a aby ho nakrmil,,,sme z toho obaja s manzelom smutny,nevieme ake riesenie najst,,snad ked pridem spat do uk sa nieco podari,,snad nejake advice,dakujem a prajem pekny vikend,macka🙂

lu2112
9. jún 2012

@marcelka2980 ahoj no ja ti poradim len tolko ci ste nerozmyslali nad pracou doma bla by to moznost ako vyriesit vas problem alebo chod do prace len par time ked partner je doma a mozete sa tak vystriedat a na to jedno kojenie odstriekas vecer.
Alebo ti doporucim skus sa pozriet na podmienky na Childminder viem ze niektore mamicky to tak riesia proste sa len budes starat o dalsie dve deti a ludia ti budud platit a tak by mohlo vyriesiet aspon niake financie je to potporovane governmentom. 😅

katie555
9. jún 2012

@marcelka2980 viem ze u nas v praci sa maminky vracaju na 8 /20 hodinovy kontrakt. 8 hodinovy skratka je ze ked mas cas a zavolas dostanes viac sluzieb. A robia to podla toho ci sa im ma kto postarat o male. Takze mozno par prac sa takych najde, kde je tato moznost. Ja tiez pojdem spat na 20 hodin a robit skoro rano, pretoze presne ako ty pises nanny/skolku si moc dovolit nebudeme moct. Takze by som rada pracovala skoro rano plus nieco cez vikendy, predym teda nez partner pojde do jeho prace. Dalsia moznost je pracovat pre agenturu, ked maju pracu a mas cas pojdes ked nie odmietnes.. Kde byvas? takisto aka je znalost anglictiny?

katie555
9. jún 2012

@andie25 ja mam supane uhorky so solou (co je vraj disgusting podla mojeho priatela) a tiez cerveny melon. Za tym sa blaznim posledny mesiac...

sarifa
9. jún 2012

@katie555 no veru clovek toho podostava ale si myslim ze babetko tolko toho nepotrebuje ako si my myslime 🙂 sa len bojime aby sme mali vsetkeho dost a na nic nezabudli ze toho potom mame strasne vela 🙂 ..A odkial mas ten bounty back2? co v nom je? Ja som prvy dostala u nas u doctora a o dalsom ani neviem ...ako sa k nemu dostanem???

katie555
9. jún 2012

@sarifa no ja ho este nemam ale v tom prvom je poukazka na vyzdvihnutie si ho v boots. chystam sa v pondelok , tak potom ti mozem dat vediet co v nom bolo. ale vraj by tam mali byt aj nejake samples a tak ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre