Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
9. jún 2012

@katie555 no ja som vsetky poukazky uz vyzdvihla ale neviem ci to bol tento bounty pack.Nieco som brala z Argosu kde som si to mohla vyzdvihnut po 27 tyzdni tehotenstva .Takze mozno ze som to aj mala a zabudla som..ale bolo by mile keby si mi napisala ze co v tom je aby som neprisla o ziadne goodies 🙂

lu2112
9. jún 2012

@marcelka2980 to si kusok odomna aj
@radusiq

radusiq
9. jún 2012

@lu2112 k nam by som ta rada pozvala ale manzel bude spat este 😅 mozem prist k vam ak vam to nevadi, alebo ma este napadlo - McDonald pri Waddon stanici je otvoreny, jest by som tam sice nejedla ale mozme si dat kavu alebo caj a muffin, kedysi robili aj ovocny salat...

radusiq
9. jún 2012

@katie555 ja s oblecenim spolieham na to ze podostavam, uz par znamych sa mi slubilo s vecami po ich detoch, potom nakoniec dokupim co bude chybat pripadne, alebo ak mi nieco padne do oka take supercute 🙂 inak zatial len zaklad - postielku, prebalovaci vrch na komodu, detsku kozmetiku - to kupujem priebezne uz teraz, vzdy ked niekde vidim sale na detsku radu z Weledy, plienky, kocik, a tak, ked ma nieco napadne...ale snazim sa nic zbytocne, vela veci sa da dokupit ked uz bude babo ked to bude chybat

radusiq
9. jún 2012

@marcelka2980 ako dlho si na materskej? predpokladam ze vies ze mozes ostat rok, len posledne 3 mesiace neplatene...nedostala si v tehu knizocku Money Pack? Tam je porozpisovane uplne vsetko o co mozes ziadat, kedy a kde a kedy na to mas narok, aj vramci nastupu (alebo nenastupu) spat do prace...

lu2112
9. jún 2012

@radusiq no mozeme teda do mcdonaldu jest nemusime 🙂). Aby sa manzelia vyspali tak o 9.30 tam? Tesim sa

radusiq
9. jún 2012

@lu2112 ok plati 🙂 si rychla, akurat som ti pisala sms ak by si uz na MK nesla... 😀

radusiq
10. jún 2012

@lu2112 dosla som a rovno hladam tu pasikavu modru plienku, sice ju neviem najst ale toto si videla???

http://www.littlelambnappies.com/special-offers...

10 mi je dost vela, ale keby si este chcela dokupit do tohto by som s tebou sla na to delenie 🙂

kaciatko215
10. jún 2012

@bealondyn vitam ta medzi nami tehulkami 🙂 ja byvam v Guildforde co je asi tak 20 min od Farnborough 🙂

kaciatko215
10. jún 2012

@anglicko79 ja som to kupovala v Mothercare a potom v John Lewis a v GAP 🙂

bealondyn
10. jún 2012

@kaciatko215 jeej super, to je blizko. 🙂 akurat sme stravili vikend vo Farnborough...vidim, ze ty to mas uz za par, ja mam juhove dievcatko, vo stvrtok oslavila 2 rocky. 🙂

bealondyn
10. jún 2012

*junove 😀

kaciatko215
10. jún 2012

@bealondyn no veru uz to moze byt kazdym dnom 🙂 zajtra pride moja mamina na 6 tyzdnov tak sa vytesujem 🙂

anglicko79
10. jún 2012

@kaciatko215 Ahojcek Dakujem budem to tam musiet omrknut...Drzim palce s porodom.... 😉

lu2112
10. jún 2012

@radusiq no ak chces ja budeme objednavat budduci tyzden urcite tie kapsovky niake a vkladacky a isla by som do tychto aj chces size 1?? lebo take malinke sa mi zidu a bambusove som este chcela mam dve a su uzasne 😀 tak to potom mozem objednat vsetko naraz. ale az buduci mesiac 😒.

kaciatko215
10. jún 2012

@anglicko79 som si ista ze v GAP to zozenies a da sa z toho urobit aj pyzamko bo to ma cvocky 🙂 bo ja som to kupila pre neter a svagrina si to nevedela vynachvalit ze ziadne rozopinanie atd proste jednoducho to vyhrnula a bolo a dakujem snad to zvladnem vsak hovorim si ze maly sa narodit musi zvladli to nase maminy tak zvladnem aj ja 🙂

lu2112
11. jún 2012

@radusiq dobre ranko tak ja som akurat vstala dnes sme si teda dali na cas stim spanim🙂 😀 tu je ten link na tie modre plienocky som aj zabudla skade som to objednavala http://www.babipur.co.uk/shop/Cloth_Nappies-Nap...

wewe8584
11. jún 2012

@pacica Ahoj ahoj, aj tebe aj vsetkym ostatnym spolutehulkam. Mame za sebou prvy ultrazvuk, prve fotenie 🙂. Spokojnost s JR Hospital v Oxforde zatial maximalna. Vysetroval ma lekar, asi to bola iba nahoda, ale bol skvely, vtipkoval dost len neviem, ci to bolo to typicke anglicke pretvarovanie, alebo to bolo uprimne 😕. Vysledok ultrazvuku - nie som vraj v 13tt, ale iba v 11tt, takze due date sa posunul na 28.12., malinke ma 4,35 cm 😲 a musime prist este raz o 10 dni na nuchal scan, lebo vraj je este prilis male. Je to v poriadku myslite?

wewe8584
11. jún 2012

@kaciatko215 drzim prsty, aby si to vsetko bez problemov zvladla 😉, o chvilku ti uz budeme tisko zavidiet a vyzvedat sa co a ako pocas porodu. A kde a ako si sa rozhodla rodit?

wewe8584
11. jún 2012

Dievcata este otazocka, pozeram, ze vy tu vo velkom riesite vybavicky a plienocky a kociky a vselico mozne 🙂, my na take este ani nemyslime, pravdupovediac sa bojim take riesit tak skoro. Viete ako na Slovensku povery a taketo podobne one 😀. No ale ako tak citam, tak vsetky tu casto spominate Oxford a nejaky obchod tu. Poradite mi, ktory? My tu totiz byvame ...teda blizunko a nakupovat budeme tam, tak by som rada vedela kde to vsetko je 🙂. Dakujem 🙂

andie25
11. jún 2012

@wewe8584 Ahoj, no tak to gratulujem! 🙂 NT scan ti musel posunut, kedze najskor sa meria od 11tt, a tak aspon uvidis drobca este raz 😉 Ja idem zajtra na prvy ultrazvuk uz aj spojeny s NT, tak mozno aj nam budu posuvat , uvidime 🙂 Lebo MW urcuje prvy scan podla poslednej MS ale v reale sa tie datumy maju celkom inac 🙂

wewe8584
11. jún 2012

@andie25 No presne, podla MW a poslednej MS som mala byt v 13tt tak ako ty a vidis 😀, nakoniec len 11tt. Este nemam termin, povedali mi, ze sa ozvu, tak cakam a som zvedava, ci telefonicky alebo postou. Drzim prsty na zajtra, budem na teba mysliet, aby ti to dobre dopadlo. Ja som ta bola uplne ako prvy rocnik .... hned ako prilozil na brusko, tak som nevidela srdiecko (stres 😀, ale potom sme ho aj poculi aj videli), potom som sa ho pytala, ci ma vsetko ako ma mat ...tak mi ukazoval od hlavicky, cez ramienka, rucky a nozky a este aj zavtipkoval, ze je cely po mne. Co sa mi ale bezne stava je, ze mi komolia meno, neustale, aj mne aj manzelovi....dokonca este aj krsne a ten lekar mi skomolil este aj datum narodenia. Ja naozaj neviem, ci nevedia opisovat z papierov, alebo neviem kde je problem 😀 😀

andie25
11. jún 2012

@wewe8584 no hlavne je, ze vsetko je ako ma byt , 2 tyzdne hore dole, si mala neskor ovulku 🙂 tesim sa s Tebou a z toho komolenia si nic nerob, oni nejak tomu nevenuju pozornost....ja ked mi pride nejaka zena Azijcanka napriklad, tak tiez neviem poriadne vyslovit meno, ale snazim sa 😀 ale dokomolit datum narodenia? to uz sa len komu podari? 🙂

wewe8584
11. jún 2012

@andie25 no predstav si .... o jeden den sa mi sekol..nemam pocit aby sa cisla 19 a 18 v kompe az tak na seba podobali 😀, aj na fotke nasej bublinky mam takto dokomoleny datum aj meno a ked sme mu to povedali, skoro nam ten sken roztrhol...len tak tak sme ho zastavili, ale bol mily 🙂 a hlavne srandovny. Tak sa zajtra drz, vela sil a usmevu na perach a daj vediet ako dopadnes. So teda zvedava ci si naozaj v takom tt ako si myslis 😀

andie25
11. jún 2012

@wewe8584 aspon, ze dobra nalada ho neopustila 😉 Ja podla seba urcite nie som v tom tt, ako mi to tu pise, lebo tiez je to len na zaklade poslednej menstruacie, takze si myslim, ze tiez minus 2 tyzdne hahahaaaa 🙂 No ale uvidime zajtra na scane, len nech bije srdiecko a nech je vsetko v poriadku. Dik pekne! Potom idem na prax, tak sa az vecer ozvem zajtra asi.

kaciatko215
11. jún 2012

@wewe8584 dakujem uz to moze byt any day 🙂 ale som dohovorila malemu ze az ked pride babka co je dnes tak potom mozeme ist na vec a zatial sa tvari ze pocuval poriadne 😀 budem rodit v Royal Surrey Hospital Guildford a samozrejme chcem EPI vsak potom sem napisem zazitok z porodu
- a presne ako andie pise ze NT spravia neskor bo babo je malinke jooj ked si spomeniem na zaciatky mojho tehu a ten strach ze ci je vsekto ok velmi rychlo ten cas leti

lu2112
11. jún 2012

@kaciatko215 uz sa ti to naozaj krati drzim palce dufam ze ta mali nenecha zase cakat ked si mu dohovarala nech sa neponahla bude aj mamamina tvoja pri porode??

radusiq
11. jún 2012

@wewe8584 ahoj, Oxford Pram Centre - velky obchod s kocikmi a jeden z mala ktory ma na sklade kociky Mutsy, s
@lu2112 sme si vybrali od nich tak ho tazko najst inde 🙂 gratulujem k uspesnemu scanu, takze budes mat vianocne babo 😀

@lu2112 ahoj, vdaka za link, tuto musiiim mat 🙂 vedela som ze si mam svihnut, uz ten Little Lamb deal nemaju ☹ maju teraz 8 bambusiek za 38, takze 4.75 jedna, a free delivery. Stale to nie ze zle, ak by si chcela 4 ty a 4 ja (resp. ak chces 5 mne by aj 3 stacili) mozem ich dnes objednat a odlozit do dalsieho mesiaca 🙂
Inak dobre si si pospala, ja som v tom dazdi tiez nevedela vstat - az o 8mej ma mm zobudil ked siel z domu.

pacica
11. jún 2012

@wewe8584 ahojky moja,tak som rada,ze konecne si videla miminko 🙂 urcite mas klud na srdiecku.potom sem capni foto,som nedockava 🙂

pacica
11. jún 2012

ahojte babulky.chcem sa spytat,je normalne ze v tyzdni v akom som pocitujem tvrdutie brucha?take nafuknutie?ja neviem,ja mam pocit ze ho mam len vzdy ked sa najem,ale neviem rozlisit kedy je to v poriadku a kedy nie.ako ste vy na tom?mam to povedat mojej midwife?a ako?bude mi kontrolovat krcok?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre