Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
12. jún 2012

@radusiq ja stale cakam na tie flip uz sa ich neviem dockat ale hovorili ze ich maju dostat na sklad tento tyzden tak dufam ze dojdu som na ne zvedava vsetci ich vychvaluju tak sa chcem teda aj ja presvedcit 🙂 A objednala si si aj tu modru pruzkovu ci to az nabuduce 🙂

radusiq
12. jún 2012

@lu2112 kolega mi hodil balik na stol, tak som ho natesena rozbalila, a na to som si uvedomila ze to je pracovny, nie moj 😀 no nic, mne stale nedoslo. LL maju prist zajtra, typujem ze aj vacsia cast ostatnych pride tak isto. Tu modru som neobjednala, nasla som ju na par strankach, vsade uz len dopredaj a uz nemaju stock, alebo farbu, tak som si povedala ze ak na nu natrafim niekde tak ju objednam, ak nie nevadi, najdem nieco ine 🙂

andie25
12. jún 2012

@kaciatko215
@lu2112
@radusiq
Dievčatá ďakujem🙂 Bol to zážitok 🙂 Všetko je v poriadku, a dátum sa mi o 2 dni posunul na 23.12.2012 🙂 A môj muz povedal, že to je čistý chlapec 🙂 No sme sa posmiali dobre, co tam to babo vystraja za zostavy🙂 Som šťastná!X

lu2112
12. jún 2012

@andie25 gratulujem takze bude vianocne dietat zavidim aj my sme chceli no len my sme sa stim trochu poponahlali 😀 Mas aj fotky?? tak a teraz si to mozes zacat uzivat 😀 vramci moznosti

lu2112
12. jún 2012

@radusiq 😀 😀 Aspon nieco zaujimave bolo v tom baliku?? no ja som zvedava na tie bambino mio lebo ja cakam na drzbu kedy skonci na ebay lebo tam som nasla prefold 15 ks zatial za 8 libier 😀

wewe8584
12. jún 2012

@akwee jeeej dakujem velmi pekne za ochotu 🙂 istotne budem mat milion otazok, len si vravim, ze este je cas riesit vela veci, ze som este len v 11tt, tak to nechcem uponahlat vsetko. Istotne budem potrebovat rady od teba aj od vsetkych tu skusenych tehuliek co nakupit, ake su zakladne potreby pre male...ale zatial to vobec neriesim. Akurat si ma tak namotala na ten porod do vody a dala si mi takeho chrobaka do hlavy, ze o tom velmu tuho uvazujem a citam a studujem. Keby bolo vsetko v poriadku cele tehu, tak sa naozaj priklanam k takej forme porodu, aku si mala ty tu. Uvidime ako bude. O ten nuchal scan mi este nevolali, ani neposlali nic postou, tak zatial cakam a vobec nestresujem. Hlavne, ze som bola na tom dating scan a videla som srdiecko malej bublinky 😲. V maji mi brali krv na vselico, ale aj na anemiu, zistili, ze som anemicka tak mi dali ferrous sulphate a neviem teraz, ci mam ist na recepciu a objednat sa opat na krvny test, alebo pockat do najbliezsieho stretnutia s mf do 27.6. Nemas s tym nahodou skusenosti? A ako sa citis? Bolesti a tak? Vies presne v ktorom tt si? Davaj na seba pozor 🙂

wewe8584
12. jún 2012

@andie25 jupchuuu 🙂 skvela sprava, takze si v 12tt? robili ti aj nuchal scan? tesim sa s tebou 🙂

andie25
12. jún 2012

@lu2112 no dúfam že ešte kapustnicu si dam 🙂 uvidíme, ale tešíme sa strašne🙂 nám to tak vyšlo neplanovane x

andie25
12. jún 2012

@wewe8584 áno som v 12+3 podľa scanu a robili mi aj NT, zatial merane hodnoty ok ešte musíme počkať na krv. Strašne sa teším🙂 som skoro celu noc nespala, ale ked som videla drobca čo vystraja, tak všetko opadlo. 🙂 x

lu2112
12. jún 2012

@andie25 no budes to mat tak namale ale aspon najkrajsi darcek pod stromcek juuj len dufam ze to bude den vopred alebo den potom nech si male uzije aspon narodeniny 😀 inak to bude mat vsetko po hromade 😀 ale uzasne sa tesim stebou

andie25
12. jún 2012

Dakujem pekne. X Uvidíme, väčšinou sa vraj chlapci prenášajú a dievčatka su rozumnejšie 🙂

sarifa
12. jún 2012

@katie555 no aj ja na ebay pozeram vacsinou.A nabytok mam taky aby babo malo aj ked vyrastie..Lebo deti rastu rychlo 🙂 aby som nemusela vymienat stale nabytok ...

sv
12. jún 2012

Ahojte kočky, ja len tak trošku a na rýchlo, lebo vidím, že máte už aj tak kopec informácií. Ja som tu už 14 rokov a mám dve deti (7 a 3). Obe sa narodili tu. Lietať môže až do 34-36 týždňa, záleží od aerolínií. Vždy si berte zo sebou papier, kde je napísané, v ktorom ste mesiaci. Niekedy to na letisku chcú vidieť, hlavne ak je bruško už poriadne viditeľné. Rodila som tu, a z vlastných skúsenosťí, musím povedať, že pôrod bol super (dvakrát epidurál), ale hneď na druhý deň som išla domov. Naštastie moja mamina tu bola na prvých 6 týždňov a pomohla mi. Ukázala mi ako sa kúpe bábätko atď, lebo tu Vám to neukážu. Ale nebojte sa, všetko je v pohode zvládnuteľné. Ak môžem poradiť, kúpte si doma detský čaj, tu ho nie je dostať, vôbec nevedia, o čo sa jedná 🙂🙂 Všetko bude ok, nebojte sa 🙂 Držím Vám všetkým palce.

sarifa
12. jún 2012

@sv Decky caj? otom som ani ja nepocula 😒 mama mne spominala ze nejaky fenikel a prevarena voda co sa mi zda dost divne aj ked viem ze sa to u nas niekedy davalo babatkam...

andie25
12. jún 2012

@sarifa pokial planujes kojit, tak do 6 mesiacov sa neodporúča nic ine okrem materskeho mlieka,žiadne caje, vody atd.

radusiq
12. jún 2012

@lu2112 nic, len prazdna skatula na samplanske 😒 kedy konci aukcia?

@andie25 gratulujem k Vianocnemu babu 🙂 dufam ze pridas fotky ak nejake mas 🙂

inak ja dnes trosku stresujem, babo sa akosi prestalo hybat - dnes som ho citila len parkrat aj to dost slabucko a cca od 5.30 uz vobec, ani ked ho trosku postucham 😢 ...dufam ze vo vlaku sa nezaprie a da mi par kopancov na ukludnenie

sarifa
12. jún 2012

@andie25 a ked neplanujem kojit dlho? tak sa len zaraba mlieko a nic ine nepiju?

andie25
12. jún 2012

@sarifa tak v tom prípade môžeš aj cajik a vodu, ale najúspešnejšie je kojit aspon do 6 mesiaca pre babo a má to výhody aj pre mamku

andie25
12. jún 2012

@radusiq ďakujem;) pridam ked prídem domov, mám iba jednu🙂 určite sa babo prebudi, a keby si mala obavy, chod do nemocky x

sarifa
12. jún 2012

@andie25 no ak budem moct kojit tak budem aspon do tych 6mes..ale je dobre vediet co sa dava ked mamicka nekoji...

andie25
12. jún 2012

@sarifa chcela som napísať najidealnejsie a telefónik si to prepol na ine slovo 🙂

sarifa
12. jún 2012

@andie25 hahaha vies co ze mi to ani nezapalo ze je tam nejake ine slovo? To ja zase ked citam bez okuliarov tak hocico vidim haha

macinka00
12. jún 2012

Baby poradte mi pls....kde a ako vybavim ten apostille?? Mam z toho strasny chaoz..dakujem za rady

lu2112
13. jún 2012

@radusiq Dobre ranko tak vcera nakoniec bol aj dobry den vyfhrala som dve aukcie jedna bola tots bots easy fit za 4.50 nova a potom za 10 mam 15 bambio mio takze super sa tesim aspon nieco 😀
Ako dnes ? ja som vela toho nenaspala budila som sa celu noc a mm sa rozhodol ze nas vytlaci z postele takze nic moc 😅

lu2112
13. jún 2012

@radusiq dufam ze mali sa prebral a mal len lenivy den 😒

radusiq
13. jún 2012

@lu2112 bre ranko, no pekne pekne, potom hod fotky zas 🙂 ja dufam ze dnes ma budu cakat vsetky plienocky v rade na stole v kancli ked dojdem 😀 LL pridu kurierom takze tie naisto, zvysok vsetky boli odoslane v pondelok druhou triedou, tak snad by uz mohli tiez...
Drobec sa vo vlaku prebral, aj doma pokopkal, asi sa mu dobre spinka kym ja neviem co skor 🙂 akurat vypijem kafcu a utekam po auto, vcera mi volali asi 3x zo servisu nech pridem, ze nanho nemaju miesto, aj ked uz pri odovzdavani som im hovorila ze ho vyzdvihnem dnes rano a navyse maju velke parkovisko 🙄

lu2112
13. jún 2012

@andie25 Stim prenasanim si ma velmi nepotesila nas to musi stihnut nez babka dojde nech si ho aj ona uzije 😀.

lu2112
13. jún 2012

@radusiq No super ze sa prebral nas mali kope ako ozivot tak ja by som asi ties stresovala keby bol v klude mna vcera az tak kopal ze som musela nastartovat auto a ist sa previezt to ho vzdy ukludni a nastastie pomohlo lebo mi kopal do rebier asi sa mu nieco nepacilo 😀 celi tato mamu treba vytlacit 😉.
A urcite zavesim plienocky hned ako dorazia pofotim ale bude to tak az buduci tyzden druha trieda 3-5 dni 😒

radusiq
13. jún 2012

kto hladal tie sleeping bags, prisiel mi mail ze na Emmas Diary dnes ma byt Flash Sale a mali by ich tam mat za £6

radusiq
13. jún 2012

@lu2112 druha trieda vacinou dojde do 2 dni, niekedy aj na druhy den, len to nie je garantovane...kazdopadne tesim sa 🙂 mm si vcera robil srandu ze maleho rozmaznamam, ze ho ucim na "kop=kolisaj ma!"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre