Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
13. jún 2012

@kvietocek7 aha no tak drzim palce nech nieco najdes.Ved sa pozri na nete urcite budu mat aj nejake ukazkove fotky co si mozes pozriet predtym🙂 Chces dat svoje deturence odfotit?

kvietocek7
13. jún 2012

@sarifa ano, uz dlhsie sa na to chystam ale nejak sa neviem rozhybat, no a ja mam radsej ked je nejaka dobra skusenost 🙂

andie25
14. jún 2012

@sv
@sarifa
Caute baby, ja som nechcela nikoho urazit, ale fakt je, že do 6 mesiacov pri plne dojcenom babu sa neodporúča ani voda ani čaj a to ani v teple. Mlieko obsahuje všetko co babo potrebuje a konzistencia mlieka je na to usposobena, kedže prve mlieko je take vodnatejsie, co slúži na hydrataciu a potom neskôr pocas kojenia je sytejsie a kremovitejsie ktore je plne zivin (ako potrava). Samozrejme ak mamička nema dostatok mlieka, tak bude dávať náhradu, a potom určite sa sa aj voda aj caj. Možno som trosku ovplyvnený tým, co robím, ale nie je nad materské mlieko. Akurát treba správne babo prikladat a kojit každé 2-3 hodinky, a vtedy by problém s tvorbou mlieka nemal byt. 🙂

lu2112
14. jún 2012

@radusiq dobre ranko
Tak ja zase skore rano v praci nech stiham vsetko lebo dnes chcem konecne odyst na cas 😝. No ja som zvedava na tie bambino mio. Ale musim povedat flip u mna vyhrali pekne vyzeraju a zevraj aj dobre sedia tak duafm ze budu este uvidime ale budem musiet este do objednat alebo kupim tots bots tie male na zaciatok a uvidime neskorsie co mi bude viacej vyhovovat 😀 Ale daju sa pekne zmensit na maelinke 😀

radusiq
14. jún 2012

@lu2112 ahoj ahoj tak ja az teraz som dosla, uz len dva dni vydrzat. Akurat som ratala ze mi ostava presne 30 pracovnych dni do materskej 😀 no tesim sa na tie flipky. ja som sa rozhodla ze uz nekupujem nic, len jeden-dva wrapy, a viac az ked sa drobec narodi lebo @cimage ma rozhodila s tymi Bambino Mio ze jej z toho maly vyrastol, mne nepridu vobec take male...

lu2112
14. jún 2012

@radusiq ja mam dnes den blbec nic nestiham 😅. No osobne si myslim ze asi to zavisi aj od dietata a noziciek a podobne nema nahodou bambino mio 4 velkosti?? tak ak vyrastol z tej small a ja na medium tak to je celkom v pohode lebo tie large su dost velke.
Ja si uz hovorim tiez ze nebudem kupovat ale tak pomoz si ked tie plienocky su take uzasne juj uz sa tesim kedy ich budeme pouzivat 😀 😀

radusiq
14. jún 2012

@lu2112 pomohla by som ti, ja dnes kupodivu pohodicka, ticho je velmi, ani nemam co robit (a nemam tu ani sefovu dceru takze nemam po kom opravovat chyby 😀 ). Ja som ratala s Bambino Mio na zaciatok, tym ze su take tuhsie budu dobre na siroke viazanie, nechcela som ich na dlho ale som ratala ze jedna velkost vydrzi dlhsie ako mesiac. Vacsie uz nebudem kupovat, potom uz len kapsovky a bambusky 🙂 no ale prave, ked zbadas nieco ako ta tvoja modra pasikava, to sa neda nekupit. Vcera som nasla uplne neskutocne BumGenius, vzor Albert tusim, ako maly fracik s gombickami, no ale zas €22, to uz ma mm zastavil ze do takeho sa kakat nebude!

lu2112
14. jún 2012

@radusiq 😀 😀 no ved to tie plienocky su uzasne a teraz n ebay som nasla nepouzite za naozaj dobre ceny tak sa musim ovladat lebo moj mm zatial toleruje ale neviem ze do kedy ale ako hovoris ked vidis take zlate tak je sa tazko ubranit 😀 ja konecne uz doma akurat som dosla lebo dnes sme stahovali zajaca k znamim na den tak som ho bola vyzdvihnut ako male dieta 😀 . Lebo uz sme oznamili ze odchadzame ale landlord ani netusi ze mame zajaca tak to tak chceme aj nechat 😝

radusiq
14. jún 2012

@lu2112 😀 trenujes sa na babysitterky? ja som mala co povedat ze ticho tu je, ked som dosla z obedu tak sa to tu spustilo tak ze som sa nezastavila do teraz, par veci som musela len tak provizorne platat aby ostali na neskor...a teraz dufam ze som toho vela nepokaslala 😖

lu2112
14. jún 2012

@radusiq no ono to tak je ja som si myslela ze dnes bude klud no nebol 😖. A ano trenujem nech vtom uz mam prax ved zachvylku to budeme musiet obsolvovat 😝
dnes aj mali bol dost aktivny tak ma bolia rebra aj na dotyk tak teraz len lezim ani pohnut sa mi nechce 😒

radusiq
14. jún 2012

@lu2112 aspon ze lezisja uz umieram tu, stale mi niekto vyvolava, nieco chce, a ja uz chcem byt doma na gauci pod paplonom 🙂

katie555
14. jún 2012

@akwee sorry za neskoru odpoved, som robila uz od 7mej dnes a hned otial do nemocnice. Ale mala je zdrava, srdiecko ma v poriadku. Mala som presne tu istu sonograficku co minule pomahala pri amnio, si ma pamatala. Takze mi aj navyse zmerala NT a bolo 5.5 mm. Ona sama teraz povedala ze si mysli ze to bolo len to meranie a ako mala sa hybala. Este mi ju navyse aj zmerala (aj ked to vraj nerobia) tak 15.4 cm. Okrem toho som potom este bola pozriet reports z vysetreni ale nic co by nam neboli povedali do fonu. Jedine co je celkom zaujimave - v sprave od akehosi odbornika na cysticku fibrozu - vraj nasa mala ma velmi malinku pravdepodobnost mat CF z dovodu ze je som z inej krajiny a tym padom roznej mutacie genov.
Ano priatel je anglican, rodeny z manchestru. Lol.
A ty ako? Co nove?

katie555
14. jún 2012

@akwee este ma napadlo som sa pytala ze preco mam to predvolanie tak to len s tou konzultankou co sme mali, ohladom downu and CF ze oni kontroluju po case ci sme ok. To mam navyse okrem normalneho meetingu s mw v 25 a 28tt 😉

lu2112
14. jún 2012

@radusiq no to je teraz aj moje oblubene miesto gauc a hlavne klud od vsetkeho 😅

macinka00
14. jún 2012

@beronsche ďakujem 🙂

akwee
14. jún 2012

@katie555 neblazni, neskora odpoved neexistuje ;) Viem si predstavit, ze si bola busy. Ja sa sem niekedy aj par dni nedostanem 🙂 Inak som rada, ze je zabka zdrava, gratulujem! ;) Preco este v tomto stadiu meraju NT? Vraj je to po 14tt zbytocne z hladiska identifikacie nejakeho problemu. Inak nie nadarmo sa hovori o "zdravom premiesani genov" pri paroch s rozdielnou narodnostou ;) Moj mm je Slovak, tak boh vie, co nas caka :D Ako vnimas zivot s anglicanom? Ja som tu predtym zila nejaky cas sama a na nezaujem som sa nemohla stazovat... ale mne tam nieco chybalo. S mm sme sa spoznali v UK uplnou nahodou a potom vysvitlo, ze pochadza tiez z okolia BA. No a na dovazok si skvele rozumieme a nie je to tym rodnym jazykom... Ale v konecnom dosledku sme vsetci ludia na svete rovnaki, prezivame tie iste pocity, mame tie iste potreby...
Co sa tyka tej kontroly, znamena to, ze budes mat este jeden UZV? Ak ano, to nie je zle. Aspon uvidis ako sa dari malej ;)
U mna je zatial vsetko OK. Aj napriek tomu, ze mam placentu vpredu a pokryva mi podstatnu cast brucha, cez ktoru by som za normalnych okolnosti uz mohla citit aj slabe kopanceky, vnimam, ako sa babo v bruchu prevaluje a to ma velmi tesi. Citim ho vsak viac v miestach, kde nie je placenta a to uplne, uplne dole. Musim povedat, ze sa uz neviem dockat, kym mi povedia pohlavie. Myslim, ze je to druha baba, aj dcerka si velmi praje sestricku. Mne je to uplne jedno. Zvlastne je, ze som predtym nikdy necakala takto dlho. Pri dcerke mi pohlavie povedali pri dating scan, ked som bola v 14+1 a pri druhom dokonca este snad o par dni skor.
No a co sa prace tyka, tak mi moj boss vcera oznamil, ze by si velmi zelal bycikel. Tak sme dnes kupovali maly bycikel, vlastne len taky push bike, kedze ma este len dva roky. Skoncilo to zatial slzickami, lebo z neho stale padala ako hruska, ale je dost tvrdohlava (po oboch rodicoch), tak zajtra ideme von do parku nacvicovat :D Ako mozes vidiet, caka ta v buducnosti velmi kreativna a narocna praca :D

katie555
15. jún 2012

@akwee Ahoj, tak ako to sledujem ty to mas tiez vesele. Ja teraz mam kludnejsei odkedy som skoncila skolu, ale na druhej strane vsetky vybavovacky okolo domu atd. Totiz moj drahy tak neznasa papierovacky, a keby to bolo na nom tak asi do smrti byvame v podnajme lebo tam je menej papierovaciek. Ale na druhej strane je pravda ze ja byvam v normalnych office hodinach skor doma takze skor sa mi da obvolavat solicitora, agenturu, mortgage avisora atd 😉
No co sa taka zivota z anglicanom, ja sa stazovat nemozem. Ja som zvyknuta na tuto kultura a vyhovuje mi to. Ja stresistka od kosti, on velmi kludny. Takze sa doplname. Jazykovo - ja mam plynulu anglictinu takze v pohode. Ono je vela aj o tom ze na koho natrafis. Ma univerzitu, inteligencne a nazorovo super, dobru pracu a chce sa posunut dalej. Na vychovu deti mame rovnake nazory, skola a vzedlanie je dolezite pre oboch. Ja si osobne uz neviem predstavit mat slovaka. Coho sa trosku bojim je ucenia jazyka malej. Ja velmi minimalne rozpravam po slovensky (len s rodicmi a segrou) a kedze som robila par rokov nanny aj s detmi mi to pride prirodzene rozpravat po anglicky. Takze to bude trosku challenge aj pre mna. Ale neurobim tu istu chybu co urobili moji rodicia - mamka je z juhu slovenska (od dunajskej stredy) a ja a segra nevieme po madarsky takze z jej rodinou sa ani nevieme rozpravat 😒
Vcera ten UTZ bol dobry, mala mavala na nas (bola kamoska so mnou). Oni sami priznali ze minule sme skor boli naplaseni preto ze ono to vybehlo ako risk, a pritom mala je zdava. Hold ale minimalne vieme ze mala nema down, turner, edwards a podobne. Neviem ci mam dalsi UTZ na tom predvolani, len viem ze tam mam ist o 4 tyzdne. Takze mam meeting v 25, 26 a 28tt teraz. No radost. Co sa toho NT merania tyka oni to nerobia, to len ona mi zmerala pretoze ja som ju poprosila ci by mohla.
Co sa kopania tyka, ja som prvykrat citila ked som bola 18tt, vtedy skor take ze mala sa asi otacala. Teraz citim rozdielne ked sa len otaca a ked skutocne kope. To je super ze to citis uz tak skoro aj napriek polohe placenty. Uz mas aj brusko? ja do 18tt bola plocha , nikto by nepovedal ze som tehotna. Potom zrazu za 3 dni vybehlo. Teraz mi zase ludia hovoria ze vyzeram 'too big for 22tt' ja to ale nemam s kym porovnat. Sice vcera som stretla manazerku a ta ma termin o mesiac skor nez ja a vyzerala asi tak ako ja ...
Pekny dni zelam

lu2112
15. jún 2012

@lu2112 Dobre ranko prajem
Moj den sa dnes zacal velmi zaujimavo a hlavne my stupol tlak asi na 200 ako som sa rozculila jedine co ma drzi na uzde je ze som tehotna a to male si to nezasluzi tak som sa musela ist ukludnit a preist na vzduch. Ale neznasam ked mi niekto klame do oci a ty to na tom cloveku vidis ale nemam ziadne dokazi. Ale uz je lepsie len teraz hladam ako to dokazat 😠
Dufam ze ty budes mat lepsi den dufam ze mi aspon plienocky dojdu nech ma nieco potesi. 😅

katie555
15. jún 2012

@lu2112 @radusiq ahojte baby . som pozerala tie 'plienky' co tu stale rozoberate .... som pozerala nejake foto..vyzera to uplne rozdielne nez co si ja pamatam zo svk ako platene plienky. Len ma napadlo ze to su vlastne len tie nohavicky a potom este do toho ide obycajna plienka? ci ako to funguje? 🙂 Sorry za hlupu otazku ale nejako si to neviem predstavit na babu

lu2112
15. jún 2012

@radusiq este som si aj sama napisala 😀 Dobre ranko prajem
Moj den sa dnes zacal velmi zaujimavo a hlavne my stupol tlak asi na 200 ako som sa rozculila jedine co ma drzi na uzde je ze som tehotna a to male si to nezasluzi tak som sa musela ist ukludnit a preist na vzduch. Ale neznasam ked mi niekto klame do oci a ty to na tom cloveku vidis ale nemam ziadne dokazi. Ale uz je lepsie len teraz hladam ako to dokazat
Dufam ze ty budes mat lepsi den dufam ze mi aspon plienocky dojdu nech ma nieco potesi.

lu2112
15. jún 2012

@katie555 Tak v skratke ti tto vysvetlim mas viacero druhou plienok a mozes mat klasicke take ako za nasich detskych cias. Alebo mas potom sistem ako je Bambino mio alebo flip kde mas plienko zlozenu na rovno a to das do Pul nohaviciek to je rychle hlavne pre male babenka ked ti male kaka a piska kazdu chvylku tak menis len ten vnutrajsok a samozrej me tym ze su to stvorce rychlo ti schnu.
Ak si lenivsia alebo chces pohodli jednorazovych plienok ale v latkovej forme mas plienky kapsove, alebo all in one a tie sa daju vypchat este extra skladackami a potom su velmi save. A na noc su dobre naprikald nohavickove su ako jednorazovky ale das este na ne pul vrstvu aby ti tesnili celu noc.
Tak ti poviem latkove plienky su ekologickejsie a zdravsie pre dieta ako jednorazovky predstav si to sama na sebe ked mas menzes a si vo vloske tyzden ci je ti to prijemne mne osobne nie a neviem si predatvit ze moje dieta by malo byt 24hodin v plaste.
Ale je to presvedcenie nieje napisane co je spravne a co nie ale urcite ti poviem po prvej varke latkovych plienok som sa zamilovala a kedze mas vyber farieb a su velmi pekne vzory ziadna jednorazovka sa im nevyrovna 😀 Ak by ta viac zaujimalo kludne napis alebo si pozri tu na MK forum o Latovych plienkach mne tam osobne baby vela veci vysvetlili 😀

radusiq
15. jún 2012

@lu2112 dobre ranko prajem, a co sa stalo? nieco v praci? len klud, ak nejde o zivot nejde o nic 🙂 ja sa chystam pomaly do prace, uz len dnes vydrzat a bude dobre 😅 vcera kolaps, doslova som odtial utiekla, este aj drahy zabludil ked isiel po mna (sla som metrom na Morden pre zmenu). Dufam ze dnes to bude lepsie...

@katie555 ahoj ahoj, tak tak, ako pise @lu2112, ja osobne odmietam babatko drzat v "plastvom sacku" den aj noc, okrem toho tie chemikalie z ktorych sa vyraba to uzasne save jadro na jednorazovkach su riadne svinstvo. Tieto latkove su neskutocne zlate, ovela prijemnejsie pre babo, nesposobuju podrazdenie, akurat ich musis samozrejme prat (normalne v pracke, netreba ich vyvarat ani zehlit). Vlastne vsetky su nepremokave nohavicky + save jadro, bud ich mas zvlast (plocha plienka + nohavicky, alebo nohavickova plienka premokava + vrchne nohavicky), alebo vsetko v jednom, tie prve su lepsie na spanie a na doma a tie all-in-one su zas praktickejsie na vonku. Okrem toho do plienky davas separacku - taky kusok tenuckej tkaniny ktoru splachnes do zachoda so vsetkym tuhsim (predava sa v rolkach ako toaletak), takze do pracky ti ide len mokra plienka, ziadne hovienka 🙂

lu2112
15. jún 2012

@radusiq no v praci ma rozculuju maji zamestanci hlavne jeden ktori dnes asi dovrsil ten strop ze sa ho idem zbavit len to je dlhy proces. no ale uz je lepsie uz som to rozdychala a budem to riesit uz s kludom od bududceho tyzdna 😉.
No mali si tiez zaujimavy den vcera tak dufam ze ti to rychlo ubehne a potom hura na vykend ja robim este zajtra a chcela by som zaca balit kedze pomali si blizi den ked odidem konecne stohto bytu ale uvidime ze ako na tom budem 😀

radusiq
15. jún 2012

@lu2112 no pekne 🙂 dnes zas busy, najdolezitejsiu vec co som nechala sefovi nespravil, lebo to nevedel najst. pokryte post-itkami na mojom stole, a v e-maile mal napisane ze je to na stole. No ale nisto, uz sa nerozculujem, tesim sa na vikend a premyslam nad kocikom nech mam v hlave prijemnu predstavu 🙂
kedy presne odtial odchazdate?

lu2112
15. jún 2012

@radusiq Stahujeme sa prveho ale oficialne tam sme az do 10.07.12 A to mi dnes este volala majitelka ze vcera ked tam boli z agenturi oni si to chceli pofotit a my sme mali vsade veci ked tam zijeme co cakala?? A ze kedy to mozeme upratat tak som je povedala ze prveho bude mat prazdny byt tak nech si robi fotky potom. Normalne sa mi logika zastavuje. Dnes vsetci skusaju moje nervi len neviem dokedy 😀.
Dufam ze ti to rychlo ubehne ja uz by som najradsej teraz odysla lebo mam toho plne zubi 😅

radusiq
15. jún 2012

@lu2112 no super, takych milujem...mate aspon 3-izbovy dom ze si kvoli nim mozte vsetky veci spratat kedy chcu ze? 😠 mas pravdu, chod ked budes moct, mas volno cez vikend ci pokracujes v trapeni?

lu2112
15. jún 2012

@radusiq no pokracujem v trapeni este zajtra ale dufam ze to uz bude lepsie lebo naozaj dnes je den blbec a pretoze som ja nervna mali kope este viac tak uz sa musim krotit lebo mali mi hned vrati kopancami 😀 😀 A poslednu dobu sa mu velmi pacia moje rebra len keby to tak nebolelo 😅
A byt nas uz neriesim ved tam sa uz nevieme zmestit. Uz nech mame domcek nebudem musiet riesit taketo blbosti 😀

lu2112
15. jún 2012

@radusiq a co planujete na vykend idete kuknut kocik?? 😝

radusiq
15. jún 2012

@lu2112 no uz sa vam to krati, zachvilku sa nebudete tlacit 🙂

ideme urcite mrknut ten kocik, pojdeme aj do par inych obchodov s kocikmi nech mm ma pocit ze ich videl a oskusal viac nez sa rozhodneme pre "ten spravny", chceme ist aj fotaky pozriet pred dovolenkou, a inak asi len oddych, mame dost obaja po celom tyzdni 🙂

lu2112
15. jún 2012

@radusiq ''ten spravny'' 😀 ktory si uz aj tak vybrala 😀. No mi tiez asi len odych v nedelu budem mrtva uz teraz nevladzem a ked si predstavim ze takto mam este tahat mynimalne mesiac tak mi je az zle ale pisala som HR email ze chcem mat snou meeting v utorok a ze je tu Urgent 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre