Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lola79
11. mar 2010

ahoj, no mne sa tiez nechce platit polovicu platu na najom, chcem ist domov, ale obidvaja sme v praci ako tak spokojni, takze preto chceme este ostat.
Nevolnosti velmi nemam, vraj mam teda stastie, ale som neuveritelne unavena a vsetko mi strasne smrdi. Aj kolegovia 😖 Normalne chodim do prace a niekedy je to fakt fuska. Hlavne ked si tu niekto prihreje curry, tak ma ide roztrhat.
Inak vcera som bola na tom scane. Bolo to neuveritelne. Odrazu som ho videla ako si tam skace a natahuje sa. Videli sme aj nozicky a cmulal si palec 😵 Ale najhorsie chvile nastali, ked nemohli najst nosnu kost. Tlacil mi na brucho hodinu a 15 minut, lebo povedal, ze inak je scan nekompletny. A v mojej hlave sa uz samozrejme zrodilo, ze drobcek ziadnu nosnu kost nema ,, potom ma teda vysetrili aj vaginalne, takze mi tam to sono strcili akoze pozru z ineho uhla.. ale ani tak nic, tak mi povedali, ze sa mam na pol hodku ist prejst, ze sa mozno otoci. Tu polhodinu sme vobec nerozpravali, len sa mi tlacili slzy do oci, ale nakoniec ju vraj videl, aj ked ja vemi nie. Ale na jedenej fotke ju trochu vidno. Akurat ja neviem, ako velmi ju ma v tomto stadiu byt vidno. Ale vraj je vsetko ok. Uz ma 6cm a vsetko vyzera v pohode 🙂 a mal 170 uderov srdiecka za minutu a uz ho strasne milujem a tesim sa nanho. Kazdy den mu hovorim, ake ma stastie, ze sa nanho tolko ludi tesi 😀 a hlavne ja!! tak nech sme hlavne vsetky zdrave, aj nase babatka! a vy ako?

elixia
11. mar 2010

Jeej,tak to sa tesim s tebou 🙂 Hlavna vec, ze je nakoniec vsetko ok...vidis, aj si pamatam,ze si pisala ze mas v stredu scan, len ja odkedy som doma, mam to akosi popletene, aj dnes som hodnu chvilu uvazovala,aky je vlastne den 😀
Viem si predstavit,ako ta vystrasili,ved ja tiez mam obcas kdejake uvahy co by sa mohlo stat..tak tiez len vrim,ze su to iba moje fantazmagorie 😀 Este v utorok sme pozerali ordinaciu a tam Edwardsov syndrom po amnio..som si na nete nasla obrazky takych deti a uz som nemohla spat celu noc z toho...
Myslim, ze nie je nic krajsie ako ocakavane dietatko,na ktore sa vsetci tesia 🙂 Tak sa drzte 😀
Ja stale cakam na papier z nemocnice, u midwife som bola pred tyzdnom a odvtedy nic..zase som si naivne myslela,ze to pojde rychlejsie...

jarka82
5. apr 2010

Ahojte kocky ako sa mate? Nebola som tu boli sme v kuse chory,potom s malym operacia no proste.... vybrali mu 14 zubkou. TEraz uz zasa soplime 😠 a co tu nove? Peknu dobru noku. 🙂

sonickaf
19. apr 2010

ahojte..
ja som tu celkom nova.. a hladam niekoho z okoli south east london. Este som len tehotna..ale rada by som mala spolocnost niekoho s kym sdielat starosti a radosti okolo babatka..

pingwinek
29. apr 2010

ahojte je tu niekto priamo z Leeds..? 🙂 ak hej psite mi ip..! 😵

elixia
30. apr 2010

Ahojte,tak som nas zas vytiahla odkialsi zospodu🙂)
Jarka,14 zubkov, dobre citam?? 😕 A to preco preboha?

Lola,vam sa ako dari?

Soni,ja som sice trochu dalej ako London,ale popisat si mozme o com len chces...

kivec
2. máj 2010

Ahojte zienky,
vidim, ze do tejto temy chodite len tak sporadicky. Ja hladam nejaku mamicku, alebo buducu mamicku zijucu vo Worcestershire. Ja zijem v Kidderminsteri uz 4 roky a este som ziadnu slovenku nestretla ☹ . Ak by sa nahodou nejaka nasla, bola by som velmi rada. 😉

elixia
3. máj 2010

Kivec ahoj, no ja sem chodim casto,ale nikto neodpisuje 😀 V Kidderminster som bola v safari parku a veeelmi sa nam pacilo 😀 Si aj v UK 4 roky alebo este dlhsie? Planujete zostat?

lola79
15. máj 2010

ahojte. Elixia, mame sa dobre, pobyt doma sa mi predlzil, lebo mi zrusili let, takze som ostala viac ako dva tyzdne.. 😎 Bola som na jednom scane doma a na jednom tu. Zatial vyzera vsetko ok, a budeme mat chlapceka 😀
Sonicka, ja byvam v East Ham. Je to tu skarede, ale domcek celkom ok. Keby si sa nudila, mozes sa kedykolvek ozvat.. ja tu okrem snubenca nemam nikoho, takze by som bola len rada 😵

mickey85
17. máj 2010

ahojte baby, ja idem zajtra na scan, viete mi napisat, co vsetko tam sleduju a naco sa mam pripadne opytat, dakujem 🙂
Idem si lahnut, lebo som dnes robila od rana 8 do 8pm 🙂

elixia
18. máj 2010

Ahoj,no uz asi neskoro...aj ja som bola vcera na druhom scane..vola sa anomaly scan a sleduje sa hlavne,ci sa babatko vyvija ako ma,ci je dost velke,meraju sa rozne parametre, dlzka kosti,obvod hlavicky....tiez sa kontroluje placenta,ci nie je nizko...mas to vsetko popisane v tej zelenej knizke..a aj na pohlavie sa mozes opytat ak chces vediet 😀

Lola ahoj, no my sme tiez pobudli o tyzden dlhsie kvoli sopke 😀 Ako sa vam dari,vsetko ok?

mickey85
19. máj 2010

dakujem elixia, nakoniec sme to vycitali v tej knizke....doteraz sme ju moc nestudovali, lebo mam nakupene slovneske knizky....ale mali by sme zacat, treba sa mi aj naucit vsetky tie tehotenske vyrazi 😉 Pozeram, ze si tiez prvorodicka a termin mame skoro podobny, to ma tesi, parada 😀
Musim si vsetky strany precitat, co ste pisali a budem sa zapajat, lebo ma toho veeeela zaujima.

elixia
19. máj 2010

A ako dopadol scan,vsetko ok?
Ja sa tiez postupne ucim tie vyrazy, na zaciatku som sa nevedela u midwife vykoktat co vlastne chcem povedat 😀 Tazko je niekedy vysvetlit aj bezne veci,ked nevies ako 🙂
Viete uz co to bude? Ci ani nechcete? Myslim, ze tu si to rodicia velmi nedavaju zistovat,aspon z mojich kolegov co cakaly baby to nikto dopredu nevedel...

mickey85
19. máj 2010

Scan bol super, boli sme tam takmer 30 minut, pozerali vsetko a zda sa ze je vsetko v poriadku a v norme 🙂 , baby bolo otocene chrbatikom k nam a nechcelo sa pohnut, tak sme mu moc na tvaricku nevideli. Pohlavie nechceme vediet, nech mame prekvapko 😉 A tvy chces vediet?

kivec
21. máj 2010

Ahoj Elixia,
prepac, ze som ti neodpovedala na prispevok z 3.Maja ale odvtedy som do tejto temy nenakukla. 😖 Ano, zijeme tu uz 4 roky a uz sme tu celkom usadeni, na navrat domov nemyslime. Aj tak by sme si nenasli pracu. Obcas nam je smutno za rodinou, hlavne koli dcerke, ze prichadza o chvile so starymi rodicmi, ale nic nie je idealne. Ale velmi by ma potesilo, keby som tu stretla nejaku Slovenku. Mam nejake zname anglicanky ale to nie je ono. Oni su uplne ine a tie priatelstva vacsinou nie su az take uprimne. Tu sa to ani velmi nenosi. Neviem, ci mas rovnaku skusenost.
A ty kde v UK zijes? Vidis, my sme v tom safari parku este neboli, cakame, kym nam dietatko trosku vyrastie a potom pojdeme s nou. 😉

elixia
22. máj 2010

Mickey, ja by som nevydrzala nevediet,takze som si to dala zistit este doma ked sme boli 😀 A som rada,aspon nemusim vsetko neutralne kupovat. Nase na scane sa tiez kadejak vrtelo,potom bolo dole hlavou a nedalo sa vsetko pomerat,tak nas poslala sa prejst a potom to dokoncila.
Kivec,nic sa nedeje,ja sem chodim obkukavat,lebo tiez som tu sama viac menej, tak sa snazim aspon takto komunokovat 🙂
My sme v Crewe,to je North West, myslim ze dost dobry kus cesty od vas. Tiez sme tu uz vyse 4 roky,ale planujeme navrat domov,ja tu nechcem zostat zit...aj napriek tomu,ze sa doma budeme musiet uskromnit. Mne tu najviac chyba spolocnost, kamosky,rodina, takze nechcem takto zit navzdy. Ale je to kazdeho osobna vec,aj ja mam kolegov, ktori si kupili domy a zostavaju minimalne kym deti neskoncia skoly...
Pozeram,ze ty to uz mas o chvilu...rodila si aj prvykrat uz tu alebo este doma?

kivec
22. máj 2010

Elixia, rodila som aj prvy krat tu, bola som velmi spokojna. Aj mne velmi chyba rodina a kamosky, ale na Sk by sme ozaj zostali bez prace a zili by sme so svokrovcami. 😖 Tak ani nerozmyslam, ci tu ostat. 😀 Aj my by sme tu najradsej kupili dom, ale to nam este dlllho nehrozi, kedze teraz chcu vysoky deposit, ak si chces zobrat mortgage. ☹ No co uz, mozno raz to vyjde. Ale je to na nervy, ked platis najomne, ze splacas tu mortgage niekomu inemu 😠 , no ale neda sa nic robit.

mickey85
22. máj 2010

ahojte baby
@elixia ja sa celkom dobre na tom zabavam, ako mi kazdy hovori, co to bude a pritom nemame sajnu... a na tom scane bolo chrbatikom otocene, takze by nam to asi ani dr nevedela povedat 😉
@kivec my sme tu s mm uz tri roky, ale sme tu velmi spokojni, tiez sa mi nechce ist domky lebo by sme museli u svokrovcoch byvat a to neee. Rozmyslali sme aj nad tym, ze by sme kupili dom, ale neviem, neviem...Mame na orave pozemok, takze sa rysuje aj taka moznost, ze by sme mohli stavat, ale ako si najst job na orave, to je dilema 😢
Uvidime casom

kivec
22. máj 2010

mickey85, tak ste na tom podobne ako my. A ak sa vam tu paci, tak nie je co riesit. My by sme tu chceli ostat aj koli detom, ze tu urcite dostanu lepsie vzdelanie a moznosti do buducnosti. Inak zelam ti krasne a bezproblemove tehotenstvo. 😉 A obdivujem ta, ze vydrzis cakat na prekvapko co sa tyka pohlavia dietatka. Ja by som to nevydrzala. Ale tebe uz teraz asi nic ine neostava, kedze tu v UK uz dalsie scany nerobia. 🙂

elixia
23. máj 2010

Ahojte, no to ta obdivujem,ja by som nevydrzala nevediet...mna babka vyhresila,ze naco si to davame zistovat 🙂 a ze niekedy nikto nevedel pohlavie dopredu a bolo dobre 😀 Ved keby sme nesli domov,tu by som si asi neplatila za to ze mi to povedia...v niektorych nemocniciach vraj len za to,ze ti to povedia, chcu 50 libier...
Kivec a na 3D si tu bola? U nas to stoji tusim 150 libier, takze sme sa rozhodli,ze ich vieme aj inak minut...sice mi to je luto,ze nebudem mat take fotky,ale zas,tolko penazi za to nedam ani nahodou...
Mickey,ty si z Oravy? To sa nedivim,ze sa domov nehrniete...ved domcek si mozete stavat aj postupne,kym ste tu a potom,ked tu nasetrite veeeela penazi,sa vratit domov do hotoveho a uz si len uzivat bez prace 😀 😀

mickey85
23. máj 2010

no baby, zatial mi to nerobi problem vydrzat, je to nase prve a vytuzene babatko, takze je to uplne jedno, co to bude. A bereme to, ze to je nas darcek 🙂 a darcek, sa nerozbaluje dopredu 😉 Aj ked mm zo zaciatku chcel vediet, ale teraz uz nie.

Tak ako pises elixia, tak asi aj spravime...ze si zacneme postupne stavat a potom by sme sli do hotoveho...aj ked neviem ako to teraz bude so setrenim. Doteraz co sme nasetrili, tak sa to uz pomaly ale isto mina 😠 nevadi...na dobru vec 😎 nase mimco, no nie

kivec
23. máj 2010

Ahojte, Elixia, ja som tu tiez nesla na 3D. Najlacnejsie, co som nasla v Birminghame stalo 200£ 😲 . Ale bola som na tyzden na sk, ked som bola v 28. tyzdni a isla som na 3D tam, za 50E. 🙂 Ale my sme pohlavie vedeli uz od 20 tyzdnoveho scanu, malinka sa vobec neskryvala, ukazala sa v plnej krase, videli sme to, aj keby nam nic nepovedali. 😀
Mickey, veru, uz to nie je ako kedysi, ze si tu clovek nasetri veela penazi amoze si ist uzivat domov. Casy sa zmenili. Teraz aj tu je tazko vyzit z vyplaty do vyplaty a este k tomu ten kurz Eura a Libry 😖 . Ale Elixia, ak mas nejaky trik, ako tu nasetrit, sem s nim. 🙂 Rada si necham poradit.

elixia
23. máj 2010

No moja, ten trik by sa aj mne zisiel...ale sa tesim (uuplne neskodoradostne 😀 ), ze to nie len my sme tak na tom. Teda,doteraz som si to myslela,som obcas z toho na nervy,ze makame jak blazni,snazim sa nerozhadzovat a aj tak uspory furt na bode mrazu 😀
Mickey, to sa mi paci o tom darceku 🙂 Tak nech vam to vydrzi. Ja som asi od prirody zvedavejsia, alebo teda netrpezlivejsia... 😀

Inak,uzili ste si vikend? My sme sa dnes vyvalili na plaz....a domov sme prisli cervenucki jak paradajky 😀 Som malemu vykladala potom,ze mama s tatom dnes zabudli rozum doma 😀
,

kivec
24. máj 2010

elixia, super, ze mate blizko more. My sme si uzili vikend na zahrade pod slnecnikom. 🙂 A mala Estherka sa kupala v nafukovacom bazeniku. Bolo to super. My mame najblizsie pobrezie vo Wales, cesta trva asi 3 hodiny autom (su tam len uzke cesty, nie dialnica) ale teraz sa na taku dlhu cestu necitim. My teraz len pekne v bezbeci domova, keby sa nahodou nieco zvrtlo.

elixia
24. máj 2010

no,az tak blizko nie,tiez az v severnom Walese,asi dve hodiny cesty. Zatial si este trufam,jasne,ze ty uz radsej doma 🙂
Mate domcek? My iba byt, snazim sa najst nejaky domcek s aspon mini zahradou,ale zatial bez uspechu...teda za nejaku normalnu cenu. Predtym sme zili vo Walese, tam bolo ubytko neporovnatelne lacnejsie ako tu...
Pre babatko uz mate vsetko nachystane? 🙂

kivec
24. máj 2010

Elixia, hej prenajimame si domcek. Mali sme stastie, prenajala nam ho moja kolegyna za priatelsku sumu. Verim ze vo Walese je najomne lacnejsie, lenze tam nie su pracovne prilezitosti. Skoda, lebo je tam nadherne. A pre babatko my vsetko este po prvej dcerke. Este ju musime prestahovat do druhej izby a ja este musim potriedit a poprat vecicky, dofukat kolesa na kociku a zniest autosedacku z povaly a oprasit ju. No, ked som to tak zhrnula, tak velmi prichystani nie sme. 😅 Ale teraz na to nemam tolko casu ako pri prvej.

elixia
25. máj 2010

Tak to ste mali stastie,ja uz vecnost hladam domcek za prijatelnu cenu,ale zatial stale nic...teda ponuk je asi milion,ale nechcem to cez agency...tak asi nakoniec zostaneme tu kde sme 🙂
Vo Walese je sice pekne, ale nie je tam co robit,kam ist....ani do prirody,vsade same ovce a vsetko je to sukromne,takze sa nikam nedostanes...
To mate fajn,ze aj druhe bude dievcatko,aspon usetrite 🙂 Ja musim kupit uuuplne vsetko,nemame v rodine ani medzi kamaratmi nikoho s malym babom,ze by sme nieco zdedili...oblecko hlavne na ebay nakupujem a asi aj postielku len secon hand ked sa podari...

kivec
25. máj 2010

Elixia, my sme tiez kupovali vsetko, pre prvu dcerku. A vacsinu veci z eBay. 🙂 Aj kocik. Ale vyborne sa daju kupit kociky, postielky a ostatne veci na inzeraty z lokalnych inzertnych novin. Urcite vam nejake chodia do schranky. A tam sa da kupit aj oblecenie, ludia predavaju detske vecicky za 5£ vrece plne veciciek. My tu mame take noviny - Shuttle. Alebo si najdi inzeraty na internete. Tak mozes strasne vela usetrit.

elixia
26. máj 2010

No ja tiez jednoznacne ebay a este mam rada tie charitatine obchody..len tam musis chodit castejsie, kym nieco najdes. Ale podarilo sa mi uz zopar veci za par halierov kupit 🙂 Tie noviny tu urcite su,ale neviem preco,nam noc nechodi,takze neviem ako sa k nim dostat.Obcas som vzala,ked mali v obchode,no akurat som tam nic vhodne nenasla 🙂 Este ma napadlo,ze na car boot chodievam rada, tam som tiez nakupila aj znackove veci po 50p. Chystame sa aj teraz v nedelu, tam by som aj postielku kupila ak y sa podarilo.
Poznas nejaku dobru stranku na nete s inzeratmi??

kivec
26. máj 2010

Elixia, na internete pozeram len to nase miestne Shuttle, lebo on-line je viac inzeratov ako v tych novinach. Skus si zadat do googlu classified +meno toho vasho mestecka a nico urcite najdes. Potom treba hladat pod rubrikou Mother&baby. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre