Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

kaciatko215
27. jún 2012

@slivka233 a este som zabudla na ciapocku pre pripad a nejaku deku...bo som fakt nevedela ze ci mu nahodou nebude zima a aj tak musel ist na vyhrevne lozko bo bol podchladeny

cimage
27. jún 2012

@wewe8584 Cau, nerob si starosti, zvladnete sa postarat. Nam dosla pomoct moja mama a skor mi pripadala na obtiaz vtedy. Vsetko sme si robili sami s muzom. Ona to brala velmi citovo a ked plakal maly, tak aj ona. Nevedela som,koho skor ratovat. Tie veci okolo babetka nam dosli nejak same, ze co a ako mame robit. V nemocnici mi prvu plienku pomohla vymenit midwife a odvtedy sme to robili uz sami. Tak sa nebojte a uzivajte si to 😉

cimage
27. jún 2012

Baby k tym prispevkom na slovensku treba len papier,ze dieta ma vyse 28dni,alebo aj potvrdenie,ze som chodila na vsetky kontroly? A mame narok len na prispevok pri narodeni alebo aj priplatok?

kaciatko215
27. jún 2012

@cimage treba aj ze dieta sa dozilo 28 dni a aj ze si chodila na vsetky kontroly staci to mat na jednom papiery...a samozrejme potvrdenie ze si nedostala ten prispevok aj tu v UK / sure start maternity grant / a ohladom toho priplatku som si nie velmi ista

lu2112
27. jún 2012

@cimage bohuzial len prispevok ten jednorazovy nic ine

wewe8584
27. jún 2012

@cimage ďakujem veľmi pekne za povzbudenie 🙂 moja mamka letela iba raz v zivote, tak dufam, ze sa nam ju podari nejak prepasovat do uk 😀 a este k tomu po vianociach...to bude teda zabava este 😀

wewe8584
27. jún 2012

Tak po dnesnej navsteve u mw som zistila, ze je uplne skvela ako clovek 🙂. Akurat mi nejak nesedi ta komunikacia medzi GP a nou....nevedela najst vysledky krvi v kompe...trapas...a pritom pre mna su dolezite kvoli liekom. Ale teda aspon som pocula srdiecko nasho drobceka, tak sa tesim 🙂. A este sa chcem spytat...bola som pred takmer 2 tyzdnami na nuchal scan a potom hned na krvny test kvoli Downovmu....mw mi povedala, ze ona tie vysledky nema....ako sa ja k nim mam teda dostat? Kazdy nam povedal nieco ine, v nemocnici, ze nam to pride postou domov, nurse, co mi brala krv, ze mw mi to povie no a mw, ze ona to nema 😀. No a včul buť múdra 😀 😀

katie555
27. jún 2012

@wewe8584 no mne to prislo domov asi po 3 tyzdnoch. Ale nejako by som to neriesila - normalne keby nieco nasli do tyzdna od testu ti zavolaju....inak poslu len list ze si low risk 😉

sarifa
27. jún 2012

@slivka233 No tak ja som taku hlavu mala tiez.Snazila som sa zistit aku pomoc by som mohla dostat,ale ako ty hovoris..ked neosklbavas stat tak ti nepomozu .cim viac beries tym viac ti daju.Nechapem tu logiku.A akoto ze ti s prace nebudu platit?Urcite dostanes nieco.Mne budu platit z prace ale tiez to nieje bohvieco a tiez nemam na nic ine pravo okrem child benefit. Tieto ich prava a zakony su uplne debilne ale co uz narobime....

katie555
27. jún 2012

@sarifa no presne ako hovoris....ked obaja pracujete, nemate narok okrem child benefits 20.30 tyzdenne. A napriklad aj to my stratime od aprila 2013 ked to bude zavisiet od prijmu. A to by som nepovedala ze zase az tak vysoky prijem mame aby sme si nezasluzili nic. Mam pocit, ze ako nahle zarabate 26k rocne dokopy uz nie je narok nic. Ale co je 26k pre 3-4 clennu rodinu?? 😒

sarifa
27. jún 2012

@katie555 Pravda ze co este vsetko treba platit nikdy nic neostane na konci mesiaca a clovek nedostane ani pomoc ako ostatni.Ludia co nemaju pracu tak dostanu byvanie ,peniaze a vseliake benefity a mi co vsetci tazko pracujeme tak pracujeme na takychto ludi.Neviem kto tento system vobec vymyslel.Ale co narobime musime si sami pomoct ako sa len da 🙂

slivka233
27. jún 2012

@sarifa no ja pracujem v hotely, a my ako je to zvykom sme od januara cca do aprila velmi nemali svoju sezonu, to znamena ze sme robili akoby nejakych 30 hod tyzdenne, co sa mne vypomstilo pretoze mi ratali priemer za posledne 4 mesiace co boli prave tieto co som mala slabu vyplatu, musis mat minimum 117 tyzdenne aby ti praca platila a mne to s priemerom vyslo o par libier menej, takze preto... samozrejme posledna vyplata bola super, lebo bolo busy, robili sme viac ako aj ine mesiace ale hold smola premna ze som odchadzala na matersku prave v tomto case. od leta do zimy je to super ale potom .... bohuzial....teraz cakam na maternity allowance co mi odpisu no ale mam hlavu v smutku, lebo moc tomu nedavam. partner ma rocny income vacsi ako sa im bude pacit cize asi nemam sancu... 😀

slivka233
27. jún 2012

@wewe8584 aj mne to prislo domov cca po 1,5 tyzdni....

sarifa
27. jún 2012

@slivka233 Ale neboj moja nebud smutna,vykasli sa na ich peniaze aj tak stym je len ostara.My sme tak museli doplacat vysse 2000libier co vzdy mali nejake zle info o nasom prijme a z roku 2004 si nieco nasli(child benefit).Ja uz som sa stym zmierila.Nejako si vystacime ale ako katie555 povedala nejakych £20-30 tyzdenne dostanes ..

sarifa
27. jún 2012

Robil si niekto GBS test?

radusiq
27. jún 2012

@lu2112 @cimage nie som si 100% ista ale myslim ze mame narok na jednorazovy prispevok aj s priplatkom(tiez jednorazovym), dokopy cca €800 to vychadzalo...

@lu2112 tak tak po dovolenke mozme urcite 🙂

kattus78
27. jún 2012

@vladka07
Ahoj, ja som rodila v 2008, mala som velmi dobru skusenost, a idem tam rodit znovu v Septembri 🙂 Kde byvas?

andie25
28. jún 2012

@wewe8584 príde ti domov list zhruba do 3 týždňov, a daj si ho do papierov ostatných v knizke aby aj MW videla. Ja som na nočnej v nemocke a prave som si pocuvala srdiecko drobcove, krásne bije 🙂 moje bábätko🙂

lu2112
28. jún 2012

@radusiq dobre ranko ako sa dnes mas? ja unaveno my sme isli neskoro spat lebo mm sa vratil tak sme sa boli najest a kecali do vecera a mali spokojne kopkal 😀. Uz mas holiday naladu?? zavidim ale dufam ze zvladnes to teplo a hlavne si odychnes uz ste pobaleny ci na poslednu chvylu. My sme este stihli vcera odstahovat 4 krabice tak som sa tesila ale stale akoby z nicoho neubudlo tak dnes zase nieco presunieme 😀

kaciatko215
28. jún 2012

@sarifa ja som si robila ster ked som bola v 36tt a vysiel pozitivny takze pred porodom som dostala antibiotika odtialto som to objednavala http://www.medisave.co.uk/group-b-streptococcus... . Set je zdarma ale potom ked to posles do labaku tak sa plati £35.Ja som sa pytala aj midwife ze ci to robia automaticky a povedala ze ak nemam ziadne problemy tak nie.Ja som si to urobila pre pokoj v dusi a dobre som urobila bo inac by som antibiotika nedostala

radusiq
28. jún 2012

@lu2112 ahoj ahoj, ja dnes dost busy, ale ide to, riadne horuco mi je zas...mam pripravene veci nejake co beriem, dnes sa chcem finalne zbalit nech mam zajtra klud a mozem ist v klude spat (to si hovorim vzdy a nikdy spat nemozem lebo mm sa bali zasadne o druhej rano pred odletom). Uz som jednou nohou v Maroku, vcera tam bolo vyse 45 stupnov a to prsalo, ale zas maju klesnut teploty na 30 kym tam dojdeme, tak snad akurat Atlantik trosku vyhreje 🙂

monikac
28. jún 2012

@cimage ahoj potrebujes aj potvrdenie ze babo sa dozilo 28 dni a aj, ze si chodila na vsetky vysetrenia a taktiez potvrdenie ze si to nedostala v UK, chod do Job centra a tam ti daju application form, ktoru vyplnis a posles naspat a oni ti poslu tak do tyzdna list domov, ze ti to tu zamietaju a to zoberies na SK 😉. ten list som nemusela prekladat zobrali to na SK v anglictine v pohode... Ja osobne som o to ziadala tento rok a z SK si popytaj formular a tam to mas vsetko, staci ak ti to MW podpise a da razitko, zasles na SK a do par tyzdnov mas penizaky na ucte 😉

wewe8584
28. jún 2012

Ahojte tehulky, uz asi aj nejak zvykam na uk system starostlivosti, len mi celkom niektore veci. Napriklad pokial viem, tak na svk pri vysetreniach kontroluju aj krcok, tu to vobec nerobia...aj mi to vyhovuje, vdaka tomu sa k mw tesim, ale ako potom zistia, ked sa niektora zena zacne otvarat hoc aj v 20tt, co sa teda podla diskusii tu modrom konikovi dost casto stava (mam z toho naozaj obavy). A tiez viem, ze na svk robia rozne stery, najma ku konci tehotenstva, robia to aj tu? Ako mam vediet, ci som v poriadku. Ved predsa dobre vieme, ze ak je nejaky nalez pozitivny, je lepsie brat antibiotika ako to neliecit vobec, ale ako ja mam vediet, ci tam nieco nie je? Zase milion otazok na vas..... 😀 😀

wewe8584
28. jún 2012

A prepacte za chyby v prispevku 😀 asi skor pisem ako premyslam 😀 😀

katie555
28. jún 2012

@wewe8584 No takym obdobim som aj ja presla ze som to otazkovala. ale na druhej strane myslim si, ked si pozries kolko deti sa tu v uk denne, takze ten system nebude az tak nafigu. Co som citala tak v 'zapadnych kulturach' sa upusta od kontroly krcku a celkovej kontroly , bo prave to moze sposobit infekicu a sarapatu. Neviem kazdy ma svoj nazor nato, ja to beriem tak ako to tu je. Nejako osobne by som nebola nadsena aby stale do mna ktosi rypal a kontroloval. 😎 Su slovensky ktorym to vadi a preto chodia na vysetrenia na svk. Skutocne je to len na tebe, ale moj nazor je, ze evidentne system tu nie je zly ked uz funguje tolko rokov 😀

wewe8584
28. jún 2012

@katie555 ja som si uz na to aj nejak zvykla, len som si precitala nejake veci co tu dala @kaciatko215 link. Som sa nalakala dost.

lu2112
28. jún 2012

@wewe8584 Ja si osobne myslim ze system je iny ako sme zvyknuty ja osobne som rada ze sa do mna nikto nespara a da mi pokoj ale na druhej strane mi vadi moja MW u ktorej mama pocit ze zabudne raz aj ako sa ona vola 😅. Ale clovek si nevybere raz sme sa rozhodli ostat tu tak sa stim musime vyrovnat. A ked sa bojis predcasneho otvarania vzdy je to spojene z niakymi priznakmi takze tie treba sledovat a k mas blbe tusenie tak zdvyhni telefon a volaj MW alebo chod do nemocky tam ta hned skontroluju.
Ja volam MW pravidelne lebo stale mi nieco je ale vsetko je spojene z tehotenstvom 😀 a je to normalne 😀. Je normalne sa bat a chcem pre deti to najlepsie ale obcas to treba brat sportovo nie vsetci musia mat tie iste problemi

lu2112
28. jún 2012

@radusiq fuha tak tie teploty su scary 😎. ale aj tak zavidim tak by som sa rada vymocila v mori este este kym sa male narodi no ale nevide tento rok pojdeme buduci cela rodinka 😀 Niako to tam zvladni ja dnes mam take bolesti chrpta ze uz steny skriabem a do tohomali kope stale do rebier a normalne tam uz mam modrynu no v utorok mam GP tak mu to ukazem ale urcite povie ze to je normalne 😀. Ked mali vide hned ho zapisem na karate lebo on co stvara. 😀

slivka233
28. jún 2012

@wewe8584 aj ja som si velmi zvykala na system ale teraz mi to celkom vyhovuje, myslela som ze to len ked idem ku GP ( mimo tehotenstva) chora ako hovado sorry za vyraz, a dostanem app.o 3 dni supis nie?dovtedy som sa vyliecila sama, ale ako pisu baby k midwife sa tesim a nikto sa vomne nespara i ked raz som sa aj dozadovala lebo ma trapil vytok a odpoved??to je prirodzene....ale u neriesim..uzivaj si tehulkovanie a nemysli na zle veci vsetko dobre dopadne.

slivka233
28. jún 2012

pomoooooooc aj vam je tak strasne horucoo???? otvorene okna, ventilator, voda s ladom a stale zomn leje ako keby som vysla zo sprchy....som ako v prechode navaly horucavy.....co to jeee???ved nieje taka horucava vonku?? aj vam je tak teplo? prosim povedzte ze ano 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre