Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
4. júl 2012

@lu2112 no nezavid velmi, vcera bola kosa, lezali sme na plazi v hojdacej sieti obleceni a zakryti uterakmi 😀 Potom sme boli na trhu po nejake suveniry, na veceri a bolo. A dnes je este horsie, hmla, 17 stupnov 🙄 Ze huraa afrika..vraj sa ma vycasit ale tak to sa malo aj vcera..dufam ze trosku vyjde slniecko, uz tu velmi nemame co robit...
Tak prajem prijemny pracovny vylet, nech ti zbehne a nech si trosku oddychnes od prace 🙂 dnes este zarezavas ci volno? Ako sa ti chodi od znamych?

lu2112
4. júl 2012

@radusiq Juuj no tak to mate podobne ako v UK som myslela ze aspon teplo tam mate 😒. Tak dufam ze sa vam vycasi. 😅
No dnes este zarezavam a dnes bude aj dlhy den lebo vsetko treba mi dokoncit lebo zajtra som neni v office ale tak snad zvladnem inak dorobim vecer v posteli 😀. Vcera som zaspala pri pisani emailov tak som to dnes dobiehala 😝.
Do roboty sa mi chodi dobre som rada ze sme sa prestahovali lebo nasi znamy maju pekny velky byt a konecne mam ticho susedov neni pocut a je to hned vedla lesa takze ziadny ruch len pokoj normalne raj pre nas 😀. Cesta mi trva 5 min autom takze sa to da keby som isla peso tak asi 20min chodze no ale to budem praktizovat az ked sa vycasi vramci cvicenia 😀 Kedy sa vraciate?? A ako zvladas jedlo vsetko v poriadku nemala si ziadne problemi zatial ?? Odychuj a dufam ze sa vam coskoro vycasi nech si este uzijete tepla lebo v UK to nehrozi
😀 😀

katie555
4. júl 2012

@wewe8584 no zalezi od toho v ktorom meste. Na svk sa to pohybuje od 40 eur do cca 80. Ono treba si obvolat aj gynekologov, vela z nich to robi. nakolko je to nadstandardny ukon aj slovenske poistene mamicky si to platia v plnej vyske. Ja uz na svk nie som poistena tusim 6 rokov, jedine co sa ma pytali bolo rodne cislo a meno. 😉 Plus nakolko si to platis tak su ti ochotny viac vyhoviet casovo - my sme mali nas o 18.45 , jedina podmienka bola ze musime platit v hotovosti, ale vydavkovy pokladnicny doklad nam dal. Ja odporucam, my sme boli spokojny aj ked mala nas mala dost na haku, aspon vieme ze je zdrava (teda do akej miery nam to utz vie povedat) Na svk ho robia najlepsie v 25tt - my sme boli na svadbu a tak to vyslo akurat ze som bola 24+5, tu v uk je to neskor 26-32tt aj ked co som pocula okolo 30tt uz to nie je ktovieco bo babo vyzera splostene kedze ma velmi malinko miesta 😕

radusiq
4. júl 2012

@lu2112 uz sa trosku oteplilo, ale stale je pod mrakom. Aspon sme sa okupali v mori a lezime pri bazene 🙂 inak maly mal v noci prvu stikutku, taaake zlatunke to bolo 🙂 vraciame sa v sobotu vecer, raz som musela trosku pobehnut na vecko tak jednorazovo, ale inak uplne v pohode, aj cerstve ovocie aj maso aj salaty, akurat vodu nepijeme z vodovodu

andie25
4. júl 2012

@sarifa nehovoria, lebo to je nhs politika. Nazory sa roznia, pretoze doktori sa obavaju, ze ked pri porode nasadia antibiotika - co je liecba proti groupB strep a takisto ich nasadia aj babatku po narodeni, tak sa boja toho, ze organizmus sa stane odolny voci antibiotikam. Plus keby mali nasadit atb kazdej zene=cena? Ved vies ake nazory tu su vseobecne na atb. A zase druha strana tvrdi, ze iba 1 z 2000 babatiek moze dostat tuto infekciu a aj ked ju dostane, tak sa az vtedy prelieci antibiotikami. Chapes NHS=peniaze. Ale ked chces mat pokoj na dusi, tak sa otestuj, ale uz teraz mas najvyssi cas 🙂

andie25
4. júl 2012

@beronsche
@sarifa
@lu2112 dievcata tu je aj peticia na rutinne testovanie tehuliek proti group B strep, ak mate zaujem 🙂
http://www.gbss.org.uk/

katie555
4. júl 2012

@radusiq ako citis stikutku baba? ja si to neviem predstavit? 😉 nasa mala doma na svk v teple bola moc leniva, cele dni nekopala - asi jej bolo moc horuco 😎

sarifa
4. júl 2012

@andie25 Ja som sa otom rozpravala s mojou Midwife a ona mi povedala ze preto oni monitoruju babatko po porode.Prebieha to len pocas 24hodin.Prave preto by mali zeny zostat v nemocnici aspon ten jeden den ale ze vela zien nechce ostat a ide domov aj tak. Tak ja to asi neham tak 🙂

andie25
4. júl 2012

@sarifa no ono to ani 24 h nie je, pokial bude pôrod ok, tak ta vedia prepustiť aj skôr, podľa toho kedy porodis. Je úplne normálne, že ked porodis trebárs ráno o 6, tak večer ste uz s babom doma. To nie že ženy sa ponahlaju domov, ale takto sa zase šetria peniaze...

slniecko77
4. júl 2012

ahojte
@sarifa ja som rodila cez vikend, porod prebehol bez komplikacii a bolo mi povedane (popravde pytala som sa domov), ze mozem ist domov po 6 hodinach..ale cakali sme dlhsie na pediatra tak sme sli domov po 7.5 hodine..aj ked ma pediater presviedcal, aby sme nesli 😉

radusiq
5. júl 2012

@katie555 take pravidelne rytmicke bublinky v brusku, citis ze to nie je kopkanie na to je to prilis slabe, a velmi pravidelne 🙂

@lu2112 Vyzera ze uz sa nevycasi, uz ma byt len horsie :( tak nic, aspon si oddychneme..akurat riesime ze by sme zajtra sli na vylet na stvorkolkach alebo buginach, mm rozmysla ci ist s malym ci nie, aby ho to prilis nehadzalo ale myslim si ze to bude ok, ci?

radusiq
5. júl 2012

@slniecko77 ahojky gratulujem k drobcovi, hlavne vela zdravicka 🙂

slniecko77
5. júl 2012

@radusiq no ja uz mam porodene nejaky ten rok a pol 😉 ale dakujem 😵
..uz som si s vami pisala, len to bolo trosku davnejsie..nebol cas na MK

radusiq
5. júl 2012

@slniecko77 😀 Ja som to pochopila tak ze si teraz cez vikend porodila...nic to, inak pamatam si nick, len datumy unikaju...

slniecko77
5. júl 2012

@radusiq v poho 😀
..uz dovolenkujete? Ako to zvladas ako tehula?
..inak gratulacia k chlapcekovi 😵

radusiq
5. júl 2012

@slniecko77 vdaka, dovolenka super, oddychujem za dvoch 😀 Fakt by som odporucala kazdej tehulke. Aj ked je pravda ze nemame tropicke horucavy tak to mozno lepsie znasam...

katie555
5. júl 2012

@radusiq no to mas asi pravdu...Ja som sa neskutocne tesila z domu spat do uprsaneho manchestru. 38stupnov na svk kazdy den teraz, mne neskutocne opuchli clenky a chodidla, som horko tazko chodila. Este do obeda ako tak ale poobede a vecer som uz nic nevladala. Po prilete do Briminhamu som skutocne uvazovala poziadat o wheelchair - v lietadle mi este opuchli tak nohy ze som ani topanky naspat obut nemohla... 😒

sarifa
5. júl 2012

@slniecko77 No presne to je prikladom 🙂ale kto by nechcel ist domov cim skor? 🙂

slniecko77
5. júl 2012

@sarifa myslim, ze ked prebehne porod v poriadku, dieta bude v poriadku domov ta pustia
..ale midwife musela skontrolovat ci som mocila, zmerali mi krvny tlak, asi aj telesnu teplotu (uz sa nepamatam)..myslim, ze boli radi, ze chcem ist domov 😉
..priznam sa, ze som sa ''striasla'' pri predstave, ze mam lezat na jednej izbe s dalsimi cca 5 rodickami a ich detmi schovana len za plentou + tie ich navstevy...bleee

sarifa
5. júl 2012

@slniecko77 no ja som tak raz bola navstivit kamaratku v nemocnici ked porodila.A presne ako opisujes same postele oddelene dakou plachtou ..to sa mi veru nepacilo ale clovek si nevibere.Ja dufam ze cim skor pojdem domov lebo nemocnice celkovo nemusim..

andie25
5. júl 2012

@sarifa 🙂 no keby si si vybrala rodiť v birth centre, tak máš izbu sama pre seba aj po pôrode🙂 ale tam nepodavaju epidural, ale môžeš využiť ine veci- bazén, g&a, petidin 🙂

sarifa
5. júl 2012

@andie25 No mne dala MW 2 moznosti .V nemocnici alebo doma... No a zato sa zvlast plati ? Ja epiduralku asi nebudem chciet tak ja by som taketo centre veru priala 🙂

wewe8584
5. júl 2012

@andie25
@sarifa
aj ja nad tym tuho uvazujem....zvazujeme aj porod do vody....len to musi byt vsetko v poriadku, ze? ziadne komplikacie

radusiq
5. júl 2012

@katie555 no volala som s nasimi ze ake sialenstvo je na slovensku, to veru neviem ako by som zvladla. Dnes bolo konecne zas teplo aj ked pod mrakom, prijemnych 28, a ted plecia a dekolt mi spieklo trosku aj cez tricko a 45ku faktor, citim ze pokozka je ovela citlivejsia na slniecko. Mala si flight socks na let? Stale opuchas ci len z tepla a v lietadle? Mne nohy zatial vobec nepuchnu, len miestami bolia a dnes som si nasla par popraskanych ziliek na lytkach

slniecko77
5. júl 2012

@sarifa mozno v okoli centrum nemate, preto ti ho neponukla..ale birthcentre nemas poruke lekara..tak je to na tvojom zvazeni kde sa rozhodnes rodit 🙂

katie555
5. júl 2012

@radusiq tu vôbec nemam opuchy. To len doma plus včera som este mala a dnes Uz pohoda. Takže plné to pripisujem tym horúčavám. Bola som dnes u mw a ta tiez povedala že to z tepla. Pytalasom sa na antenatal classes a teraz sa neviem rozhodnúť - buď to mat 5 minút od domu ale bez drahého keďže je to v utorky cez deň a dráhy bude v praci . Alebo cestovať 10 mil do nemocnice večer - plus tie by som Uz musela riešiť teraz .... ☹

sarifa
5. júl 2012

@wewe8584 hej vo vode ked chces rodit musis bit low risk ,ale niekedy konplikacie nastanu aj tam a mozu ta odtial vytahovat 🙂 My tu v nemocnici mame len jeden bazen a neda sa dopredu zajednat..ked je volny mozes ist ked nie mas smolu ..Takze ja si mozem robit birth plan aky chcem aj tak si spravia po svojom 🙂

veriiii
5. júl 2012

@wewe85 kolegyna rodila do vody pred mesiacom, povedala,ze to odporucuje i ked bola viac menej v agoniii 😒 , kedze epidural sa neda aplikovat a zevraj este v ten den posielaju mamicky takto rodiace domov.. 😲

wewe8584
5. júl 2012

@sarifa
@veriiii
no ja som chcela do vody hlavne preto, lebo je to priamo v nemocnici a keby nieco, tak normal porodnica je o par poschodi nizsie....ved to, ze ked budem mat bolesti ako blazon, tak neviem, ci tam neskolabujem 😀 😀 ... neviem naozaj ... :( ja ten nazor zmenim este aspon 10x ... vy ste ako na tom?

sarifa
5. júl 2012

@wewe8584 no ja som natom asi podobne .Ja menim nazor hned ako nieco citam alebo pocujem haha.Ja som chcela do vody pretoze ja ked som doma vo vani tak sa citim uplne super uvolnena a odlahcena 😀 sice som tam napasovana ako sardinka ale nevadi mi hihihi... Takze som si myslela ze to by bolo naj ...ale potom som nadtym rozmyslala a si hovorim ze ja odpadavam hned ked krv vidim tak zase to by som tam asi nevydrzala v tej vani :( Ja som taky nerozhodny clovek ale najlepsie je asi pockat co mi moje telo povie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre