Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
8. júl 2012

@jeanka presne ako pises jednorazovu handru tam najdes...ja primark tiez nemam rada ale zase extra koselu na porod ktoru potom asi spinavu spotenu a neviem aku hodim do kosa kupovat nebudem...a tam ma to vyslo cca 4-5 libier....no nekaslem na to??? a ku podivu vyzera dobre.....

jeanka
8. júl 2012

o tych maternity mats som ani ja nepocula - to je na ochranu matracu pripadne sedadla... matrac v nemocnici im mozem o.... a do taxika zoberiem uterak keby nieco 😀 podla mna netreba...

slivka233
8. júl 2012

@jeanka juuuuuj no a ty budes fakt prvaaaaa...wohooooooo tak sa tesim na rozpravanie...
a ozaj beriete si do nemocnice aj nejaku nahradnu stravy pre mimi keby nahodou nieco sa deje s mlieckom?? ja som len nieco zapocula ale neviem ci to nieje hlupost

sarifa
8. júl 2012

@jeanka no zupan ti bude teda na nic. Ten netreba.Aj ja ma 2je balenia tych vatovych ale to sa mi zda trochu nelogicke ked namaju kridelka ved to take hrube sa hned medzi nohami pokrci.A kedze krvacanie bude silnejsie ako normalne tak neviem,neviem... primark je dobry na taketo jednorazove veci ,usetri aj co to aku korunu.
No veru ty nam povies ako prva 🙂

slivka233
8. júl 2012

@sarifa no dufam ze budem patrit medzi tie stastne ktorym krvacanie prestane max do 2 tyzdnov..heheh i ked neveriiim ved po 9 mesiacoch prazdnin by som chcela az vela

sarifa
8. júl 2012

@jeanka je to dobre mat doma ak nechces menit cely matrac 🙂 aj ked vo0da praskne pocas spanku tak cez uterak to pretecie rychlo.ale kazdy si poradi ako vie 🙂

slivka233
8. júl 2012

@sarifa pripisujem na zoznam

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 Ja som pocula ze ak by babo nechcelo mamine mlieko tak oni tam maju nahradu takze ja nic neberiem 🙂

jeanka
8. júl 2012

@slivka233 na tu stravu som sa pytala midwife ze keby sa nezadarilo kojenie a ona ze tam maju aj flasky aj ten ich prasok.... ale kazda nemocnica je ina tak sa treba spytat... niektore aj davaju uteraky, niektore nie... tiez s vlozkami a plienkami... treba sa spytat...
no jdu spaaat... tak sa majte zatial...

slivka233
8. júl 2012

@sarifa
i ked by bola zamienka na zmenu matraca zda sa mi mekky, ale moj drahy ked pride z tyzdnovky prve co poviem po vstupe do izby...moja postielkaaaa....no tak vymen ho//// ale ked to inak nepojde mam aspon typ hee

slivka233
8. júl 2012

@jeanka
@sarifa
takze dobru noc prajem aj ja..dufam ze tejto noci naspim co to viac ako naposledy...

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 Krvacanie do 2 tyzdnoch? Zabudni moja hahahaha ...zevraj kazdy to ma inak ale priemer je medzi 4-6 tyzdnov co som citala ...aj za tych 9mesiacov co sme nemali menstruaciu musime platit takto 😀

sarifa
8. júl 2012

@slivka233
@jeanka dobru noc babenky 🙂 snad sa dobre vyspime

slivka233
8. júl 2012

@sarifa
@jeanka
ja som sa este vratila baby a chystate sa alebo pijete raspberry leaf tea??? a ak ano viete kde sa to da kupit???

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 nie ja nepijem ani neviem naco taky caj je 🙂

wewe8584
9. júl 2012

@veriiii praveze ma nic neboli .... som googlila 😀 a nasla som nieco ako hyperventilacny syndrom, ci co 😀 ... jedna tam mala to iste...a vraj je to nejaky psychicky blok....nechapem...neviem o tom, aby som nieco take mala 😀 😀 😀 ...kazdopadne cely vikend som bola uplne v poriadku...neuvedomovala som si to a dychala som normalne...tak mozno som si to len nejak namyslala, alebo co....teraz mi je dobre...idem v stredu k mw tak sa jej opytam...ked sa mi to vrati tak sa objednam k gp...
a preco sekciu? :(

radusiq
9. júl 2012

dobre ranko prajem, zas z prace 🙂

@slivka233 ten caj som videla na vela miestach uz, ale 100% bol vo Waitrose. Este mam skoro ale pred porodom si ho asi kupim, vraj je fajny 🙂

@lu2112 ahoj, ako ti to ide v praci? citis sa ok? ja som dosla, a kolega hned ze sorry ale sefstvo chce aby sa moja replacement zapracovala, takze ona je full time a ja len ak by trebalo s niecim pomoct, trosku cover call centre cez obedy a tak..tak sedim, chrumem muesli tycinky a surfujem 😀 okrem toho nam "zabudli" namontoval extra compik a sef siel na dovolenku, dnes je kolegyna jedna chora takze mam kde sediet ale inak sa tu budem asi cely tyzden len motat...

katie555
9. júl 2012

fuha baby vy ste boli aktivine celu noc. Vecer ked som sla spat tak nic a dnes rano kopec citania. 😉
@slivka233 @jeanka @sarifa ale sta ma statocne dopanikarili. Ja este len zacinam rozmyslat o nejakej hospital bag a riesit to. Co vsetko beriete?
Ja akurat rieisim co flasky a sterilizator - chcela som advent ale nasla som vsade vraj tommee tipee su lepsie takze budem kupovat tie. Ako planujem kojit ale preistotu par ich budem potrebovat, kedze jeden nikdy nevie. 😎
Pekny den vsetkym

slivka233
9. júl 2012

@radusiq hej super dakujem , ja som to este nevidela ale asi som bola v nespravnych obchodoch...

slivka233
9. júl 2012

@katie555 ..no veru my sme vcera rozoberali vselico...az na nas rychly porod, pridem, lahnem au au au, potlacim a zoberieme si babo domov....heeh tak nejak sme si to naplanovali, a realita asi bude ina ale to az potom heheh...
hospital bag zbaleny august je za dverami uz len cakame kto bude prvy??? ale asi @jeanka @sarifa a potom ja....
ja som nakoniec tiez kupila sterilizaror tommi tipee, ( v balieni bola aj jedna flaska a dudlik ) bola aj v akcii v mothercare z 60 na 49libier, flasky su super avent anti colic, tiez boli v akcii 4ks +kefka a dudlik z 26 na 13 libier. Dne sa chystam sterilizator vyskusat aby som si do hospital bag mohla zbalit aj dudliky a jednu flasku pre istotu. potom dam vediet.
pekny den 🙂

katie555
9. júl 2012

@slivka233 jj ja tiez tak dufam, tak 3 hodiny v labor je az vela ....xixi to je hadam to jedine coho sa bojim ze mi to bude trvat neskutocne dlho alebo ze babo bude moc velke...ja mam este trosku casu do oktobra, tkaze sa dozviem o vas skor...xixi
ja som uvazovala o mikrovlnkovom strilizatore, tie su po prve lacnejsie a trva to 5 minut sterilizovat. Par fliasiek kupim, len cakam kym sa prestahujeme, dostavame kluce z domu o 2 tyzdne. Teraz sme v byte a spare room vyzera ako skladisko bo cez vikend nas bol kuknut 'stary otec' a podla vsetkeho nasa mala bude jeho rozmaznana princezna. Takze sa tu uz tazko pohybujem. Ale uz som objednala nabytok do nursery do noveho domu, len vcera sme zacali mat problemy s rozmermi postele pre nas. Takze nahanam agenturu aby nam vybavila ze tam mozeme dnes ist kuknut a pomerat co potrebujeme.
😎

jeanka
9. júl 2012

ahojte 🙂
@slivka233 ten caj nepijem a tiez neviem na co to je 🙂

@katie555 s tou hospital bag este naozaj nemusis panikarit - ja som zacala rozmyslat az v 30. tyzdni a balit az v 34. 😀 a ako-tak zbalene som mala az v 37. 😀 a urcite som aj tak nieco zabudla/zabudnem... co beriem? pre seba - 20x (mega)vlozky, breast pads, nahradne spodne pradlo (take co sa vyhodi potom 🙂), tricko/tielko ktore mi nebude luto vyhodit, pyzamo/nursing bra este musim kupit 😀 uterak, slapky, kozmeticku tasku a veci na presun domov... pre drobca plienky, oblecenie, vatu, uterak, car seat a potom netreba zabudnut maternity notes 😀 penazenku, mobil, mp3 prehravac, totak/kameru, nejake to jedlo/pitie..... na nete najdes kopu zoznamov, potom dam vediet co som aj naozaj potrebovala/pouzila... a zase obchody su otvorene 24h takze aj ked sa nieco zabudne nebude to tragedia 🙂
flasiek mam zopar, sterilizator zatial neriesim... ked bude treba da sa rychlo kupit 🙂 inak dudliky neodporucuju minimalne prvych par tyzdnov ak chces kojit aby z toho drobec nebol popleteny...

hmm... uz 30 minut tu mala byt ta healt visitorka a nic 😀

jeanka
9. júl 2012

trosku mimo temy ale zajtra beriem moje dve babulky (zajace) na operaciu - idem ich dat obidve sterilizovat lebo hormony ovladaju teraz nas cely svet a nerobim nic ine len bobecky zbieram, zametam zachodik rozhrabany po celej klietke a davam pozor aby si neublizili ked sa stale nahanaju 😀 tak drzte palce... (akurat pocujem ze zase hrabe miminka... 😀)

cimage
9. júl 2012

Caute tehule,ja som tiez kupovala v primarku koselu a uplne stacila na tych par hodin. Mala som 2, jednu na porod a druhu na prezlecenie.
Ja som si kupila vlozky v mothercare, to velke balenie a tiez som bola zhrozena ked som ich rozbalila,ale boli super. Pocas 6nedelia som minula 2,5balika. Krvacala som zhruba mesiac. Este by som vam doporucila disposable maternity briefs, su dobre, vzdusne. Alwaysky by som neriesila teraz,lebo to musi vetrat tam dole. Maternity pads vyuzijete doma, nam v nemocnici dali.
Co som bola prekvapena,tak mi lekar odporucil kupanie a nie sprchovanie. Ale dala som na rady mam a radsej som sa sprchovala,koli infekcii. Ale po porode mi midwife napustila vanu a tak som sa tam valala a dobre bolo. Z kozmetiky som vyuzila len kefku a pastu. Umyvala som sa len cistou vodou.

slivka233
9. júl 2012

@katie555 aj ja som chcela mikrovlnkovy ale kamaratka mi odporucila elektricky, vraj snim vobec nebola spokojna a aj tie vlny z mikrovlnky no neviem, tak som to riskla a kupila ten elektricky...kamosko ma termin 10 po mne tak ase debaty su teraz o drobcoch, ddokonca obaja chlapci tak sa vytesujeme , ona uz ma 5rocnu slecnu tak mam rady zo spravneho miesta. ...
no a teraz si mi dala chrobaka do hlavy lebo my sme si teda ja som si vydupala detsky nabytok ale na rozmery som vobec nemyslela, zaslepilo ma to ze sa mi paci ale snad to nejak dopasujee joooj.
ale do oktobra mas este kopu casu, posledne tyzdne idu strasne pomalyyyy...o to menej ze som uz doma, poupratovane je vsetko, vyprate vyzehlene, uz nemam co upratovat, takze sa tocim v kuchyni, prechadzky do mesta a drobne nakupy, priatel na tyzdnovke uz 5 tyzdnov doma je iba v sobotu nedelu a este do konca jula ....nejako musim vydrzat...ale ten vikend budeme malovat tak sa trosku vysantim.

slivka233
9. júl 2012

@jeanka ahoj takze este nebola??? a ja som dnes volala aby prisla neskor tu stredu lebo mam rano midwife 9:15....a tiez cakam na hovor aby to potvrdila.... budem cakat ak si najdes cas pisni ok???dikkyyy

kaciatko215
9. júl 2012

ahojte babulky vidim ze ste rozoberali co do nemocnice.Ja som si kupila vlozky v Mothercare take tie hrube vatove v balicku bolo 24ks a pre pripad som si zobrala tiez aj tensie vlozky nieco ako always / ale boli tiez poporodne/ .Always som zacala pouzivat az ked som nekrvacala velmi.A k nohavickam tak ja som si kupila jednorazovky tiez v mothercare a nemusela som sa obavat ze ci nahodou budem viac krvacat pekne ked som si isla vymenit vlozku tak som to cele zahodila a bolo/ kupila som si 2 balicky v jednom ich je 5ks/ potom som ich vyuzila aj doma.Inac som minula 3 balicky vloziek a krvacala som 3 tyzdne teraz pouzivam uz len intimky
-One born every minute som pozeravala aj ja a vzdy mi slzicka vysla ked uz babo bolo na svete proste hormony a pozeravala som aj americku verziu Maternity ward.
-Nocne kosele som si kupila v Mother care teda kojace a som bola s nimi velmi spokojna nosim ich aj teraz ja som proste v mother care nakupila vsetko co som potrebovala
-maternity mats som si kupila pre istotu ze ak by mi praskla voda tak som spavala na nej a zobrala som si jednu do nemocice ked som prebalovala maleho.Inac pocas porodu mi menili podlozku kazdu chvilocku

kaciatko215
9. júl 2012

@slivka233 ja som ten cajik pila od 35 tt 1x denne a kazdy tyzden som zvysovala davku na 2x-3x denne kupila som ho v Holland Barret

kaciatko215
9. júl 2012

@katie555 ja som si kupila 2 flasky od Avent ze pre istotu ak nebudem mat mliecko atd. a maly mi nechcel zobrat vobec flasku a ked som mu ponukla od Tommee tipee tak ten zobral hned tak som si bola dokupit este 2 flasky

katie555
9. júl 2012

@slivka233 ja som objednala nabytok ako pre dieta do detskej izby nie nursery. bolo to tak omnoho lacnejsie. Ten by mal vojst v pohode, aj ked nursery ma tval L. Rodina od ktorej sme kupili dom mala babo v novembri takze ked sme tam boli bolo to zariadene ako nursery, takze to viem ze vojde. Ono je skor problem z postelou pre nas, koli vystupkom v stenach netusim ci tam vopchame postel co chceme ☹ A nakolko dorucenie moze trvat aj 3 tyzdne, tak sa musime hybat lebo isto neplanujem spavat na nafukovacke.
s tym stelilizatorom - to je asi vec preferencie si myslim. Ja par veci by som chcela tommee tipee a par advent len neviem ci potom to bude compatible. To sice este ma cas ale snazim sa pozerat na akcie bo teraz po kupe domu sa snazime setrit. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre